Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  09:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

quote:
Originally posted by tzatzikis90

https://www.youtube.com/watch?v=LNadHW_dgG8 enjoy!

*ο zoro βαρέθηκε να με περιμένει στον τερματισμό! χαχα

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, πολλά συγχαρητήρια σε όλους!
Απαιτεί τεράστια αποθέματα ψυχής, απίστευτη αφοσίωση στο πρόγραμμα της προετοιμασίας και τεράστιες θυσίες ώστε να μπορούμε να στεκόμαστε σχεδόν ανά εξάμηνο και σε μια αφετηρία μαραθωνίου. Και έχουμε καταφέρει να θεωρούμε τον τερματισμό δεδομένο, ώστε να θέτουμε και χρονικούς στόχους. ΜΠΡΑΒΟ!
Ενώ είχα τον Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης στα πλάνα για το 2017, κάτι η οργανωτική πτώση του αγώνα (απ' ό,τι διαβάζω), κάτι η οργανωτική άνοδος του Μαραθωνίου Ναυπλίου, με ωθούν προς το Μαραθώνιο Ναυπλίου! Μοναδικό μειονέκτημα ότι είναι ένα μήνα νωρίτερα, και άρα πλησιέστερα στης Αθήνας... Κάποιος που έχει τρέξει και στους δύο (Ναύπλιο και Θεσσαλονίκη) τι έχει να προτείνει? Σημειωτέον, μένω στην Αθήνα, οπότε το Ναύπλιο είναι "δίπλα" με το αυτοκίνητο.
Με χαλαρή και τουριστική βόλτα στο μαραθώνιο Αθήνας (πχ 3.50 - 4 ώρες), είναι εφικτός ένας δυνατός αγώνας στο Ναύπλιο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε άκουσα να παραπονιέσαι πάνω στην διαδρομή μετά το 35χιλ. το ίδιο θέμα με το ψυκτικό υπήρχε και στην κλασική είχαν μόνο αλοιφές!!! ίσως να είχαν καταναλωθεί από τους προπορευόμενους, για αυτό αν είσαι επιρρεπείς σε κράμπες στα φαρμακεία πουλάνε ψυκτικά σε πολύ μικρή συσκευασία το οποίο μπορείς να το κουβαλήσεις άνετα στην ζώνη με τα τζελ !!! και έτσι δεν θα έχεις ανάγκη κανένα !!!
όσο για την τιμή να σε θυμίσω ότι για να πάρεις και μπλουζάκι στην κλασική πρέπει να δώσεις 45 ευρώ (β'διαλογείς επώνυμο)!!!! ενώ το βασικό πακέτο κάνει 35 ευρώ !!! χωρίς τίποτα !!
quote:
Originally posted by yannakas

