Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Πολιτικό καφενείο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 186

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  13:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Ωραία... Τα ψιλοβρήκαμε Σάββα...

Το μόνο που δε γίνεται είναι να φτάσω εγώ κι ο Κώστας τις επιδόσεις σου, καθώς όπως είναι γνωστό στις φιλελεύθερες θεωρήσεις "τα άτομα δεν είναι ίδια μεταξύ τους και αμοίβονται με βάση τις δυνατότητες και την απόδοσή τους" (ή τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε)



Α χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα, θέλω κι εγώ τους χρόνους του Σάββα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  13:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Ωραία... Τα ψιλοβρήκαμε Σάββα...

Το μόνο που δε γίνεται είναι να φτάσω εγώ κι ο Κώστας τις επιδόσεις σου, καθώς όπως είναι γνωστό στις φιλελεύθερες θεωρήσεις "τα άτομα δεν είναι ίδια μεταξύ τους και αμοίβονται με βάση τις δυνατότητες και την απόδοσή τους" (ή τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε)




Αποκλειεται να με φτασετε, εγω παιρνω κατι ληγμενα αναβολικα απο την εποχη της ΕΣΣΔ, αυτο ειναι το μυστικο μου.

Δεν χασαμε παντως κατι, για να το βρουμε, τουλαχιστον απο την πλευρα μου.
Η προσωπικη μου αποψη οτι το ΚΚΕ δεν επρεπε να ανοιχτει τοσο πολυ στην επιχειρηματικη του δραστηριοτητα, γιατι αργα ή γρηγορα θα γινοταν αυτο που εγινε, δηλαδη απο την πλευρα μου το θεωρω λαθος.
Τα ελαφρυντικα για μενα ειναι οτι αυτο εγινε πρωτον, με γνωμονα την επεκταση της προπαγανδας τους κομματος, το οποιο δεν εχει την πολυτελεια των αστικων κομματων σε αυτο το σημειο.
και δευτερον οτι τα εσοδα απο αυτες δεν πηγαιναν σε τσεπες της ηγεσιας του κομματος, αλλα σε δραστηριοτητες που υπηρχε αναγκη, δηλαδη κανεις δεν πλουτισε μεσα απο το κομμα.
Θα μου πειτε χεστηκαμε, οκ δεκτον, απλα σας αναλυω τον δικο μου συλλογισμο.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"τα εσοδα απο αυτες δεν πηγαιναν σε τσεπες της ηγεσιας του κομματος, αλλα σε δραστηριοτητες που υπηρχε αναγκη,"

Όσο τα οικονομικά του κόμματος είναι 'μαύρο κουτί', αυτό είναι εντελώς αμφοσβητίσιμο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

"τα εσοδα απο αυτες δεν πηγαιναν σε τσεπες της ηγεσιας του κομματος, αλλα σε δραστηριοτητες που υπηρχε αναγκη,"

Όσο τα οικονομικά του κόμματος είναι 'μαύρο κουτί', αυτό είναι εντελώς αμφοσβητίσιμο...




Το αν κάποιος εχει στις τσέπες του λεφτά φαίνεται στον τρόπο ζωής του.
Βρες μου έναν απο το ΚΚΕ που κάνει πχ την ζωή που κάνει ο Βαρουφάκης πχ.
Επισης στα οικονομικά του ΚΚΕ γίνεται έλεγχος ΚΑΝΟΝΙΚΑ από τις αρχές και ουδέποτε έχει βρεθεί η παραμικρή παρατυπία. Όσον αφορά τα απλά μέλη και οπαδούς του κόμματος που ενισχύουν εθελοντικά από το υστέρημά τους το κόμμα όσοι το επιθυμούν αναγράφονται τα ονόματά τους στο Ριζοσπάστη. Όσοι δεν το επιθυμούν φυσικά και δεν μπορούμε να τους ονοματίζουνε δημόσια διότι με τον αντικομμουνισμό που επικρατεί στην Ελλάδα από τον εμφύλιο και εντέυθεν οφείλουν και εφόσον οι ίδιοι το επιθυμούν να τους προστατεύουν από τα αφεντικά που εκβιάζουν σε πολλές περιπτώσεις και απολύουν ακόμα συνδικαλιστές, κομμουνιστές και όσους η δράση τους κρίνεται επικίνδυνη για τα συμφέροντά τους. Μέχρι και οι "ό,τι κινείται σφάζεται" διόρισαν μέχρι και κομματικούς υπαλλήλους στη Βουλή όπως ΟΛΑ τα κόμματα πλην ΚΚΕ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω ανάγκη από μία δραστηριότητα και συγκεκριμένα μια βίλλα μωρέ στην Ψωρομύκονο, να πούλαγα κανά τηλεοπτικό σταθμό σε οφ σορ εταιρεία ή θα μας καταλάβουν?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, Σάββα, τα λεφτά σε off shore πχ ή σε τράπεζες έξω δεν αντικατοπτρίζονται απαραίτητα στον τρόπο ζωής.
Όμως, γιατί να μην αντικατοπτρίζονται; Ο σ. Λένιν δεν ταξίδευε σε Α' θέση;

