Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  09:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Εγώ δεν το ρισκάρω πάντως, μην είστε κολλημένοι.

Σε επαρχιακούς δρόμους, σε κλειστή στροφή όπου δεν έχω ορατότητα, και είμαι από την εσωτερική (από αυτές που κινδυνεύουν οι οδηγοί να τις παίρνουν κοφτά και άρα επικίνδυνα για εμάς) ΣΤΑΜΑΤΑΩ, βγάζω το χέρι έξω, ή πηγαίνω 5-6 βήματα όσο μέσα μπορώ ακόμα και αν έχει στην ουσία βάτα ή χόρτα.
Προπόνηση είναι εξάλλου, να χάσουμε 10" σε 1 ή 2 από τα 10-15 χλμ που θα κάνουμε δεν έχει καμία απολύτως σημασία.

Το ίδιο και σε φανάρια, στόπ, διασταυρώσεις κτλ. Σταματάω εγώ, άσχετα αν έχω προτεραιότητα ή όχι, μέχρι να σιγουρευτώ.
Δεν θα αλλάξει το προπονητικό ερέθισμα που θα πάρετε. Μην ανησυχείτε.

ΥΓ. Ένας φίλος μου συντρέχτης, και πολύ καλό δρομεάς, έσπασε το πόδι του το καλοκαίρι, γιατί σε κλειστή στροφή στο χωριό του έκανε μια απότομη κίνηση για να αποφύγει αμάξι της τελευταίας στιγμής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  10:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
19,5χλμ. σύνολο. Τα 8 χλμ με μέσο ρυθμό 4:26 (35:27), τα 6 χλμ. με μέσο ρυθμό 5:05 και τα υπόλοιπα προθέρμανση & αποθεραπεία.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  15:45:35  Εμφάνιση Προφίλ
@soto Περαστικά!!!
@spy Πρόσεχεεεεεεεε. Σήμερα είχε μπόλικη γλίτσα στο δρόμο!!!
Στα δικά μου. Σήμερα είχα 5*1000. Όλα βγήκαν άψογα (είχα και καλή παρέα) και ήταν η πρώτη φορά που όλα τα 1000άρια είναι ίσα ή και πιο γρήγορα από 3:50 .
Στο τέλος νόμιζα πως μπορούσα να κάνω παρέα στον Τρεχαντίρη για 1-2 500άρια αλλά είπα να συγκρατηθώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  19:05:06  Εμφάνιση Προφίλ
ξύπνησα πολύ καλύτερα το πρωί, έφαγα καλό πρωινό και τη γύρη μου κι έτσι πήρα το ρίσκο να πάω κανονικά προπόνηση μετά τη δουλειά παρά τα χτεσινά τερτίπια του σώματος.

άλλη μια διαλειμματικούλα λίγο μετά τις 4 λοιπόν στο δημοτικό στάδιο και απ΄ότι φαίνεται είχα ακριβώς ίδιο πρόγραμμα με τον Αργύρη! 5x1000 κι εγώ και ξεκίνησα με 2,4km ζέσταμα(6 ανοίγματα μέσα) και μετά τα κομμάτια σε 3:49-3:52-3:51-3:54-3:48(προβλεπόμενα στο 3:58)! διάλειμμα 4 λεπτά ενδιάμεσα με χαλαρό τρέξιμο(200-300μέτρα) και λίγο περπάτημα μέσα και τέλος 2,1km αποκατάσταση και διατάσεις.

ζορίστηκα οκ αλλά αυτός δεν είναι και ο σκοπός της διαλειμματικής!? συνεχίζουμε!

ΥΓ. ευτυχώς άρχισε να ζεσταίνει γιατί δεν την πάλευα άλλο με τις πολικές (για τα δεδομένα μας) θερμοκρασίες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  19:20:10  Εμφάνιση Προφίλ

12 χιλ σημερα απογευματακι σε 59 λεπτα, υπο ψιχαλισμα κ ομιχλη !! Υπεροχα χρωματα - Τελεια ατμοσφαιρα !!

Παναγιωτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  21:04:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

ξύπνησα πολύ καλύτερα το πρωί, έφαγα καλό πρωινό και τη γύρη μου κι έτσι πήρα το ρίσκο να πάω κανονικά προπόνηση μετά τη δουλειά παρά τα χτεσινά τερτίπια του σώματος.

άλλη μια διαλειμματικούλα λίγο μετά τις 4 λοιπόν στο δημοτικό στάδιο και απ΄ότι φαίνεται είχα ακριβώς ίδιο πρόγραμμα με τον Αργύρη! 5x1000 κι εγώ και ξεκίνησα με 2,4km ζέσταμα(6 ανοίγματα μέσα) και μετά τα κομμάτια σε 3:49-3:52-3:51-3:54-3:48(προβλεπόμενα στο 3:58)! διάλειμμα 4 λεπτά ενδιάμεσα με χαλαρό τρέξιμο(200-300μέτρα) και λίγο περπάτημα μέσα και τέλος 2,1km αποκατάσταση και διατάσεις.