Καλησπέρα κι από μένα... δεύτερη χρονιά στον Μέγα Αλέξανδρο, 3ος συνολικά μετά κι από τον ΑΜΑ. Ο στόχος ήταν είναι και θα είναι να μπορώ να τερματίζω όρθιος, δεν με ενδιέφερε ο χρόνος παρόλο που για να πω την αλήθεια είχα μπει στο τρυπάκι λίγο μετά τον ημιμαραθώνιο της Θεσσαλονίκης, αλλά λίγο η ηλικία (44 λέει το κοντέρ) λίγο το ότι μέχρι πριν ενάμιση χρόνο δεν είχα τρέξει σερί ούτε ένα χιλιόμετρο με έκαναν να αφήσω στην άκρη αυτό το κομμάτι και να προσηλωθώ στο πως θα τερματίζω όρθιος :)
Για εμένα αυτός ήταν επετειακός μαραθώνιος μιας και φέτος κλείνω 10 χρόνια γάμου, ίσως κάποιοι να με πετύχατε στη διαδρομή (είμαι αυτός με το μήνυμα 10 χρόνια γάμου - 2 παιδιά αστέρια - 42195 φορές θα σου το πω Λίνα σ'αγαπώ), και στην σκέψη μου είχα το πως θα φτάσω στον τερματισμό που με περίμεναν η Λίνα και τα παιδιά. Το προηγούμενο βράδυ κοιμήθηκα αργούτσικα κατά τις 12:30 γιατί έπρεπε στα κρυφά να ετοιμάσω το σιδερότυπο για την μπλούζα χωρίς να το δει κανείς , μιας και θα ήταν έκπληξη στη σύζηγο :)
Αγωνιστικά τώρα... παρόλο που έλεγα ότι θα παίξω στο 4ωρο αν ένοιωθα καλά, με έπιασε ένα μπούκωμα από την Πέμπτη και πήγα με τη μύτη βουλωμένη... Με ζόρισε πολύ ιδιαίτερα στην αρχή και μετά το 25 αλλά έριξα το ρυθμό και όλα πήγαν κατ'ευχήν.... Λίγο πριν το τέρμα, με περίμεναν τα μαραθωνοδρομάκια μου, ο Χάρης μου κι ο Γιώργος μου και τρέξαμε μαζί τα τελευταία 100 μέτρα !!! Αυτό ήταν και το πιο ευχάριστο κομμάτι της διαδρομής :) Χρόνος 4:23 κατά 24 λεπτά καλύτερος από πέρσι, πολύ πιο ξεκούραστος όμως :)
Για τη διοργάνωση έχω να πω πως αν εξαιρέσει κανείς του εθελοντές, είναι χάλια... οι διασώστες δεν είχαν καν ψυκτικό!!! κι από ότι μας είπε μια κοπέλα σε ένα σταθμό η διοργάνωση δεν τους το χορήγησε... Η μπλούζα είναι 3ης κατηγορίας ενώ το κόστος συμμετοχής αντίστοιχο με του ΑΜΑ. Πραγματικά παρόλο που μένω Θεσσαλονίκη και θέλω να συμμετέχω στον αγώνα λόγω των φίλων και του χαβαλέ, δεν το ξαναβλέπω... Του χρόνου αντίστοιχη εποχή θεωρώ πιο φυσιολογικό να σας γράφω για κάποιον άλλο μαραθώνιο...
Δημήτρης

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by kalogeridis

θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά θα αναφέρω και ένα λόγο να ΜΗΝ ξανατρεξει κάποιος τον αγώνα...
Τρεις σερί συμμετοχές και δεν είδα καμία βελτίωση οδοποιιας στη διαδρομη... Περισυ λόγω βροχής έβλεπες τα επικίνδυνα σημεία. Φέτος βαρέθηκα να αλλάζω κατεύθυνση... Αφού τους Είναι τόσο δύσκολο να στρωσουν ένα δρόμο, μου Είναι και εμένα δύσκολο να δώσω τα λεφτά μου σε αγώνα που το τεραιν θυμίζει city trail... Το ανάγλυφο του δρόμου από τα Διαβατά μέχρι την είσοδο της πόλης ενώ ήταν στρωμένο, ήταν τόσο τραχυ που ένιωθα ότι το λιθοστρωτο στο λιμάνι των Χανίων είναι route 66... Βέβαια η τσόντα ολοκληρωνεται μπαίνοντας στην πόλη κάπου στο 38 που τα φουσκωματα και οι λακουβες από τα φορτηγά απαιτούν ακροβατικά. Καταλληγοντας θα πω ότι η διαχείριση δύναμης ενώ θα έπρεπε ναειναι επικεντρωμενη στο κομμάτι της φυσικής κατάστασης, μεταφέρεται σε άλλους παράγοντες και αυτό δε μου αρέσει. Μην ακούσω σχόλια περί χαμηλού χλμ όγκου αφού περισυ είχα τα μισά σχεδόν χλμ και πάλι ενοχλητικά. Φέτος όμως με παραπάνω χλμ δεινοπαθησα. Του χρόνου λοιπόν θα δώσω και μια ευκαιρία στο Ναύπλιο.
Myasics.com πασα-tempo run!


Συμφωνώ απόλυτα, city trail σκεφτόμουν κ εγώ. Δεν είναι δικαιολογία για τα χάλια μου βέβαια, είναι κριτική για τον αγώνα, όπως κάνω και για όλους τους αγώνες. Στο Ναύπλιο δε νομίζω να δώσω ευκαιρία, εκτός και αν γίνουν άνθρωποι και αλλάξουν τη διαδρομή. Coca cola είχαν;
[/quote]

Είχαν και ήπια τουλάχιστον στο 30 και στο 35. Ίσως και στο 40.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

quote:
Originally posted by echetlos

Γιώργο, χίλια μπράβο φίλε!
Άξιος!!!
"My sport is your sport's punishment"



