Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  12:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

quote:
Originally posted by lemonidas1

12 χλμ σημερα,τα 6 μεσαια σε ρυθμο μαραθωνιου.Την Κυριακη θα τρεξω στα Γιαννενα.Σκεφτομαι να παω τα 15 πρωτα χλμ 10'' πιο αργα και τα 15 χλμ σε ρυθμο μαραθ.Τι λετε?Αν τα παω και τα 30 θα με χρεωσουν για την Κλασσικη η οχι?Ακουω γνωμες

Η δικη μου γνωμη ειναι να μην πας σε mp κ τα 30κμ Λεωνιδα και ο λογος ειναι οτι ο βασικος σου αγωνας ειναι ο αυθεντικος τον Νοεμβριο οποτε γιατι να χρεωθεις με κουραση η ακομα και να σου τυχει ενας τραυματισμος, αγωνας ειναι αυτος ποτε δεν ξερεις...αρα η δικη μου ταπεινη γνωμη ειναι να βαλεις 15εως 18κμ σε mp κ τα υπολοιπα easy ως προθερμανση κ αποθεραπεια ετσι θα εχεις εκτελεσει μια τουμπανο προπονηση σε ρεαλιστικες συνθηκες

''Run Smart..Run For Life''

Σε ευχαριστω ΣωτηρηΕτσι λεω να κανω.Καλη επιτυχια στον αγωνα σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  13:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
20 χλμ στο6 ενα 2ωρο 10 με 12,με μιση μπανανα κ μισο λιτρο νερο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  17:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Σημερα ρεπο..
Αυριο συμμετοχη στα ΛΙΟΦΙΛΙΑ!
10αρακι τεστακι..


''Run Smart..Run For Life''



...Σωτηρη καλη επιτυχια!Ειμαι βεβαιος οτι, παρα την κουραση απο την προετοιμασια του μαραθωνιου, θα σημειωσεις μια πολυ καλη επιδοση!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  17:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...@echetlos: Νικο τωρα ειδα οτι θα τρεξεις κι εσυ !Απο σενα περιμενουν πια πολλοι...πολλα...!Καλον αγωνα...με μια επιδοση ανταξια των προσδοκιων σου ευχομαι!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VaSeaLis
Forum-Runner

United Kingdom
50 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  00:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βραδυνή προπόνηση απόψε. Έτρεξα 5.6km με 6:28/km. Ακολουθω τις συμβουλες σας και αρχισα να τρεχω αργα :) Στο τελος της προπονησης ειχα περιπου 150 και κατι σφυγμους.

Edited by - VaSeaLis on 26/09/2015 00:36:17
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  00:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi
.......

Το στάδιο της Σκοπέλου για το οποίο συζητούσαμε Νίκο πριν ενάμισυ μήνα, μισοδιαλύθηκε από τη θεομηνία:


Εικόνες διάλυσης του γηπέδου της Σκοπέλου


Η θεομηνία που έπληξε την περασμένη Τρίτη το νησί της Σκοπέλου δημιούργησε σοβαρές ζημιές και στο στάδιο του νησιού όπου αγωνίζεται ο Α.Ο. Σκοπέλου.

Όπως μπορείτε να παρατηρήσετε στο παρακάτω βίντεο το οποίο τράβηξε ο Γενικός Αρχηγός της ποδοσφαιρικής ομάδας κ. Μανώλης Γαρουφαλής προκλήθηκαν σοβαρές ζημιές στα αποδυτήρια, τα γραφεία του συλλόγου όπου βρίσκονται τα κύπελλα που έχει κατακτήσει κατά καιρούς η ομάδα, όπως επίσης και στον αγωνιστικό χώρο. Μεγάλο κομμάτι έχει καλυφθεί από λάσπη, ενώ ξηλώθηκε και το ταρτάν.


https://www.youtube.com/watch?v=vmoudUDIFzg

Edited by - KostasPVol on 26/09/2015 01:47:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  01:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...@echetlos: Νικο τωρα ειδα οτι θα τρεξεις κι εσυ !Απο σενα περιμενουν πια πολλοι...πολλα...!Καλον αγωνα...με μια επιδοση ανταξια των προσδοκιων σου ευχομαι!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σ' ευχαριστώ πολύ Σπύρο αλλά η μπέμπα και κάτι άλλα, μου έχουν επιτρέψει όλες κι όλες 5 προπονήσεις σε έναν μήνα.
Δεν ξέρω καν αν θα κατέβω.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  10:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Σημερα ρεπο..
Αυριο συμμετοχη στα ΛΙΟΦΙΛΙΑ!
10αρακι τεστακι..


''Run Smart..Run For Life''



...Σωτηρη καλη επιτυχια!Ειμαι βεβαιος οτι, παρα την κουραση απο την προετοιμασια του μαραθωνιου, θα σημειωσεις μια πολυ καλη επιδοση!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σ ευχαριστω πολυ Σπυρο!!

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  10:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι διαλειμματικη προπονηση στο Ζηρινειο: 2 χλμ προθερμανση, 3x5000μ σε ρυθμο 4:55 με 3'αργο τρεξιμο ενδιαμεσα και τελος 2 χλμ αποθεραπεια ... συνολικα 20350 μετρα σε 1:44:50!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  11:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά αυτό... είναι τρέλλα, δεν το λες διαλλειματική, μάλλον σε tempo-long το λες ή δεν ξέρω πως το λες.

