Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ρούχα για δόσιμο. Πού;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 04/09/2015 :  13:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω μαζέψει έξι πολύ μεγάλες σακούλες με ρούχα και μερικά παπούτσια.

Πού θα μπορούσα να τα δώσω;
Εκκλησία, κάποιο κέντρο αστέγων, πού θα έπιαναν τόπο;

"My sport is your sport's punishment"

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  13:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν είναι δρομικά και δε σου χρειάζονται, μπορείς να τα στείλεις σ εμένα και ότι δε μου κάνει-αρέσει θα τα δώσω εγώ στην ενορία της γειτονιάς :P

εμείς δίνουμε αρκετά αχρείαστα σε εκκλησίες κι αυτοί με τη σειρά τους τα δίνουν σε όσους έχουν ανάγκη..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  14:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξύπνια η νέα γενιά, βλέπω...

Όχι δεν είναι δρομικά. Και είναι όλα σαν καινούργια.
Η εκκλησία ήταν η πρώτη σκέψη, απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος φορέας ή οργανισμός που κάνει κάποια επιλογή και τα διανέμει αναλόγως και καταλλήλως.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  14:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σύλλογος πολύτεκνων?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  14:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
υπάρχουν και διάφορα ιδρύματα ή ΜΚΟ που τα δίνεις και τα μοιράζουν αυτοί όπως νομίζουν σε απόρους..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  14:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Σύλλογος πολύτεκνων?



Τι να τα κάνουν, αφού είναι στο νουμερό μου...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  14:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

υπάρχουν και διάφορα ιδρύματα ή ΜΚΟ που τα δίνεις και τα μοιράζουν αυτοί όπως νομίζουν σε απόρους..

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Δεν μου φτάνει η μικρή που κλαίει, θα μ' εκνευρίσεις κι εσύ...
Αυτό ρωτάω ρε Τάσο, ξέρουμε κάποιον συγκεκριμένο φορέα που αποδεδειγμένα κάνει "σωστή" δουλειά;

Λογικά θα ξέρει ο xipolitos (αν και είναι ικανός να τα πάρει και να τα στείλει σε τίποτα αντάρτες στα βουνά)...
Πού είσαι xipoliteeee..???

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

glaros
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  14:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμείς τα δίνουμε στο χαμόγελο του παιδιού.

Φιλοξενούν παιδιά όλων των ηλικιών οπότε ενδεχομένως να τους κάνουν και τα δικά σου.

Μπορείς να ρωτήσεις στο παράρτημα που σε βολεύει να τα πας:
http://www.hamogelo.gr/41.1/Poy-eimaste

Γιάννης



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΤΟ «ΙΔΡΥΜΑ ΑΣΤΕΓΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ» Κ.Υ.Α.Δ.Α., καθημερινά , 08:00-15:00 στην Πειραιώς 35. Τηλέφωνα : 2105239465 και 2105246516, έχει και site νομίζω: www.kyada.gr.,
ελληνικό συμβούλιο για πρόσφυγες,http://www.gcr.gr/index.php/en/, πάρε τλ: 210-3800990-1, F: 210-3803774,

Στέκι Μεταναστών (Τσαμαδού 13) στα Εξάρχεια, τλ 6979723359, 6944561990, 6977204240 , δεν ξέρω αν ισχύουν τα έχω από το 12-13, αλλά δες και εδώ: http://tsamadou13-15.espivblogs.net/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πλατεία Βάθης(Καποδιστρίου) στην www.caritas.gr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχαχα! δεν ξέρω συγκεκριμένα ποια ακριβώς κάνουν τέτοιες δράσεις αλλά είναι πάρα πολλά.. εγώ πχ τώρα θέλω να γραφτώ μέσω ιδρύματος για το νυχτερινό της Θεσσαλονίκης (πάνε εκεί κάποια χρήματα της συμμετοχής) και βρήκα 46 (!!!) συνεργαζόμενα ιδρύματα!

http://www.thessalonikihalfmarathon.org/index.php?option=com_content&view=article&id=136&Itemid=779&lang=el ψάξε από εδώ για κάποια αν θέλεις..

αλλιώς αυτά που σου πρότειναν τα παιδιά!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ που τον θες τον ξυπόλυτο λείπει ε;
Εκκλησία Νίκο, θα τα αγιασουν πρώτα!
Το σκεφτόμουν κ εγώ πριν μια βδομάδα, εχω ρούχα που δεν εχω φορέσει δυο-τρία χρόνια.
Νομίζω και το χαμόγελο κ το ίδρυμα αστέγων ειναι καλές επιλογές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

P.D.etl
Forum-Runner

Greece
190 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο δες κι αυτό αν θες: http://www.solidarity4all.gr/el πήγαινε στις Δομές Αλληλεγγύης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  15:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ, παίδες!
Θα τα ψάξω όλα όσα προτείνατε.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2015 :  16:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
[i]Originally posted by echetlos[/


Δεν μου φτάνει η μικρή που κλαίει, θα μ' εκνευρίσεις κι εσύ...
Αυτό ρωτάω ρε Τάσο, ξέρουμε κάποιον συγκεκριμένο φορέα που αποδεδειγμένα κάνει "σωστή" δουλειά;

Λογικά θα ξέρει ο xipolitos (αν και είναι ικανός να τα πάρει και να τα στείλει σε τίποτα αντάρτες στα βουνά)...
Πού είσαι xipoliteeee..???

Ακουσα το όνομα μου ή μου φάνηκε.. Ξεκινάει ο ανταρτοπόλεμος.. εδω είσαι..

