Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Diolkos Rail Running 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

moonrat
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 03/11/2015 :  19:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του moonrat.  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και το σκέφτομαι σοβαρά τον συγκεκριμένο "αγώνα" είναι κάποιος που πήγε πέρσι να μας πει εντυπώσεις;

the art of being different...
http://www.gmarinopoulos.gr

mprilas
Forum-Runner

53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2015 :  12:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΟΛΥΥΥ ιδιαίτερος αγώνας. Απαιτητικό έως εξαντλητικό τερέν. Ακόμα και οι βουνίσιοι θα ζοριστούν.
Πάντως ότι έχει ζόρι, ως γνωστον, σε αποζημιώνει στο τέλος.
Μοναδική οπτική της διαδρομής, πέρασμα πάνω απ΄τον Ισθμό της Κορίνθου από στενή σιδερένια γέφυρα (ιδανική για υψοφοβικούς) και τερματισμός σε ένα πανέμορφο σημείο (Αρχαια Διολκός).
Μπράβο στους διοργανωτές για την ιδέα και την άψογη εφαρμογή της. Όσοι το σκέφτεστε, τολμήστε το του χρόνου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris_dtr
Newbie Forum Runner

Greece
40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2015 :  20:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα! Αν και λίγο αργά, θα σας πω τις εντυπώσεις μου μιας και φέτος τον έτρεξα και έχω 'φρέσκια' εμπειρία..
Καταρχήν, αποφάσισα να το δοκιμάσω για 2 λόγους. Ο ένας ήταν οι φωτογραφίες που είδα (έδειχνε ότι θα ήταν όμορφη διαδρομή) και ο δεύτερος ότι θα ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό, κάτι σαν πρόκληση!
Τα του αγώνα τώρα..
Από την πρώτη στιγμή καταλαβαίνεις ότι είναι δύσκολο να κρατήσεις τον ρυθμό που είχες στο μυαλό σου μέχρι τότε και ας είναι σχεδόν flat διαδρομή. Επίσης το τερέν είναι τέτοιο που δεν μπορείς να σηκώσεις το κεφάλι σου και να πάρεις το βλέμμα από κάτω. Για μένα, απαιτεί περισσότερη προσοχή από όποιον trail αγώνα έχω κάνει γιατί δεν σε αφήνει στιγμή να χαλαρώσεις... Επίσης το τρέξιμο, πέρα από τις συνεχές αλλαγές ρυθμού-διασκελισμού αλλάζει λίγο και το στυλ γιατί πρέπει να σηκώνεις το πόδι σε κάθε βήμα για να μην βρει στις πέτρες, σαν μικρά πηδηματάκια.
Νομίζω ότι οι αρθρώσεις 'τρώνε' αρκετή καταπόνηση αλλά αξίζει η εμπειρία για κάτι εντελώς διαφορετικό..
Καλή ιδέα θα ήταν πριν το δοκιμάσει κάποιος, να βρει κάπου γραμμές και να κάνει κάποια λίγα χιλιόμετρα. Θα βοηθούσε και εμάς εάν το είχαμε κάνει πριν...
Και η παρέα βοήθησε πολύ! Στην δική μου περίπτωση ταιριάξαμε στον ρυθμό 3 άτομα και τραβούσε ο ένας τον άλλο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2015 :  20:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Του χρόνου θέλω κι εγώ! Στον πρώτο ημί Αιγιαλείας το 2012 το είχα κάνει για ...300 μέτρα σε σημείο της διαδρομής και μου άρεσε πάρα πολύ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2015 :  10:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φίλος που πήρε μέρος έπαθε πλακα με την φροντίδα των ανθρώπων στους σταθμους τροφοδοσίας. Τους τάισαν στο στόμα στην κυριολεξία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dionzak
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2015 :  14:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...περα απο την φροντιδα σε ολη την διαρκεια της διαδρομης....οντας παρων στον τερματισμο απο την αφιξη των πρωτων εως στο τελος...το ενδιαφερον η περιποιηση των διοργανωτων δεν εχει προηγουμενο.....περα απο τη διατροφη των... εξυπηρετησαν μεταφεροντας οσους επρεπε στον προαστιακο...συνοπτικα νοιαστηκαν τον καθενα προσωπικα.. ειτε ηταν πρωτος ειτε τελευταιος....ΕΥΓΕ σε ολους τους!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000