Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  11:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
11χλμ. Τα 5 σε 21:02.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  12:12:53  Εμφάνιση Προφίλ
2χλμ ζέσταμα και εν συνεχεία 2×5000 από τα οποία το πρώτο βγήκε σε 21' 57" ρυθμός 4' 23 και το δεύτερο λίγο πιο αργό σε 22' 09" ρυθμός 4' 25 και στο τέλος 2χλμ αποθεραπεία..
Σύνολο 14χλμ
Με καλοκαιρινό καιρό

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  12:14:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καιρός να σοβαρευτώ λιγάκι γιατί τον μήνα μετά το μαραθώνιο το ριξα λιγάκι στον κόκκορα με το τρέξιμο
Την Κυριακή πχ ενώ είχα γραφτεί στην Φιλοθέη, προτίμησα να πάω σε παιδικό πάρτυ Εκεί καταντήσαμε
Απο χ8ες όμως σε πρόγραμμα !! Το πρωί κυκλική προπόνηση στο γυμναστήριο και το απόγευμα 10αράκι χαλαρό σε 55'.
Σήμερα γυμναστήριο και θα κάνω και λίγο κολύμπι. Αύριο 200αράκια να πάρουν τα πόδια μπρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  12:55:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by xipolitakos

11χλμ. Τα 5 σε 21:02.

___________________
Run Natural... run Bare



!!! Ετοιμάζεσαι για τις 19 του μήνα ε; :Ρ

@spy, θα σου έκανα παρέα αλλά ήσουν πολύ γρήγορος για τα γούστα μου! :Ρ :Ρ :Ρ Τι διάλειμμα είχε ενδιάμεσα στα 800άρια η προπόνησή σου; Πιστεύω ότι ο Αργύρης σε ενημέρωσε για τις 19 του μήνα και το τι θα γίνει στο γήπεδό μας ε;

@sigi: (!!!) μην αφήνεις κάτι Ζηρεινιώτες (βλ. spy & xipolitakos) να σε παρασύρουν με τις προπονήσεις τους! :D

@trexalitsa78: …άφησε το σώμα να ξεκουραστεί (το μόνο πρόβλημα στη δικιά μου περίπτωση όταν χαλαρώνω είναι το…βάρος)…γιατί όταν εσύ μπαίνεις στο πρόγραμμα του δίνεις και καταλαβαίνει! ;-))


Στα δικά μου: την απίστευτη απόσταση των 9Κ διένυσα σε 2 μέρες! Εχθές 4Κ στο διάδρομο στο 6’ ως ρικάβερη και σήμερα άλλα 5 χιλιόμετρα ‘ΤΑΡ’ στη γηπεδάρα *ΜΑΣ* (Τρέξιμο Άγνωστου Ρυθμού). Κοιτώντας στα σκοτάδια τον spy να κτυπιέται στο πρόγραμμά του έκανα κάποιες σκέψεις αλλά μετά το Δευκαλίωνα ένα πιασιματάκι το έχουνε τα ποδάρια μου οπότε ο όποιος πειρασμός να τον «πιάσω» απλά εξαφανίστηκε!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  13:44:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by xipolitakos

11χλμ. Τα 5 σε 21:02.

___________________
Run Natural... run Bare



!!! Ετοιμάζεσαι για τις 19 του μήνα ε; :Ρ

@spy, θα σου έκανα παρέα αλλά ήσουν πολύ γρήγορος για τα γούστα μου! :Ρ :Ρ :Ρ Τι διάλειμμα είχε ενδιάμεσα στα 800άρια η προπόνησή σου; Πιστεύω ότι ο Αργύρης σε ενημέρωσε για τις 19 του μήνα και το τι θα γίνει στο γήπεδό μας ε;

@sigi: (!!!) μην αφήνεις κάτι Ζηρεινιώτες (βλ. spy & xipolitakos) να σε παρασύρουν με τις προπονήσεις τους! :D

