Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2015 :  21:55:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by mashine

Εχθές γενική ενδυνάμωση και σήμερα δοκιμή με 10χ400 με 60' διάλειμμα.Στο έβδομο σταματάω το χρονόμετρο για να δω αν είμαι στο τελευταίο και όταν διαπίστωσα ότι θέλω 3 ακόμα πήρα άλλο ένα λεπτό ξεκούραση .Τελείωσα βλέποντας αστεράκια.Δεν τραβούσε το σύστημα μάλλον με διέλυσε το νέο λάστιχο που δοκίμασα εχθές.



"too hard to die" :Ρ Με μικρό διάλειμμα τα πράγματα γίνονται όλο και πιο δύσκολα καθώς περνάει η ώρα και προσθέτεις επαναλήψεις! Αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να επαναπροσδιορίσεις το ρυθμό! Σε κάθε περίπτωση είναι μια προπόνηση που ξυπνάει το σώμα!

Free your feet...free your senses!



Καλά να πάθει!
Κάναμε μαζί μια φορά 400άρια, του λέω 1:23, με πήγαινε 1:19 και μου έκοβε κι από το διάλειμμα 15".

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2015 :  23:01:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by mashine

Εχθές γενική ενδυνάμωση και σήμερα δοκιμή με 10χ400 με 60' διάλειμμα.Στο έβδομο σταματάω το χρονόμετρο για να δω αν είμαι στο τελευταίο και όταν διαπίστωσα ότι θέλω 3 ακόμα πήρα άλλο ένα λεπτό ξεκούραση .Τελείωσα βλέποντας αστεράκια.Δεν τραβούσε το σύστημα μάλλον με διέλυσε το νέο λάστιχο που δοκίμασα εχθές.



"too hard to die" :Ρ Με μικρό διάλειμμα τα πράγματα γίνονται όλο και πιο δύσκολα καθώς περνάει η ώρα και προσθέτεις επαναλήψεις! Αυτο που μπορείς να κάνεις είναι να επαναπροσδιορίσεις το ρυθμό! Σε κάθε περίπτωση είναι μια προπόνηση που ξυπνάει το σώμα!

Free your feet...free your senses!



Καλά να πάθει!
Κάναμε μαζί μια φορά 400άρια, του λέω 1:23, με πήγαινε 1:19 και μου έκοβε κι από το διάλειμμα 15".

"My sport is your sport's punishment"



@trexantiris Στο 4ο-5ο έπεσα 2" αλλά με το 2λεπτο διάλειμμα στο 7ο τα ξαναπήρα πίσω!

@echetlos Υπερβολές!Μια χαρά ήταν το διάλειμμα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  00:16:46  Εμφάνιση Προφίλ
να γράψω και τα δικά μου στα γρήγορα και μετά ύπνος αφού αύριο είναι δύσκολη μέρα! δουλειά, διασκέδαση, υποχρεώσεις.. ουφ κουράστηκα ήδη! πάμε λοιπόν!

σήμερα στα βόρεια επικρατούσε πολικό (για τα δεδομένα μας τουλάχιστον) ψύχος με θερμοκρασίες ως και -3 (στο κέντρο της Καβάλας) και αίσθηση για ακόμα πιο κάτω. το κινητό τα έλεγε, όχι εγώ! είμαι και κρυουλιάρης, την άκουσα όλη μέρα. μέχρι και χιόνι έριχνε το πρωί, είχα πόσα χρόνια να δω live! Τέλος πάντων, προφανώς κι αν είχα περιθώριο θα την πιστόλιαζα την προπόνηση αλλά έχασα και τη χτεσινή και δε χωρούσε άλλη παράταση (θα χάσω σίγουρα και την αυριανή).

4 και κάτι λοιπόν στο δημοτικό στάδιο πιστός στο ραντεβού μου παρά τον ψόφο! είχα ντυθεί κατάλληλα βέβαια. μακρύ κολλάν με σορτσάκι από πάνω και μακρύ ισοθερμικό με αντιανεμικό και αδιάβροχο μπουφάν. να μην ξεχάσω τη buff και το σκούφο! μέθοδος κρεμμύδι λοιπόν και μάλλον έγινε καλή δουλειά αφού ο αέρας (είχε κι απ΄αυτόν!) με (ψιλο)διαπερνούσε μόνο στο μισό του γηπέδου που ήταν σχετικά ακάλυπτο. άλλοι 4 τρελοί όλοι κι όλοι αφού οι σύλλογοι είχαν κρυφτεί για βάρη.

στα της προπόνησης τώρα! διαλειμματική είχε το πρόγραμμα με πυραμίδα. 1200, 1000, 800, 600, 400 και 200 με 2 λεπτά διάλειμμα ενδιάμεσα. ξεκίνησα με 3,2km (μήπως ζεσταθώ ποτέ!) μέσα στα οποία και 6 ανοίγματα. συνέχεια με δυναμικές διατάσεις και βουρ στα κομμάτια! βγήκαν σε 4:41(4:50), 3:52(3:59), 3:03(3:08), 2:13(2:20), 1:27(1:31) και 0:41(0:46) αντοίστιχα! μου έδωσε φτερά το κρύο φαίνεται χαχα. 1,5km αποκατάσταση και διατάσεις στο τέλος.

