Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Πολιτικό καφενείο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 186

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  19:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχα, βρε Διαμαντή.
Δλδ ήταν στημένη η δολοφονία, για να ανέβουν πάλι τα ποσοστά της Χ.Α.?
Αν πάρουμε το σκεπτικό σου,
μήπως ήταν στημένη η δολοφονία του Φύσσα (ή και του Γρηγορόπουλου και γενικά όποιου θέλουμε) για να ανέβουν αντίστοιχα τα άλλα ποσοστά?

Δεν οδηγούν πουθενά αυτές οι λογικές. Σε κάθε τέτοια υπόθεση που μπορεί να πεις, με 100 αντίστοιχες μπορεί να σου απαντήσει ο άλλος.

Αυτό που πρέπει να πούμε, είναι ότι ΌΤΙ και να πιστεύεις, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.
Αρκεί να μην πάρεις μια πέτρα να μου ανοίξεις το κεφάλι.

Ξέρω ξέρω, υπεραπλουστεύμενο, ερώτημα παγίδα.
ΟΚ,
δεκτή η αποψή σου.
Το κεφάλι σου από εμένα δεν κινδυνεύει.
Το δικό μου όμως μπορεί και να κινδυνεύει από άλλους με απόψεις που θεωρούν ότι επειδή δεν είμαι πχ το Χ-Ψ κόμμα, άρα ευθύνομαι (δια της ψήφους μου) για 1000 θανάτους πχ.
Όπως πχ στην Γαλλία πριν λίγο καιρό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  19:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναί λοςπόν καταδικάζω την δράση της φασιστικής νεοναζιστικής εγκληματικής οργάνωσης της Χ.Α που δεν διστάζει να δολοφονήσει ακόμα και τα μέλη της, προκειμένου να παίξει τα παιχνίδια για τα οποία έχει συσταθεί. Ετσι είναι ο φασισμός σκοτεινός αποκρουστικός και τρισάθλιος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  19:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
δλδ την καταδικάζεις, επειδή ήταν δολοφονία από την Χ.Α. ?
ΟΚ έχεις αυτήν την θεωρεία (ούτε που ήξερα ότι παίζει αυτή η θεωρεία, αλλά τώρα την άκουσα από 2 διαφορετικούς ανθρώπους, άρα θα παίζει πολύ...).
Δεκτόν.

Αν υποθέσουμε, ΑΝ, ότι ήταν απλά από ανθρώπους που όντως μισούν την Χ.Α., από αντι-φασίστες, αριστερούς, δεν ξέρω πως να το πω για να μην μου πείτε βάζω ταμπέλες και το κάνω οπαδικό κτλ, βάλτε ότι θέλετε.
Θα την καταδίκαζες και πάλι?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  19:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν δικάζομαι ούτε απολογούμαι εγώ, αλλά η φασιστική νεοναζιστική εγκληματική οργάνωση Χ.Α. για σωρείες εγκλημάτων!

Φεύγω τώρα γιατί έχω να πάω σε μία παρουσίαση βιβλίου.



Edited by - xipolitos on 05/12/2015 19:54:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  19:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και να πεις, δεν την καταδικάζω γιατί τους άξιζαν τα χειρότερα και τους ήρθε έτσι τιμωρία, κουβέντα κάνουμε, και αυτό ΔΕΚΤΟΝ είναι.
Και εγώ πχ αν ο δολοφόνος που μακέλεψε 100 ανθρώπους στην Γαλλία (ή ένας άλλος που πχ σκότωσε + βιασε 6 γυναίκες) βρεθεί νεκρός, δεν θα κλάψω πολύ.
φυσικά και δεν δικάζεσαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  20:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χμ, ενδιαφέρον: Μετά τον πόλεμο δεν κυκλοφορούσε "ο Αγών μου", ήταν απαγορευμένο!