@trexalitsa78: …άφησε το σώμα να ξεκουραστεί (το μόνο πρόβλημα στη δικιά μου περίπτωση όταν χαλαρώνω είναι το…βάρος)…γιατί όταν εσύ μπαίνεις στο πρόγραμμα του δίνεις και καταλαβαίνει! ;-))


Στα δικά μου: την απίστευτη απόσταση των 9Κ διένυσα σε 2 μέρες! Εχθές 4Κ στο διάδρομο στο 6’ ως ρικάβερη και σήμερα άλλα 5 χιλιόμετρα ‘ΤΑΡ’ στη γηπεδάρα *ΜΑΣ* (Τρέξιμο Άγνωστου Ρυθμού). Κοιτώντας στα σκοτάδια τον spy να κτυπιέται στο πρόγραμμά του έκανα κάποιες σκέψεις αλλά μετά το Δευκαλίωνα ένα πιασιματάκι το έχουνε τα ποδάρια μου οπότε ο όποιος πειρασμός να τον «πιάσω» απλά εξαφανίστηκε!

Free your feet...free your senses!

Μανώλη η αλήθεια είναι οτι παρασύρθηκα!!δεν έχω ξανατρέξει τόσο γρήγορα
για τα δεδομένα τα δικά μου!!!Τελικά οι διαλειμματικές έχουν σούπερ αποτελέσματα
Συγχαρητήρια για τον Δευκαλίωνα αν δεν κάνω λάθος ήσουν μέσα στους 20 πρώτους!!!
Θα γίνει κάποιο event στις 19 του μήνα??Να μην το χάσουμε άμα είναι


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  14:39:04  Εμφάνιση Προφίλ
...@trexantiris:...δεν ξερω τι εχω παθει σημερα, αλλα ολα λειψα τα κανω, πραγμα που δεν το συνηθιζω!1'50" ηταν το διαλειμμα στα 800αρια Μανωλη!Ενημερωθηκα για τις 19, αλλα μαλλον ως θεατης με βλεπω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  14:44:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

έγραψα χτες πως σκεφτόμουν πότε να βγω για να συμπληρώσω έστω κανένα 30ρι εβδομαδιαία χιλιόμετρα. τελικά χτες βαρέθηκα και σήμερα πήγα για καφέ οπότε τα τρεξιματικά ρεπό δίνουν και παίρνουν αυτές τις μέρες! ας είναι, γεμίζω μπαταρίες ενόψει της δύσκολης συνέχειας. τελευταία ότι να ναι εβδομάδα ξεκινάει από αύριο και μετά...πρόγραμμα για SUZIPA :D

σχετικά με το θέμα δουλειά-τρέξιμο έχετε δίκιο κι επειδή δεν συνηθίζω να τα παρατάω εύκολα θα κυνηγήσω το στόχο στο μέτρο του δυνατού ελπίζοντας στο τέλος να τα καταφέρω. αυτό σχετικά με τον Παύλο (Σαρίδης) δεν κατάλαβα Γιώργο, αν μπορείς διαφώτισέ με!

αυτά για σήμερα, καληνύχτα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Φιλικά πάντα Τάσο:
Ένας μαραθώνιος δεν έχει να σου προσφέρει κάτι αυτή τη στιγμή. Μπορείς να τερματίσεις άνετα σε 3:25~3:30 ώρες ή να ταλαιπωρηθείς σε 3:45~4:00 (αν ξεκινήσεις βιαστικά). Δεν είναι κατόρθωμα για κάποιον που βγάζει ημιμαραθώνιο σε 1:35. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις, καλύτερα όμως να ασχοληθείς με τα 5χλμ. Μια χαρά είναι για την ώρα. Να κατεβάσεις το 5αρι από τα 20 λεπτά στα 18 σε κανά δυο χρόνια και μετά πας και σε μεγαλύτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  14:56:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by giorgosdelta

quote:
Originally posted by tzatzikis90

έγραψα χτες πως σκεφτόμουν πότε να βγω για να συμπληρώσω έστω κανένα 30ρι εβδομαδιαία χιλιόμετρα. τελικά χτες βαρέθηκα και σήμερα πήγα για καφέ οπότε τα τρεξιματικά ρεπό δίνουν και παίρνουν αυτές τις μέρες! ας είναι, γεμίζω μπαταρίες ενόψει της δύσκολης συνέχειας. τελευταία ότι να ναι εβδομάδα ξεκινάει από αύριο και μετά...πρόγραμμα για SUZIPA :D

