Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Χοντρες καλτσες για τρεξιμο.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

galimanas
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 21/08/2015 :  14:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους.μπορει καποιος να προτεινει χοντρουτσικες καλτσες για τρεξιμο?απλα τις θελω λιγο χοντρες μιας και 2 ζευγαρια παπουτσια τα αγορασα 1 νουμερο μεγαλυτερα.
Ειχα αγορασει περυσι απο admiral και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος.λεπτες καλτσες εχω πολλα ζευγαρια karrimor.
Na στε καλα!

galimanas
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2015 :  21:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κανεις?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sparta runing
Newbie Forum Runner



23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2015 :  22:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ολοι ενα νουμερο μεγαλυτερα τα παιρνουμε.εγω δεν εχω θεμα με της καλτσες

Γ.Κ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2015 :  22:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα. Ο συζυγος μου παιρνει συνηθως adidas, ενα πακετακι που εχει τρια ζευγαρια μαζι....εχει βολευτει....αυτες τις χοντρες....εχω προσεξει οτι ολες οι εταιρειες εχουν αναλογες..quote]Originally posted by galima as

κανεις?
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  08:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γενικά χοντρές κάλτσες είναι και οι διπλές (δηλαδή κάλτσα μέσα στην κάλτσα) πχ. 1000miles και Hilly.
Η adidas έχει όντως κάποιες σχετικά χοντρές αλλά αυτές που παίρνω είναι μόνες τους (και αρκετά καλές)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Otiak
Forum-Runner

Greece


77 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  08:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.sportsshoes.com/product/thr154/thorlo-maui-micro-running-socks/

By far που λένε και στο χωριό μου, ό,τι καλύτερο έχω φορέσει προσωπικά, μαζί με κάποιες αντίστοιχες της Bridgedale παλιότερα, που όμως δεν τις ξαναβρήκα. Επειδή προέκυψαν όμως τα capital controls, θα πρέπει να έχεις κάποιον που να μπορεί να σου τις παραγγείλει απ' έξω...

--------------------------

Ό,τι ανεβαίνει, κατεβαίνει!

Edited by - Otiak on 26/08/2015 08:50:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  11:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά «τείνω» προς τις εταιρίες που ειδικεύονται στο να φτιάχνουν κάλτσες και όχι προς τις εταιρίες που εμπορεύονται ένα σωρό πράγματα, από παπούτσια μέχρι και «μανικετόκουμπα»! Οι τελευταίες ως προς τις κάλτσες είναι συνήθως «φασόν» και βάζουν απλά τη στάμπα τους πάνω.

Οι επιλογές της Thorlo και Bridgedable που ανέφερε ο Otiak είναι γενικά εξαιρετικές! Επίσης Lorpen (στην Ελλάδα όμως ίσως υπάρχει ένα θεματάκι με τους καλούς τύπους της συγκεκριμένης εταιρίας που κάποιος μπορεί να βρει!) Γενικά στις κάλτσες κινούμαι προς απόλυτα εξειδικευμένους κατασκευαστές ενώ είμαι διατεθειμένος να δώσω το κάτι παραπάνω όταν η ποιότητα είναι κάτι το αδιαπραγμάτευτο…


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  12:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Προσωπικά «τείνω» προς τις εταιρίες που ειδικεύονται στο να φτιάχνουν κάλτσες και όχι προς τις εταιρίες που εμπορεύονται ένα σωρό πράγματα, από παπούτσια μέχρι και «μανικετόκουμπα»! Οι τελευταίες ως προς τις κάλτσες είναι συνήθως «φασόν» και βάζουν απλά τη στάμπα τους πάνω.

Οι επιλογές της Thorlo και Bridgedable που ανέφερε ο Otiak είναι γενικά εξαιρετικές! Επίσης Lorpen (στην Ελλάδα όμως ίσως υπάρχει ένα θεματάκι με τους καλούς τύπους της συγκεκριμένης εταιρίας που κάποιος μπορεί να βρει!) Γενικά στις κάλτσες κινούμαι προς απόλυτα εξειδικευμένους κατασκευαστές ενώ είμαι διατεθειμένος να δώσω το κάτι παραπάνω όταν η ποιότητα είναι κάτι το αδιαπραγμάτευτο…


Free your feet...free your senses!