Γιατί να απαγορεύονται βιβλία; Είμαστε υπέρ της λογοκρισίας;

Πρόταση: Διαβάστε το The man in the high castle του Philip K. Dick.

The Man in the High Castle (ελλ. τίτλος Ο Άνθρωπος στο Ψηλό Κάστρο) είναι ένα μυθιστόρημα εναλλακτικής ιστορίας γραμμένο από τον συγγραφέα επιστημονικής φαντασίας Φίλιπ Κ. Ντικ. Το μυθιστόρημα διαδραματίζεται στις πρώην Η.Π.Α., το 1962, 15 χρόνια μετά τη νίκη των δυνάμεων του Άξονα στο Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο. Οι ηττημένες Η.Π.Α. έχουν παραδοθεί στη ναζιστική Γερμανία και στην Ιαπωνική Αυτοκρατορία.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F_%CE%86%CE%BD%CE%B8%CF%81%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%82_%CF%83%CF%84%CE%BF_%CE%A8%CE%B7%CE%BB%CF%8C_%CE%9A%CE%AC%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  20:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο φίλος xipolitos τό 'χει "τάμα" να μην απαντά ευθέως ποτέ σε ερωτήσεις που του θέτουμε. αυτός είναι ο λόγος που σταμάτησα να προσπαθώ να κάνω διάλογο μαζί του. και ενώ θέλω να πιστεύω ότι είμαι οπαδός της σοσιαλδημοκρατίας, (μην κολλάτε κιόλας), καταλαβαίνω από την στάση του xipolitou (αν αυτή μπορεί να χαρακτηριστεί αντιπροσωπευτική), γιατί οποιαδήποτε προσπάθεια διαλόγου σε όποιο επίπεδο θέλετε (καφενείου ή βουλευτικού) με αριστερούς, μάλλον είναι μάταια. και να φανταστείτε ότι οι αριστεροί, τύπου xipolitou, θεωρούνται και προοδευτικοί (open minded).

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  00:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Xipolite
1)Είτε αμήχανα, είτε εσκεμμένα, δεν απαντάς για πολλοστή φορά, σε κανένα από τα ερωτήματα-προβληματισμούς που θέτω.
Δώσε του μια ευκαιρία ακόμα, θα έχω ακόμα πολλές απορίες.

2)Εγώ αντιλαμβάνομαι πλήρως τι γράφω. Εσύ είσαι αυτός που δεν το αντιλαμβάνεται, ή δογματικά προσηλωμένος στις θέσεις σου, δε δέχεσαι τίποτα άλλο.
Προσπαθώ -πέρα από και παρά τις πεποιθήσεις μου- να μην είμαι απόλυτος και να συζητάω, χρησιμοποιώντας εκφράσεις όπως «Με την επιφύλαξη ότι δε γνωρίζω τι πραγματικά έχει συμβεί», «αν -λέω αν- θεωρήσουμε», «Εγώ πάλι νομίζω».
Αν εσύ και "εσείς" θεωρείς ότι κατέχετε την απόλυτη αλήθεια, μπορείς να συνεχίσεις την απόπειρα διαλόγου στο ίδιο μοτίβο.

3)Τι κάνει ήρωα το δολοφονηθέντα Παύλο Φύσσα?
α)τα πολιτικά του πιστεύω?
β)η ιδιότητα του ράπερ?
γ)η ταυτότητα των δολοφόνων?

Τι σας κάνει να μιλάτε, απαξιωτικά για τους άλλους δύο δολοφονηθέντες?
α)τα πολιτικά τους πιστεύω?
β)η συμμετοχή τους στη οργάνωσή αυτή?
γ)η γενικότερη άποψή σας για την οργάνωση αυτή?
γ)η άγνωστη ταυτότητα των δολοφόνων τους?

4)Η απάντηση σου, μου είναι ακατανόητη. Δεν έκανα σύγκριση των δολοφόνων, οι οποίοι είναι Όλοι καταδικαστέοι, Όλοι κατακριτέοι και ...και ...και ...
Εγώ τουλάχιστον μπορώ να το πω αυτό!! Εσύ μπορείς?