ζορίστηκα οκ αλλά αυτός δεν είναι και ο σκοπός της διαλειμματικής!? συνεχίζουμε!

ΥΓ. ευτυχώς άρχισε να ζεσταίνει γιατί δεν την πάλευα άλλο με τις πολικές (για τα δεδομένα μας) θερμοκρασίες!

Τάσος

know your limits. then destroy them.


1. Προσπάθησε να ειναι πιο ομοιόμορφα τς κομμάτια σου. Πχ όλα σε 3:52
2. Ξαναδές το προγραμμα σου γιατί μάλλον σε αδικείς αν σου βγήκαν σχεδόν 10" πιο γρήγορα απο το προβλεπόμενο. Απλά μην το παρακάνεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  21:37:02  Εμφάνιση Προφίλ
Αργύρη είναι το μόνιμο πρόβλημά μου αυτό με τις διαλειμματικές και το ρυθμό στα κομμάτια. προσπαθώ φυσικά να τα βγάλω όλα ομοιόμορφα, ωστόσο σε κάθε 200ρι χάνω/κερδίζω 1-2 δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να υπάρχει μικρή απόκλιση σχεδόν σε όλα τους! δεν ξέρω πως μπορώ να το διορθώσω αυτό ειλικρινά.

όσο για το πιο γρήγορο που λες, για την ώρα ακολουθώ τον ασφαλή δρόμο ενός προγράμματος λίγο κάτω από τις δυνατότητές μου ώστε να έχω περιθώριο να βγάλω όλες τις προπονήσεις χωρίς πρόβλημα. αν και μάλλον είναι λάθος, το προτιμώ από το άγχος να κυνηγάω το ένα δευτερόλεπτο με την ψυχή στο στόμα. τσεκάρω ωστόσο σε τι χρόνο αντιστοιχούν οι ρυθμοί που πιάνω κι όταν βλέπω 2-3 προπονήσεις σχετικά εύκολα ολοκληρωμένες, ανεβάζω λίγο ακόμα τις απαιτήσεις του προγράμματος. για την ώρα περιμένω να δω το τέμπο της Πέμπτης και ίσως κατέβω 1-2 δευτερόλεπτα ακόμα. θα δείξει!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  22:22:28  Εμφάνιση Προφίλ
10 χιλ. στο 5.53, όλα καλά. Αύριο ρεπό και Πέμπτη πάλι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  22:31:59  Εμφάνιση Προφίλ
3 km προ
14 km σε ρυθμό 4:50
2 km απο
όλα καλά πάνε
και θα πηγαίνανε καλύτερα εαν έχανε 3 κιλά
δύσκολο ομως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  22:53:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

3 km προ
14 km σε ρυθμό 4:50
2 km απο
όλα καλά πάνε
και θα πηγαίνανε καλύτερα εαν έχανε 3 κιλά
δύσκολο ομως



Μαραθωνίστικη προπόνηση!Μπράβο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2016 :  11:30:48  Εμφάνιση Προφίλ
Στα όμορφα παράλια της Μυτιλήνης 17,5 χιλιόμετρα στο 5:40. Φανταστικά και τουριστικά, ωραίο μέρος.

Edited by - kostao on 06/01/2016 11:34:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2016 :  14:08:34  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα το πρωι 80' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου, χεριων και διατασεις λαγοκνημιαιας...στη συνεχεια 10 χλμ χαλαρο τρεξιμο σε 50'18" ... και μετα 1500 μετρα κολυμβηση σε 37'52"!Εξυπακουεται οτι ενδιαμεσα υπηρξαν μικροδιαλειμματα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2016 :  15:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
14χλμ στο κτήμα Συγγρού με 10 από αυτά στο 5:30.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2016 :  23:56:20  Εμφάνιση Προφίλ
8 χαλαρά χιλιόμετρα με παρέα σε αργό ρυθμό σήμερα στην παραλία (λόγω παρέας γαρ), στο 6:20. ξεκούραση κι αύριο πάλι.

καληνύχτα σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2016 :  00:02:39  Εμφάνιση Προφίλ
Βγήκα κατά τις 8 για ένα ελεύθερο και αναπνευστικά σερνόμουν. Τι στο διάολο, λέω...
Και τώρα βλέπω ότι εκείνη την ώρα είχε 85% υγρασία στο Φάληρο!
Ε πες το ντε...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000