Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Γύρος Λίμνης Ιωαννίνων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2015 :  17:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολυ ωραιος αγωνας!Εχω ξαναπει οτι ειναι ο αγαπημενος μου!Ολο το Σαββατο εβρεχε,αλλα σημερα μας εκανε πολυ καλο καιρο.Συννεφια και σχεδον απνοια,υγρασια δεν καταλαβα.Και Σαββατο και σημερα ειδα παρα πολλους φιλους που το θεωρω κι αυτο πολυ σημαντικο για εναν αγωνα.Τροφοδοσια οπως παντα πολυ καλη,ανα 2,5χλμ οπως και στην Κλασσικη,μια πιο μικρη προβα τζενεραλε.Ξεκινησα τα 10 πρωτα χλμ πιο αργα και για τα επομενα 18χλμ ετρεξα σε ρυθμο μαραθωνιου δινοντας βαση για πρωτη φορα στους παλμους μου,δεν αφησα να ανεβουν πανω απο το αεροβιο κατωφλι μου,βαση της εργομετρησης που εκανα πριν απο ενα μηνα περιπου.Τερματισα ανετα χερι-χερι με την μικρη μου κορη που με περιμενε στα τελευταια μετρα.Το garmin εγραψε 30,250μ,χρονος 2'23 λεπτα.Ετρεξα με τα zante,περασαν το τεστ,θα τα προτιμησω για να με οδηγησουν στο Καλλιμαρμαρο.Πολυ καλα παπουτσια!Συγχαρητηρια σε οσουν πηραν μερος στον αγωνα,και του χρονου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2015 :  18:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπράβο Λεωνίδα! απόλυτα επιτυχημένο νομίζω το τεστ!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2015 :  23:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λεωνιδα σε βλεπω να σπας το 3.30 στην κλασσικη.συγχαρητηρια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2015 :  23:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.Ευχαριστω παιδια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2015 :  14:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όμορφος αγώνας, όπως είπε κι ο Λεωνίδας. Ο καιρός βοήθησε για καλές επιδόσεις και η τροφοδοσία ήταν εξαιρετική. Τερμάτισα σε 2:40΄, 24 λεπτά γρηγορότερα από πέρυσι.
Κλείδωσα από νωρίς σε ρυθμό 5:15"-5:20"/Km, προσπαθώντας να μεταφράσω την εκδοχή του trexantiris για ποιοτική προπόνηση (με στόχο το 5:30" Marathon pace)! Νομίζω ότι πήγα καλά...
Το ερώτημα μου προς τους έμπειρους του forum είναι:πώς αυτή η σχεδόν flat διαδρομή της Λίμνης (με 2 μόνο ανηφόρες) μπορεί να αποτελέσει αξιόπιστο πρόκριμα για τον ΚΜΑ(που θα τρέξω για πρώτη μου φορά) & τις ιδιομορφίες του;Τι προσαρμογές πρέπει να κάνω;


__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2015 :  14:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλή επίδοση Γιώργο! συγχαρητήρια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2015 :  19:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μια ακόμη φορά στα Γιάννενα. Πολύ καλή διοργάνωση σε όλα τα επίπεδα.
Το Σάββατο το 5άρι με βροχή πήγε στο 4.45' μετά από καιρό μπήκε μπρος η μηχανή....
Την Κυριακή στόχος ήταν το long run... όμως και φέτος στο 3ο χλμ συνάντησα την Αλεξάνδρα. Την έδιωξα από κοντά μου αλλά έμεινα πίσω της και "μπήκα στις ράγες"... Τρένο η διαδρομή μέχρι το 21ο χλμ με 5.10'.
Στο 21ο όμως χλμ έκανα ένα τάκλιν στον εαυτό μου και βρέθηκα στους θάμνους άτσαλα... με αποτέλεσμα να με θυμηθούν οι κήλες της μέσης και να μουδιάσει το αριστερό πόδι...
Σύρθηκα μέχρι το 22ο προσπαθώντας να κάνω συνεχώς διατάσεις και μια περπατώντας μια τρέχοντας έκανα 1.30 ώρα να φτάσω στον τερματισμό....
Σχεδόν 5 μέτρα πριν την αψίδα σκόνταψα και ΞΑΝΑΒΡΕΘΗΚΑ κάτω και ξεράθηκα για κάνα 5 λεπτο από ότι μου είπαν.... έμεινα αναίσθητος καθότι χτύπησα και στο κεφάλι και σχεδόν ερείπιο πέρασα τη γραμμή σε 3.21.
Οι πόνοι στη μέση αφόρητοι και σήμερα με απομακρύνουν από την ΚΜΑ και τν όποιον στόχο μου. Οι κήλες στους σπονδύλους ξαναχτυπούν και μάλλον με αποτελειώνουν.