Ασχέτως αν ο ένας, περιέργως έκατσε εκεί περιμένωντας να πιαστεί και αποκαλύπτοντας την οργάνωση στην οποία ανήκει, ενώ οι άλλοι ήταν τόσο επαγγελματίες, ώστε να αφήσουν το έργο τους μόνο στις κάμερες, καταφέρνοντας και να τη γλυτώσουν και να αποκρύψουν πλήρως το χώρο στον οποίο ανήκουν.

Έκανα αναφορά στους δολοφονηθέντες και είπα την προσωπική μου άποψη "όλων οι μανάδες το ίδιο πενθούν." Συγνώμη, αλλά ποιο παιδικά δε μπορώ να το γράψω.

Ώρες-ώρες νομίζω ότι κάποιοι στην "από κει" πλευρά -και δεν το λέω προσωπικά για σένα- έχετε καβαλήσει το καλάμι. Ακούω κάτι εκφράσεις όπως "η μεγάλη δημοκρατική παράταξη", λες και δεν είναι δημοκράτες το υπόλοιπο από το 92-94% των πολιτικών παρατάξεων. Λες και υπάρχει μόνο το δικό σας δίκιο.


Όλως τυχαίως -άποψη μου φυσικά, από τα λίγα που θυμάμαι- τα τελευταία σαράντα χρόνια, τραμπουκισμοί, δολοφονίες, τρομοκρατικές ενέργειες, είτε δεν στρέφονταν κατά «αριστερών» στόχων, είτε δε φέρονταν να έχουν γίνει από «δεξιούς».
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: οι όροι αριστερά και δεξιά, σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να μας βάλουν σε λογικές, που θέλω να πιστεύω ότι έχουν περάσει ανεπιστρεπτί στη χώρα μας.

Π.χ. η 17 Νοέμβρη σύμφωνά με τη wiki αυτοχαρακτηρίζεται ως αντιιμπεριαλιστική και ως μαρξιστική οργάνωση:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%9F%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7_17_%CE%9D%CE%BF%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%B7

Μια ανάγνωση των θυμάτων της, δείχνει τους στόχους της:

Κατακρίνεις τη δράση της? Κατακρίνεις τα μέλη της? Συμφωνείς με τις καταδίκες τους από την Ελληνική δικαιοσύνη? Πενθείς για τα θύματά της?
Ή νομίζεις ότι τους άξιζε ότι έπαθαν?


Παράλληλα, για να το ελαφρύνω λίγο, την ίδια εποχή καλλιεργήθηκε από κάποιους κύκλους -της αριστεράς άραγε (?) - μια ελευθεριότητα και μια τάση αντίδρασης σε όλες τις παλαιότερες αρχές, αξίες, και σύμβολα. Όλα να τα διαλύσουμε. Να πετάξουμε κανένα αυγό, να βρίσουμε κάποιο πολιτικό, να δείρουμε και κανέναν για να ξεμουδιάσουμε, να κλείσουμε κανένα δρόμο, να κάνουμε καμία κατάληψη σε καμιά σχολή, ή έστω στην Ακρόπολή μας, να διακόψουμε καμία ομιλία, να καταλάβουμε κανένα ραδιοφωνικό σταθμό, να αδειάσουμε τίποτα σκουπίδια στο γραφείο του πρύτανη.

Εξάλλου, εμείς είμαστε οι μόνοι γνήσιοι εκφραστές της λαικής βούλησης και πρέπει δημοκρατικά να επιβληθούμε.... Ζήτω το μονοπώλιό μας στους τραμπουκισμούς και στο μπάχαλο....
Επ, μεγάλε. Υπάρχουν και ο αναρχικός χώρος. Ώχου μωρέ. Κι αυτοί σχεδόν δικοί μας είναι. Άστα τα παιδιά να εκφραστούν.... Ο ανθός της Ελληνικής νεολαίας είναι.

