Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 8
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 101

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  10:51:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sotos-marathon

10αρακι σε 52' από τα οποια τα 2 τελευταια με αλλαγες ρυθμου 100μ ανοιγμα 100μ ρυθμο..
Αυριο το πρόγραμμα ειχε γυμναστηριο και την Κυριακη ένα 15αρι αλλα λογω της βροχης που δινει την Κυριακη το πρωι θα αλλαξω τις ημερες...Winarg εισαι μεσα για νωρις το πρωι?

''Run smart..Run For Life''


Και το ρωτάς; Εννοείται!!! Διάλεξε μέρος για τη μονομαχία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  11:23:03  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί να μην πας Ψάθα, Σπύρο;
Λόγω ταινίας;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  11:59:08  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα στο Ζηρίνειο 12χλμ σε 55:01:07 pace 04:35/km με ωραία λιακάδα
Από αύριο βροχές και πτώση θερμοκρασίας προβλέπουν οι ειδικοί έως και 13 βαθμούς!!!!


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  11:59:08  Εμφάνιση Προφίλ
[/quote]
Γιώργο, όλα καλά? Μια χαρά σε βλέπω!
Ετοιμάζεσαι για Θεσσαλονίκη? Καλή δύναμη!
[/quote]
Ευχαριστώ πολύ Θανάση, το παλεύω! Θα ανέβεις για τον Μεγαλέκο;

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  12:00:48  Εμφάνιση Προφίλ
...λογω ταινιας ... εκτος αν γινει κανενα θαυμα!Σημερα προσπαθουσα να τρεξω με 5:20 / χλμ ... και στο 15-16 χλμ καταλαβα οτι θα φτασω ως τα 21 το πολυ, οπως κι εγινε!Σημερα το απογευμα θα παω να με "πατησουν" ... μηπως δω φως ... αλλα φοβαμαι οτι θα χασω πολλες προπονησεις ... και δεν θα τρεξω στον αγωνα ετσι οπως μπορω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  12:31:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by el Cid



quote:

Γιώργο, όλα καλά? Μια χαρά σε βλέπω!
Ετοιμάζεσαι για Θεσσαλονίκη? Καλή δύναμη!


Ευχαριστώ πολύ Θανάση, το παλεύω! Θα ανέβεις για τον Μεγαλέκο;

__________________________
"practice makes perfect"
[/quote]

Το Μεγαλέξανδρο τον έχω δρομολογήσει για το 2017.
Μετά το Μαραθώνιο της Αθήνας και γενικά μια δυνατή συνεχόμενη περίοδο, ήμουν μεταξύ αγωνιστικού Μαραθωνίου (Θεσσαλονίκη) και χαλαρού μεγάλου (50 χλμ Ψάθας). Προτίμησα για φέτος την Ψάθα (στο πολύ χαλαρό όμως, ίσα να βγει) και Μεγαλέξανδρο του χρόνου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  12:50:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...λογω ταινιας ... εκτος αν γινει κανενα θαυμα!Σημερα προσπαθουσα να τρεξω με 5:20 / χλμ ... και στο 15-16 χλμ καταλαβα οτι θα φτασω ως τα 21 το πολυ, οπως κι εγινε!Σημερα το απογευμα θα παω να με "πατησουν" ... μηπως δω φως ... αλλα φοβαμαι οτι θα χασω πολλες προπονησεις ... και δεν θα τρεξω στον αγωνα ετσι οπως μπορω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Μην το ξεγράφεις. Ανάγκη για παραπάνω προπόνηση (βελτίωσης) δεν έχεις αφού τα χιλιόμετρα που χρειάζεσαι τα έχεις κάνει. Τώρα βέβαια αν ήθελες να βγάλεις το 50άρι στο 5:00/km αλλάζει το θέμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  13:11:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by spy

