Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  15:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by than

Πολλές φορές, λόγω καλής διάθεσης ή καλής ψυχολογίας ή χάρη σε ξεκούραση προηγούμενων ημερών, βαράμε λίγο παραπάνω (για να το χαρούμε και παραπάνω), αλλά να μη γίνεται κάθε μέρα αυτό.



Πολύ σωστά το έθεσες

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  15:19:54  Εμφάνιση Προφίλ
tempo interval στο στάδιο:
3,2 Km προθέρμανση
3*3200 με ρυθμό 5:03/Km μ' ενα ταπεινό ρολόι από το Lidl (έτρεχα τα 200αρια 60"-61" και διόρθωνα ανάλογα)/w 2΄jogging.
2 Km αποθεραπεία.

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  15:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Από το ίδιο site βρήκα ενδιαφέρον και το παρακάτω άρθρο:
http://runnersconnect.net/running-training-articles/marathon-training-mistakes-too-many-tune-up-races/

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  15:40:22  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα,

Συγνωμη που το ζητώ εδώ , γιατι είναι λίγο (όχι πολύ ) ασχετο το ερώτημα αλλά όποιος γνωρίζει μου απαντάει ή με παραπέμπει.

Επειδή δεν με βλέπω να προλαβαίνω περισσότερες από 3 προπονήσεις εβδομαδιαίες, θα ήθελα να ζητήσω απο τους πιο γνώστες εδώ μεσα να μου δώσουν τα φωτα τους για το αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα προετοιμασίας 3 προπονήσεων την εβδομάδα για ημι 2 μηνών (μέχρι ημιΑθήνας) ή 3 μηνών (μέχρι Ποσειδώνιο). θα τρεξω και στις 28/2 Σπερχειάδα ημι αλλα θα είναι μερος της προπονησης. Επιθυμητός στόχος θα ήταν ενα 1h42m...

Αν θέλετε καποιες πληροφορίες στελνω, οποιος γνωριζει κατι το γραφει η να του στειλω και το email μου.
Ευχαριστω προκαταβολικά!




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  16:19:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by billant

Καλησπέρα,

Συγνωμη που το ζητώ εδώ , γιατι είναι λίγο (όχι πολύ ) ασχετο το ερώτημα αλλά όποιος γνωρίζει μου απαντάει ή με παραπέμπει.

Επειδή δεν με βλέπω να προλαβαίνω περισσότερες από 3 προπονήσεις εβδομαδιαίες, θα ήθελα να ζητήσω απο τους πιο γνώστες εδώ μεσα να μου δώσουν τα φωτα τους για το αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα προετοιμασίας 3 προπονήσεων την εβδομάδα για ημι 2 μηνών (μέχρι ημιΑθήνας) ή 3 μηνών (μέχρι Ποσειδώνιο). θα τρεξω και στις 28/2 Σπερχειάδα ημι αλλα θα είναι μερος της προπονησης. Επιθυμητός στόχος θα ήταν ενα 1h42m...

Αν θέλετε καποιες πληροφορίες στελνω, οποιος γνωριζει κατι το γραφει η να του στειλω και το email μου.
Ευχαριστω προκαταβολικά!







Εξαρτάται από την υπάρχουσα κατάστασή σου. Πόσα χλμ τρέχεις, τι ρεκόρ έχεις σε 10άρι ή και ημί και φυσικά πόσο χρόνο μπορείς να έχεις σε αυτές τις 3 προπονήσεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  18:49:18  Εμφάνιση Προφίλ
Αργύρη, δεν ειμαι και στην καλύτερη δυνατή...

Τρέχω 30k/βδομάδα 3 φορές, με ενα 13αρι-15αρι Κυριακή και άλλες δυο πιο μικρές - τις προπονήσεις στο 15αρι τις κανω περίπου σε 1η21'... Περίπου αυτόν τον χρόνο θα έχω να διαθέσω και στη συνέχεια....

46'31'' εχω στα 10 πριν 14 μηνες - τωρα τα τρεχω απο 47,30 εως 49,30....1 ΗΜΙ έχω τρέξει πέρυσι 1η 50' 30''......

Δεν έχω βρει καποιο προγραμμα με 3 φορες την εβδομαδα .....



quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by billant

Καλησπέρα,

Συγνωμη που το ζητώ εδώ , γιατι είναι λίγο (όχι πολύ ) ασχετο το ερώτημα αλλά όποιος γνωρίζει μου απαντάει ή με παραπέμπει.