__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than

Παιδιά, πολλά συγχαρητήρια σε όλους!
Απαιτεί τεράστια αποθέματα ψυχής, απίστευτη αφοσίωση στο πρόγραμμα της προετοιμασίας και τεράστιες θυσίες ώστε να μπορούμε να στεκόμαστε σχεδόν ανά εξάμηνο και σε μια αφετηρία μαραθωνίου. Και έχουμε καταφέρει να θεωρούμε τον τερματισμό δεδομένο, ώστε να θέτουμε και χρονικούς στόχους. ΜΠΡΑΒΟ!
Ενώ είχα τον Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης στα πλάνα για το 2017, κάτι η οργανωτική πτώση του αγώνα (απ' ό,τι διαβάζω), κάτι η οργανωτική άνοδος του Μαραθωνίου Ναυπλίου, με ωθούν προς το Μαραθώνιο Ναυπλίου! Μοναδικό μειονέκτημα ότι είναι ένα μήνα νωρίτερα, και άρα πλησιέστερα στης Αθήνας... Κάποιος που έχει τρέξει και στους δύο (Ναύπλιο και Θεσσαλονίκη) τι έχει να προτείνει? Σημειωτέον, μένω στην Αθήνα, οπότε το Ναύπλιο είναι "δίπλα" με το αυτοκίνητο.
Με χαλαρή και τουριστική βόλτα στο μαραθώνιο Αθήνας (πχ 3.50 - 4 ώρες), είναι εφικτός ένας δυνατός αγώνας στο Ναύπλιο?


Οπ, νάτος ο λαγός μου!!!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους σας.Η προσπάθεια και η διασκέδαση είναι πάνω απο όλα,είτε πετύχατε τους στόχους σας είτε όχι.
Καλή αποκατάσταση τώρα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zakis

Καταρχήν θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν στον αγώνα ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα και αν ήταν εντός ή εκτός στόχου. Ο Μαραθώνιος αποτελεί άθλο από μόνος του οπότε μπράβο σε όλους.

Χάρηκα που συναντηθήκαμε στο Pasta Party (ευχαριστούμε Elda για το οργανωτικό μέρος) και που σας γνώρισα με σάρκα και οστά πέρα από τις αναρτήσεις στο forum.

Στα αγωνιστικά: 3ος Μαραθώνιος για μένα μετά από ΑΜΑ 2014 και ΑΜΑ 2015. Φέτος για πρώτη φορά με "αγωνιστικό" στόχο και με προετοιμασία που στόχευε στο 4ωρο (με τις προπονήσεις στο MP στο 5:30). Στόχος ήταν να κρατηθώ στο 5:40 κατά μέσο όρο μέχρι το 35 και μετά αν έχω δυνάμεις να δώσω λίγο περισσότερο πετυχαίνοντας negative split. Πέρασμα στα 10 στο 56:47, Ημί 1.59.00, με καλή αίσθηση και παλμούς υπό έλεγχο (μ.ο 153 με μέγιστους τους 179).

Πέρασμα στο 30 με καλή αίσθηση στο 2:49:36 που αντιστοιχεί σε μ.ο. ρυθμού 5:35, δηλαδή 5" γρηγορότερα από το επιθυμητό αλλά και 5" πιο αργά από το προπονητικό MP. Οι παλμοί όμως είχαν σκαρφαλώσει στους 160 ενώ τους ήθελα κάτω από 158 που είναι και το κατώφλι μου (βάσει εργομέτρησης). Cardiac drift σκέφτηκα, η αίσθηση σχετικά καλή, πάμε για τα τελευταία 12 να δούμε αν θα αποδώσει η προετοιμασία.

Κάπου όμως στο 35 άρχισα να αδειάζω ενεργειακά και με βία να κρατιέμαι στο 5:50. Στην ανισόπεδη (που ήταν πολύ μικρή ανηφόρα για δεδομένα κλασσικής) ένιωσα πολύ έντονη την κούραση και αποφάσισα να διαχειριστώ το ενεργειακό άδειασμα με εγκεφαλικές ασκήσεις (ωραία που θα είναι στον τερματισμό, σκέψου την ξάπλα στο γρασίδι και το φαγητό μετά και άλλα τέτοια).