Χάρηκα που μίλησα με τον Κώστα Παλάτζα που επιτέλους γνωριστήκαμε πριν τα 5 χλμ το Σάββατο.

Πολλοί ακόμα φίλοι και γνωστοί. Ο Ρόκυ που βρεθήκαμε να συντρέχουμε για λίγο στα γεφυράκια, πολλοί φίλοι κωπηλάτες από όλη την Ελλάδα.

Χρωστάω φωτό στον Παλάτζα με τον Φερεντίνο αγκαλιά στην αφετηρία των 5 χλμ. Θα το κάνω σύντομα.

Πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές που για μια ακόμη φορά έστησαν έναν πολύ αξιόλογο και όμορφο αγώνα σε μια πανέμορφη πόλη.


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2015 :  20:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

Όμορφος αγώνας, όπως είπε κι ο Λεωνίδας. Ο καιρός βοήθησε για καλές επιδόσεις και η τροφοδοσία ήταν εξαιρετική. Τερμάτισα σε 2:40΄, 24 λεπτά γρηγορότερα από πέρυσι.
Κλείδωσα από νωρίς σε ρυθμό 5:15"-5:20"/Km, προσπαθώντας να μεταφράσω την εκδοχή του trexantiris για ποιοτική προπόνηση (με στόχο το 5:30" Marathon pace)! Νομίζω ότι πήγα καλά...
Το ερώτημα μου προς τους έμπειρους του forum είναι:πώς αυτή η σχεδόν flat διαδρομή της Λίμνης (με 2 μόνο ανηφόρες) μπορεί να αποτελέσει αξιόπιστο πρόκριμα για τον ΚΜΑ(που θα τρέξω για πρώτη μου φορά) & τις ιδιομορφίες του;Τι προσαρμογές πρέπει να κάνω;


__________________________
"practice makes perfect"



Πολλαπλασιάζεις το χρόνο που έκανες στη λίμνη *1,52 και βρίσκεις το χρόνο που μπορεί να κάνεις στην κλασσική. μετά βγάζεις το ρυθμός σου,
δλδ
160λπτ*1,52=243λπτ
μέσος ρυθμός ΚΜΑ 5:41λπτ/χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2015 :  20:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Γιωργο μηπως κατι δεν βγαινει καλα;;;;
Για κανε εναν ελεγχο....εγω με 2 ωρες 22 λεπτα περυσι , εκανα 3,17 ΚΜΑ....

Παναγιωτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2015 :  23:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@stratos_al:άντε! Ήσουν πίσω μου; Δεν το είχα καταλάβει. Δεν σφυραγες να πάμε παρέα; Σε είδα που έπεσες πριν την αψίδα διότι άκουσα που φωνάζανε γιατρό. Δε νομίζω οτι ξάπλαρες για 5λεπτο. Ούτε λεπτό δεν έμεινες. Άκουσα οτι βρήκες τοίχο. Μου έκανε εντύπωση οτι τερμάτισες αργά. Που να φανταστώ οτι κάνεις τάκλιν στον εαυτό σου!