σχετικά με το θέμα δουλειά-τρέξιμο έχετε δίκιο κι επειδή δεν συνηθίζω να τα παρατάω εύκολα θα κυνηγήσω το στόχο στο μέτρο του δυνατού ελπίζοντας στο τέλος να τα καταφέρω. αυτό σχετικά με τον Παύλο (Σαρίδης) δεν κατάλαβα Γιώργο, αν μπορείς διαφώτισέ με!

αυτά για σήμερα, καληνύχτα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Φιλικά πάντα Τάσο:
Ένας μαραθώνιος δεν έχει να σου προσφέρει κάτι αυτή τη στιγμή. Μπορείς να τερματίσεις άνετα σε 3:25~3:30 ώρες ή να ταλαιπωρηθείς σε 3:45~4:00 (αν ξεκινήσεις βιαστικά). Δεν είναι κατόρθωμα για κάποιον που βγάζει ημιμαραθώνιο σε 1:35. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις, καλύτερα όμως να ασχοληθείς με τα 5χλμ. Μια χαρά είναι για την ώρα. Να κατεβάσεις το 5αρι από τα 20 λεπτά στα 18 σε κανά δυο χρόνια και μετά πας και σε μεγαλύτερα!



Συμφωνώ απόλυτα.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  15:31:52  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερινός στόχος: Χαλαρά 10-12χλμ (Φλοίσβο-Άγιο Θωμά)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  16:16:42  Εμφάνιση Προφίλ
ευπρόσδεκτες βεβαίως οι συμβουλές σας αλλά μάλλον το βλέπουμε πολύ διαφορετικά. προσωπικά δε θεωρώ πως μπορεί το τρέξιμο να μου προσφέρει κάτι περισσότερο πέραν της ίδιας της ευχαρίστησης που νιώθω όταν βγαίνω να τρέξω ή συμμετέχω σε αγώνες. ούτε θα φτάσω (στην ηλικία που ξεκίνησα να ασχολούμαι τουλάχιστον) ποτέ στο σημείο να βγάζω το ψωμί μου από αυτό ώστε να το δω τόσο ανταγωνιστικά ούτε κάτι άλλο. επομένως ποιος ο λόγος να χάσω 2-3 χρόνια προσπαθώντας να βελτιωθώ 2-3 λεπτά σε μια τόσο μικρή απόσταση χάνοντας τόσους μεγαλύτερους αγώνες που για εμένα η σκέψη και μόνο της συμμετοχή σε αυτούς με γεμίζει ψυχολογικά? προφανώς και με εξιτάρει η πιθανότητα να γίνω πολύ πιο γρήγορος (λογικό αφού εστιάζεις μόνο στην ταχύτητα και τίποτα άλλο) αλλά πολύ κακό για το τίποτα μου φαίνεται. μπορεί να είμαι λάθος, μπορεί πολύ λάθος! έτσι το βλέπω όμως.

στα του νήματος τώρα.. 7,02 άνετα χιλιόμετρα χτες σε 37:13 ή αλλιώς 5:18/χλμ! σκέφτομαι κι εγώ ενίοτε τους αντίστοιχους χρόνους μου πέρυσι και δεν μπορώ να το πιστέψω! θυμάμαι χαρακτηριστικά στην προετοιμασία για το 3:58 του Αλέκου έκανα ελεύθερα στο 6:30-6:40/χλμ και τώρα βγαίνει αβίαστα στο 5:15 πάνω κάτω. όποιος μου έλεγε κάτι τέτοια πέρυσι θα τον έπαιρνα για τρελό! ρε θα τρελαθούμε..

