Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Polar M400 v/s garmin 220.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/08/2015 :  19:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα. Θα μπορουσατε να μου πειτε τη γνωμη σας για τα δυο παραπανω ρολογια....ποιο να προτιμησουμε....

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2015 :  20:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο DC rainmaker κάνει πολύ εξονυχιστικές αναλύσεις για τα συγκεκριμένα gadgets. http://www.dcrainmaker.com
Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή το Μ400 είναι το best value for money, ειδικά αν συνεργάζεται και με άλλες ζώνες της εταιρείας και δε χρειαστεί να αγοράσεις και τη ζώνη. Αν έπαιρνα Garmin θα έπαιρνα το 225 με τους παλμούς στον καρπό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  00:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 225 σιγουρα ειναι πιο πρακτικο απο τα υπολοιπα μιας και μετραει παλμους απο τον καρπο και δεν χρειαζεται τον παλμογραφο κοστιζει ομως 80 ευρω παραπανω....τα polar ποσο αξιοπιστα ειναι; quote]Originally posted by dimitrissss

Ο DC rainmaker κάνει πολύ εξονυχιστικές αναλύσεις για τα συγκεκριμένα gadgets. http://www.dcrainmaker.com
Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή το Μ400 είναι το best value for money, ειδικά αν συνεργάζεται και με άλλες ζώνες της εταιρείας και δε χρειαστεί να αγοράσεις και τη ζώνη. Αν έπαιρνα Garmin θα έπαιρνα το 225 με τους παλμούς στον καρπό.
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  09:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα!!!
Εγω θα παω για το m400 που το εχω στην κατοχη μου εδω και 3 μηνες περιπου.
Στα υπερ του θα πω οτι γενικος ειναι αρκετα ευκολο στην χρηση του κλειδωνει γρηγορα δορυφορο , στην οθονη του μπορεις να δεις μεχρι και 4 διαφορετικες ρυθμισεις και μεχρι τωρα μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος.
Επισης πολυ ευχαριστη ειναι και η σελιδα της polar που ανεβαζεις της προπονησης σου.(https://flow.polar.com/start)
Και κατα την γνωμη μου ειναι ρολοι που φοριεται πολυ ανετα και εξω και οχι μονο στην προπονηση.
Στα κατα..
Δεν εχει δονηση που μπορει να θελει καποιος που ακουει πολυ μουσικη..
Επισης δεν εχει ελληνικο μενου οπως τα garmin αν και το μενου του μπορω να πω ειναι πολυ ευκολο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2015 :  17:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.....
quote:
Originally posted by geor

Καλημερα!!!
Εγω θα παω για το m400 που το εχω στην κατοχη μου εδω και 3 μηνες περιπου.
Στα υπερ του θα πω οτι γενικος ειναι αρκετα ευκολο στην χρηση του κλειδωνει γρηγορα δορυφορο , στην οθονη του μπορεις να δεις μεχρι και 4 διαφορετικες ρυθμισεις και μεχρι τωρα μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος.
Επισης πολυ ευχαριστη ειναι και η σελιδα της polar που ανεβαζεις της προπονησης σου.(https://flow.polar.com/start)
Και κατα την γνωμη μου ειναι ρολοι που φοριεται πολυ ανετα και εξω και οχι μονο στην προπονηση.
Στα κατα..
Δεν εχει δονηση που μπορει να θελει καποιος που ακουει πολυ μουσικη..
Επισης δεν εχει ελληνικο μενου οπως τα garmin αν και το μενου του μπορω να πω ειναι πολυ ευκολο.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2015 :  10:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πω λίγο για το m400 το πήρα από amazon και μετά από ένα μήνα έβγαλε ένα πρόβλημα με την είσοδο USB. Το έστειλα στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο και το έφτιαξε,έμεινα ευχαριστημένος. Το ρολόι όλα καλά,δεν έχω και να συγκρίνω με άλλο μέχρι τώρα κάνει πολύ καλά τη δουλειά του
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jim29
Newbie Forum Runner

