Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Πολιτικό καφενείο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 186

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  12:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλή ανάλυση, για το αυτονόητο, ότι ο αόρατος εχθρός μας πολεμάει...

Στα άλλα νέα της ημέρας, έγραψα και στο FB, η χώρα ετοιμάζεται να εντάξει την ομοιοπαθητική στο σύστημα υγείας.
Τα νεύρα μου, δεν υπάρχει σωτηρία, τσαρλατάνοι σε όλα τους.

https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A9%CE%91%CE%A4%CE%9B465%CE%A6%CE%A5%CE%9F-%CE%9D%CE%97%CE%9C?inline=true
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  12:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και το μάτι να βάλουμε, καμιά χάντρα κάτι ρε παιδιά, κρίμα είναι.
Και τα ζώδια να ενταχθούν στο σχολικό πρόγραμμα. Που πάμε χωρίς τα βασικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  12:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξω την ομοιοπαθητική και δεν είναι αυτός ο σκοπός μου... Ούτε να υποστηρίξω τη κυβέρνηση ή τη συγκεκριμένη απόφαση

ΑΛΛΑ φίλ Γιώργο ...πρέπει να καταλάβεις ότι ώρες ώρες διαβάζουμε εδώ ότι να ναι και τους φορτώνετε ως (αποκλειστικά μάλιστα) δικές τους εμπνευσεις και πολιτικες ότι διαβάσετε δεξιά και αριστερά μόνο και μόνο για να πειτε κάτι...

Ψάξε να δεις σε ποιες χώρες (πιθανότατα πρότυπα σου... να μή σου πω ότι σε μία μπορεί και η ίδια η Θάτσερ να πέρασε το σχετικό νόμο) η ομοιοπαθητική αναγνωρίζεται και καλύπτεται από τις δημόσιες υπηρεσίες υγείας εδώ και χρόνια...

Edited by - sam on 30/05/2016 12:38:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  12:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει πες είναι μαλακία και μην το αναλύουμε παραπάνω.

Η ομοιοπαθητική είναι ψευδοεπιστήμη, άλλοι έχουν πάει φυλακή για αυτό σε άλλες χώρες, και γενικά η τάση είναι σαφως η πτώση της και ο περιοριοσμός της. το πως ξέμεινε στην αγγλία με ξεπερνάει -και εκεί βαίνει πτωτικά όμως-, και αν την Αγγλία την αγαπάω για το heavy metal της, ή τα πανεπιστήμια (που τα θεωρώ βασικά φούσκα, anyway) ή την οικονομία της, δεν σημαίνει ότι ό,τι και να κάνει εγώ θα συμφωνώ.
Εδώ βαίνει ανοδικά. Εκεί είναι το θέμα.
Και η φλόγα του πάσχα ερχόταν πάντα με το πρωθυπουργικό αεροσκάφος, έχει ξεμείνει από τα παλιά (δεν ξέρω από πότε) αλλά σκέψου αυτό, αντι σταδιακά να φθίνει, ξαφνικά από την επίσημη πολιτεία να αρχίζει να ενισχύεται στις δομές της.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σου γράφω από εδώ για αλλού.
Το καπιταλιστικό μοντέλο είναι κάτι που συνεχώς πρέπει να εξελίσσεται, να αλλάζει να βελτιώνεται. Δεν φτάσαμε στον παράδεισο επί της γής και ούτε ποτέ θα φτάσουμε όσο πάντα θα υπάρχει το καλύτερο. (σε σχέση με πριν 150 χρόνια ίσως είμαστε παράδεισος επί της γης, ακόμα και για τον πιο φτωχό πρόσφυγα στην Ελλάδα).
Εγώ εξάλλου δεν είμαι οπαδός, του "ολα ελεύθερα για όλους" και όποιος είναι χαζός ας σκοτωθεί όποιος είναι έξυπνος ας μην τσιμπήσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγγλια ...Γαλλία, Δανία, Λουξεμβούργο και πολλές πολλές άλλες

Έχουν κάνει καλό μαγαζάκι οι ομοιοπαθητικοί

Στα πιο ουσιαστικά θα λεγα τώρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οκ ...Απλα να συμφωνήσουμε ότι και αυτό (όπως και ο νόμος για την αναγνώριση των πτυχίων απο τα ιδιωτικές σχολές κτλ κτλ) δεν είναι καμιά τρομερή έμπνευση της "αριστερής" κυβέρνησης μας...