Σύλλογος Συμπαραστάσεως Κρατουμένων "Ο Ονήσιμος"
Ιδρύθηκε με σκοπό να βοηθήσει υλικά και ηθικά τους άπορους φυλακισμένους, αποφυλακισμένους και τις οικογένειές τους.
Φροντίζει για την κάλυψη των αναγκών των κρατουμένων, των οικογενειών τους αλλά και των αποφυλακισμένων, με οικονομικά βοηθήματα και είδη πρώτης ανάγκης (τρόφιμα, ιματισμό, υποδήματα, έπιπλα, πληρωμή ενοικίων, διαφόρων λογαριασμών, κ.α.) ηλέφωνα 210-3622017 - 210-3645305
http://www.onisimos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=19

Ομάδα ΡΕΤΟ πρώην τοξικομανών.
Παίρνουν οτιδήποτε, είτε λειτουργεί, είτε όχι, και απασχολούν άτομα για επισκευές ή κατασκευές. Έχουν ένα ή δύο μαγαζιά με μεταχειρισμένα αντικείμενα/έπιπλα κτλ. Παραλαμβάνουν από το σπίτι, μεγάλα και μικρά αντικείμενα (έπιπλα, ηλεκτρικές/ηλεκτρονικές συσκευές, ρούχα, παιχνίδια κ.ά). Tηλ: 210 66 25 096

Σκόρος
Ο Σκόρος[ αποτελεί απάντηση σε μια καθημερινότητα που παράγει, καταναλώνει, πετάει, μολύνει, πλήττει και γίνεται όλο και πιο μονότονη και ομοιόμορφη. Πρόκειται για ένα χαριστικό παζάρι, ένα χώρο ανταλλαγής και αλληλεγγύης. Στο χαριστικό παζάρι υπάρχουν διάφορα αντικείμενα που για κάποιον δεν είναι χρήσιμα αλλά που κάποιος άλλος μπορεί να τα χρειάζεται. Επειδή δεν είναι όλα για τα σκουπίδια: τα πράγματα χάνουν την αξία τους όταν δεν χρησιμοποιούνται. Ξαναδίνουμε αξία, προσφέρουμε πράγματα αχρησιμοποίητα αλλά όχι άχρηστα. Φέρτε αντικείμενα, ρούχα, βιβλία, cd, και ό,τι άλλο δεν χρησιμοποιείτε στο πατάρι του Σκόρου και πάρτε ό,τι σας είναι χρήσιμο! Για τα προϊόντα που μπορεί να βρει κανείς στον Σκόρο, αλλά και περισσότερες πληροφορίες για τη φιλοσοφία του, επισκεφτείτε το
O Σκοροχώρος βρίσκεται στην γωνία Ζ. Πηγής & Ερεσού στα Εξάρχεια. Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6981076913 (μόνο στις ώρες λειτουργίας του)
Δευτέρα – Πέμπτη 17:30 20:30
Παρασκευή 17:30 22:30
Σάββατο 11:30 15:00
http://skoros.espivblogs.net/

Ίδρυμα αστέγων του Δήμου Αθηναίων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια,παπλώματα. Εάν έχετε ρούχα (παιδικά /γυναικεία/ανδρικά), σεντόνια,παπλώματα που δεν χρειάζεστε πια, το ίδρυμα αστέγων Κ.Υ.Α.Δ.Α. δέχεται καθημερινά προσφορές 8:00-3:00 στην Πειραιώς 35 & Σοφοκλέους 70. Τηλέφωνο: 210 52.46.516 fax: 210 52.35.671 e-mail: seckyada@otenet.gr
https://www.cityofathens.gr/organotiki-domi-dimoy-athinaion/dimotikoi-foreis/kentro-ypodoxis-astegon-dimoy-athinaion-k-y-d

Χατζηκυριάκειο Ιδρυμα παιδικής προστασίας χρειάζεται βιβλία όλων των ηλικιών για την ενίσχυση της βιβλιοθήκης του. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στο 2104515387 ή επισκεφτείτε το site http://www.xatzikiriakio.gr/

Χάρισε το
(xariseto.gr Reuse, Reduce, Recycle)
Στο πλαίσιο της προσπάθειάς για μια αλληλέγγυα οικονομία και μια εναλλακτική μορφή οικονομικής ζωής, το xariseto.gr προτείνει ένα διαφορετικό τρόπο «κατανάλωσης». Στο website μπορεί να βρει κανείς διάφορα αντικείμενα που για κάποιον δεν είναι χρήσιμα αλλά κάποιος άλλος μπορεί να τα χρειάζεται. Εξάλλου, όπως λένε και οι δημιουργοί του xariseto.gr, «Η επαναχρησιμοποίηση δεν είναι ντροπή ή μειονέκτημα, είναι πρόταση και στόχος , είναι ένας εναλλακτικός τρόπος ανακύκλωσης!
www.xariseto.gr

FreeCycle
Το κίνημα freecycle ξεκίνησε το 2003 στην Αριζόνα και από τότε έχει επεκταθει σε 75 χώρες σε όλον τον κόσμο. Λειτουργεί και στην Ελλάδα. Εγγραφή στο
http://groups.yahoo.com/group/AthensGreeceFreecycle/ Λύση στο πρόβλημα της υπερκατανάλωσης και της ανακύκλωσης - freecycle
www.freecycle.org

Στις κατά τόπους ενορίες της Εκκλησίας που παράγουν φιλανθρωπικό έργο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2015 :  11:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης

«Ταβιθά», φιλανθρωπικό κατάστημα πού ενδύει άστεγους και πτωχούς, Ι. Αρχιεπισκοπή Αθηνών, Ακομινάτου 23, Πλατεία Καραϊσκάκη, Αθήνα, τηλ. 697-9394006, 210-32.29.248

Επίσης και στην κοντινή σου εκκλησία ή μητρόπολη μπορείς να ρωτήσεις και να μάθεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000