...λογω ταινιας ... εκτος αν γινει κανενα θαυμα!Σημερα προσπαθουσα να τρεξω με 5:20 / χλμ ... και στο 15-16 χλμ καταλαβα οτι θα φτασω ως τα 21 το πολυ, οπως κι εγινε!Σημερα το απογευμα θα παω να με "πατησουν" ... μηπως δω φως ... αλλα φοβαμαι οτι θα χασω πολλες προπονησεις ... και δεν θα τρεξω στον αγωνα ετσι οπως μπορω!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Μην το ξεγράφεις. Ανάγκη για παραπάνω προπόνηση (βελτίωσης) δεν έχεις αφού τα χιλιόμετρα που χρειάζεσαι τα έχεις κάνει. Τώρα βέβαια αν ήθελες να βγάλεις το 50άρι στο 5:00/km αλλάζει το θέμα...



...δεν το ξεγραφω εντελως...διοτι ειμαι αγυριστο κεφαλι,ξεροκεφαλος και πεισματαρης ... και εκτος των αλλων ειναι μια πρωτης ταξης ευκαιρια επιτελους να γνωρισθουμε εμεις οι δυο!Στοχο ειχα γυρω στις 4,5 ωρες...ενα ρυθμο κοντα στο 5:25 με 5:35, αλλα δυστυχως οι προπονησεις μου δειχνουν οτι δεν το εχω, εκτος αν το ποδι μου ειναι ενταξει!Θα δειξει...!Το κακο με μενα ειναι οτι θελω να τρεχω με τους δικους μου ορους ... και δεν ανεχομαι περιορισμους!Αν αισθανομαι οτι θελω να τρεξω γρηγορα ... δε μπορω να σκεφτομαι οτι εχω τη λαγοκνημιαια και πρεπει να παω σιγα ... εκτος του στα γρηγορα δεν με ενοχλει και τοσο ... και με πιανει κοντα στο ρυθμο που εχω να τρεξω στον αγωνα, δηλαδη στο 5:30 /χλμ!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  14:38:29  Εμφάνιση Προφίλ
Κάνε το πάτημα εσύ κι έχουμε ακόμη 4 εβδομάδες μπροστά μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2016 :  18:33:20  Εμφάνιση Προφίλ
6,5 χιλιόμετρα σήμερα χαλαρά για αποθεραπεία μετά από βάρη στα πόδια (και πλάτη).

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  01:57:01  Εμφάνιση Προφίλ
Ίσα που πρόλαβα να βγάλω προπόνηση σήμερα. γύρισα σπίτι κατά τις 4 και έπεσα για ύπνο με τη μία. μετά από κανένα 2ωρο κατάφερα να ξυπνήσω και αφού ντύθηκα στα γρήγορα βγήκα για το τέμπο της εβδομάδας. 3Κ στο 5:22, 5K στο 4:23 και άλλα 2Κ στο 5:22 σύμφωνα με το πρόγραμμα. το πρόβλημα ήταν πως λόγω κάποιων "κολλημάτων" δεν κατάφερα να πάω στο στάδιο για την προπόνηση κι έτσι πήγα στην παραλιακή. έλα όμως που εκεί είχα να αντιμετωπίσω πλακόστρωτο (σε κάποια σημεία), δύο δυνατές ανηφόρες καθώς και δύο επιτόπιες αναστροφές αφού ο δρόμος έβγαζε σε αδιέξοδο (εκτός κι αν έτρεχα σε περισσότερο πλακόστρωτο..)! αναμενόμενα λοιπόν, κι ενώ δεν αντιμετώπισα κάποια δυσκολία στα αργά χιλιόμετρα, στα πέντε γρήγορα όσο κι αν πίεσα και με παλμούς στο θεό κάποια στιγμή (το ένιωσα αφού δεν έχω παλμογράφο) είχα θέματα και φυσικά τα έβγαλα πιο αργά από το προβλεπόμενο. με αριθμούς λοιπόν: 3Κ στο 5:17, 5Κ στο 4:27 και 2Κ στο 5:18. θεωρώ πως η ίδια προπόνηση σε στάδιο θα είχε βγει στους προτεινόμενους ρυθμούς επομένως δεν αποθαρρύνομαι όσο θα έπρεπε. συνεχίζουμε..

