Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 7
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 105

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  20:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... και το απογευμα 1000 μετρα κολυμβηση σε 25'29"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  21:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τάσο ρίξε ρυθμούς έχουμε αγώνα!!!
Λοιπόν πλησιάζοντας τον αγώνα στόχο, σήμερα εκανα ίσως την τελευταία ποιοτική προπονηση. Τέμπο 10'-10'-10. Πήγε πολύ καλά το δυνατό κομμάτι αλλά εκανα λαθος επιλογή διαδρομής και ενώ ηθελα στο τέλος του δυνατού 10λέπτου να κορυφώσω έπεσα πάνω σε ανηφόρα!! Δε πειράζει όμως βγήκε σε μέσο 3'52"λεπ/χμ το δυνατό και 7,1Κ σύνολο σε 33 λεπτά. (https://connect.garmin.com/modern/activity/920247557)
Θα ακολουθήσει αύριο χαλαρωματάκι ίσως με ξεσπάσματα και Πέμπτη προσανατολίζομαι σε 3Χ800μ. με 400μ. διάλειμμα και 2Χ400μ.με 200μ διάλειμμα η σε 40sec strides το τελευτάιο διλεπτο-τρίλεπτο της προπόνησης. Θα εξαρτηθεί από διάθεση και το κάτα πόσο θα αντέξω(!) να ρίξω τόσο χμ αυτή την εβδομαδα για να είμαι φρέσκος που χλωμό το βλεπω γιατί θα με πιάσουν τα δικά μου περί 'λίγης' προπόνησης αρα και όχι πλήρης ετοιμότητας!! Καληνυχτες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  21:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βολτα στο βουνο σημερα με καλη παρεα 12 χλμστο7:45,χαλαρωτικο οντως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  21:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυνατό τεστακι και για μένα σήμερα....
Τεμπο 18Κ @ 535 με πολλές ανηφόρες περιξ της Πειραικης και στο λιμανι...
Το ατιμο το κολορολοι ενω στις φλαταδουρες φου Φλοίσβου δουλεύει καλά σήμερα στις υψομερικες έβγαλε ενα μεγαλοπρεπεστατο 0....
Τέλος πάντων δεν χάθηκε και ο κόσμος αλλά για το γαμωτο ήθελα να ξέρω.
Στο τέλος ζοριστηκα....

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  21:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ιερεμία για μένα δεν είναι αγώνας στόχος οπότε ρυθμούς δεν παίζει να ρίξω.. χιλιόμετρα πρέπει κι αυτό όχι λόγω αγώνα αλλά μην πάθω καμιά υπερκόπωση!

Κυριάκο.. τα πας τόσο καλά που στο ρολόι φάνηκαν φλαταδούρα οι ανηφόρες σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  09:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...τελικα δεν αντεξα ... κι ετρεξα και σημερα!Ξυπνησα το πρωι, αισθανομουν καλα ... και ενιωσα οτι κατι δεν θα παει καλα, αν δεν ξεκινησει η ημερα κανοντας αυτο που μ'αρεσει! Βγηκα εξω απο το σπιτι μου κι αρχισα κατευθειαν να τρεχω...ειδα τα ιδια σκουπιδιαρικα, και χαιρετησα τους οδηγους τους, που πλεον με εχουν μαθει και με προσεχουν ... ειδα τα ιδια οχηματα τροφοδοσιας εξω απο τα διαφορα σουπερμαρκετ ... και τους ιδιους αδεσποτους φιλους μου πια στα γνωστα σημεια, που κι αυτα μ'εχουν πια συνηθισει και βαριουνται να με κυνηγησουν!Καθως ετρεχα μεσα στο Δασος Συγγρου, που ειναι ενα απο τα ομορφοτερα μερη της Αττικης για τη "δουλεια" αυτη, ειδικα τη συγκεκριμενη ωρα, σκεφτομουν ποσο ωραια ειναι η δραστηριοτητα αυτη και ποσο ομορφα συναισθηματα σε κυριευουν στη κυριολεξια στην ενασχοληση αυτη που οτιδηποτε αλλο την δεδομενη στιγμη που τρεχεις ειναι υποδεεστερο και ανευ αξιας!Σκεφτομουν κατα την επιστροφη μου στο σπιτι ... οτι σημερα δεν βγηκα να τρεξω επειδη υπαρχει ο μαραθωνιος σε 30 ημερες κι εχω εκει ενα στοχο που πρεπει να εκπληρωσω, αλλα ετρεξα, επειδη αν δεν το εκανα θα αισθανομουν κενος ... και κατι θα μου ελειπε κατα τη διαρκεια της ημερας! Ο μαραθωνιος για μενα εχει πλεον περασει σε δευτερη μοιρα, αρνουμενος να αγχωθω αν θα ποναει το πελμα μου εως τοτε η οχι, η το τι στρατηγικη πρεπει να ακολουθησω στον αγωνα για κανω 3.45 η 3.40 η 3.35 κ.λ.π.!Μεγαλυτερη σημασια εχει για μενα το καθημερινο τρεξιμο αυτο καθεαυτο ... το ταξιδι δηλαδη, απο τον ιδιο τον αγωνα ... το προορισμο δηλαδη!