Κάποια στιγμή να δοκιμάσεις και αυτές http://www.smartwool.com/shop/men-socks-run
Είμαι σίγουρος πως θα σου αρέσουν αρκετά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  12:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

Προσωπικά «τείνω» προς τις εταιρίες που ειδικεύονται στο να φτιάχνουν κάλτσες και όχι προς τις εταιρίες που εμπορεύονται ένα σωρό πράγματα, από παπούτσια μέχρι και «μανικετόκουμπα»! Οι τελευταίες ως προς τις κάλτσες είναι συνήθως «φασόν» και βάζουν απλά τη στάμπα τους πάνω.

Οι επιλογές της Thorlo και Bridgedable που ανέφερε ο Otiak είναι γενικά εξαιρετικές! Επίσης Lorpen (στην Ελλάδα όμως ίσως υπάρχει ένα θεματάκι με τους καλούς τύπους της συγκεκριμένης εταιρίας που κάποιος μπορεί να βρει!) Γενικά στις κάλτσες κινούμαι προς απόλυτα εξειδικευμένους κατασκευαστές ενώ είμαι διατεθειμένος να δώσω το κάτι παραπάνω όταν η ποιότητα είναι κάτι το αδιαπραγμάτευτο…


Free your feet...free your senses!


Δεν πιστεύω να τις συνδυάζεις με τα σανδάλια, όπως οι Γερμανοί τουρίστες!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  13:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Αργύρη: capital controls φίλτατε...που το πας;(!)

@el cid: αααχαχαχαχαχα, ή όπως οι τουρίστες "ορμόμενοι" από το Manchester! Για να λυθεί πάντως η απορία, τις καλές κάλτσες τις χρειάζομαι για το βουνό, όπου και οι τριβές του πέλματος με το παπούτσι είναι αυξημένες!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ant33507
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2015 :  14:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απο intersport ή όπου αλλού τις πουλάνε GSA for running. νομίζω οτι είναι αρκετά καλές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/08/2015 :  08:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακριβώς αυτό που είπε ο Τρεχαντήρης: εταιρείες εξειδικευμένες σε κάλτσες.
Καμμία σχέση με τις υπόλοιπες, ιδίως κάτι more mile και karrimor.
Έχοντας δοκιμάσει πολλές εταιρείες, έχω καταλήξει στις εξής:
Feetures για σφιχτή εφαρμογή και μικρό "όγκο".
Swiftwick για medium.
Balega Ηidden comfort ή Hidden contour για πιο παχύ υλικό και κυρίως όταν το παπούτσι είναι λίγο πιο μπόλικο και θπελω να γεμίσω τον χώρο, όπως ο αρχικός poster.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/08/2015 :  10:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
BV sport?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yianclout
Forum-Runner

Greece
136 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2015 :  04:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://store.nike.com/us/en_us/pd/dri-fit-half-cushion-quarter-training-socks/pid-884891/pgid-884892

Κοίτα και αυτές..μου άρεσαν τόσο ,που τις φορώ και στη δουλειά που είμαι ορθοστασία κανά 8ωρο.

ΓΚ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lazostat
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2015 :  02:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να δημιουργειται η ελαχιστη δυνατη υγρασια απο τι υλικο θα πρεπει να ειναι κυριως οι καλτσες;

Καποιο φθηνο κατασταμη απο Ευρωπη υπαρχει; Να προτιμησω Αμερικη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lazostat
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2015 :  22:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο τι υλικο θα πρεπει να ειναι οι καλτσες τελικα;

Βλεπω οτι πολλες ειναι απο 99% πολυεστερα. Αλλες ειναι απο πολυεστερα και ναυλον. Εχει και μερικες που εχουν και βαμβακι μαζι με τα προηγουμενα δυο υλικα.

Γενικα ειναι καλυτερα χοντρες ή λεπτες καλτσες;

Τρεχω με χοντρες καλτσες και βγαζω μερικες φουσκαλες.. Ισως φταιει και το παπουτσι που ειναι καινουριο. Αλλα και οι καλτσες πρεπει να εχουν αρκετο βαμβακι, τα δαχτυλα μετα το τρεξιμο ειναι φουλ στον ιδρωτα!

Επειδη δε βλεπω να μπορω να κανω παραγγελια απο Εξωτερικο, μονη επιλογη Ελλαδα. Να παρω 2,3 ζευγαρια nike για αρχη; Δεν ειναι και φθηνες παντως.. 10-13 ευρω το ζευγαρι.

http://store.nike.com/gr/el_gr/pd/elite-lightweight-no-show-tab-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%84%CF%83%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF/pid-10294251/pgid-10295885

Edited by - lazostat on 29/09/2015 22:31:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000