Στο κομμάτι 38-40 έβαλα και περπατήματα 20-30 μέτρων ανά χλμ για να ρίξω λίγο τους παλμούς (χτυπούσαν 170+ που αρχίζει η VO2max ζώνη μου..) Στον σταθμό στο 40 έριξα μπόλικο νερό στο πρόσωπό μου και με βοήθησε αρκετά να ξεθολώσω. Στη Νίκης έκανα μια συμφωνία με τον εαυτό μου και είπα "φίλε, δεν περπατάμε, τρέχουμε, πάρε δύναμη από την θέα του Λευκού Πύργου και πες ότι κάνεις διαλειμματική διχίλιαρο". Έτσι το 41 και 42 βγήκαν κοντά στον ρυθμό-στόχο (5:43, 5:35) με πολύ σφιγμένα τα δόντια (αλλά σε σχήμα χαμόγελου για τις φωτό :-) ) και φυσικά χωρίς να κοιτάω τον χρόνο στο ρολόι (μόνο τους παλμούς στα κλεφτά) με τον οποίο από το 38 είχαμε διακόψει τις διπλωματικές σχέσεις.

Τερματισμός με αναγγελία του ονόματός μου από τα μεγάφωνα (δεν πίστευα τα αυτιά μου, ειλικρινά νόμιζα ότι ήταν αποτέλεσμα της σούρας) και με τρομερή χαρά που τελείωσε το "μαρτύριο". Κοιτάω το ρολόι περιμένοντας κάτι στο 4.05 και βλέπω 4.02.50. Όλες οι κακές σκέψεις έφυγαν με μιας και παρέμεινε ο πόνος στα πόδια που κράτησε 20 λεπτά μέχρι να τα συνεφέρω με διατάσεις. PB κατά 18 λεπτά από τον ΑΜΑ 2015 και πολύ ικανοποιημένος για την "αγωνιστική" προσέγγιση που δεν την είχα αποτολμήσει τις δύο προηγούμενες φορές.

Από συμφορουμίτες έτρεξα κοντά στους NikDim (Νίκο) και AS400 (Γιώργο) από το 10 έως το 25 περίπου και τους ευχαριστώ για τον ρυθμό που μου έδωσαν. Είχαμε πάνω κάτω τις ίδιες επιδόσεις τον Νοέμβριο και ίδιο στόχο για Θεσσαλονίκη και στο pasta party είπαμε να συνδυαστούμε. Επίσης είχα οπτική επαφή για αρκετά χιλιόμετρα με Elda (Μαρία) και trexantiri (Μανώλη) πράγμα που με ανησυχούσε λίγο μιας και είχαν στόχο 15 λεπτά πιο κάτω από εμένα. Όταν νόμιζα ότι τους είχα αφήσει να προπορευτούν τόσο όσο να μην τους βλέπω ξαφνικά εντοπίζω τον Μανώλη δεξιά για pit stop και μετά να φεύγει με sprint μέχρι που τον έχασα ξανά. Αυτό έγινε μάλιστα 2 φορές! Trexantiris όνομα και πράγμα!

Οργανωτικά τα βρήκα όλα άψογα αν και (όπως με είχαν προειδοποιήσει οι παλαιότεροι) οι επευφημίες του κόσμου στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής ήταν από ανύπαρκτες μέχρι χλιαρές. Εξαίρεση οι εθελοντές στους σταθμούς που ήταν πολύ συγκινητικοί και ο κόσμος εκατέρωθεν της διαδρομής στο τελευταίο χιλιόμετρο.

Ο καιρός γενικά καλός (είπαμε η εμπειρία μου είναι από ΑΜΑ '14 και '15) με ενοχλητικό τον κόντρα αέρα για 5 περίπου χιλιόμετρα μεταξύ 25 και 30 και υγρασία στην αρχή που συνδυαστικά με την χαμηλή σχετικά θερμοκρασία προσωπικά δεν με ενόχλησε.

Α, και ένα μήνυμα από το σύμπαν: Είχα και έναν sub-στόχο να είμαι στο τοπ 50% των τερματίσαντων. Κοιτάω τα ανεπίσημα αποτελέσματα και με βλέπω στο νούμερο 721 στους 1442 (!!!). Ακριβώς στην μέση...Ευχαριστώ, Σύμπαν.

Αυτά από εμένα φίλτατοι. Να είμαστε γεροί να τον ξανατρέξουμε τον Μεγαλέκο και του χρόνου.



