Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 05/11/2015 :  14:01:53  Εμφάνιση Προφίλ
...για να δούμε 3 μέρες πριν τον ΚΜΑ 2015!

Κάνω ποδαρικό: 11Κ σήμερα στο γηπεδάκι μας με ΠΟΛΥ κόσμο, σωματοψυχοτονοτικό και μπλαμπλαδίστικο!

Και σε αντίθεση με τον winarg...ΔΕΝ ψήνομαι να κάνω ακόμα ένα 10αράκι!!!

Free your feet...free your senses!

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2015 :  20:45:24  Εμφάνιση Προφίλ
Μανώλη μάλλον σε σνομπάρουν όλοι.. ας συνεχίσω εγώ λοιπόν!

βαριόμουν απίστευτα να βγω το απόγευμα αλλά είχα υποσχεθεί στο φίλο κι έτσι έβγαλα την απίστευτη απόσταση των 4,84 χιλιομέτρων με τον εξίσου απίστευτο ρυθμό των 6:44 λεπτών/χλμ! ξέρω ξέρω...έχετε κρυφτεί από το φόβο σας!

αύριο τεμπάκι λέει το μενού.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2015 :  22:35:15  Εμφάνιση Προφίλ
Παρέλαβα το πακέτο σήμερα το απόγευματακι από το στάδιο του tae kwon do στο Παλ. Φάληρο, και στην συνέχεια στο ΔΑΚ Π.Φαλήρου έκανα 6-7Κ χωρις ρολογια, χωρις νερό με μακρια φόρμα και βαμβακερό μπλουζάκι....[καλα που δεν φοραγα και πολιτικα παπουτσια..]
Μου φάνηκε ότι έκανα 50Κ...

too old to rock'n roll too young to die

Edited by - krevith on 05/11/2015 22:44:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  08:13:50  Εμφάνιση Προφίλ
...συμπληρωσα κι εγω με τη σειρα μου σημερα την τελευταια προπονηση τρεχοντας χαλαρα 5,7 χλμ σε 30', συμπεριλαμβανοντας μεσα 6x80 ανοιγματα, οπως μου εχει δειξει να τα κανω σωστα ο Μανωλης!Αισθανομουν λιγο βαρυς, αλλα το απεδωσα στη περιοδο υδατανθρακωσης, που ξεκινησε απο χθες, μαλλον η χειροτερη φαση για μενα στη διαρκεια προετοιμασιας για εναν μαραθωνιο!Κραταμε μικρο καλαθι για μια καλη επιδοση στον αγωνα ... παρα το γεγονος οτι η προετοιμασια ηταν εξαιρετικα καλη ... για διαφορους λογους, αλλα οπως παντα θα προσπαθησουμε για το καλυτερο ... με πρωταρχικο στοχο να χαρουμε τον αγωνα!Ευχομαι απο καρδιας σε ολες κι ολους καλον αγωνα και καλο τερματισμο ... με μια επιδοση ανταξια των προσδοκιων σας !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  10:00:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...συμπληρωσα κι εγω με τη σειρα μου σημερα την τελευταια προπονηση τρεχοντας χαλαρα 5,7 χλμ σε 30', συμπεριλαμβανοντας μεσα 6x80 ανοιγματα, οπως μου εχει δειξει να τα κανω σωστα ο Μανωλης!Αισθανομουν λιγο βαρυς, αλλα το απεδωσα στη περιοδο υδατανθρακωσης, που ξεκινησε απο χθες, μαλλον η χειροτερη φαση για μενα στη διαρκεια προετοιμασιας για εναν μαραθωνιο!Κραταμε μικρο καλαθι για μια καλη επιδοση στον αγωνα ... παρα το γεγονος οτι η προετοιμασια ηταν εξαιρετικα καλη ... για διαφορους λογους, αλλα οπως παντα θα προσπαθησουμε για το καλυτερο ... με πρωταρχικο στοχο να χαρουμε τον αγωνα!Ευχομαι απο καρδιας σε ολες κι ολους καλον αγωνα και καλο τερματισμο ... με μια επιδοση ανταξια των προσδοκιων σας !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

..ολα θα πανε καλα Σπυρο μου! θετικη σκεψη και τιποτα αλλο,,εισαι σε πολυ καλη κατασταση η προετοιμασια σου ηταν πολυ καλη χωρις καποιο σοβαρο τραυματισμο οποτε ηρθε η ωρα να μπεις στον αγωνα με χαμογελο και να τον ευχαριστηθεις πανω απο ολα!!ετσι πρεπει να το δουμε ολοι μας!!!Ξερεις...το λεω της πεθερας για να το ακουσει η νυφη...ετσι δεν λενε?

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  10:25:18  Εμφάνιση Προφίλ
Εχθές έκανα την παρακάτω προπόνηση που μοιάζει λίγο με διαλειμματική και με φαλτρέκ (δεν την διάβασα κάπου). Αφού συμπλήρωσα 4 χλμ χαλαρό τρέξιμο για προθέρμανση έκανα εναλλαγή σταδιακά πιο γρήγορου με πιο αργό τρέξιμο έχοντας ως στόχο στο γρήγορο κομμάτι να ξεπεράσω για λίγο τους 190 σφυγμούς (έχω μέγιστο κοντά στους 200) και στη συνέχεια στο αργό τρέξιμο να πέσω για λίγο κάτω από τους 170. Αυτό το έκανα μέχρι να συμπληρώσω 10 χλμ και πρόλαβα να ολοκληρώσω 9 κύκλους. Σε σχέση με την διαλειμματική την βρήκα πιο ευχάριστη και λιγότερο αγχωτική άσκηση. Επίσης επειδή δεν έχεις στόχο να πιάσεις συγκεκριμένη ταχύτητα στα γρήγορα κομμάτια, μπορείς να ανεβάσεις σταδιακά και έτσι να αποφύγεις και τυχόν τραυματισμούς πάνω στη προσπάθεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  10:38:40  Εμφάνιση Προφίλ
Χαλαρό 6αρι χθες και σήμερα τα ίδια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  11:35:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by krevith