Όσο για τον αντικομμουνισμό, δεν υπήρχε ποτέ στην Ελλάδα, με μια μικρή εξαίρεση στη χούντα. Κάτι που ακόμα πληρώνουμε με την "θυματοποίηση". Η βασική προπαγάνδα που ζούμε στην Ελλάδα είναι η κομμουνιστική. Όπως και η ιστορική θεώρηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Όχι, Σάββα, τα λεφτά σε off shore πχ ή σε τράπεζες έξω δεν αντικατοπτρίζονται απαραίτητα στον τρόπο ζωής.
Όμως, γιατί να μην αντικατοπτρίζονται; Ο σ. Λένιν δεν ταξίδευε σε Α' θέση;

Όσο για τον αντικομμουνισμό, δεν υπήρχε ποτέ στην Ελλάδα, με μια μικρή εξαίρεση στη χούντα. Κάτι που ακόμα πληρώνουμε με την "θυματοποίηση". Η βασική προπαγάνδα που ζούμε στην Ελλάδα είναι η κομμουνιστική. Όπως και η ιστορική θεώρηση.




Εχει κανεις απο το κομμα, λεφτα σε Offshore?
Καλα για το δευτερο που ειπες γελαω ακομα, δες τα ποσοστα του ΚΚΕ για να καταλαβεις αν αυτο ισχυει, εκτος αν θεωρεις Κομμουνιστικο κομμα το Πασοκ και τον Συριζα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να μη λέμε μόνο για το συριζα, η -κατά τ’ άλλα συμπαθής- πρώην γενική γραμματέας, Αλέκα, ήταν δόκιμο να στέλνει το παιδί της στο πιο ακριβοθώρητο ιδιωτικό σχολείο (Αμερικάνικο Κολλέγιο)? Κι αν τελικά έδινε σχεδόν όλο το μισθό της στο κόμμα, τότε πως κατάφερνε να πληρώνει το σχολείο? Τέλος, επέλεξε το σχολείο αυτό για λόγους μόρφωσης, η ως χώρο κοινωνικής δικτύωσης?
Τα ίδια βέβαια φαίνεται να κάνουν κι όλοι οι υπόλοιποι, αλλά εξήγησα νωρίτερα τη διαφορά.

http://www.egnomi.gr/article/21495/kyria_papariga_einai_gnwsti_arsakeias.html

http://www.iefimerida.gr/news/85229/%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%87%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%AD%CE%BE%CF%89-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%AD%CF%82
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
PHOTO FINISH παρακαλώ........

και οι δύο μιλήσαμε στο 14:48:57

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  14:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους



Δηλαδή, Σάββα, πιστεύεις ότι η προπαγάνδα κάνεις τους έλληνες να μην ψηφίζουν ΚΚΕ και όχι απλά το γεγονός ότι δεν τους αρέσει, δεν τους καλύπτει, δεν συμφωνούν με τον ορθόδοξο κομμουνισμό όπως αυτός εκφράζεται μέσω του ΚΚΕ;;; Κατά τη γνώμη μου ούτε 2% δεν θα είχε το ΚΚΕ αν δεν έκανε επί 10ετίες κομμουνιστική προπαγάνδα παντού.

Πού να ξέρω αν έχει, μπορεί να τα έχει δώσει στο Κόμμα και εκείνο να τα έχει σε off shore, πώς το ξέρεις αφού αρνούνται τον έλεγχο;

Εδώ ο αριστερός υπουργός Σταθάκης είχε ξεχάσει να δηλώσει 1 ολόκληρο εκατομμύριο, τι να λέμε τώρα;

(με τον Άρη ξανασυμφωνώ!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  15:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Για να μη λέμε μόνο για το συριζα, η -κατά τ’ άλλα συμπαθής- πρώην γενική γραμματέας, Αλέκα, ήταν δόκιμο να στέλνει το παιδί της στο πιο ακριβοθώρητο ιδιωτικό σχολείο (Αμερικάνικο Κολλέγιο)? Κι αν τελικά έδινε σχεδόν όλο το μισθό της στο κόμμα, τότε πως κατάφερνε να πληρώνει το σχολείο? Τέλος, επέλεξε το σχολείο αυτό για λόγους μόρφωσης, η ως χώρο κοινωνικής δικτύωσης?
Τα ίδια βέβαια φαίνεται να κάνουν κι όλοι οι υπόλοιποι, αλλά εξήγησα νωρίτερα τη διαφορά.

http://www.egnomi.gr/article/21495/kyria_papariga_einai_gnwsti_arsakeias.html

http://www.iefimerida.gr/news/85229/%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%87%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%AD%CE%BE%CF%89-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%AD%CF%82