...και επι της ουσιας πια, αφου αυτο ειναι το νοημα του συγκεκριμενου νηματος ... σημερα ετρεξα 14,39 χλμ σε 75'! Μολις γυρισα σπιτι πονουσε λιγο το αριστερο μου πελμα ... αλλα το πολυ-πολυ να μην τρεξω στο Μαραθωνιο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  09:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ!!!
quote:
Originally posted by spy

...τελικα δεν αντεξα ... κι ετρεξα και σημερα!Ξυπνησα το πρωι, αισθανομουν καλα ... και ενιωσα οτι κατι δεν θα παει καλα, αν δεν ξεκινησει η ημερα κανοντας αυτο που μ'αρεσει! Βγηκα εξω απο το σπιτι μου κι αρχισα κατευθειαν να τρεχω...ειδα τα ιδια σκουπιδιαρικα, και χαιρετησα τους οδηγους τους, που πλεον με εχουν μαθει και με προσεχουν ... ειδα τα ιδια οχηματα τροφοδοσιας εξω απο τα διαφορα σουπερμαρκετ ... και τους ιδιους αδεσποτους φιλους μου πια στα γνωστα σημεια, που κι αυτα μ'εχουν πια συνηθισει και βαριουνται να με κυνηγησουν!Καθως ετρεχα μεσα στο Δασος Συγγρου, που ειναι ενα απο τα ομορφοτερα μερη της Αττικης για τη "δουλεια" αυτη, ειδικα τη συγκεκριμενη ωρα, σκεφτομουν ποσο ωραια ειναι η δραστηριοτητα αυτη και ποσο ομορφα συναισθηματα σε κυριευουν στη κυριολεξια στην ενασχοληση αυτη που οτιδηποτε αλλο την δεδομενη στιγμη που τρεχεις ειναι υποδεεστερο και ανευ αξιας!Σκεφτομουν κατα την επιστροφη μου στο σπιτι ... οτι σημερα δεν βγηκα να τρεξω επειδη υπαρχει ο μαραθωνιος σε 30 ημερες κι εχω εκει ενα στοχο που πρεπει να εκπληρωσω, αλλα ετρεξα, επειδη αν δεν το εκανα θα αισθανομουν κενος ... και κατι θα μου ελειπε κατα τη διαρκεια της ημερας! Ο μαραθωνιος για μενα εχει πλεον περασει σε δευτερη μοιρα, αρνουμενος να αγχωθω αν θα ποναει το πελμα μου εως τοτε η οχι, η το τι στρατηγικη πρεπει να ακολουθησω στον αγωνα για κανω 3.45 η 3.40 η 3.35 κ.λ.π.!Μεγαλυτερη σημασια εχει για μενα το καθημερινο τρεξιμο αυτο καθεαυτο ... το ταξιδι δηλαδη, απο τον ιδιο τον αγωνα ... το προορισμο δηλαδη!

...και επι της ουσιας πια, αφου αυτο ειναι το νοημα του συγκεκριμενου νηματος ... σημερα ετρεξα 14,39 χλμ σε 75'! Μολις γυρισα σπιτι πονουσε λιγο το αριστερο μου πελμα ... αλλα το πολυ-πολυ να μην τρεξω στο Μαραθωνιο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  09:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...τελικα δεν αντεξα ... κι ετρεξα και σημερα!Ξυπνησα το πρωι, αισθανομουν καλα ... και ενιωσα οτι κατι δεν θα παει καλα, αν δεν ξεκινησει η ημερα κανοντας αυτο που μ'αρεσει! Βγηκα εξω απο το σπιτι μου κι αρχισα κατευθειαν να τρεχω...ειδα τα ιδια σκουπιδιαρικα, και χαιρετησα τους οδηγους τους, που πλεον με εχουν μαθει και με προσεχουν ... ειδα τα ιδια οχηματα τροφοδοσιας εξω απο τα διαφορα σουπερμαρκετ ... και τους ιδιους αδεσποτους φιλους μου πια στα γνωστα σημεια, που κι αυτα μ'εχουν πια συνηθισει και βαριουνται να με κυνηγησουν!Καθως ετρεχα μεσα στο Δασος Συγγρου, που ειναι ενα απο τα ομορφοτερα μερη της Αττικης για τη "δουλεια" αυτη, ειδικα τη συγκεκριμενη ωρα, σκεφτομουν ποσο ωραια ειναι η δραστηριοτητα αυτη και ποσο ομορφα συναισθηματα σε κυριευουν στη κυριολεξια στην ενασχοληση αυτη που οτιδηποτε αλλο την δεδομενη στιγμη που τρεχεις ειναι υποδεεστερο και ανευ αξιας!Σκεφτομουν κατα την επιστροφη μου στο σπιτι ... οτι σημερα δεν βγηκα να τρεξω επειδη υπαρχει ο μαραθωνιος σε 30 ημερες κι εχω εκει ενα στοχο που πρεπει να εκπληρωσω, αλλα ετρεξα, επειδη αν δεν το εκανα θα αισθανομουν κενος ... και κατι θα μου ελειπε κατα τη διαρκεια της ημερας! Ο μαραθωνιος για μενα εχει πλεον περασει σε δευτερη μοιρα, αρνουμενος να αγχωθω αν θα ποναει το πελμα μου εως τοτε η οχι, η το τι στρατηγικη πρεπει να ακολουθησω στον αγωνα για κανω 3.45 η 3.40 η 3.35 κ.λ.π.!Μεγαλυτερη σημασια εχει για μενα το καθημερινο τρεξιμο αυτο καθεαυτο ... το ταξιδι δηλαδη, απο τον ιδιο τον αγωνα ... το προορισμο δηλαδη!

