Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 Φωτογραφιες απο αγωνες.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 04/06/2007 :  11:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του TRYPOKARYDOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο λογος που ανοιξα το θεμα αυτο ειναι για να μην βγει τελειως απο την πορεια του το σχετικο με τον αγωνα "AlpamayoPro Trail Race " και επειδη ηθελα και εγω να απαντησω γενικα σχετικα με τις φωτογραφιες απο αγωνες.

Προσωπικα εχω στειλει μερικες φορες στη σελιδα καποιες φωτογραφιες απο καποιους αγωνες που ετυχε να ειμαι εκει και που ετυχε να εχω χρονο να το κανω.Και εμενα μου αρεσει να βλεπω την εικονα μου απο καποιον αγωνα δρομου δημοσιευμενη στο ιντερνετ, οπως φανταζομαι στους περισσοτερους.
Το θεωρω ομως αδικο να παραπονιομαστε αν καποιος ερασιτεχνης η ακομα και επαγγελματιας δεν μας τραβηξε μια φωτογραφια ενω εχει καλυψει φωτογραφικα το μεγαλυτερο μερος του αγωνα.Ενταξει ο επαγγελματιας θα πουλησει το υλικο η μερος αυτου που τραβηξε και τελος. Αυτος κρινει καθε φορα πως θα το χειριστει το θεμα. Στη τελικη δεν ειναι και υποχρεωμενος να μας τραβηξει ολους.

Ο ερασιτεχνης δεν ειναι υποχρεωμενος να ασχοληθει καν. Συνηθως προκειται για συγγενεις ή φιλους του δρομεα η ακομα και για τον δρομεα τον ιδιο.Δεν μπορω να φανταστω ας πουμε οτι σε εναν αγωνα 300 ατομων μεσα στην προσπαθεια μου που βγαινει απο αγαπη και μονο για την σελιδα θα πρεπει να κατσω μετα τον τερματισμο μου να τραβηξω οσους ερχονται μετα, η να κατσει η γυναικα μου κατω απο τον ηλιο να συνεχισει να τραβαει ολους ωστε να μην εχει κανενας παραπονο. Αυτο ειναι αδικο.Τις δυο τελευταιες φορες ξεφλουδισε η πλατη για παραδειγμα της μνηστης μου τραβωντας φωτογραφιες γενικα τους δρομεις ενω εγω ετρεχα η εκανα διατασεις στην σκια. Η φιλοτιμη προσπαθεια, ο χρονος που απαιτηται γι αυτην ακομα και στο σπιτι παει ολη χαμενη.Επειδη ξερω και εγω πως ειναι να εχεις τρεξει τον αγωνα σου και μετα να κατσεις να τραβας φωτογραφιες γνωστους και μη, συναθλητες σου μεσα στην ζεστη, απλυτος ακομα κτλ. ειναι κριμα να γκρινιαζουμε επειδη δεν ηταν η φατσα μας στο αλμπουμ. Στην τελικη πριν δυο χρονια αυτη η δυνατοτητα μας ηταν αγνωστη,να δωσουμε δηλαδη το λινκ σε καποιον φιλο μας να "καμαρωσει" εμας που τρεχουμε.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 04/06/2007 11:27:09

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2007 :  15:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ προσωπικά, ευχαριστώ τη Μαρία πρώτα, και ύστερα εσένα, για τις φωτό απ τον Μυστρά. Άσε που ο Diam φρόντισε να την κάνει την μια απ αυτές "διάσημη"! (την έστειλα στην ΓΑΔΑ, στην Αντιτρομοκρατική, με την υποσημείωση "να χουν τον νού τους!!!!!!).!
Αλλά ο άλλος, νομίζει οτι όλοι οι αγώνες ειναι γυρος Υμηττού, που πείσαμε τους διοργανωτές (παιδιά απο δω το κάναμε, απο το forum,) πως το να στήσεις photoLab (όπως Αμερική), ειναι εφικτό και προσδίδει κύρος στον αγώνα.
Αλλά αν τα γράψω όλα αυτά, θα βγεί η "λουλού η παλιόγρια" και θα με πει γκρινιάρη. Και όχι μόνο αυτή!!!!

Carpe viam

Edited by - nikats on 04/06/2007 15:49:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  08:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eπι τη ευκαιρια του θεματος, να ευχαριστησω τον Τρυποκαρυδο, Ελινα, GeorgeY, Speedy, Λευτερη, Μαρια, Αριστειδη, Διαμαντη
(ποσα δεν εχει κανει ο Steve Ovet) τους συνοδους αυτων καθως και αρκετους αλλους φιλους, που ξεροσταλιαζουν για να βγαλουν φωτογραφιες απο τους αγωνες.

Να ειστε καλα παιδια, και εαν δεν σας το λεω καθε φορα, δεν σημαινει οτι δεν αναγνωριζω το εργο σας.



"Our horizon is as distant as our mind's eye wishes it to be."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  12:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Edited by - nikats on 05/06/2007 12:59:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  15:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εσενα παραπονιαρη!! Ετσι σε αφησα απεξω, να μου στειλεις κανενα χαριτωμενο.

Πολλα φιλια.

"Our horizon is as distant as our mind's eye wishes it to be."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  15:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους



Carpe viam

Edited by - nikats on 05/06/2007 15:58:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimmyc
Elite Forum-Runner

1146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  17:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πω και εγώ ένα ευχαριστώ σε όλους όσοι αποφασίζουν να τραβήξουν φωτογραφίες σε κάποιους αγώνες χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΦΕΛΟΣ. Και το ευχαριστώ το λέω από την πλευρά του παρατηρητή, του ανθρώπου που δεν κατέβηκε μεν στο συγκεκριμένο αγώνα, αλλά μέσα από τις φωτογραφίες βλέπει τον κόπο και την προσπάθεια των άλλων αθλητών (είτε τους ξέρω είτε όχι, μικρή σημασία έχει αυτό), την ατμόσφαιρα του αγώνα, μερικές φορές το τοπίο (δέλεαρ για μία μελλοντική συμμετοχή). Δεν νομίζω ότι αυτά είναι λίγα ή αμελητέα....

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  20:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά βρε παιδιά μια φορά τράβηξα κι εγώ φωτογραφίες και το κάνατε θέμα .

Πόσες και πόσες φορές με έχουν τραβήξει οι φίλοι-φωτογράφοι που γράψατε, ούτε και θυμάμαι είναι αμέτρητες κι από υποστήριξη και βοήθειες δεν έχω τι να πω!

Δεν χρειάζονται τα ευχαριστώ, μια μεγάλη παρέα είμαστε και ό,τι κάνει ο καθένας για την παρέα το κάνει επειδή του κάνει κέφι και περνάει καλά.



If a man coaches himself then he has only himself to blame when he is beaten.
Αν κάποιος είναι προπονητής του εαυτού του τότε έχει μόνο τον εαυτό του να κατηγορήσει αν χάσει.
Sir Roger Bannister
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RouDi
Crazy Boy of Forum

Greece


1351 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2007 :  21:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

____________________
Δε με νοιάζει αν είναι πολύ πρωί, κάνει κρύο, είναι μακρυά ή πολύ ψηλά. Εκεί που πάμε θα έχει γλυκά ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000