Μην αποκλείεις από τώρα τον μαραθώνιο. Περίμενε να δεις πως θα πάει την αποκατάσταση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2015 :  02:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στράτο εύχομαι περαστικά! Κρίμα που έγινε έτσι, αλλά 40 και σήμερα, όλα θα είναι οκ στον ΑΜΑ !
Τώρα είδα τα τελευταία ποστ, γι'αυτό δεν το έγραψα στο μέιλ. Χάρηκα πολύ που γνωριστήκαμε!
Σε ευχαριστώ πολύ για τις φωτό. Τι να κάνω, αφού επέμενε ο Φερεντίνος, δέχτηκα στο τέλος να φωτογραφηθούμε!

Χάρηκα πολύ που γνωριστήκαμε! Όπως και με όλους τους φίλους που ξαναειδωθήκαμε ή γνωριστήκαμε το διήμερο! Με την ευκαιρία, Λεωνίδα lemonidas οι φωτογραφίες που βγάλαμε είναι εδώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2015 :  12:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ tzatzikis90:Ευχαριστώ Τάσο, ξέρεις ότι το προσπαθώ!Εύχομαι να έχουμε καλά νέα κι από το μάθημα!!
@giorgosdelta:Ευχαριστώ, φαίνεται λογική προσέγγιση. Εντελώς εμπειρικά, κάπως έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ.Γύρω στο 5:35"/Km στα εύκολα κομμάτια, 10"-15" πιο αργά στα δύσκολα, για να έχω δυνάμεις
στο τελευταίο 10άρι με στόχο να πιάσω την επίδοση του Μεγαλέξανδρου (4:04') & όνειρο το 4ωρο!
@etien: προφανώς οι πιο προπονημένοι και γρηγορότεροι δρομείς, θα έχουν και μικρότερο συντελεστή προσομοίωσης απ' ότι οι βραδύτεροι. Θα επιχειρήσω μια στατιστική ανάλυση, αν προκύψει κάποιο ενδιαφέρον εύρημα, θα το κοινοποιήσω.

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2015 :  12:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σου Κωστα,μεγαλε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2015 :  17:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

Πολυ ωραιος αγωνας!Εχω ξαναπει οτι ειναι ο αγαπημενος μου!Ολο το Σαββατο εβρεχε,αλλα σημερα μας εκανε πολυ καλο καιρο.Συννεφια και σχεδον απνοια,υγρασια δεν καταλαβα.Και Σαββατο και σημερα ειδα παρα πολλους φιλους που το θεωρω κι αυτο πολυ σημαντικο για εναν αγωνα.Τροφοδοσια οπως παντα πολυ καλη,ανα 2,5χλμ οπως και στην Κλασσικη,μια πιο μικρη προβα τζενεραλε.Ξεκινησα τα 10 πρωτα χλμ πιο αργα και για τα επομενα 18χλμ ετρεξα σε ρυθμο μαραθωνιου δινοντας βαση για πρωτη φορα στους παλμους μου,δεν αφησα να ανεβουν πανω απο το αεροβιο κατωφλι μου,βαση της εργομετρησης που εκανα πριν απο ενα μηνα περιπου.Τερματισα ανετα χερι-χερι με την μικρη μου κορη που με περιμενε στα τελευταια μετρα.Το garmin εγραψε 30,250μ,χρονος 2'23 λεπτα.Ετρεξα με τα zante,περασαν το τεστ,θα τα προτιμησω για να με οδηγησουν στο Καλλιμαρμαρο.Πολυ καλα παπουτσια!Συγχαρητηρια σε οσουν πηραν μερος στον αγωνα,και του χρονου!



τι λες τώρα!!
Εύγε Λεό
Δε μπορούσε να ήταν 42 η λίμνη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pgmoung
Newbie Forum Runner

13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2015 :  17:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας με θαυμάσιο καιρό! Μπορούμε να βρούμε κάπου φωτογραφίες από τον αγώνα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000