...και επι της ουσιας πια, αφου αυτο ειναι το νοημα του συγκεκριμενου νηματος ... σημερα ετρεξα 14,39 χλμ σε 75'! Μολις γυρισα σπιτι πονουσε λιγο το αριστερο μου πελμα ... αλλα το πολυ-πολυ να μην τρεξω στο Μαραθωνιο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Κανε αυτα που ειπαμε και ολα θα πανε καλα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  09:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Νικο ευχαριστω πολυ για χθες! Οσα ειπαμε ... τα εφαρμοζω ηδη!Ευχομαι με τη σειρα μου ολα να πανε καλα το Σαββατο ... κι η νεα εβδομαδα να σε βρει χαλαρο και με μεγαλυτερη ανεση χρονου!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  09:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα είχα ρεπό αλλά έλεγα να τρέξω επειδή δεν έτρεξα τη Δευτέρα αλλά δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ και συνέχισα τον ύπνο .
Ίσως τρέξω το απόγευμα για να είμαι κουρασμένος στο αυριανό τρέξιμο.
Σπύρο... το θέμα είναι να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί αλλά να μη νιώθεις ενοχές αν δεν το κάνεις.
Ξεκουράσου λίγο (ακόμα και τρέχοντας) και είμαι σίγουρος πως θα έχεις έναν πολύ καλό αγώνα φέτος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  10:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3,5κμ ζεσταμα.
4x100m ανοιγματα.
12x500μ σε γρηγορους ρυθμους με 1'διαλ.jogging.
3,5κμ αποθεραπεια.

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  11:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας,

Χθεσινοβραδινή προπόνηση

6.4χλμ avg 5.06/χλμ
2.0χλμ περπάτημα
Ασκήσεις ενδυνάμωσης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  11:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Σήμερα είχα ρεπό αλλά έλεγα να τρέξω επειδή δεν έτρεξα τη Δευτέρα αλλά δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ και συνέχισα τον ύπνο .
Ίσως τρέξω το απόγευμα για να είμαι κουρασμένος στο αυριανό τρέξιμο.
Σπύρο... το θέμα είναι να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί αλλά να μη νιώθεις ενοχές αν δεν το κάνεις.
Ξεκουράσου λίγο (ακόμα και τρέχοντας) και είμαι σίγουρος πως θα έχεις έναν πολύ καλό αγώνα φέτος!!!

..καλη προπονηση!!!

''Run Smart..Run For Life''

Edited by - sotos-marathon on 07/10/2015 11:10:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  12:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

quote:
Originally posted by winarg

Σήμερα είχα ρεπό αλλά έλεγα να τρέξω επειδή δεν έτρεξα τη Δευτέρα αλλά δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ και συνέχισα τον ύπνο .
Ίσως τρέξω το απόγευμα για να είμαι κουρασμένος στο αυριανό τρέξιμο.
Σπύρο... το θέμα είναι να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί αλλά να μη νιώθεις ενοχές αν δεν το κάνεις.
Ξεκουράσου λίγο (ακόμα και τρέχοντας) και είμαι σίγουρος πως θα έχεις έναν πολύ καλό αγώνα φέτος!!!

..καλη προπονηση!!!

''Run Smart..Run For Life''


Η καλύτερη προπόνηση είναι η σωστή ξεκούραση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2015 :  12:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τη Δευτέρα 12,5 χλμ σε μία ώρα, με πιο γρήγορο το δεύτερο μισό.
Σήμερα 2,3χλμ χαλαρά, 2,7 χλμ σε 4:45, και 2,5 σε 4:20.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 105 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000