3η συνεχόμενη διαλειμματική που "σπάω" εύκολα τους χρόνους του προγράμματος κι αποφάσισα μόνος μου ελάχιστη αναπροσαρμογή προς τα κάτω. στόχος πλέον για Αλέκο (μέχρι νεωτέρας τουλάχιστον) το 3:23:29! βέβαια οι χρόνοι αντιστοιχούν σε 3:18-3:20 αλλά προτιμώ να έχω μια σχετική άνεση παρά να παίζω με τα δευτερόλεπτα και να είμαι στο όριο.

η μέρα τελείωσε με ένα δυνατό μασάζ μετά από πολύ καιρό, δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου από τον πόνο.. να δω πως θα δουλέψω αύριο!

αυτά για σήμερα, καληνύχτα σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  00:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Βραδινή προπόνηση με 20χλμ. σύνολο.
Προθέρμανση: 2,4χλμ στο 5:22
15χλμ με συνεχόμενα εναλασόμενα χιλιάρια (+/-)25 δευτερόλεπτα. Μέσος ρυθμός 4:48
Αποθεραπεία: 2,8χλμ στο 5:27

___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 31/12/2015 09:15:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  09:23:04  Εμφάνιση Προφίλ
...8 χλμ σημερα το πρωι...με τα ποδια οχι σε καλη κατασταση...σε 42'58"!Σημερα ομως καταλαβα γιατι στους περισσοτερους αρεσει το κρυο κι ο χειμωνας...:...μπορει στη κυριολεξια να "σερνεσαι" ... να θεωρεις οτι τρεχεις στο 6:30/χλμ ... και στο τελος το ρολοι να δειχνει 5:22 μεσο ρυθμο...και ν'αναλογιζεσαι οτι...στη τελικη δεν ειναι και τοσο ασχημα,οταν δεν μπορεις να παρεις τα ποδια σου!!

...καλη χρονια σε ολες κι ολους,με υγεια και με την ευχη οι προσπαθειες σας, οποιος τομεας κι ειναι αυτος, να πιασουν τοπο ... !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  09:42:54  Εμφάνιση Προφίλ
Τελευταία προπονηση για το 2015 με 3 χλμ ζέσταμα, 10χλμ σε ρυθμό αγώνα και αλλα 2χλμ αποθεραπεία. Όλα αυτά με χιόνι να ψιλοπεφτει!!!
Καλή χρονια σε όλους και όλες!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  09:45:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

.
quote:
Originally posted by trexantiris

...αρκετά χιλιόμετρα αυτές τις μέρες, κυρίως λιποδιαλυτικά (μια που τα άτιμα τα μελομακάρονα δεν καίγονται και εύκολα :-))

Σήμερα το πρωί στο γήπεδο ένα 13άρι που είχε μέσα και ένα σβέλτο 10άρι μαζί με τον ontherun: τα πρώτα 6Κ τέμπο κατωφλίου αλλά μετά τσιμπίσαμε λίγο το ρυθμό και στο τελευταίο 1000άρι το πατήσαμε κανονικά! :Ρ

https://connect.garmin.com/modern/activity/997040999

Τα σπλιτς/km χειροκίνητα για να υπάρχει ακρίβεια!

Free your feet...free your senses!



...το εχω κοιταξει τουλαχιστον 2-3 φορες για να το εμπεδωσω...και να το χωνεψω...αλλα φανταζομαι οτι ... αλλο να το βλεπεις ...κι αλλο να το κανεις ! Μπραβο Μανωλη!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ήταν η σειρά μου να λαγουδευτώ από το Μάριο οπότε η προπόνηση βγήκε ζάχαρη :Ρ (και στο τελευταίο 100άρι μου έριξε στα αυτιά!) Για να μην ψαρώνεις πάντως υπενθυμίζω ότι δεν κοιτάς την απόσταση / μέσο ρυθμό που βγάζει το gps: 10άρι καναμε (25 γύρους) και κάθε 2.5 γύρους πατούσα το lap για να ξέρω τί μου γίνεται... Οκ, τα πρώτα 6Κ ήταν με σούπερ αίσθηση...στο τελευταίο χιλιόμετρο που αρχισαμε να πηγαίνουμε μαλιοκουβαρα, την άκουσα λίγο ;-)

Free your feet...free your senses!



Μανώλη καλημέρα και χρόνια πολλά. Στο 10άρι που έτρεξες το garmin έδειξε 10,37 ?? Προσπαθώ να δω τι απόκλιση έχει, μιας που εγώ κάνω τα tempo στο δρόμο για να έχω ακρίβεια στο pace. Στο στίβο τι απόκλιση έχεις στο pace του garmin απο το πραγματικό ???


