Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Πολιτικό καφενείο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 186

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  13:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ να παραθέσω, επίσης, την απόλυτα συνεπή με την ιδεολογία του, τίμια, απλή και ξεκάθαρη θέση του ΚΚΕ:


Δήλωση του ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ μετά την απόφαση του δικαστηρίου:

Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας, σε δήλωσή του μετά την απόφαση του δικαστηρίου για τη ναζιστική εγκληματική Χρυσή Αυγή, σημείωσε:

«Το δικαστήριο, με οδηγό την αλήθεια, όπως προέκυψε από πλήθος αποδεικτικών στοιχείων, καταδίκασε σήμερα ποινικά τους χρυσαυγίτες δολοφόνους.

Η καταδίκη αυτή πρέπει να συνοδευτεί με την παραδειγματική τιμωρία των ενόχων, που είναι η επιβολή ανώτατων ποινών, και φυσικά να οδηγηθούν στη φυλακή.

Στη δίκη, βέβαια, προέκυψαν και τα πλοκάμια και οι διασυνδέσεις των ναζιστών, που τους κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνους.

Δεν επιτρέπεται κανένας εφησυχασμός. Το κυριότερο είναι ο λαός να αντιμετωπίσει το κακό στη ρίζα του, με την ανατροπή του συστήματος που επωάζει αυτό το αυγό του φιδιού, το ναζισμό, το φασισμό.

Γι' αυτό είναι πολύ επίκαιρα τα λόγια του ποιητή: "Το φασισμό βαθιά κατάλαβέ τον, δεν θα πεθάνει μόνος, τσάκισέ τον"».

Πηγή:
https://www.rizospastis.gr/page.do?publDate=8/10/2020&pageNo=11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  14:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πότε κυβέρνησε ο Χρύσανθος Δημητριάδης και δεν το αντελήφθην;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  14:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

"Η μικροπολιτική που επιχειρείται πάνω στον ΠΚ είναι αθλιότητα που στρώνει το δρόμο στον εκφασισμό.
Η αλλαγή του ΠΚ του 1950 ήταν απαίτηση όλου του νομικού κόσμου και επήλθε μετά από επεξεργασία ετών και ως πρόταση επιτροπής διαπρεπέστατων Νομικών, καθολικά αποδεκτών και με αδιαμφισβήτητο κύρος και επιστημονική επάρκεια και αξία. Έπρεπε δε, να έχει γίνει εδώ και χρόνια. Και είναι μια κατάκτηση εκδημοκρατισμού σύμφωνα με τις σύγχρονες απαιτήσεις της εποχής. "

"H σύνθεση της Επιτροπής που επεξεργάστηκε και πρότεινε τις αλλαγές που έγιναν στον ΠΚ
Πρόεδρος ο κ. Χριστόφορος Αργυρόπουλος, δικηγόρος, πρώην επίτιμος Πρόεδρος Ένωσης Ελλήνων Ποινικολόγων.
Η κ. Έλλη Συμεωνίδου-Καστανίδου, Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Ο κ. Στέφανος Παύλου, καθηγητής Νομικής Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου.
Ο κ. Γεώργιος Δημήτραινας, καθηγητής της Νομικής Σχολής Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Ο κ. Ηλίας Αναγνωστόπουλος, καθηγητής Νομικής Αθηνών. Ο κ. Δημοσθένης Στίγγας, Πρόεδρος Πρωτοδικών, Μόνιμη Ελληνική Αντιπροσωπεία στις Βρυξέλλες.
Ο κ. Σ. Μανταγκιοζίδης, Εισαγγελέας Αρείου Πάγου.
Ο Π. Καζής, δικηγόρος.
Ο Η. Τζανακάκης, δικαστικός λειτουργός του Αρείου Πάγου.