28.5 εγώ, νομίζω με έκλεψε το garmin κανά χλμ παραπάνω θα το έκανα, θα το μετρήσω αναλυτικά όταν βρω χρόνο,
στα τελευταία 2, μυικά, κάπως κουράστηκα. Λογικό αφού είναι μια απόσταση που έχω να την αγγίξω 2-3 χρόνια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  11:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by tazi
.......

Το στάδιο της Σκοπέλου για το οποίο συζητούσαμε Νίκο πριν ενάμισυ μήνα, μισοδιαλύθηκε από τη θεομηνία:


Εικόνες διάλυσης του γηπέδου της Σκοπέλου


Η θεομηνία που έπληξε την περασμένη Τρίτη το νησί της Σκοπέλου δημιούργησε σοβαρές ζημιές και στο στάδιο του νησιού όπου αγωνίζεται ο Α.Ο. Σκοπέλου.

Όπως μπορείτε να παρατηρήσετε στο παρακάτω βίντεο το οποίο τράβηξε ο Γενικός Αρχηγός της ποδοσφαιρικής ομάδας κ. Μανώλης Γαρουφαλής προκλήθηκαν σοβαρές ζημιές στα αποδυτήρια, τα γραφεία του συλλόγου όπου βρίσκονται τα κύπελλα που έχει κατακτήσει κατά καιρούς η ομάδα, όπως επίσης και στον αγωνιστικό χώρο. Μεγάλο κομμάτι έχει καλυφθεί από λάσπη, ενώ ξηλώθηκε και το ταρτάν.


https://www.youtube.com/watch?v=vmoudUDIFzg




Πραγματικα κριμα Κωστα, ειδα και αλλες φωτο σχετικα με θεομηνια στη Σκοπελο, πραγματικη καταστροφή. Ελπίζω να ευαισθηυοποιηθει η τοπικη κοινωνια και η περιφερεια για να επισκευαστουν οι καταστροφες. Χρηματα πρέπει να υπάρχουν γιατι τουλαχιστον οσο καιρο ημουν στο νησι δεν επεφτε καρφιτσα.

Σε οτι αφορα στα δικα μου μπορω με χαρα να ανακοινωσω πως ολοκλήρωσα την εβδομαδα μου με 120 χλμ. Τα περισσοτερα που εχω κανει ποτε!! η τριτη φορα πανω απο 100. Την αλλη εβδομαδα ο ογκος θα ειναι της ταξης των 70-75 χλμ και μετα θα ακολουθησουν δυο πιο γεματες της ταξης των 105, η μια απο αυτες θα περιλαμβανει 35αρι λρ. Μετα αρχιζει η πολυαναμενομενη αποσυμπιεση!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  22:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναβολή του προγραμματισμένου σημερινού LR λόγω βροχής και μετάθεση για αύριο Κυριακή [καιρού επιτρέποντος].
Αντί του LR, 8Κ στον Φλοίσβο σε πολύ χαλαρό ρυθμό @535.
Μετά καπάκι στα Λιοφίλια όπου γνώρισα πολλά εκλεκτά μέλη του Forum....

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2015 :  23:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα το μενού είχε 32 long run. Τα τελευταία 5 σε ρυθμό μαραθωνιου . Ευτυχώς κράτησε ο καιρός και φαγαμε μονο μερικές ψιχάλες βροχής !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2015 :  12:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
28.5 χλμ σε 2.42 πρωινα..
Παρατριχα και θα είχαμε προσομοιώση του περσινου ΑΜΑ με τη βροχη τη νύχτα και ήλιο και υγρασία την ώρα του LR αλλά ευτυχως κάτι σκόρπια συννεφάκια μας σώσανε.
Το καλό είναι οτι βγήκε η σημερινή γιατί έχουν χαθεί πολλές προπονήσεις και μάλιστα με αρκετά χαμηλους παλμούς.

Καλημέρα.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2015 :  16:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι, ο πρωτος μου ΑΝΥΠΟΔΗΤΟΣ αγωνας στο κεντρο της Αθηνας με την ονομασια "Αλμα Ζωης"! Αρχικα σχεδιαζα να τον τρεξω προπονητικα, αφου μεχρι χθες ειχα ηδη συμπληρωσει 83 χλμ εβδομαδιαια, με δυο μαλιστα διαλειμματικες προπονησεις, αλλα για αλλη μια φορα δεν μπορεσα να πειθαρχησω κι ετσι, αν και ξεκινησα απο πολυ πισω, για να μην ενοχλω, αφου θα ετρεχα ξυπολητος, ακολουθησα αγωνιστικους ρυθμους συμπληρωνοντας αποσταση 4910 μετρων βασει του garmin σε 21'19" ... που αποτελει ατομικο ρεκορ για μενα!Μετα τον αγωνα συνειδητοποιησα το ποσο δυσκολο ειναι να τρεχει κανεις ανυποδητος σε γρηγορους ρυθμους, αφου για να ειμαι ειλικρινης τα πελματα λιγο υπεφεραν ... αλλα απο την αλλη η αισθηση ειναι εκπληκτικη, μοναδικη θα ελεγα ... οποτε αξιζουν οι οποιες θυσιες απαιτουνται για την εκπληρωση του σκοπου ...και το αποτελεσμα με αφησε πολυ ευχαριστημενο!!!Το εντυπωσιακοτερο δε ηταν οτι εισεπραξα τα περισσοτερα χειροκροτηματα...οντας ανυποδητος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000