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  10:15:09  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρα,
άδεια σήμερα και καλή ευκαιρία για τρέξιμο αλλά χιονίζει πολύ και έχει κρύο, να βάλω καπέλο θα κρυώσει το κεφάλι μου, να βάλω σκούφο θα γίνω μουσκίδι.
Καλύτερα να κατσω στ αβγά μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  10:17:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by winarg

Τελευταία προπονηση για το 2015 με 3 χλμ ζέσταμα, 10χλμ σε ρυθμό αγώνα και αλλα 2χλμ αποθεραπεία. Όλα αυτά με χιόνι να ψιλοπεφτει!!!
Καλή χρονια σε όλους και όλες!!!

...μια από τα ίδια και εγώ για σήμερα.2κμ ζεσταμα 10κμ σε ρυθμό αγώνα..την αποθεραπεία ομως την έκανα στο μέρος...Καλή Χρόνια σε όλους και από εμένα Χρόνια αγωνιστικά, χρόνια υπομονετικά,χρόνια πολλά και καλά!!!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  10:34:05  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα 12χλμ στον φλοίσβο με πολύ κρύο και αέρα βγήκαν πολύ χαλαρά 1:02:34..
Μππρρ ξεπάγιασα λέμε άντε και του χρόνου καθώς ήταν η τελευταία προπόνηση για φέτος
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  14:00:47  Εμφάνιση Προφίλ
Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά σε όλους!
Η τελευταία προπόνηση της χρονιάς είχε απογείωση. 9,2 χλμ στο 4'42"!!! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τα γρήγορα κομμάτια της βδομάδας αφού στοχευα σε βελτίωση 2" / χλμ και έκανα 8"! οι παλμοι 150 και η αίσθηση που είχα στο φινις ήταν πως μπορούσα άνετα να κρατήσω για ακόμα 800 μέτρα το 4'08"με το οποίο έτρεχα ήδη τα τελευταία 800, ώστε να γράψω ένα γενναιο για μένα ρεκόρ στα 10 χλμ. Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα του. Το Σάββατο θα ξεκινήσω το νέο έτος με ένα 18αρι άνετο με την ελπίδα να έχει καλύτερο καιρό από σήμερα!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  19:00:59  Εμφάνιση Προφίλ
Το πολυ καλό του χειμώνα..βγήκα μεσημέρι (12-2) με τον απαραίτητο ρουχισμό φυσικά...η διάθεση πρίν έλεγε 16άρι στο 5.20 σε διαδρομή ψιλοδύσκολη...λόγω φανταστικού καιρού-βοριαδάκι με ήλιο και ολίγον χιονόπτωση + η απόλυτη ησυχία στο πάρκο τρίτση, άλλους 2 τρελλούς συνάντησα- βγήκε ενα ωραιότατο συνεχόμενο...22άρι στον επιθυμητό ρυθμό και χωρίς στάλα νερό μέχρι να σταματήσω!
Σχεδόν για μένα ο τέλειος καιρός στην Αθήνα για προπόνηση αυτου του είδους!!
Απο Κυριακή νοτιάδες μπλιάχχχχχχ

Καλή Χρονιά χωρίς τραυματισμούς παίδες!!!

Με αυτά που διαβάζω η SUZIPA θα βάλει συνδρομή το 16 ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  19:10:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

Το πολυ καλό του χειμώνα..βγήκα μεσημέρι (12-2) με τον απαραίτητο ρουχισμό φυσικά...η διάθεση πρίν έλεγε 16άρι στο 5.20 σε διαδρομή ψιλοδύσκολη...λόγω φανταστικού καιρού-βοριαδάκι με ήλιο και ολίγον χιονόπτωση + η απόλυτη ησυχία στο πάρκο τρίτση, άλλους 2 τρελλούς συνάντησα- βγήκε ενα ωραιότατο συνεχόμενο...22άρι στον επιθυμητό ρυθμό και χωρίς στάλα νερό μέχρι να σταματήσω!
Σχεδόν για μένα ο τέλειος καιρός στην Αθήνα για προπόνηση αυτου του είδους!!
Απο Κυριακή νοτιάδες μπλιάχχχχχχ

Καλή Χρονιά χωρίς τραυματισμούς παίδες!!!

Με αυτά που διαβάζω η SUZIPA θα βάλει συνδρομή το 16 ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

νέος στόχος... 3.30.00

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  19:58:40  Εμφάνιση Προφίλ
Αποχαιρετισμός στο 2015 με 1 ωρίτσα άνετο τρέξιμο, χωρίς μέτρηση απόστασης. Θερμοκρασία στο 0 και διαυγής ατμόσφαιρα από το βοριά. Καθαρή ψυχοθεραπεία. Καλό 2016 και να έχετε την υγειά σας.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  20:17:21  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτή η βδομάδα έφυγε μόνο με πολύ πολύ περπάτημα.Χρειάζεται και το χαλάρωμα αφου η χρονιά που πέρασε ήταν αρκετά ζόρικη.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000