Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2016 :  18:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimitris Z.
Forum-Runner

Greece


65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2016 :  19:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τα μαγνητάκια μην αγχώνεσαι.Έχω τρέξει σε 3 αγώνες(μαραθώνιος Αθήνας,μαραθώνιος Κολωνίας και νυχτερινός ημί Θεσ/νίκης) στους οποίους το chip ήταν πάνω στον αριθμό και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα!Ακολούθησε τις οδηγίες του trexantiri.Κι εγώ αυτόν συμβουλεύτηκα σχετικά με τα fix points,πέταξα τις παραμάνες και σώθηκα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2016 :  23:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by prof

Ευχαριστω.
Καλυτερα τα μαγγνητακια δεν ειναι καλο να τα βαζεις με αριθμους που εχουν ενσωματωμενη bid.




...κανένα πρόβλημα, αρκεί να μαγνητάκια να μην ακουμπάνε πάνω στην κεραία του συστήματος χρονομέτρησης που ενσωματώνεται στο bib. Το έχω δοκιμάσει τόσες φορές χωρίς το παραμικρό να εμφανιστεί.

Σημείωση ότι το μαγνητικό πεδίο των "magnet fix points" ΔΕΝ παρεμβάλλεται με το ηλεκτρομαγνητικό πεδίο που χρησιμοποιεί το σύστημα χρονομέτρησης. Απλά αν τα μεταλλικά μαγνητάκια ακουμπήσουν στα μεταλλικά στοιχεία του bib υπάρχει πιθανότητα δημιουργίας παρεμβολών (αλλοιώνουν τα χαρακτηριστικά της κεραίσς)....

Free your feet...free your senses!


Με το bluetooth της ζώνης για τους παλμούς;
Εχω τρέξει κ μου έβγαζε βλακείες. Δεν είμαι σίγουρος πως έφταιγαν αυτά βέβαια

Edited by - big-blue on 17/03/2016 23:17:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  09:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαν λάτρης της στατιστικής, τις δύο προηγούμενες χρονιές αυτοί που ανοίξαμε το θέμα του αγώνα επιτυχαμε το στόχο μας. Πιο πριν δε γνωρίζω. Αν ο machine πιάσει στόχο φέτος τότε το θέμα του επόμενου να αφήσουμε να το ανοίξει ο Μανώλης!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  16:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@big-blue:

Κάτι άσχετο θα έπαιξε με τη bluetooth ζώνη παλμών…

@Kalogeridis: δεν το είχα παρατηρήσει αυτό που γράφεις!…Οπότε για του χρόνου λοιπόν το ανοίγω εγώ το νήμα! Στο μεταξύ μετά από μια καλή σε χιλιομετρικό όγκο προπόνηση της περασμένης Κυριακής, σε συνδυασμό με την καθολική απροπονησιά μου, έπαθα «τενοντοελυτρίτιδα» πρόσθιας κνήμης, στο ίδιο πονεμένο ποδάρι που μου διέλυσε τη φετινή προετοιμασία! Ακόμα και στο ελλειπτικό/ποδήλατο ενοχλεί, στο περπάτημα κουτσαίνω, για τρέξιμο ούτε λόγος. Θεσσαλονίκη ανεβαίνω λοιπόν τουριστικά (ίσως καταφέρω να κάνω κανά-δυό ακόμα τρεξίματα μέχρι τότε :Ρ :D). Πάμε να περάσουμε καλά σε ένα σούπερ LR, σε μια πόλη αλήτισσα, για τρίγωνα, μπουγατσούλες και τα σχετικά!!!

Και αδημονώ να γυρίσει ο διακόπτης στο βουνό να ισιώσω και να γίνω άλλος άνθρωπος! Όσο και να «διαλύομαι» στις βουνίσιες προπονήσεις, δε με ενοχλεί τίποτα, δε με πονάει τίποτα, δεν τραυματίζομαι…έτσι απλά!!! :Ρ :Ρ :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  17:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη περαστικά!
Τελικά ισχύει το ρητό.......ο καθένας στο είδος του και ο Μανώλης στο βουνό!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  17:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

@big-blue:

Κάτι άσχετο θα έπαιξε με τη bluetooth ζώνη παλμών…

@Kalogeridis: δεν το είχα παρατηρήσει αυτό που γράφεις!…Οπότε για του χρόνου λοιπόν το ανοίγω εγώ το νήμα! Στο μεταξύ μετά από μια καλή σε χιλιομετρικό όγκο προπόνηση της περασμένης Κυριακής, σε συνδυασμό με την καθολική απροπονησιά μου, έπαθα «τενοντοελυτρίτιδα» πρόσθιας κνήμης, στο ίδιο πονεμένο ποδάρι που μου διέλυσε τη φετινή προετοιμασία! Ακόμα και στο ελλειπτικό/ποδήλατο ενοχλεί, στο περπάτημα κουτσαίνω, για τρέξιμο ούτε λόγος. Θεσσαλονίκη ανεβαίνω λοιπόν τουριστικά (ίσως καταφέρω να κάνω κανά-δυό ακόμα τρεξίματα μέχρι τότε :Ρ :D). Πάμε να περάσουμε καλά σε ένα σούπερ LR, σε μια πόλη αλήτισσα, για τρίγωνα, μπουγατσούλες και τα σχετικά!!!

Και αδημονώ να γυρίσει ο διακόπτης στο βουνό να ισιώσω και να γίνω άλλος άνθρωπος! Όσο και να «διαλύομαι» στις βουνίσιες προπονήσεις, δε με ενοχλεί τίποτα, δε με πονάει τίποτα, δεν τραυματίζομαι…έτσι απλά!!! :Ρ :Ρ :Ρ

Free your feet...free your senses!



Αλλο σαπακι απο εδω!!!!, Πολλα περαστικα Μανώλη, ελπίζω να μη σε κουρασει πολύ, το βουνο πραγματι ειναι εγγυηση, δε χαλας ποτέ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  19:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
από δω και πέρα θα θεωρούμε επίτευγμα να σταθούμε στην εκκίνηση και όχι να τερματίσουμε σε μαραθώνιο!

περαστικά βρε Μανώλη!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Papatak
Advanced Forum-Runner

241 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  20:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι περισσότεροι τραυματισμοί αυτή και την επόμενη εβδομάδα βγαίνουν. Χρειάζεται προσοχή. Περαστικά trexantiris, .... και μακρυά από μας !!

Τα πόδια στον ώμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  20:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι κολλητικό;
Να τον έχω από μακρυά;

_____________________
Run Natural, run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  21:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και οι πολλές εναλλαγές του καιρού!!! σε αρρωσταίνει !!!
προσοχή !!!! οι οργανισμοί μας κατά την διάρκεια του φορμαρίσματος είναι ευάλωτοι !!!
quote:
Originally posted by Papatak

Οι περισσότεροι τραυματισμοί αυτή και την επόμενη εβδομάδα βγαίνουν. Χρειάζεται προσοχή. Περαστικά trexantiris, .... και μακρυά από μας !!

Τα πόδια στον ώμο

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  21:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το να σταθείς στην εκκίνηση είναι το ένα επίτευγμα και το δεύτερο να τον τερματίσεις !!! Άρα 2 επιτεύγματα Τάσο
quote:
Originally posted by tzatzikis90

από δω και πέρα θα θεωρούμε επίτευγμα να σταθούμε στην εκκίνηση και όχι να τερματίσουμε σε μαραθώνιο!

περαστικά βρε Μανώλη!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  21:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά !!!
Όταν παίρνεις μέρος σαν τουρίστας περνάς καλύτερα !!!
quote:
Originally posted by trexantiris

@big-blue:

Κάτι άσχετο θα έπαιξε με τη bluetooth ζώνη παλμών…

@Kalogeridis: δεν το είχα παρατηρήσει αυτό που γράφεις!…Οπότε για του χρόνου λοιπόν το ανοίγω εγώ το νήμα! Στο μεταξύ μετά από μια καλή σε χιλιομετρικό όγκο προπόνηση της περασμένης Κυριακής, σε συνδυασμό με την καθολική απροπονησιά μου, έπαθα «τενοντοελυτρίτιδα» πρόσθιας κνήμης, στο ίδιο πονεμένο ποδάρι που μου διέλυσε τη φετινή προετοιμασία! Ακόμα και στο ελλειπτικό/ποδήλατο ενοχλεί, στο περπάτημα κουτσαίνω, για τρέξιμο ούτε λόγος. Θεσσαλονίκη ανεβαίνω λοιπόν τουριστικά (ίσως καταφέρω να κάνω κανά-δυό ακόμα τρεξίματα μέχρι τότε :Ρ :D). Πάμε να περάσουμε καλά σε ένα σούπερ LR, σε μια πόλη αλήτισσα, για τρίγωνα, μπουγατσούλες και τα σχετικά!!!

