Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  10:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

αυτός θα αρχίσει να τρέχει μαραθωνίους για το χαλάρωμά του σε λίγο χαχα! ωραίος ρε τραίνο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



...πες τα ρε Τάσο...πες τα!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  11:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@trexantiris: Μπράβο για τον Ηράκλειο άθλο!Η περιγραφή ετοιμάζεται;

Αλλο ένα ρημαδολονγκ με ένα τζελάκι έτσι για να μην βγεί ξερό.Τα σιχαίνομαι τα λονγκ ευτυχώς τελειώνουν!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  12:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Μανωλη, πολλα συγχαρητηρια κι απο μενα ... εστω κι απο εδω που δεν ειναι καταλληλο νημα!
...7ος στη καταταξη ... με εξαιρετικη επιδοση!
... και βουνο...και ασφαλτο... και ταχυτητες...και μαραθωνιοι ... και υπερμαραθωνιοι...και ανυποδητος ... και με παπουτσια...πραγματικα ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!
... και πιο πρωινος απο μενα...😊!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  13:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
26αρι σε 2:08' παρεα με τον Αργυρη με πολύ μπλα μπλα... στην αρχή να πω την αλήθεια στα πρώτα 6-7χλμ είχα μια μουργελα τρομερή...βέβαια μετά εξαφανίστηκε, άνοιξε το καλμπυλατερ κ όλα οκ...τα δε 6 τελευταία σε ρυθμό αγωνα

''Run Smart..Run For Life''

Edited by - sotos-marathon on 20/09/2015 13:52:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  14:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by krevith

quote:
Originally posted by spy

...σημερα πρωι-πρωι 32,6 χλμ LR στα βορεια προαστια σε 180'! Κουραστηκα πολυ ... κι ελπιζω να οφειλεται στη μεγαλη υψομετρικη διαφορα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Απλά Respect...
Ρε Σπύρο, δεν μου δανείζεις καμια 20αρια χλμ από τα δικά σου, γιατί τα χρειάζομαι...

too old to rock'n roll too young to die



...δεν πρόκειται να σου χαρίσει χιλιόμετρα ο Σπύρος γιατί τα έχει πάρει όλα αγκαλιά! :Ρ Με την ευκαιρία περαστικά για το χέρι και πάλι καλά που δε χτύπησες περισσότερο!!! Από κάτι τέτοιες παγίδες μπορείς να την πατήσεις ΠΟΛΥ άσχημα! Μέσα στο χειμώνα είχα παρόμοιο περιστατικό σε πεζοδρόμιο σκοντάφτοντας ακριβώς σε ίδιο εμπόδιο και ούτε που πήρα χαμπάρι πως τσουβαλιάστηκα στο έδαφος :((

@spy: όπως τα ειπε ο tazi, αποφόρτισε τον όγκο στο προσεχές διάστημα για να δώσεις στο σώμα σου την ευκαιρία να αφομοιώσει τα προπονητικά ερεθίσματα!

@tazi: !!!!!!!!! τουμπανοκατασταση λεμεεεεε!!!!!!!

Free your feet...free your senses!



Μανώλη, Πολλά συγχαρητήρια για τον αγώνα σου στον Ελλέβορο !!!
Είσαι τυχερός που δεν ήμουν εκεί...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  19:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
9 χλμ σημερα ... ξεκινησα στο 5'33'' τα οποια κρατησα ανετα για 5χλμ, ανεβασα για 2χλμ στο 5'21'' το οποιο κρατησα εξισου ανετα και εκλεισα με 2 χλμ στο 5'15''. στο τελος ειχα μικρες ασαφειες στο δεξι μου πατημα αλλα ελεγχομενα. εκανα ομως τη μ@λ@κι@ μου και ξεχασα να παρω τη ζωνη hr και ετσι δε ξερω καρδιακα πως πηγε. αναπνευστικα παντως δεν ειχα καποιο θεμα... μαλλον καλα πηγε. για κλεισιμο εκανα μιση ωρα χαλαρωμα στην πισινα , διατασεις, και λιγα σουτακια μπασκετ !