Παρέλαβα το πακέτο σήμερα το απόγευματακι από το στάδιο του tae kwon do στο Παλ. Φάληρο, και στην συνέχεια στο ΔΑΚ Π.Φαλήρου έκανα 6-7Κ χωρις ρολογια, χωρις νερό με μακρια φόρμα και βαμβακερό μπλουζάκι....[καλα που δεν φοραγα και πολιτικα παπουτσια..]
Μου φάνηκε ότι έκανα 50Κ...

too old to rock'n roll too young to die



...αγνό τρέξιμο με...αγνό εξοπλισμό!

@spy: κακώς έκανες μόλις 5.7Κ! Αύριο να κάνεις παρακαλώ άλλο ένα 20άρι για να πάρει το σώμα τα "μπόσκα" του! Όλα καλά εύχομαι να πάνε Σπύρο και...όλα καλά ΘΑ ΠΑΝΕ. Απλά συγκράτησε τον ενθουσιασμό σου στα πρώτα χιλιόμετρα!

@Droulas13: αυτό που έκανες είναι καθαρά ένα "μη δομημένο" Fartlek (Φαρτλεκ). Δομημένα Φαρτλεκ είναι αυτά στα οποία κάνεις συγκεκριμένες αποσστάσεις κάθε φορά (π.χ. εναλλασσόμενα 200άρια ή 1000άρια ή "πυραμίδες" κλπ)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  13:30:21  Εμφάνιση Προφίλ
Βγηκα και εγω σημερα για ενα εφταρακι με ανοιγματα, Εξοπλισμενος με τη στολη και τα τζελακια μου εκανα προβα τζενεραλε.
Ευχομαι σε ολους ενα καλο αγωνα και υγιη τερματισμο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  13:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΛΙΜΑΡΜΑΡΟ !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  20:19:58  Εμφάνιση Προφίλ
όλων το μυαλό είναι στο μαραθώνιο, εγώ όμως θα το παίξω τρελίτσα και θα γράψω για την (τι σας λέω τώρα!) προπονησούλα μου..

βρέθηκα στις 16:30 στο δημοτικό στάδιο για 11.5 εναλασσόμενα (αργό-γρήγορο) χιλιόμετρα. 2x3.5χλμ σε ρυθμό 4:38 ανάμεσα σε 3x1.5χλμ με ρυθμό 5:28. προβλεπόμενα τουλάχιστον αφού βγήκαν πιο κάτω τελικά. συνολικά 11.6χλμ σε 57:06 (αντί για 11.5χλμ σε 57:02) και μάλιστα παλεύοντας σε αρκετά σημεία να πάω by the book αφού μου έβγαινε πιο γρήγορο. πολύ ευχαριστημένος γενικά, το φοβόμουν πολύ το σημερινό αλλά ευτυχώς βγήκε και μάλιστα εύκολα και με δυνάμεις. το αστείο είναι πως ένιωθα πιασμένα τα πόδια μου από τη χτεσινή ενδυνάμωση! σε καλό δρόμο βρισκόμαστε..

1600m+4 ανοίγματα+διατάσεις ΖΕΣΤΑΜΑ, αρκετές διατάσεις στο τέλος. διακρίνω μια αυξημένη ευλυγισία τελευταία και μ αρέσει!

αυτά για σήμερα, καλό ΣΚ να έχουμε!

και για όσους δεν δουν το βασικό νήμα της κλασικής, σας εύχομαι να κάνετε τον τέλειο αγώνα και να καταφέρετε οτιδήποτε έχετε θέσει ως στόχο. κυρίως όμως να το χαρείτε!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2015 :  21:57:46  Εμφάνιση Προφίλ
Ξεκούραση χθες !!
Ενώ σήμερα ένα χαλαρό σαραντάλεπτο στο χόρτο με λίγες ευθείες και διατάσεις. να μην είμαστε και πιασμένοι στον Μαραθώνα !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2015 :  08:03:16  Εμφάνιση Προφίλ
@tzatzikis90: γενικά πολύ καλές οι fartlek προπονήσεις (όπως αυτή που μόλις έβγαλες)! Μπορείς και να αυξήσεις τον αριθμό των εναλλαγών, μειώνοντας την απόσταση που καλύπτεις με το κάθε κομμάτι...

Σήμερα ένα ολιγόλεπτο χαλαρωματάκι μαζί με xipolitako στο Ζηρίνειο για να χωνέψουμε τη χθεσινή μακαρονάδα :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2015 :  08:31:53  Εμφάνιση Προφίλ
Εγω τη χωνευω ακομα στο κρεββατι!
Σημερα 0 χιλιομετρα σε οπποιονδηποτε ρυθμο με κανενα ανοιγμα και καμια διαταση, αυτη και αν ειναι προπονηση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2015 :  10:13:31  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ ετοιμαζομαι για λονγκ ραν.....
Το μεσημερακι..

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2015 :  13:38:08  Εμφάνιση Προφίλ
χτες τεσσαρακι επιταχυνομενο, σημερα κολυμπακι, αυριο long run 42.2☺

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000