Και αδημονώ να γυρίσει ο διακόπτης στο βουνό να ισιώσω και να γίνω άλλος άνθρωπος! Όσο και να «διαλύομαι» στις βουνίσιες προπονήσεις, δε με ενοχλεί τίποτα, δε με πονάει τίποτα, δεν τραυματίζομαι…έτσι απλά!!! :Ρ :Ρ :Ρ

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2016 :  08:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

quote:
Originally posted by kalogeridis

Στο πρόγραμμα πασατεμπο μου, που χαιρει τον χλευασμο του φόρουμ, έχω όλα τα λονγκ σε ρυθμό 5" του mp. Επίσης έχει αρκετά σεμι λονγκ σε mp. By the way, Μανώλη η παρουσία σου αποτέλεσε μεγάλο κίνητρο για τη δική μου, μιας και θέλω να είμαι παρόν στην κούρσα που θα πάρεις το αίμα σου πίσω!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!



Αυτό της asics;
χαχαχα

και μιας και έψαχνα κάτι άλλο αλλά είδα ξανά το σχόλιο, στο σωστό πλέον θέμα ας βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους...
Το γεγονός ότι με 4 μηνες ολοκληρωτική αποχή από πάσης φύσεως άσκηση, ένα copy paste πρόγραμμα σε βελτιώνει ( αν γίνει κι αυτό) κατά 10-20" στο ρυθμό αγώνα, μόνο σαν επιτυχία μπορώ να το ορισω.
Το γεγονός ότι μπήκα στην πορεία σε ρυθμούς σουζι ήταν γιατί έκανα εγώ λάθος και κινηθηκα σε οριακους ρυθμούς με αποτέλεσμα την υπερκοπωση μου. Το πρόγραμμα είδε ότι έπιανα χρόνους και μου έδωσε το feedback οριακά εκτός σουζι. Εκεί αντί να ακούσω τον ήδη καταπονημενο οργανισμό μου, έδωσα το 101% και έσκασα.
Από αυτές τις πληροφορίες δε κρίνω ότι χαντακωθηκα από την ασιξ, απεναντιας, εγώ χαντακωθηκα μόνος μου. Ο αρχικός στόχος ήταν το 3.41.12 - 3.44.30 και θεωρητικά βρίσκομαι εκεί μέσα. Βέβαια μετά το κρακαρισμα του οργανισμού μου, η εικόνα των προπονησεων μου ήταν χειρότερη από αυτές περισυ που μου δωσαν το 4ωρο. Το γεγονός ότι σε ένα μήνα περίπου μάζεψα κομμάτια και ξαναμπηκα στον αρχικό στόχο χρεώνεται ΚΑΙ στο πρόγραμμα.
Στην Αθήνα που θα το ξαναεμπιστευτω με κάποιες δικές μου προσαρμογές κλισεων και έξτρα χλμ και ενδυνάμωσης, χωρίς υπερβολές που έκανα στην παρούσα προετοιμασία, θα δωθουν έξτρα απαντήσεις σε ερωτήματα που μένουν τώρα αναπάντητα.
Περισυ μιλούσα για τα κυριακάτικα μου που ήταν εκτός τον easy σε ρυθμό σχεδόν αγώνα. Τοτε δέχομαι κριτική στο κατά πόσο αυτό ευσταθει. Μιτοχονδρια ο Νίκος, και γενικά έπεφτε γέλιο με αυτά που έκανα. Φέτος όλο και περισσότερους διαβάζω να κανουν 20+ χλμ σε ρυθμό αγώνα... Ακόμα και αυτό αποτελεί προσωπική δικαίωση.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2016 :  10:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by mashine

quote:
Originally posted by kalogeridis

Στο πρόγραμμα πασατεμπο μου, που χαιρει τον χλευασμο του φόρουμ, έχω όλα τα λονγκ σε ρυθμό 5" του mp. Επίσης έχει αρκετά σεμι λονγκ σε mp. By the way, Μανώλη η παρουσία σου αποτέλεσε μεγάλο κίνητρο για τη δική μου, μιας και θέλω να είμαι παρόν στην κούρσα που θα πάρεις το αίμα σου πίσω!

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!



Αυτό της asics;
χαχαχα

Φέτος όλο και περισσότερους διαβάζω να κανουν 20+ χλμ σε ρυθμό αγώνα... Ακόμα και αυτό αποτελεί προσωπική δικαίωση.

Knock knock knocking on suzi's door...



Μια φορά δε κάνει κακό

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000