Η κορη της Παπαρηγα οταν τελειωσε το Λυκειο απο τι ξερω, πηγε στο Deree να σπουδασει.
Τωρα γιατι πηγε εκει συγκεκριμενα δεν το ξερω, φανταζομαι οτι ειχε μια ειδικοτητα που δεν υπηρχε στο Δημοσιο Πανεπιστημιο.
Αλλα κι εγω που μονο απο πλουσια οικογενεια δεν ειμαι, αν δεν περναγα στο πανεπιστημιο, οπως και μικρομεσαιοι που εστειλαν τα παιδια τους στο εξωτερικο να σπουδασουν,υπηρχε σκεψη για το Deree απο τους γονεις μου, αλλο αν εγω δεν ηθελα με τιποτα να παω και τελικα καταφερα και περασα σε δημοσιο ανωτατο ιδρυμα.
Θελω να πω οτι ο καθε γονιος αν θελησει κατι το παιδι του και μπορει να του το προσφερει, καλως να το κανει.
Και η διαφορα των Κομμουνιστων απο τον Συριζα ειναι οτι οι δευτεροι μιλανε για λιτο βιο και για γεμιστα.
Το ΚΚΕ λεει οτι ειναι θεμα Καπιταλιστικου συστηματος οτι ολοι δεν εχουν το υψηλο επιπεδο ζωης και οχι οτι δεν μπορουν ή οτι δεν πρεπει να εχουνε.
Γι'αυτο λεμε οτι με τα σημερινα τεχνολογικα μεσα και το υψηλου επιπεδου εργατικο δυναμικο που εχει η Ελλαδα μπορει να ειναι μια πλουσια Χωρα, αφου εχει παραγωγικες δυνατοτητες και μπορεινα προσφερει ενα αρκετα υψηλο επιπεδο ζωης για ολους, αρκει αυτα που παραγονται να ξαναγυριζουν σε αυτους που τα παραγουν και οχι σε αυτους που κατεχουν τα μεσα που παραγονται.
Αλλα αυτο θα γινει με αλλου ειδους αναπτυξη και οχι μεσω Καπιταλιστικης.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  15:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian




Δηλαδή, Σάββα, πιστεύεις ότι η προπαγάνδα κάνεις τους έλληνες να μην ψηφίζουν ΚΚΕ και όχι απλά το γεγονός ότι δεν τους αρέσει, δεν τους καλύπτει, δεν συμφωνούν με τον ορθόδοξο κομμουνισμό όπως αυτός εκφράζεται μέσω του ΚΚΕ;;; Κατά τη γνώμη μου ούτε 2% δεν θα είχε το ΚΚΕ αν δεν έκανε επί 10ετίες κομμουνιστική προπαγάνδα παντού.

Πού να ξέρω αν έχει, μπορεί να τα έχει δώσει στο Κόμμα και εκείνο να τα έχει σε off shore, πώς το ξέρεις αφού αρνούνται τον έλεγχο;

Εδώ ο αριστερός υπουργός Σταθάκης είχε ξεχάσει να δηλώσει 1 ολόκληρο εκατομμύριο, τι να λέμε τώρα;

(με τον Άρη ξανασυμφωνώ!)




Γιατι τον Συριζα που τον ψηφισαν τους καλυψε?
Γιατι τους καλυψε η ΕΕ και την θελουνε?
Ας πανε λοιπον να κανουν ελεγχο, γιατι δεν πανε?
Και αν πανε στο ΚΚΕ να πανε και ολους τους αλλους και να φερουν στην Ελλαδα ολα αυτα τα λεφτα μαζι και του ΚΚΕ να σωθουμε, αντε ας πανε να τα ελεγξουνε λοιπον και αν εχει και το ΚΚΕ ας τιμωρηθει κι'αυτο.
Αν ειναι να σωθει ο λαος μαζι κι εγω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  15:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1. Όχι, αλλά άσχετο!
2. Ναι και επίσης άσχετο!

Μα δεν τους αφήνει ο Κουτσούμπας!
Μέσα για έλεγχο σε όλα τα κόμματα, διαφάνεια παντού!

(γκλασνοστ που έλεγε και ο πιτσαδόρος που διέλυσε την ΕΣΣΔ! )

Η έννοια "να σωθεί ο λαός" δεν είναι ίδια για όλους μας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  15:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

1. Όχι, αλλά άσχετο!
2. Ναι και επίσης άσχετο!

Μα δεν τους αφήνει ο Κουτσούμπας!
Μέσα για έλεγχο σε όλα τα κόμματα, διαφάνεια παντού!

(γκλασνοστ που έλεγε και ο πιτσαδόρος που διέλυσε την ΕΣΣΔ! )

Η έννοια "να σωθεί ο λαός" δεν είναι ίδια για όλους μας...




Καθολου ασχετο, οταν η προπαγανδα η "κομμουνιστικη" ελεγε οτι στην ΕΕ των 30 εκατ. αστεγων και 100 εκατ. φτωχων αυτη την στιγμη, ελεγε οτι θα τρωγαμε με χρυσα κουταλια, επεισαν υον κοσμο να την θελει στο τελος.
Και εγω δεν ειπα να ελεγξουμε μονο τα κομματα, αλλα και τους επιχειρηματιες που εβγαλαν παρανομα λεφτα εξω, ολους!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2015 :  15:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

PHOTO FINISH παρακαλώ........

και οι δύο μιλήσαμε στο 14:48:57






Ωραια θα τρεξουμε εναν αγωνα για να αναδειξουμε τον νικητη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 186 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000