Zakis συγχαρητήρια,
πρέπει να πηγαίναμε δίπλα-δίπλα (φόραγα singlet που έλεγε Δρομείς Πεδίου Άρεως) καθώς κάναμε την ίδια ακριβώς κούρσα μέχρι το 36-37. Έπρεπε να είχαμε οργανωθεί καλύτερα στο pasta party για παρέα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by than

Παιδιά, πολλά συγχαρητήρια σε όλους!
Απαιτεί τεράστια αποθέματα ψυχής, απίστευτη αφοσίωση στο πρόγραμμα της προετοιμασίας και τεράστιες θυσίες ώστε να μπορούμε να στεκόμαστε σχεδόν ανά εξάμηνο και σε μια αφετηρία μαραθωνίου. Και έχουμε καταφέρει να θεωρούμε τον τερματισμό δεδομένο, ώστε να θέτουμε και χρονικούς στόχους. ΜΠΡΑΒΟ!
Ενώ είχα τον Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης στα πλάνα για το 2017, κάτι η οργανωτική πτώση του αγώνα (απ' ό,τι διαβάζω), κάτι η οργανωτική άνοδος του Μαραθωνίου Ναυπλίου, με ωθούν προς το Μαραθώνιο Ναυπλίου! Μοναδικό μειονέκτημα ότι είναι ένα μήνα νωρίτερα, και άρα πλησιέστερα στης Αθήνας... Κάποιος που έχει τρέξει και στους δύο (Ναύπλιο και Θεσσαλονίκη) τι έχει να προτείνει? Σημειωτέον, μένω στην Αθήνα, οπότε το Ναύπλιο είναι "δίπλα" με το αυτοκίνητο.
Με χαλαρή και τουριστική βόλτα στο μαραθώνιο Αθήνας (πχ 3.50 - 4 ώρες), είναι εφικτός ένας δυνατός αγώνας στο Ναύπλιο?


Οπ, νάτος ο λαγός μου!!!

__________________________
"practice makes perfect"



Λαγουδάκι playboy.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  10:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχει ανακαλυψει κανεις τις φωτο από τον αγωνα ? ή είναι νωρις ακομα?

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  11:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό πρέπει να είναι το επίσημο της διοργάνωσης, έστειλα τα στοιχεία μου και αναμένω.

http://www.running-photos.gr

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  11:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than


Με χαλαρή και τουριστική βόλτα στο μαραθώνιο Αθήνας (πχ 3.50 - 4 ώρες), είναι εφικτός ένας δυνατός αγώνας στο Ναύπλιο?



Σαφως και ειναι, αν δεν καταπονηθεις πολυ στην προετοιμασια (γιατι δεν ειναι μονο ο αγωνας αλλα και η προετοιμασια), μπορεις ανετα να κανεις εναν καλο μαραθωνιο 4 μηνες μετα. Προσωπικα δε θα τρεξω Αθηνα φετος, θα ειμαι θεατης-εμψυχωτης οπως το '14 (τις μονες χρονιες θα τρεχω, τις ζυγες θα εμψυχωνω ) και βαζω πλωρη για Ναυπλιο σε ακριβως 11 μηνες απο τωρα! Αντε, να μαζευομαστε κι αλλοι σιγα σιγα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yannakas
Newbie Forum Runner

Greece


12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  11:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Σε άκουσα να παραπονιέσαι πάνω στην διαδρομή μετά το 35χιλ. το ίδιο θέμα με το ψυκτικό υπήρχε και στην κλασική είχαν μόνο αλοιφές!!! ίσως να είχαν καταναλωθεί από τους προπορευόμενους, για αυτό αν είσαι επιρρεπείς σε κράμπες στα φαρμακεία πουλάνε ψυκτικά σε πολύ μικρή συσκευασία το οποίο μπορείς να το κουβαλήσεις άνετα στην ζώνη με τα τζελ !!! και έτσι δεν θα έχεις ανάγκη κανένα !!!
όσο για την τιμή να σε θυμίσω ότι για να πάρεις και μπλουζάκι στην κλασική πρέπει να δώσεις 45 ευρώ (β'διαλογείς επώνυμο)!!!! ενώ το βασικό πακέτο κάνει 35 ευρώ !!! χωρίς τίποτα !!
quote:
Originally posted by yannakas