Στην Επιτροπή Σχεδίου και τον Κώδικα Ποινικής Δικονομίας τα μέλη ήταν:
Ο Πρόεδρος, κ. Θεοχάρης Δαλακούρας.
Ο κ. Παναγιώτης Μπρακουμάτσος, Αντιεισαγγελέας του Αρείου Πάγου.
Ο κ. Αθανάσιος Ζαχαριάδης, Επίκουρος Καθηγητής Νομικής Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Ο κ. Ιωάννης Γενίδης, Καθηγητής Νομικής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Ελληνική Εταιρεία Ποινικού Δικαίου.
Ο κ. Ευάγγελος Χασαλιάς, Εισαγγελέας Εφετών.
Ο κ. Χαράλαμπος Σεβαστίδης, Πρόεδρος Πρωτοδικών.
Ο κ. Αριστομένης Ζανετής, Επίκουρος Καθηγητής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Ένωση Ελλήνων Ποινικολόγων.
Ο κ. Βασίλειος Δημακόπουλος, Δικηγόρος, εκπρόσωπος Δικηγορικού Συλλόγου Αθήνας.
Ο κ. Νικόλαος Νικολάου, Αντιεισαγγελέας Εφετών.
O κ. Δημήτριος Συμεωνίδης, Επίκουρος Καθηγητής Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης."

--------------------------
Run-time Error



All I can say is WOW, που λέμε και στο χωριό μου!

Το εντυπωσιακότερο ξέπλυμα της χρυσής αυγής και της κυβέρνησης των τσιπροκαμμένων που έχει γίνει ever...

Βασίλη, έλα πες σε μενα ξανά για πέταγμα της μπάλας στην εξέδρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  15:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την καλησπέρα μου!
Μπορούμε να διαφωνούμε χωρίς να ξεφεύγουμε!
Μπορείς να ξεπλένεις όποιον σύριζα θέλεις, όσο θέλεις, δικαίωμά σου, να προσπαθείς να κάνεις και το άσπρο-μαύρο επίσης, ύψιστο αγαθό η ελευθερία έκφρασης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην περίπτωση "Μητρετώδη και Κούκλατζη" μπορώ να είμαι μαζί σου.
Στο κομμάτι του ΠΚ μπορεί να διαφωνούμε.

Παρά την ολική ρήξη επήλθε το 2015 στις όποιες γέφυρες υπήρχαν με το Σύριζα, προσωπικά ποτέ δεν έφαγα το χάπι του αντισυριζαϊσμού που μετατράπηκε τεχνηέντως σε trend (και αποτέλεσε στην ουσία το μοναδικό πραγματικό selling point της ΝΔ), έκραζα εκεί που θεωρούσα ότι είναι φάουλ, επικροτούσα εκεί που πίστευα ότι τα "έκαναν σωστά". Απλά, τα δικά μου κριτήρια φαίνεται πως είναι τα ακριβώς αντίθετα από αυτά του μέσου όρου.

Η "συνεργατική διακυβέρνηση" με τους Ψεκασμένους βγαίνει εκτός της εξίσωσης, γιατί είναι δομικό ζήτημα που δεν εμπίπτει στην κατηγορία "χειροκρότημα/κράξιμο", αλλά απλά βγάζει το συγκεκριμένο κόμμα απτη λίστα των πιθανοτήτων ενώπιον της κάλπης. Και ο νοών νοείτω...

Φαίνεται, πάντως, πως το χάπι κάνει καλή δουλειά, γιατί έπειτα από 15 μήνες διακυβέρνησης Μωυσή, οι περισσότεροι συνεχίζουν να συμπεριφέρονται σα να είναι ο Σύριζα ακόμη στην κυβέρνηση.

Εν τω μεταξύ, το γαμάτο είναι πως εδώ μέσα είχα αναφέρει σε κάποια άσχετη φάση πως αν βαθμολογούσα τη διακυβέρνηση Σύριζα με άριστα το 10 θα έβαζα 4 (αυτό και αν είναι ξέπλυμα!), καθώς και ότι ως αξιωματική αντιπολίτευση πλέον, ενώ με τον τραγέλαφο του "ορμπανικού, τραμπικού μορφώματος του Σαλβίνι των Βαλκανίων" (που λέει και μια ψυχή) θα μπορούσε να εκτελεί πέναλτι κάθε μέρα, αυτοί βρίσκονται σε άλλο γήπεδο.

Τουλάχιστον, δεν ξέπλυνα ούτε τον μεγαλύτερο πολιτικό κλόουν της τελευταίας 30ετίας (ΑΣ) ούτε τους συμμετέχοντες στο φαγοπότι της Νοβάρτις.