Ζήτω το άσυλο. Ζήτω το πολυτεχνείο. Ζήτω και οι αποθηκευμένες μολότωφ μέσα σ’ αυτό. Ζήτω η ελεύθερη διάθεση, διακίνηση και ρίψη μολότωφ. Ζήτω το κάψιμο της Αθήνας, των καταστημάτων, των τραπεζών, των αυτοκινήτων, των περιουσιών και βεβαίως κάποιων συνανθρώπων μας....

.......Κι απότομα εμφανίστηκε από το άλλο -άκρο θα το πω εγώ- το αντίπαλο δέος. Μια οργάνωση που επίσης πιστεύει ότι κατέχει τη μόνη αλήθεια και θέλει να την επιβάλει. Ενίοτε θέλει να δέρνει, να κάνει τραμπουκισμούς, εκβιασμούς κι ένα σωρό άλλες αξιόποινες πράξεις...

Επ....Που πας μεγάλε? Φασίστας είσαι? Εμείς ήρθαμε πρώτοι εδώ.
Κάτω ο ιμπεριαλισμός!
Ζήτω το μονοπώλιό μας!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  03:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιά όλα φταίει ο xipolitos οι xipolitoi η αριστερά και οι ελευθεριακές ιδέες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  08:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

...Το κεφάλι σου από εμένα δεν κινδυνεύει.
Το δικό μου όμως μπορεί και να κινδυνεύει από άλλους με απόψεις που θεωρούν ότι επειδή δεν είμαι πχ το Χ-Ψ κόμμα, άρα ευθύνομαι (δια της ψήφους μου) για 1000 θανάτους πχ.
Όπως πχ στην Γαλλία πριν λίγο καιρό.


Αυτό ομολογώ πως μου ακούστηκε ... κάπως.

Αν πάσι περιπτώσει,
ο Λουντέμης είχε γράψει :
"Αν ήρθες σε αυτό τον κόσμο
για να μετρήσεις τα χρόνια σου
και να ζήσεις μια φρόνιμη ζωή
δεν έχεις να φοβηθείς τίποτε.

Τους φρόνιμους δεν τους πειράζει κανείς.
Μα αν είναι να χαθεί κάποτε ο κόσμος
θα χαθεί από τους φρόνιμους.
Γιατί αυτοί κάναν τους ισχυρούς ισχυρότερους"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  09:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Χμ, ενδιαφέρον: Μετά τον πόλεμο δεν κυκλοφορούσε "ο Αγών μου", ήταν απαγορευμένο!

Γιατί να απαγορεύονται βιβλία; Είμαστε υπέρ της λογοκρισίας;

Πρόταση: Διαβάστε το The man in the high castle του Philip K. Dick.

The Man in the High Castle (ελλ. τίτλος Ο Άνθρωπος στο Ψηλό Κάστρο) είναι ένα μυθιστόρημα εναλλακτικής ιστορίας γραμμένο από τον συγγραφέα επιστημονικής φαντασίας Φίλιπ Κ. Ντικ. Το μυθιστόρημα διαδραματίζεται στις πρώην Η.Π.Α., το 1962, 15 χρόνια μετά τη νίκη των δυνάμεων του Άξονα στο Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο. Οι ηττημένες Η.Π.Α. έχουν παραδοθεί στη ναζιστική Γερμανία και στην Ιαπωνική Αυτοκρατορία.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F_%CE%86%CE%BD%CE%B8%CF%81%CF%89%CF%80%CE%BF%CF%82_%CF%83%CF%84%CE%BF_%CE%A8%CE%B7%CE%BB%CF%8C_%CE%9A%CE%AC%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF

Ενώ παγκόσμια αναγνωρισμένα πονήματα
όπως το «Κεφάλαιο» του Μαρξ
- που χαρακτηρίζονται από τη διεθνή κοινότητα
ως επιτομή της πολιτικής, κοινωνικής και οικονομικής επιστήμης,
ακόμα κι από τον αστικό κόσμο -
τα θεωρούμε ξεπερασμένα και τ’ απαξιώνουμε,
εντούτοις τηρούμε ίσες αποστάσεις
και θεωρούμε «δημοκρατικό»
την ελεύθερη διακίνηση κηρυγμάτων ρατσισμού και μίσους!

