Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  08:43:18  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα το πρωι-πρωι, πριν καν χαραξει, μεταξυ Κηφισιας και Διονυσου μετ'επιστροφης στη βαση ... 23 χλμ σε 1:59:31!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GiAle
Forum-Runner

Greece
60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  10:41:20  Εμφάνιση Προφίλ
4 ανοιγματάκια εχθέ και θα συμπληρωθούμε με άλλα 2-3 σήμερα....


Δευκαλίωνα καρτέρα με, έφτασα!

__________________
go home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  11:27:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by GiAle

4 ανοιγματάκια εχθέ και θα συμπληρωθούμε με άλλα 2-3 σήμερα....


Δευκαλίωνα καρτέρα με, έφτασα!

__________________
go home



...παρομοίως 4Κ πολύ χαλαρά σήμερα & 6 Χ 80μ ανοίγματα και Δευκαλίωνα ερχόμαστε!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  13:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
18χλμ στο Συγγρού. Τα 11,5χλμ. σε ανηφοροκατηφόρα των 800+ μέτρων.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  20:39:21  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα στην παρέα!

είχαμε κάποιες αλλαγές τις τελευταίες μέρες και ψιλοχάθηκα.. έπιασα δουλειά πρωινή (6ωρο) σε καφετέρια και αν και τίποτα ιδιαίτερο, είναι μια αρχή. δευτέρα-σάββατο και παρασκευή απόγευμα κάποιες ώρες και ήδη η ορθοστασία άρχισε να έχει αντίκτυπο στις δυνάμεις αλλά και στην όρεξη για τρέξιμο. αλληλένδετα είναι ουσιαστικά αφού τα πόδια μου δεν με πολυβαστάνε και ψάχνω λόγους να το αποφύγω.. ελπίζω να το ξεπεράσω σιγά σιγά γιατί δε θα μου βγει σε καλό ενόψει της προετοιμασίας για τον Αλέκο όλο αυτό!

στα τρεξιματικά τώρα.. πέμπτη κι ενώ δούλευα πρωί βγήκα το απόγευμα για 9.25 άνετα χλμ σε 49:55 με ρυθμό 5:23/χλμ. βγήκαν αλλά ένιωθα αρκετά βαριά τα πόδια λόγω δουλειάς. ρεπό μου έδωσα χτες και σήμερα το σκέφτομαι για 6-7 χιλιομετράκια, περισσότερο για να μοιραστούν με τα αυριανά αντί για ένα μεγάλο (αύριο). αν και πιθανότατα χωρίς λόγο, το φοβάμαι συνεχόμενο 14-15ρι με τέτοια κούραση! ακόμα είμαι σε δίλημμα, θα δείξει!

καλή συνέχεια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  20:50:53  Εμφάνιση Προφίλ
Καταρχήν συγχαρητήρια για τη δουλειά! Και να μην βάζεις τζατζίκι στους φρεντους...
Μήπως να κρατούσες σχεδόν σταθερό τον όγκο χιλιομέτρων, αλλα να έριχνες αισθητά το ρυθμό, πχ στο 5:50 τα ελεύθερα? εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα στη θέση σου, στην αρχή τουλάχιστον. Δεν έχεις να χάσεις κάτι, ίσα ίσα που θα φτιάξεις καλά το αερόβιο σου ενόψει μαραθωνίου. Και μην τα υποτιμάς αυτά τα χαζό-αργά τρεξίματα, αυτά είναι η βάση για καλό μαραθωνιο.
Καλή δύναμη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  20:57:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

καλησπέρα στην παρέα!

είχαμε κάποιες αλλαγές τις τελευταίες μέρες και ψιλοχάθηκα.. έπιασα δουλειά πρωινή (6ωρο) σε καφετέρια και αν και τίποτα ιδιαίτερο, είναι μια αρχή. δευτέρα-σάββατο και παρασκευή απόγευμα κάποιες ώρες και ήδη η ορθοστασία άρχισε να έχει αντίκτυπο στις δυνάμεις αλλά και στην όρεξη για τρέξιμο. αλληλένδετα είναι ουσιαστικά αφού τα πόδια μου δεν με πολυβαστάνε και ψάχνω λόγους να το αποφύγω.. ελπίζω να το ξεπεράσω σιγά σιγά γιατί δε θα μου βγει σε καλό ενόψει της προετοιμασίας για τον Αλέκο όλο αυτό!

στα τρεξιματικά τώρα.. πέμπτη κι ενώ δούλευα πρωί βγήκα το απόγευμα για 9.25 άνετα χλμ σε 49:55 με ρυθμό 5:23/χλμ. βγήκαν αλλά ένιωθα αρκετά βαριά τα πόδια λόγω δουλειάς. ρεπό μου έδωσα χτες και σήμερα το σκέφτομαι για 6-7 χιλιομετράκια, περισσότερο για να μοιραστούν με τα αυριανά αντί για ένα μεγάλο (αύριο). αν και πιθανότατα χωρίς λόγο, το φοβάμαι συνεχόμενο 14-15ρι με τέτοια κούραση! ακόμα είμαι σε δίλημμα, θα δείξει!

καλή συνέχεια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



"Μικρέ" εδώ σε θέλω. Όπως όλοι όσοι έχουμε οικογένειες, εργασία κ.α. και παρόλα αυτά βρίσκουμε ανοιχτα παραθυράκια για το χόμπυ μας, έτσι πιστεύω ότι θα μπορέσεις και συ. Άλλωστε ερασιτέχνες δρομείς είμαστε και ότι κάνουμε είναι από αγάπη για την υγεία μας (σωματική και ψυχολογική) και αν έρθει και κάποια επίδοση, καλοδεχούμενη. Όχι όμως αυτοσκοπός .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  22:40:41  Εμφάνιση Προφίλ
Ρεπό σήμερα..πάμε για πρωινό χαλαρο 15αρακι!