Τεσπα, επειδή φάνηκε να ερεθίζεσαι αρκετά και - επιμένω - εδώ μέσα δεν είναι χώρος για τέτοια, διαγράφω τα ποστ και καλή καρδιά.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, όχι, δεν ερεθίζομαι, καμιά φορά ο γραπτός μου λόγος είναι λίγο προβοκατόρικος, δεν χρειάζεται να σβήσεις τίποτα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(αν άκουγαν στη ΝΔ αυτά που έγραφα εδώ μέσα, ίσως είχαν κερδίσει το 2015 τις εκλογές. ο Σαμαράς χρεώνεται με μέγα στρατηγικό λάθος για το κόμμα του, όφειλε να γνωρίζει ότι με αρνητική διαφήμιση και μόνο κανείς δεν πήγε μπροστά, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Καλημέρα Ανδρέα!

Οι αγανακτισμένοι πολίτες ήταν το παρακράτος της μετεμφυλιακής δεξιάς, αλλιώς "η καρφίτσα" επειδή φορούσαν μια καρφίτσα στο πέτο για να αναγνωρίζονται. Φαντάζομαι γνωρίζεις (όλοι θα έπρεπε) ποιοι ήταν οι Γκοτζαμάνης και Εμμανουηλίδης όπως και ποιος ήταν ο Μανώλης Χατζηαποστόλου...

Αντίστοιχος εσμός τσιριζαυγιτών μόλυνε την πλατεια και τη Δημοκρατία το 2011, προσπάθησαν μάλιστα να μπουν στο Κοινοβούλιο το οποίο προστάτεψε το ΚΚΕ, το τιμούμε όλοι οι δημοκράτες πολίτες που σκεφτόμαστε ελεύθερα και είμαστε περήφανοι γι αυτό. (είναι στιγμές που θέλω να γίνω Ορθόδοξος Κομμουνιστής, αλλά μάλλον μεγάλωσα γι αυτό...)

Είναι συγκλονιστικό που πήραν και αποδέχθηκαν αυτόν τον χαρακτηρισμό (αγανακτισμένοι), δείχνει τέτοια άγνοια του πρόσφατου παρελθόντος ή κάτι άλλο;

Η συνεργασία των τσιπροκαμμένων σε κάθε επίπεδο με τη χρυσή αυγή ήταν αδιανόητη. Σε κορυφαίο επίπεδο, εντός και εκτός Βουλής.

ΥΓ: Ο καμμένος που συγκυβέρησε με τους τρίπρες τόσα χρόνια τι ήταν; Πιο ακροδεξιός από τον (βάζελο ) Μπαλτάκο, χρυσαυγίτης με άλλο όνομα, μην τρελλαθούμε τώρα!

ΥΓ2: Προφανώς η ΝΔ δεν αποκομίζει μέγιστο πολιτικό και ψηφοθηρικό όφελος διαλύοντας τη χρυσή αυγή. Δυστυχώς είχε φτάσει τρίτο κόμμα με αδιανόητα υψηλά ποσοστά σε λαϊκές γειτονιές, ψήφοι που πήρε από όλο το πολιτικό φάσμα.





Γνωριζω πολυ καλα για το μετεμφυλιακο παρακρατος της δεξιας, αλλα μας πας απο τον Γκοτζαμανη στις πλατειες το 2011,πηδας μερικες δεκαετιες(γιατι πηδας ετσι μερικες δεκαετιες Κωστα?)
Δε νομιζω οτι χρειαζεται να ψαξω και να ποσταρω τωρα,αμετρητες αποδειξεις,για την δραση των παρακρατικων χρυσαυγιτων παρεα με το επισημο κρατος απο ιδρυσεως της ΧΑ (τελη 70 αν δεν κανω λαθος)και την πληρη καλυψη απο τις κυβερνησεις του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ ολα αυτα τα χρονια.

Το κινημα των αγανακτισμενων ηταν αυθορμητο και γι'αυτο εγινε απευθειας μεταφραση απο Ισπανια μεχρι και των πανο(μην βλεπεις συνομοσιες απο πισω)
Η προσπαθεια του συριζα και αλλων σχηματισμων της αριστερας να καπελωσουν και να εκμεταλλευτουν ψηφοθηρικα τις πλατειες ειναι αδιαμφισβητητη.
Οπως επισης και η προσπαθεια της χα να παρεισφρησει.