ΥΓ: Σπύρο με τόσα χιλιόμετρα που έχεις βγάλει ως τώρα, δε νομίζω πως μια μικρή αποχή είναι ικανή να σου στερήσει τον αγώνα της Ψάθας. ίσως βέβαια χρειαστεί να αναπροσαρμόσεις το ρυθμό που σκόπευες να τρέξεις αλλά εφόσον δεν πας για χρόνο, πιστεύω πως δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα. βέβαια με αφορμή τη λαγοκνημιαία θα μπορούσες ίσως να σκεφτείς αλλαγή στόχων όπως πχ δυνατό ανοιξιάτικο μαραθώνιο αντί Ψάθας. δίνω ιδέες τώρα εγώ! όπως και να έχει τάχιστη ανάρρωση σου εύχομαι και να επιστρέψεις δυνατότερος (και λίγο σοφότερος απ' τα λάθη χαχα)!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  09:02:11  Εμφάνιση Προφίλ
...9 χλμ σημερα στους δρομους της Κηφισιας και στο Δασος Συγγρου σε 52'43" ... αντι 23 χλμ που προγραμματιζα να τρεξω σημερα!Πηγα και με "πατησαν" χθες ... αλλα το γονατο αντεξε μονο 9 χλμ!Η αληθεια ειναι οτι για πρωτη φορα πειθαρχω στα κελευσματα του σωματος ... και με την πρωτη μικροενοχληση σταματησα αμεσως!Ειναι μια προοδος κι αυτο..η μεγαλυτερη ομως ειναι οτι αψηφισα τη βροχη και τον δυνατο αερα και βγηκα εξω για να το δοκιμασω τουλαχιστον και να κανω, αν ολα πηγαιναν καλα, ολοκληρη τη προπονηση.!Για την αλλη εβδομαδα το προγραμμα εχει κι αλλο "πατημα" ... και ισως μικροτρεξιματακια κατω των 10 χλμ ... αναλογα με τη κρατουσα διαθεση!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  12:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Αφού το είπε ο shoe expert Σπύρο, με τα συνεχόμενα πατήματα θα περάσει. Οπότε μπορεί να προλάβεις την Ψάθα και να τερματίσεις αξιοπρεπώς.
Συνεχίζεις χωρίς υπερβολές και ανάλογα πράττεις.
Και προπαντώς μην απογοητεύεσαι.



___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  12:14:29  Εμφάνιση Προφίλ
15χλμ στη Φιλοθέη σήμερα αφού οι προβλέψεις λένε ότι αύριο θα βρέχει κανονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2016 :  12:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Σήμερα λοιπόν ούτε και εγώ ήξερα τι θα βγει. Σκέφτηκα να μην κάνω πάνω από 24 χλμ.
Φόρεσα τα mizuno wave universe (καταπληκτικό παπούτσι, άνετο αν και racing flat, χωρίς να ενοχλεί πουθενά) και πήγα στη γύρα της Αττικής οδού (2.3 χλμ ο κάθε κύκλος). Ανά διαστήματα ήμουν μαζί με winarg, sotos-marathon, trexantiris και Μάριο. Κάναμε και μια γύρα urban στο Χαλάνδρι και μας έπιασε και μια μπόρα γερή, ίσα που να μας κάνει μούσκεμα μέχρι το κόκκαλο.

Τελικά βγήκαν 32,4 χλμ. σε 2:51:00 (5:16 pace) με 1 λίτρο νερό και 2 saltsticks. Ήθελε σίγουρα πολύ παραπάνω νερό και ενέργεια.


___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 16/01/2016 12:38:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 101 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000