Νίκησα;Νικήθηκα;Τούτο μόνο ξέρω:Είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος!
Νίκος Καζαντζάκης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VaSeaLis
Forum-Runner

United Kingdom
50 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2015 :  23:37:29  Εμφάνιση Προφίλ
Συγχαρητήρια Τάσο, αρκετοί περάσαμε στην αρχή από ανάλογες δουλειές. Από ότι και αν κάνουμε κερδίζουμε εμπειρία και δεξιότητες.

Στα δικά μου χθες βγήκα για τρέξιμο σε συνθήκες θύελλας, άνεμοι από 60 έως 70 μίλια. Λάθος μου γιατί σε σημεία που ήταν εκτεθειμένα ήταν αδύνατο να προχωρήσεις. Έκανα 5.3 km με 6:29/km. Στο μεγαλύτερο μέρος έτρεχα μέσα σε ρεματιά και ήμουν προστατευμένος. Στα εκτεθειμένα και ας έτρεχα όταν είχα τον αέρα κόντρα και ας γκαζώνα ο αέρας με σταμάταγε!

Σήμερα φυσάει επίσης, έχουμε μεγάλες καταστροφές σε γύρω περιοχές από ποτάμια που υπερχείλισαν, πτώσεις δέντρων κτλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  09:03:18  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα το πρωι στο μεγαλο τετραγωνο κοντα στο σπιτι μου 8 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 43'39"... με τα πρωτα 3 χλμ δυσκολα, λογω κρυου, αλλα στη συνεχεια τα επομενα σκετα απολαυση!Ευτυχως οι δρομοι ηταν στεγνοι απο την υγρασια ... διοτι ο συνδιασμος νερου και κρυου δε νομιζω οτι θ'αρεσε πολυ στα πελματα μου!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  12:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
12χλμ σήμερα. Τα 8 από αυτά σε 39 λεπτά.
102χλμ σύνολο όλη την εβδομάδα.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  14:07:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

καλησπέρα στην παρέα!

είχαμε κάποιες αλλαγές τις τελευταίες μέρες και ψιλοχάθηκα.. έπιασα δουλειά πρωινή (6ωρο) σε καφετέρια και αν και τίποτα ιδιαίτερο, είναι μια αρχή. δευτέρα-σάββατο και παρασκευή απόγευμα κάποιες ώρες και ήδη η ορθοστασία άρχισε να έχει αντίκτυπο στις δυνάμεις αλλά και στην όρεξη για τρέξιμο. αλληλένδετα είναι ουσιαστικά αφού τα πόδια μου δεν με πολυβαστάνε και ψάχνω λόγους να το αποφύγω.. ελπίζω να το ξεπεράσω σιγά σιγά γιατί δε θα μου βγει σε καλό ενόψει της προετοιμασίας για τον Αλέκο όλο αυτό!

στα τρεξιματικά τώρα.. πέμπτη κι ενώ δούλευα πρωί βγήκα το απόγευμα για 9.25 άνετα χλμ σε 49:55 με ρυθμό 5:23/χλμ. βγήκαν αλλά ένιωθα αρκετά βαριά τα πόδια λόγω δουλειάς. ρεπό μου έδωσα χτες και σήμερα το σκέφτομαι για 6-7 χιλιομετράκια, περισσότερο για να μοιραστούν με τα αυριανά αντί για ένα μεγάλο (αύριο). αν και πιθανότατα χωρίς λόγο, το φοβάμαι συνεχόμενο 14-15ρι με τέτοια κούραση! ακόμα είμαι σε δίλημμα, θα δείξει!

καλή συνέχεια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Εγώ πιστεύω πως είναι ψυχολογικό το θέμα. Θα περάσει και θα τρέχεις μια χαρά.
Ωστόσο θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τις συμβουλές του Σαρίδη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  16:15:51  Εμφάνιση Προφίλ
14χλμ άνετο αντί 13,5 στο 5'27". Μέσοι παλμοι 144. Το χάρηκα στη λιακαδα αν και ο αέρας με χάλασε. Η 2η βδομάδα επιταχυνσης έκλεισε με 32,4 χλμ. Το λονγκ της επόμενης βδομάδας είναι 18αρι και το περιμένω πώς και πώς! Στόχος θα είναι να έχω λίγο πιο χαμηλά τους παλμους στον ίδιο τουλάχιστον ρυθμό.

...άλλοι ξεροκέφαλοι να τα βλέπουν αυτά που μου θέλουν και 3.30 (machine) τέλη Νοεμβρίου 2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  19:02:41  Εμφάνιση Προφίλ
11 απολαυστικά χιλιόμετρα σε 1 ώρα και 3 λεπτά. Νόμιζα πως μπορούσα να τρέχω μ΄αυτόν το ρυθμό "επ' άπειρον"! Πολύ καιρό είχα να νιώσω έτσι.

(Και πριν τρία χρόνια το 5:30 ήταν πιο γρήγορο και από το "αγωνιστικό" μου 10άρι...)

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VaSeaLis
Forum-Runner

United Kingdom
50 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2015 :  19:20:16  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα βγηκα για ενα μεσημεριανο τρεξιμο, ο καιρος εστρωσε και ηταν ομορφα. Ετρεξα 6.2km με 6:14/km.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000