Greece


22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2015 :  22:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας και απο εμενα. Ενδιαφερομαι και εγω για το m400. Kostao και geor το polar ειναι ακριβεις στις μετρησεις των χλμ. Ευχαριστω.

ok
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2015 :  22:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σου πω, εγώ έχω να συγκρίνω μόνο με το κινητό μου που χρησιμοποιούσα πριν και η διαφορά είναι μεγάλη. Μου κάνει.
quote:
Originally posted by jim29

Γεια σας και απο εμενα. Ενδιαφερομαι και εγω για το m400. Kostao και geor το polar ειναι ακριβεις στις μετρησεις των χλμ. Ευχαριστω.

ok

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2015 :  10:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Γεια σας και απο εμενα. Ενδιαφερομαι και εγω για το m400. Kostao και geor το polar ειναι ακριβεις στις μετρησεις των χλμ. Ευχαριστω.

ok

Καλημερα!!!
Μια χαρα ακριβης ειναι στις μετρησεις των χλμ.
Με το προηγουμενο garmin που ειχα και με αλλους συναθλητες που τρεχουμε που φορανε garmin τα ιδια ακριβως δειχνουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jim29
Newbie Forum Runner

Greece


22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/09/2015 :  12:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχάριστω και τους δύο για το ενδιαφέρον και τις γρήγορες απαντησεις.

ok
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jim29
Newbie Forum Runner

Greece


22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  20:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικα αγορασα το polar m400 με το H7 απο skroutz. Εχω κανει μεχρι τωρα 2 προπονησεις. Το gps Κλειδωνει πολυ γρηγορα. Και γενικα το ρολοι ειναι πολυεργαλειο. Αυτα προς το παρον.

ok
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2015 :  12:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ τελικά δε μπορώ να συνεχίσω με το M400 γιατί ξαναχάλασε η υποδοχή USB και δε μπορώ να το φορτίσω. Και δεν είναι λύση να το στέλνω συνέχεια για επιδιόρθωση, έχω παραγγείλει ήδη Garmin
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2015 :  20:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Εγώ τελικά δε μπορώ να συνεχίσω με το M400 γιατί ξαναχάλασε η υποδοχή USB και δε μπορώ να το φορτίσω. Και δεν είναι λύση να το στέλνω συνέχεια για επιδιόρθωση, έχω παραγγείλει ήδη Garmin

Φιλε Kostao να σε ρωτησω.
Την τελευταια φορα που το πηρες απο το service της polar σου δωσανε το καινουργιο καλωδιο φορτισης της polar??
Γιατι εγω μολις παρελαβα το δικο μου ρολοι απο το service και μου στειλαν αλλο καλωδιο καινουργιο (και καλα καλυτερο) και μου αλλαξαν και την θυρα απο κατω απο το ρολοι με καλυτερη (πιο καινουργια..) απο οτι μου ειπαν.
Σε ρωταω για να ξερω και εγω , να ελπιζω οτι καναμε δουλεια η τα ιδια προβληματα θα εχω οποτε και να ψαχνω και εγω για αλλο ρολοι σιγα σιγα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  00:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικα παιδια μετα απο ολα αυτα.....παραγγειλαμε το suunto ambit 3 Run....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  07:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή και εγώ σε αυτό έχω καταλήξει τελικά ξέρετε τι γίνεται με αγορές από εξωτερικού και capital controls? Γιατί αν το πάρω από Ελλάδα θα πληρώσω γύρω στα €100 παραπάνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pns
Forum-Runner

Greece


103 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2015 :  08:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προχτες 23/9 το παρειγγειλα μεσω paypal με καρτα alpha-visa. όλα καλα.

(Δεν ξερω αν ισχυει αλλα δοκίμσε πρωι την αγορα, νομιζω πως υπαρχει ημερησιο οριο χρηματων που στελνει εξω η καθε τραπεζα)

NIKE+
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000