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  20:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα πρωί, 1,3χλμ προθέρμανση, 7,5χλμ σε 4:30,2 λεπτά χαλαρά και μετά 5,3χλμ σε 4:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  20:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανωλη συγχαρητηρια! Επιβεβαιωνεις για μια ακομη φορα την ικανοτητα σου να τα καταφερνεις εξισου καλα και γρηγορα σε καθε τεραιν.
Εγω σημερα εγραψα 21 πραγματικα δυσκολα χιλιομετρα σε μια διαδρομη μηκους 4 χλμ με αρκετη συνεχομενη στο συνολο της κλιση. Για οποιον ξερει απο Σιφνο, απο την Απολλωνια ως τις Καμαρες. Βγηκε με μεσο ρυθμο 448, με αρκετη μυικη αλλα οχι καρδιοαναπνευστικη κουραση. Αυριο ξεκουραση και επεται πενθημερη συνεχεια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  20:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

12 χτες σε εγωνα στο Αιτωλικο ! Με υψηλη θερμοκρασια 35 βαθμους , καταφερα και τερματισα σε 53 λεπτα κ 20 δευτερολεπτα , ευτυχως ολα καλα!!!


Ευχαριστω .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  20:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Μανώλη, μου ξέφυγε αυτό...

Και εγώ 20+ σήμερα με ένα μικρό κομμάτι τέμπο, είχε λίγο ένταση η εβδομάδα (για την κατάσταση που βρίσκομαι) και ήμουν κουρασμένος. Όχι καρδιοαναπνευστικά, ούτε εγώ.
Ξεκούραση αύριο, και από τρίτη ξεκινάμε δυνατά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  21:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Συγχαρητήρια Μανώλη, μου ξέφυγε αυτό...

Και εγώ 20+ σήμερα με ένα μικρό κομμάτι τέμπο, είχε λίγο ένταση η εβδομάδα (για την κατάσταση που βρίσκομαι) και ήμουν κουρασμένος. Όχι καρδιοαναπνευστικά, ούτε εγώ.
Ξεκούραση αύριο, και από τρίτη ξεκινάμε δυνατά.


Είχαμε πει να τρέχαμε μαζί αλλά δεν τα καταφέραμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  22:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρες! 40 λεπτά long run pace και 40 λεπτά LT pace σήμερα. Πολύ κουραστική μέρα γενικά και αναγκάστηκα να το κάνω στις 5 το απόγευμα με αρκετή ζέστη και αρκετά νεύρα γιατί μου χάλασαν την πρωινή προπόνηση. Το πρώτο κομμάτι βγήκε με μέσο 5'19" με αρκετά υψηλούς σφυγμούς σε αυτό το ρυθμό από οτι συμβαίνει το τελευταίο διάστημα και το επόμενο κομμάτι βγήκε σε 4"25' μέσο. Να πώ την αλήθεια είχα βάλει στόχο το δευτερο 40λεπτο να βγει 10άρι. Δυστυχώς δε βγήκε και αντί αυτού ήταν 9άρι. Συνολικά μέσοι σφυγμοί 158(1ο 147,2ο 170). Δε ξερώ τι, κάτι δε μου άρεσε κάτι μου εφταιγε δεν ευχαριστηθηκα. Δεν ξερώ αν φταίει που δεν βγήκε το 10άρι. Δεν ξερω δε ξέρω τι μπορεί να έφταιξε. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας πει!Ενιωθα ενα καρδιοαναπνευστικό μπούκωμα νομίζω παρόλο που ερχόμουν από χαλάρωμα την Παρασκευη και αποχή χθες. Ζέστη και σημερινή κούραση-εκνευρισμός-ζέστη ίσως.(https://connect.garmin.com/modern/activity/904917327)
Αυτή την εβδομάδα θα ρίξω λίγο ρυθμούς καθώς Κυριακή θα συμμετάσχω στον ημί της Κερκίνης. Δεν είναι αγώνας στόχος αλλα θέλω να το πάω καλά σχετικά. Ας μου πει κάποιος αποψη για το πως να προσεγγίσω την προπόνηση της εβδομάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  23:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκλεισε όμορφα η εβδομάδα με εύκολα βραδυνά 12Κ @540.
Για πρώτη φορά νομίζω ότι έφτασα σύνολικα τα 60Κ και χωρις LR.
Το ενθαρυντικό είναι ότι τερμάτισα "ατσαλάκωτος"...
Αύριο ρεπό, αλλά άκουσα κάτι για βροχές από το απόγευμα και μετά και μεγάλα ποσοστά υγρασίας [για την Αθήνα]...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  23:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 αρι με 5:08 με δροσουλα,τα πολλα λιπαρα στο μεσημεριανο κυριακατικο τραπεζι σε συνδυασμο με τις μπυρες δε αφηναν τα ποδια να ριξουν το ρυθμο στο 4:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2015 :  23:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
https://connect.garmin.com/modern/activity/904691016
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000