Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2015 :  15:29:38  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο, Σπύρο, συνεχίζεις εξίσου δυνατά.
Στα δικά μου, πρώτο τρέξιμο μετά το μαραθωνιο -έκανα λίγο ποδήλατο μεσοβδόμαδα-, συνόδευσα ενα φίλο στην προπόνηση του, κάναμε 6 χλμ σε ρυθμό λιγο κάτω απο 5. Μαζί με ζέσταμα κ αποθεραπεία βγήκε ενα όμορφο 10αρακι. Δεν αντιμετώπισα ούτε πονάκια, ούτε πιασίματα, αλλά θα συνεχίσω την ξεκούραση για τουλάχιστον ακόμα μια εβδομάδα. Μόνο χαλαρά τρεξίματα κ ποδήλατο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2015 :  16:05:26  Εμφάνιση Προφίλ
ελεύθερο στο 5:10 λέει! μπράβο Σπύροοο!

δύσκολη προπόνηση για εμένα σήμερα. σκόπευα να βγω χτες βράδυ αλλά δεν έκατσε και τελευταία στιγμή αποφάσισα να πάω για πρωινή προπόνηση. και τι προπόνηση! τη χαμένη διαλειμματική της τρίτης! και τι διαλειμματική! 2x3200, το χειρότερό μου δηλαδή!

τέλος πάντων, ξυπνάω πρωί από τη ζέστη. ένας ήλιος καλοκαιρινός και θερμοκρασία στους 20 βαθμούς τουλάχιστον! ξενέρωσα και έκανα σκέψεις να το ακυρώσω. τελικά τρώω ένα κομμάτι κοτόπιτα και ένα μήλο και μετά από καμιά ώρα ξεκινάω για το στάδιο. φτάνω στις 12.30, τη χειρότερη ώρα δηλαδή και διαπιστώνω πως έχω ξεχάσει νερό, ρολόι και ένα saltstick που σκεφτόμουν να πάρω για τη ζέστη. όλα καλά δηλαδή! τελικά χρησιμοποίησα το κινητό για τα περάσματα (με παίδεψε αρκετά προσπαθώντας να κάνω σκιά και να δω τι γράφει!) και ήπια νερό στο διάλειμμα μόνο από μια βρύση του σταδίου.

πριν ξεκινήσω σκέφτηκα να αλλάξω την προπόνηση και να τρέξω 8ρι στο ρυθμό τέμπο μου ή ακόμα και 10ρι για να κάνω νέο ρεκόρ δεκαριού και να πάρω λίγο τα πάνω μου αλλά τελευταία κυριολεκτικά στιγμή υπερίσχυσε η τρέλα μου και προτίμησα τη διαλειμματική. 2x3200 λοιπόν σε 13:20 (4:10 ρυθμός) και 13:39 (4:16) με προβλεπόμενο το 4:12 και στα δύο. με τέτοιες συνθήκες όμως και δεδομένης της δυσκολίας μου σε μεγάλα κομμάτια είμαι αρκετά ευχαριστημένος. διάλειμμα 3:30 λεπτά ενδιάμεσα που έριχνα νερό σε πρόσωπο και χέρια! ζέσταμα 2km (με 3 ανοίγματα μέσα) και για μετά 800m μόνο αποκατάσταση. διατάσεις επίσης πριν και μετά.

συνεχίζουμε!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2015 :  17:43:45  Εμφάνιση Προφίλ
...@than: Θαναση ευχαριστω ... το ελευθερο τρεξιμο για μενα σημαινει παρορμητικο τρεξιμο, χωρις περιορισμους!
...@tzatzikis90:... Τασο εξαιρετικος, αλλα αν στο μαραθωνιο δεν κανεις κατω απο 3:30 ..."θα σου ψαλλω τον εξαψαλμο"! Ταχυτητα εχεις ... αεροβια αντοχη πρεπει να ανεβασεις...ογκο χλμ δηλαδη...τουλαχιστον 75-80 χλμ εβδομαδιαια το ολιγοτερο στη κορυφωση της προετοιμασιας !Εγω εφτασα τα 95+ και πιστευω οτι αυτο με βοηθησε πολυ...γι'αυτο στα λεω ... κι επειδη φυσικα σου εχω αδυναμια ... κι ας μη σε ξερω προσωπικα !!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2015 :  19:51:46  Εμφάνιση Προφίλ

Ολη την εβδομαδα,απο την Κυριακη το απογευμα , εκανα απογευματινο δυναμικο βαδισμα καθημερινα !!!

Σημερα πηγα 19 χιλιομετρακια στο 5,15 !!!

Ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2015 :  22:34:30  Εμφάνιση Προφίλ
χαχαχα θα το παλέψω Σπύρο, αλήθεια! κάπου εκεί στο όριο θα είμαι αν όλα πάνε καλά στην προετοιμασία και θα βάλω τα δυνατά μου για sub 3:30! τώρα τι θα καταφέρω είναι άλλου παππά ευαγγέλιο! για τα χιλιόμετρα που λες έχεις δίκιο. το περσινό είχε 80 στην κορύφωση και λογικά έτσι θα είναι και φέτος, ίσως λίγο παραπάνω. θα χρειαστώ κάθε συμβουλή από εσάς τους γρήγορους και φυσικά αμοιβαία τα αισθήματα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  00:36:51  Εμφάνιση Προφίλ
9,2 χλμ αυξανομενης έντασης στο 4'58". Πάω καλά και συνεχως πέφτει ο ρυθμός. Συγκρατημενη αισιοδοξία για αναπροσαρμογη στόχου...