Τη πεπατημένη ακολουθούν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Poexania
Forum-Runner

186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ομοιοπαθητικη ειναι αναγνωρισμενη και αξιολογη επιστημη
εχω πολλους γνωστους που εχουν θεραπευθει με ομοιοπαθητικη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+ Ελβετία, Γερμανία, Αυστρία
ΥΓ: Η Ανατολική Γερμανία ήταν εναντίον της ομοιοπαθητικής.
https://www.youtube.com/watch?v=I8i5s81Dpj4

Edited by - Nek2000 on 30/05/2016 13:19:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σην ανατολική Γερμανία αν ήταν εναντίον.
Τώρα στα άλλα τι να πω.
Έχουμε ζώδια, μάτια κτλ, δεν βγάζουμε ακρη, στην ομοιοπαθητική θα βγάλουμε

Homeopathy is a pseudoscience – a belief that is incorrectly presented as scientific. Homeopathic preparations are not effective for treating any condition.
Wikipedia.

Θα μπορούσα να βάλω και τις πηγές της wikipedia ή άλλες πηγές από αλλού, ή απλά να πιάσουμε κουβέντα μπας και σας πείσω με απλή λογική (θα μου πεις εδώ ένα αστέρι, όταν βγαίνεις από την μήτρα της μητέρας σου, 10000 έτη φωτός μακριά σου χαλάει την ψυχοσύνθεση και το 50% πιστεύει στα ζώδια, εδώ θα κολλήσουμε) αλλά θα χάσω τον χρόνο μου.

Μπορείτε να πιστέψετε στην ομοιοπαθητική όσο θέλετε. Να δώσετε τα λεφτά σας, τον χρόνο σας, την ελπίδα σας.
Εγώ το καθήκον μου σαν καλός πολίτης το έκανα και προσπάθησα όσους μπόρεσα να τους ενημερώσω.

ΥΓ. Εγώ έχω πολλούς γνωστούς που έχουν θεραπευθεί με τίποτα. Απλά περάσαν 2-3-4 μέρες και τους έφυγε, ο πόνος εκέι, ο πόνος αλλού, ο βήχας κτλ.
Ίσως ήταν η προσευχή βέβαια που τους έκανε καλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Poexania
Forum-Runner

186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  13:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
βασικα εγω τρολαρω

εχω γραψει και σχετικα αρθρα για την μεταφυσικη των ημερων μας

https://poexania.wordpress.com/2015/09/29/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%8C%CF%80%CF%89/

https://poexania.wordpress.com/2015/09/30/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%8C%CF%80%CF%89-2/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  16:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σύριζα "Θα φορολογήσουμε τον πλούτο". (Μάλλον τον Πλούτο τον σκύλο της Disney θα εννοούσαν).

Πνεύμα αφορολόγητον και ηθική off shore…

http://www.enikos.gr/mpogiopoulos/391443,Pneyma-aforologhton-kai-h8ikh-off-shore.html

Edited by - Savvas on 30/05/2016 16:44:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Poexania
Forum-Runner

186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  17:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ε και αυτος ο πλουτο οπου εβρισκε εχεζε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  18:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.kathimerini.gr/861603/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/ta-600-dis-toy-k-swrra-kai-ta-e3wdika-daneiolhptwn-stis-trapezes

Μόνο στην Ελλάδα.
Η Ελληνική δικαιοσύνη δεν θεωρεί πως αποδείχτηκε ότι τα χρήματα του Σώρρα (τα 600δις) ΔΕΝ υπάρχουν. (ούτε και βέβαια αποδείχτηκε ότι υπάρχουν).
Συνεπώς ο κος. Σώρρας νιώθει δικαιωμένος.

Που τους βγάζετε πείτε μου? Τους δικαστές.
(και όχι δεν έχει να κάνει τον ΣΥΡΙΖΑ το πρόβλημα είναι πολύ βαθύτερο).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2016 :  20:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Σύριζα "Θα φορολογήσουμε τον πλούτο". (Μάλλον τον Πλούτο τον σκύλο της Disney θα εννοούσαν).

Πνεύμα αφορολόγητον και ηθική off shore…

http://www.enikos.gr/mpogiopoulos/391443,Pneyma-aforologhton-kai-h8ikh-off-shore.html



Ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό, επιτέλους το παραδέχεται και η αριστερά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 186 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000