Η οποια ανοχη-συνεργασια οπως λες,της κυβερνησης συριζα με τη χα σε καμια περιπτωση δε μπορει να συγκριθει κατα τη γνωμη μου, με τη συνεργασια των ταγματων εφοδου με τις κυβερνησεις ΠΑΣΟΚ ΝΔ ολα τα προηγουμενα χρονια,οπως εγραψα πριν.
Εαν βρω χρονο μπορω να σου παραθεσω στοιχεια.

Ο Καμενος και τα στελεχη των ΑΝΕΛ εγιναν ακροδεξιοι λαικιστες το 14-15 ετσι ξαφνικα?
Οταν ηταν για δεκαετιες στη ΝΔ τι ηταν?
Αν και η προσωπκη μου αποψη εννοειται οτι ειναι υποκειμενικη,πιστευω οτι οι Βοριδης Αδωνης,Πλευρης,Μπογδανος,ειναι απειρως χειροτεροι απο τον Καμενο και τα στελεχη των ΑΝΕΛ.

Ποτε δεν ειναι αργα για να γινεις ορθοδοξος κομμουνιστης Κωστα,απλα θα το πας αντιθετα απο οτι οι περισσοτεροι(Πρετεντερης Μπαμπης και αμετρητοι αλλοι).
Απο εμενα θα εχεις δωρο ενα βιβλιο του Ραφαηλιδη, να δω ποιος θα σου κανει δωρο τα απαντα του Λενιν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά τη γνώμη μου, η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ ήταν η χειρότερη στην ελληνική ιστορία. Ήταν εκτός κάθε κλίμακας και μας έσωσαν οι θεσμοί (και ο φόβος τους) και η ΕΕ. Θεωρώ την σημερνή κυβέρνηση εξαιρετική αν και της χρεώνω το εγκληματικό λάθος (ελπίζοντας να μην αποδειχθεί στο μέλλοςν ότι είχα δίκιο...) της μη σύστασης των ειδικών δικαστηρίων που έγραψα.

Το αν η Novartis ήταν σκάνδαλο ή όχι, πέρα από τις καφενειακές μου απόψεις και απόψεις του καθενός, θα το αποφασίσει η δικαιοσύνη, δεν έχω τις πληροφορίες που χρειάζεται να να εκφράσω πραγματικά σοβαρή γνώμη!

Σε αυτό "Η "συνεργατική διακυβέρνηση" με τους Ψεκασμένους βγαίνει εκτός της εξίσωσης, γιατί είναι δομικό ζήτημα που δεν εμπίπτει στην κατηγορία "χειροκρότημα/κράξιμο", αλλά απλά βγάζει το συγκεκριμένο κόμμα απτη λίστα των πιθανοτήτων ενώπιον της κάλπης. Και ο νοών νοείτω..." θα ήθελα να γίνεις λίγο πιο σαφής, αν θέλεις.

Πάντα καλή καρδιά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.protothema.gr/politics/article/1052906/paraskeuopoulos-sumfono-me-ton-kodoni-gia-tis-allages-ston-poiniko-kodika/


Καλησπερα σας. Σας καλω να ψηφισετε τιτλο για το λινκ

α) δεν περιγραφω αλλο

β) ειναι να γελαει κανεις

γ) εδω ηρθαμε, παμε να φυγουμε

δ) γκαρσον! Λεκιαστηκα!

Αυτα....
___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Edited by - Rocky on 08/10/2020 16:34:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ανδρέα, έχω διαβάσει από Ραφαηλίδη και Ηλία Πετρόπουλο μέχρι Νικολάι Οστρόφσκι!
Από σένα θέλω βραδιά γκιόσας!

Πηδάω δεκαετίες διότι το 2011 ξαναείδαμε τον όρο "αγανακτισμένοι"!

Πάντα ο Καμμένος και οι υπόλοιποι που αναφέρεις ήταν ακροδεξιοί, παλαιοδεξιοί, λαϊκοδεξιοί σαν τον Ψωμιάδη που ξυπνάει το πρωί να δουλέψει στο τυροπιτάδικό του! (το διαβάσατε αυτό το έπος; )

Κανένα κίνημα δεν είναι αυθόρμητο. Τόσο απλά. Καμία συνωμοσία, απλή οργάνωση από τον σύριζα σε επίπεδο "λαϊκό", ώστε να πάρει ψήφους απ' όπου μπορεί, επιπλέον όσων πήρε από το παλιό ΠΑΣΟΚ, το ορθόδοξο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian


Σε αυτό "Η "συνεργατική διακυβέρνηση" με τους Ψεκασμένους βγαίνει εκτός της εξίσωσης, γιατί είναι δομικό ζήτημα που δεν εμπίπτει στην κατηγορία "χειροκρότημα/κράξιμο", αλλά απλά βγάζει το συγκεκριμένο κόμμα απτη λίστα των πιθανοτήτων ενώπιον της κάλπης. Και ο νοών νοείτω..." θα ήθελα να γίνεις λίγο πιο σαφής, αν θέλεις.