...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  00:51:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

9,2 χλμ αυξανομενης έντασης στο 4'58". Πάω καλά και συνεχως πέφτει ο ρυθμός. Συγκρατημενη αισιοδοξία για αναπροσαρμογη στόχου...


...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!



τραίνοοοοοοοοοοοοοοο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  09:33:05  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!! Σημερινό λονγκ 16Κ ,προτελαυταίο της μεγάλης αυτής προετοιμασίας, πάλι μετά από εξαναγκαστική αποχή. Ευτυχώς χωρίς καμία ενόχληση. Ευχαριστώ το Σπύρο για όλα, δεν ξεθαρευθω απλά συνεχίζω αργά και σταθερά.
https://connect.garmin.com/modern/activity/957011302
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  09:37:19  Εμφάνιση Προφίλ
Όποτε έρθεις θα χαρώ να κανουμε βολτίτσα στους χωματόδρομους τις περιοχής!! Τα κουνούπια έχουν ηρεμήσει αρκετά, όσο κατεβαίνεις στον κάμπο βεβαια τόσο ζορίζουν τα πράγματα!!
quote:
Originally posted by mitsubae

quote:
Originally posted by jeremyalfisti

Σπύρο για άλλη μια φορά, δεν έχω λόγια!! Μπράβο!
Στα δικά μου, σήμερα 2Κ ζέσταμα, 8Χ1000μέτρα σε 4' έως 4'10" με 200μέτρα διάλειμμα και 1Κ αποθεραπεία. Βγήκε άψογα και όπως έπρεπε ως το τέλος!! https://connect.garmin.com/modern/activity/952875564



Jeremy, να θυμηθώ όταν θα ξανανέβω στις Πηγές (πεθεροχώρι) να σε αναζητήσω!
Από κουνούπια πως πάτε???

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  10:01:54  Εμφάνιση Προφίλ
Μια και δεν πρόλαβα να δηλώσω συμμετοχή στον αγώνα της ρεματιάς στο Χαλάνδρι (πέρυσι γκρίνιαζα που δεν έγινε, φέτος δε δήλωσα, αλλά και να δήλωνα δεν έχει ΗΣΑΠ σήμερα, οπότε θα ζοριζόμουν να πάω), πήγα χθες στο αγαπημένο άλσος στη Ν.Σμύρνη και έκανα 11 κμ με ρυθμό 5' 45", δηλαδή μια χαρά για τα δεδομένα μου...
Ελπίζω να είμαι καλύτερα μέχρι το γύρο της Λίμνης στις 20 Δεκέμβρη...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  13:07:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

quote:
Originally posted by kalogeridis

9,2 χλμ αυξανομενης έντασης στο 4'58". Πάω καλά και συνεχως πέφτει ο ρυθμός. Συγκρατημενη αισιοδοξία για αναπροσαρμογη στόχου...


...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!



τραίνοοοοοοοοοοοοοοο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

πλέον είμαι 76 κιλά και μέχρι τον Μάιο με βλέπω κοντά στα 72!πιο κάτω δε θέλω. Σε αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό η πρόοδος... Εσύ δε πιάνεται αλλά θα προσπαθήσω να κρατήσω κλειστή την ψαλίδα για την επόμενη σεζόν. Εσύ σε τρία χρόνια όπως πας θα μιλάς με άλλα χρονικά δεδομένα!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  13:58:30  Εμφάνιση Προφίλ
Επιτέλους στο στάδιο! Χθές 45' στο 5.45", σήμερα 6 500άρια στο 4,10" με μικρά διαλλείματα <1', + 20' ζέσταμα, ανοίγματα και 10' αποθεραπεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  14:27:04  Εμφάνιση Προφίλ
15 χλμ στον αγωνα του σειχ σου συζαθλος ωραιος καιρος στο 5:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  16:10:59  Εμφάνιση Προφίλ
πωπω θα με φάτε στο τέλος και δε θα μπορέσω ποτέ να κατέβω το 3:58 στον παρθενικό. θα παλεύω κάθε προετοιμασία και θα κάνω πάνω από 4 ώρες χωρίς να ξέρω τι φταίει! ή μάλλον θα ξέρω.. θα είναι από το μάτιασμα χαχα!

άντε πάω να δω γυναικείο βόλλευ και μετά θα προσπαθήσω να βγάλω 20ρι στο 4:57. κουράζομαι στην ιδέα και μόνο! εκεί όμως, πείσμα και θα βγει!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2015 :  17:01:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

πωπω θα με φάτε στο τέλος και δε θα μπορέσω ποτέ να κατέβω το 3:58 στον παρθενικό. θα παλεύω κάθε προετοιμασία και θα κάνω πάνω από 4 ώρες χωρίς να ξέρω τι φταίει! ή μάλλον θα ξέρω.. θα είναι από το μάτιασμα χαχα!

άντε πάω να δω γυναικείο βόλλευ και μετά θα προσπαθήσω να βγάλω 20ρι στο 4:57. κουράζομαι στην ιδέα και μόνο! εκεί όμως, πείσμα και θα βγει!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

προκαλείς και θα πάω να κάνω ημι στο 4'56"!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000