Ε, κάπως έτσι εκκολάπτουμε το αυγό του φιδιού.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  10:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαμαντή, η διαφορετικότητα ΔΕΝ είναι ρατσισμός, είναι η πραγματικότητα.
Όλοι οι άνθρωποι ΔΕΝ είναι ίσοι, δηλαδή δεν έχουν όλοι τις ίδιες ικανότητες και δεξιοτεχνίες, πως να το κάνουμε.
Οφείλουμε όμως να τηρούμε ΙΣΟΝΟΜΙΑ και να δίνουμε τις ίδιες ευκαιρίες σε όλους να αναδειχθούν.

Αυτό που αναφέρεις για κήρυγμα μίσους, ψάξτο πρώτα στο "Ευαγγέλιο" που πρεσβεύεις που αναφέρει για ΠΑΛΗ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ.

Ξεκινώντας την τοποθέτηση μου στο θέμα των πολιτικών συζητήσεων, νόμιζα (εσφαλμένα τελικώς) ότι βασικά πράγματα τα ενστερνιζόμαστε όλοι.
Μόνο όταν υπάρχει μία κοινή βάση μπορεί να ξεκινήσει μία συζήτηση και ας τοποθετείται ο καθένας όπως πιστεύει και επιθυμεί.

Θεωρούσα δλδ ότι οι ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ είναι κατακριτέες από όλους, ανεξάρτητα από την ταυτότητα του θύματος και του θύτη.
Αποδείχθηκα αθεράπευτα ρομαντικός που το πίστευα.

Φασιστικές ιδέες και πρακτικές βρίσκουν εφαρμογή ΠΑΝΤΟΥ.
Μάλιστα αν ψάξει κάποιος χωρίς παρωπίδες, μπορεί να τις εντοπίσει και σε αυτούς που φορούν την προβιά του αντι-ρατσιστή, αντι... αντι...


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  11:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαμαντή, μια εντελώς προβοκατόρικη ερώτηση: Θα έκαιγες βιβλία αν μπορούσες;
Θα απαγόρευες απόψεις, αν μπορούσες;
Δεν είναι κλειστές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα μια σχετική και κάπως συγκεκριμένη απάντηση-προβληματισμό.

(στα υπόλοιπα με καλύπτει ο kanivallos και συμφωνώ απόλυτα με Aroulio)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  13:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

Γιά όλα φταίει ο xipolitos οι xipolitoi η αριστερά και οι ελευθεριακές ιδέες...



Δε θεωρώ ότι φταίει ο xipolitos.
Φταίει όμως ο κάθε απόλυτος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  18:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Διαμαντή, μια εντελώς προβοκατόρικη ερώτηση: Θα έκαιγες βιβλία αν μπορούσες;
Θα απαγόρευες απόψεις, αν μπορούσες;
Δεν είναι κλειστές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα μια σχετική και κάπως συγκεκριμένη απάντηση-προβληματισμό.

(στα υπόλοιπα με καλύπτει ο kanivallos και συμφωνώ απόλυτα με Aroulio)

Οι προβοκατόρικες ερωτήσεις
λαμβάνουν τις εξής απαντήσεις :

Άλλοι καίγανε τα βιβλία και την γνώση.
Στο μεσαίωνα και στο 3ο Ράιχ.
Απηύθυνε στα κατάλληλα πρόσωπα λοιπόν τις ερωτήσεις σου.
Ενδεχομένως εκεί που ... καλύπτεσαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 186 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000