Επειδή δεν με βλέπω να προλαβαίνω περισσότερες από 3 προπονήσεις εβδομαδιαίες, θα ήθελα να ζητήσω απο τους πιο γνώστες εδώ μεσα να μου δώσουν τα φωτα τους για το αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα προετοιμασίας 3 προπονήσεων την εβδομάδα για ημι 2 μηνών (μέχρι ημιΑθήνας) ή 3 μηνών (μέχρι Ποσειδώνιο). θα τρεξω και στις 28/2 Σπερχειάδα ημι αλλα θα είναι μερος της προπονησης. Επιθυμητός στόχος θα ήταν ενα 1h42m...

Αν θέλετε καποιες πληροφορίες στελνω, οποιος γνωριζει κατι το γραφει η να του στειλω και το email μου.
Ευχαριστω προκαταβολικά!







Εξαρτάται από την υπάρχουσα κατάστασή σου. Πόσα χλμ τρέχεις, τι ρεκόρ έχεις σε 10άρι ή και ημί και φυσικά πόσο χρόνο μπορείς να έχεις σε αυτές τις 3 προπονήσεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalomaraki
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  18:54:13  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ ειδική δεν είμαι, ρίξε όμως αν θες μια ματιά εδώ http://www.runnermagazine.gr/proponhsh/trexe-ton-teleio-imimarathonio. Το είχα ακολουθήσει πέρσι με 4 προπονήσεις την εβδομάδα και είχα βάλει και ανηφόρες για να βγει ο Ημι της Αθήνας.
Φυσικά όμως αυτονόητοι οι παράμετροι που λέει ο winarg.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  18:54:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by el Cid

tempo interval στο στάδιο:
3,2 Km προθέρμανση
3*3200 με ρυθμό 5:03/Km μ' ενα ταπεινό ρολόι από το Lidl (έτρεχα τα 200αρια 60"-61" και διόρθωνα ανάλογα)/w 2΄jogging.
2 Km αποθεραπεία.

__________________________
"practice makes perfect"



Φοβερή προπόνηση και με σωστό διάλειμμα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  19:11:12  Εμφάνιση Προφίλ
Ειπα κι εγω να..ξεσκασω λιγο σημερα.3χλμ ζεσταμα και μετα,5Χ2000μ ολα σε 8'το καθενα με 2'τζοκινγκ αναμεσα.Και μετα 1ωρα ενδυναμωση λιγο απο ολα(εκτος απο ποδια).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  19:12:09  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ!Βοστωνέζικη προπόνηση που μου ταιριάζει καλύτερα από την προηγούμενη του FIRST που ακολουθούσα...

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  19:27:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by lemonidas1

Ειπα κι εγω να..ξεσκασω λιγο σημερα.3χλμ ζεσταμα και μετα,5Χ2000μ ολα σε 8'το καθενα με 2'τζοκινγκ αναμεσα.Και μετα 1ωρα ενδυναμωση λιγο απο ολα(εκτος απο ποδια).



Λέων είσαι τούμπανο, καλή δύναμη για τη συνέχεια. Κι εγώ όμως κάτι έκανα. 10Χ800 στα 3΄ με 200 μ. στο 1΄20 διάλειμμα. Είχα κάνει και βάρη στα πόδια χθες και την άκουσα στα δύο τελευταία.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  20:18:15  Εμφάνιση Προφίλ

14 χιλ το απογευμα με μεσο ορο 4:50 !! Εριξα και μια ξερογκαζιά 2 χιλ στο 4,25 !!

Ευχαριστω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  22:26:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by supergomar

quote:
Originally posted by lemonidas1

Ειπα κι εγω να..ξεσκασω λιγο σημερα.3χλμ ζεσταμα και μετα,5Χ2000μ ολα σε 8'το καθενα με 2'τζοκινγκ αναμεσα.Και μετα 1ωρα ενδυναμωση λιγο απο ολα(εκτος απο ποδια).



Λέων είσαι τούμπανο, καλή δύναμη για τη συνέχεια. Κι εγώ όμως κάτι έκανα. 10Χ800 στα 3΄ με 200 μ. στο 1΄20 διάλειμμα. Είχα κάνει και βάρη στα πόδια χθες και την άκουσα στα δύο τελευταία.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .

Ευχαριστω,Βαγγελη.Αυτον το καιρο,τρεχω ετσι,χωρις στοχο και προγραμμα και γουσταρω!Την προηγουμενη βδομαδα σε μια περιπου ιδια προπονηση εκανα και ποδια μετα και παραλιγο να το πληρωσω.Αν εκανα και σημερα ποδια,θα τα επαιρνα στα χερια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  22:27:16  Εμφάνιση Προφίλ
Θα παμε Ταχυδρομο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  22:44:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by lemonidas1

Θα παμε Ταχυδρομο?



Αν πάω Θεσσαλονίκη, θα τρέξω τον ημι- προπονητικά, αν όχι τον μαραθώνιο. Όπως και νά ' χει θα τα πούμε από κοντά .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000