Καλησπέρα κι από μένα... δεύτερη χρονιά στον Μέγα Αλέξανδρο, 3ος συνολικά μετά κι από τον ΑΜΑ. Ο στόχος ήταν είναι και θα είναι να μπορώ να τερματίζω όρθιος, δεν με ενδιέφερε ο χρόνος παρόλο που για να πω την αλήθεια είχα μπει στο τρυπάκι λίγο μετά τον ημιμαραθώνιο της Θεσσαλονίκης, αλλά λίγο η ηλικία (44 λέει το κοντέρ) λίγο το ότι μέχρι πριν ενάμιση χρόνο δεν είχα τρέξει σερί ούτε ένα χιλιόμετρο με έκαναν να αφήσω στην άκρη αυτό το κομμάτι και να προσηλωθώ στο πως θα τερματίζω όρθιος :)
Για εμένα αυτός ήταν επετειακός μαραθώνιος μιας και φέτος κλείνω 10 χρόνια γάμου, ίσως κάποιοι να με πετύχατε στη διαδρομή (είμαι αυτός με το μήνυμα 10 χρόνια γάμου - 2 παιδιά αστέρια - 42195 φορές θα σου το πω Λίνα σ'αγαπώ), και στην σκέψη μου είχα το πως θα φτάσω στον τερματισμό που με περίμεναν η Λίνα και τα παιδιά. Το προηγούμενο βράδυ κοιμήθηκα αργούτσικα κατά τις 12:30 γιατί έπρεπε στα κρυφά να ετοιμάσω το σιδερότυπο για την μπλούζα χωρίς να το δει κανείς , μιας και θα ήταν έκπληξη στη σύζηγο :)
Αγωνιστικά τώρα... παρόλο που έλεγα ότι θα παίξω στο 4ωρο αν ένοιωθα καλά, με έπιασε ένα μπούκωμα από την Πέμπτη και πήγα με τη μύτη βουλωμένη... Με ζόρισε πολύ ιδιαίτερα στην αρχή και μετά το 25 αλλά έριξα το ρυθμό και όλα πήγαν κατ'ευχήν.... Λίγο πριν το τέρμα, με περίμεναν τα μαραθωνοδρομάκια μου, ο Χάρης μου κι ο Γιώργος μου και τρέξαμε μαζί τα τελευταία 100 μέτρα !!! Αυτό ήταν και το πιο ευχάριστο κομμάτι της διαδρομής :) Χρόνος 4:23 κατά 24 λεπτά καλύτερος από πέρσι, πολύ πιο ξεκούραστος όμως :)
Για τη διοργάνωση έχω να πω πως αν εξαιρέσει κανείς του εθελοντές, είναι χάλια... οι διασώστες δεν είχαν καν ψυκτικό!!! κι από ότι μας είπε μια κοπέλα σε ένα σταθμό η διοργάνωση δεν τους το χορήγησε... Η μπλούζα είναι 3ης κατηγορίας ενώ το κόστος συμμετοχής αντίστοιχο με του ΑΜΑ. Πραγματικά παρόλο που μένω Θεσσαλονίκη και θέλω να συμμετέχω στον αγώνα λόγω των φίλων και του χαβαλέ, δεν το ξαναβλέπω... Του χρόνου αντίστοιχη εποχή θεωρώ πιο φυσιολογικό να σας γράφω για κάποιον άλλο μαραθώνιο...
Δημήτρης

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!





Σίγουρα άκουσες εμένα να διαμαρτύρομαι για κράμπα? Ο φίλος που τρέχαμε παρέα είχε πρόβλημα, όχι εγώ... κι επειδή ξέρω ότι έχω θέμα στον οπίσθιο μηριαίο είχα μαζί μου κρυοτζέλ, το οποίο και έδωσα στον Κώστα, δεν ήθελα για μένα το ψυκτικό, το σχολιάζω σαν μια έλλειψη, κακό είναι ή έχω άδικο? Επίσης θα ήταν προτιμότερο να υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης της μπλούζας με την καταβολή κάποιου επιπλέον ποσού.... προτάσεις κάνω, πάντα φιλικά... δεν έχω επιθετικό ύφος ούτε τόνο και συγνώμη αν το εξέλαβες έτσι...

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  11:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ανεβουν κι εδω http://www.energyphotos.gr/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike 7
Forum-Runner

165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  11:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπραβο σε ολους ..δεν υπαρχει πουθενα ο χρονος μου , δεν ξερω τι να κανω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000