Πάντα καλή καρδιά!



Tι δεν καταλαβαίνεις, ότι αν υπήρχε μία πιθανότητα να ψηφίσω Σύριζα πριν το 2015, τώρα δεν υπάρχει καμία. Αν και - ούτως ή άλλως - έχω αναφέρει πολλάκις ότι αν ενώπιον της κάλπης είχαμε στο μυαλό μας το ποιος θα κάνει αντιπολίτευση και όχι τη διακυβέρνηση (που σε μεγάλο βαθμό είναι προκαθορισμένη) πιθανότατα θα ζούσαμε σε μία καλύτερη χώρα, ένα καλύτερο κόσμο, ένα καλύτερο σύμπαν.

Αυτά από κάποιον που δεν έχει ψηφίσει ΠΟΤΕ κόμμα εξουσίας (λέγε με δικομματισμό οποιουδήποτε χρωματικού φάσματος), αλλά - όπως αντίστοιχα και στα οσφπ-παο που αποτελούν μια καλή αντιστοιχία - μπορεί να έχει άποψη για τον ποιόν των δύο.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  16:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ααααα, ok, RiffRaff κατανοητό πλήρως! Να πω κι εγώ ότι πάντα (πλην των τριών εκλογών του 89-90 που ήμουν 18 χρονών και ψήφισα Γλέζο, Μαρίνα Δίζη και ...λευκό!) ψηφίζω κόμμα εξουσίας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2020 :  17:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ανδρέα, έχω διαβάσει από Ραφαηλίδη και Ηλία Πετρόπουλο μέχρι Νικολάι Οστρόφσκι!
Από σένα θέλω βραδιά γκιόσας!

Πηδάω δεκαετίες διότι το 2011 ξαναείδαμε τον όρο "αγανακτισμένοι"!

Πάντα ο Καμμένος και οι υπόλοιποι που αναφέρεις ήταν ακροδεξιοί, παλαιοδεξιοί, λαϊκοδεξιοί σαν τον Ψωμιάδη που ξυπνάει το πρωί να δουλέψει στο τυροπιτάδικό του! (το διαβάσατε αυτό το έπος; )

Κανένα κίνημα δεν είναι αυθόρμητο. Τόσο απλά. Καμία συνωμοσία, απλή οργάνωση από τον σύριζα σε επίπεδο "λαϊκό", ώστε να πάρει ψήφους απ' όπου μπορεί, επιπλέον όσων πήρε από το παλιό ΠΑΣΟΚ, το ορθόδοξο!




Ολο λεω(στον εαυτο μου) οτι δε θα ξαναγραψω στο πολιτικο καφενειο,αλλα παρασυρομαι.
Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.


Ελπιζω την ανοιξη να εχουμε ξεμπερδεψει με τον κορονοιο και να γινουν τα Διδασκαλεια,μολις ανακοινωθει ο αγωνας κανονισε να ερθεις,υποσχομαι βραδια γκιοσας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2020 :  09:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Ολο λεω(στον εαυτο μου) οτι δε θα ξαναγραψω στο πολιτικο καφενειο,αλλα παρασυρομαι."

Καλημέρα, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το παθαίνω αυτό!

Να το πω αλλιώς: Όπως ακριβώς η φωτιά θέλει καύσιμη ύλη και σπινθήρα και οξυγόνο για να υπάρξει, έτσι και ένα κίνημα (εξέγερση, επανάσταση, όπως θέλεις πέστο) θέλει, κατ' αναλογία, λαό και ηγέτη και ιδεολογία.

ΥΓ: Βραδιά γκιόσας μπορούμε να κάνουμε και χωρίς αγώνα! Αν και έτσι όπως πάμε, μάλλον μεσημέρι θα πρέπει να κανονίσουμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 186 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000