γεμάτο το πρόγραμμα σήμερα, ίσως βγω το βραδάκι για ένα ακόμα ελεύθερο 7-8 χιλιομετράκια.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  16:49:41  Εμφάνιση Προφίλ
Το επιχειρημα σου αυτοαναιρειται αν σκεφτεις οτι ΗΔΗ το βλεπεις ανταγωνιστικα, αφου φανταζομαι οτι προετοιμαζεσαι δομημενα για τους αγωνες που συμμετεχεις, δηλαδη ακολουθεις καποιο προγραμμα, ετσι δεν ειναι ? Ειδαλλως θα εβγαινες καθε μερα για μερικα σταθερα, αργα χιλιομετρα και θα κατεβαινες στο Μαραθωνιο χωρις intervals, tempo, easy κλπ.
Αυτο που σου λεμε απλα ειναι οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση δεδομενης της ηλικιας σου και των επιδοσεων σου το να επενδυσεις πρωτα και κυρια στην παρατεταμενη ταχυτητα και την αντοχη στη δυναμη ειναι μαλλον ο πιο σιγουρος τροπος προς την επιτευξη αξιολογων επιδοσεων σε ολη την υπολοιπη ερασιτεχνικη δρομικη σου πορεια, οποια αποσταση και αν εχεις ως τελικο στοχο. Καθε αλλο δηλαδη παρα "χαμενα χρονια" κατα την ταπεινη μου αποψη. Και στην τελικη, δεν αξιζει το ταξιδι περισσοτερο απο τον προορισμο σε αυτο που κανουμε με τοση αγαπη ?

Φιλικα παντα.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."

Edited by - dkoukou on 08/12/2015 16:50:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  17:15:52  Εμφάνιση Προφίλ
12km ακριβως σε 1h...μετα από τρεις μερες τρεξιματικης ξεκούρασης αλλα με αρκετη επαγγελματικη κούραση (στολισμο βιτρίνας) καταφερα και εκανα το μεσημερι το 12αρακι!!
ωραιο πραγμα το τρεξιμο ρε παιδια!!!

Νίκησα;Νικήθηκα;Τούτο μόνο ξέρω:Είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος!
Νίκος Καζαντζάκης.

Edited by - sotos-marathon on 08/12/2015 19:45:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  21:57:30  Εμφάνιση Προφίλ
15K @ 525 Πειραϊκη - Μικρολίμανο, απογευματακι..


too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2015 :  00:55:10  Εμφάνιση Προφίλ
9,2 χλμ στο 4'53". 153 παλμοι. Υπερβολική υγρασία. Η γυναίκα μου τη γλίτωσε σήμερα αλλά πήγε για χορό και έκανε μία ώρα πεντοζαλη! Καλύτερα από διαλλειματικες!

...άλλοι ξεροκέφαλοι να τα βλέπουν αυτά που μου θέλουν και 3.30 (machine) τέλη Νοεμβρίου 2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2015 :  09:06:18  Εμφάνιση Προφίλ
Περιμένοντας τον τζουνιορ να ξυπνήσει, έκανα μια έρευνα στα προπονητικα δεδομένα μου και παρατήρησα ότι στις ανάλογες προπονήσεις για τον προηγούμενο Αλέκο, σε μεγαλύτερες αποστάσεις φέτος, κινουμαι 40+" ταχύτερα χωρίς διαφορά στους παλμους. Τώρα αν αυτό θα μεταφραστεί σε ανάλογη βελτίωση του 5'37" του περσινού αλεκου είναι προς ανακάλυψη...

...άλλοι ξεροκέφαλοι να τα βλέπουν αυτά που μου θέλουν και 3.30 (machine) τέλη Νοεμβρίου 2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000