Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθωνιος Μεσσήνης 10 Απριλίου 2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2016 :  22:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετα την ξενερα που φαγαμε για την Κυπρο (απεργια ελεγκτων εναεριας κυκλοφοριας για σημερα) τελικα θα παω Μεσσηνη.

Ελπιζω να μην ειναι τοσο δυσκολο γιατι ειχα βλεψεις για εως και 03:45

Καλη επιτυχια σε ολους

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2016 :  02:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προβλέπεται βροχή για το πρώτο μισό του αγώνα.
http://www.accuweather.com/el/gr/messini/185563/hourly-weather-forecast/185563?hour=49


...........................................................................
Τα προς το ζην τα κερδίζεις από αυτά που παίρνεις. Τη ζωή, όμως, την κερδίζεις από αυτά που δίνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2016 :  10:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία στην διοργάνωση !!!
στον αμέσως ποιο παλιό μαραθώνιο μετά τις Αθήνας !! τα τελευταία χρόνια!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2016 :  16:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι έγινε πως πήγε ο αγώνας ;
Αν μπορεί κάποιος να μας γράψει εντυπώσεις ;
Ή ώρα εκκίνησης ήταν 07:00 πολύ καλό πιστεύω ,
πως ήταν η θερμοκρασία-υγρασια ;
Είναι ο αγώνας αναγνωρισμένος ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2016 :  17:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κλασσική διαδρομή Μεσσηνη. Καθόλου κόσμο , με πολλές όμως παροχές.
Απο την εκκίνηση μέχρι το 8 πολύ υγρασία λόγω της βραδινης βροχής και από το 20 μέχρι το 34 καρεκλοποδαρα αλλά μας ενυδάτωσε!! Για Μεσσηνη καλά ήταν νομίζω.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2016 :  22:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπαρχουν πουθενά αποτελέσματα;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2016 :  23:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρωτη φορα τρεχω Μεσσηνη και μπορω να πω πως ειναι μια ωραια διοργανωση με πολλες παροχες, ακομη εχω την γευση απο την Γουρουνοπουλα, Θα γραψω αυριο περι αγωνα μολις ηρθα Λαμια και ειμαι πτωμα.

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  00:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nasos777

Πρωτη φορα τρεχω Μεσσηνη και μπορω να πω πως ειναι μια ωραια διοργανωση με πολλες παροχες, ακομη εχω την γευση απο την Γουρουνοπουλα, Θα γραψω αυριο περι αγωνα μολις ηρθα Λαμια και ειμαι πτωμα.

Run Forrest Run


Μπράβο Νάσο για τον αγώνα και το 3:40.
Μη μου πείς ότι σας είχαν γουρνοπούλα για αποκατάσταση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  00:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Nasos777

Πρωτη φορα τρεχω Μεσσηνη και μπορω να πω πως ειναι μια ωραια διοργανωση με πολλες παροχες, ακομη εχω την γευση απο την Γουρουνοπουλα, Θα γραψω αυριο περι αγωνα μολις ηρθα Λαμια και ειμαι πτωμα.

Run Forrest Run


Μπράβο Νάσο για τον αγώνα και το 3:40.
Μη μου πείς ότι σας είχαν γουρνοπούλα για αποκατάσταση



Ευχαριστω φιλε, ναι μας ειχαν και οχι μια αλλα εγω τουλαχιστον ειδα τρεις, φυσικα και μπυρες και πολλα πολλα αλλα, ειναι κριμα να πεφτουν τρεις Μαραθωνιοι στην Πελοποννησο την ιδια εποχη.

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  00:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επισης ειναι ο πρωτος μου αγωνας που τρεχω Πελοποννησο και αυτο απο την γνωστη ιστορια με την απεργια των ελεγκτων, αλλα μου εκατσε καλα και καλυτερα που δεν πηγα Κυπρο

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  01:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποτελέσματα
http://www.runningnews.gr/item.php?id=26188

...........................................................................
Τα προς το ζην τα κερδίζεις από αυτά που παίρνεις. Τη ζωή, όμως, την κερδίζεις από αυτά που δίνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  10:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nasos777

Πρωτη φορα τρεχω Μεσσηνη και μπορω να πω πως ειναι μια ωραια διοργανωση με πολλες παροχες, ακομη εχω την γευση απο την Γουρουνοπουλα, Θα γραψω αυριο περι αγωνα μολις ηρθα Λαμια και ειμαι πτωμα.

Run Forrest Run



...συγχαρητηρια Θαναση!Χαιρομαι ειλικρινα πολυ ... που χαρηκες τον αγωνα και συνετριψες τον στοχο σου!Για το τελευταιο ημουν βεβαιος ... παρα τις δυσκολιες της διαδρομης και την εντονη βροχη στο δευτερο μισο!Κι εις κατωτερα τωρα ...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  11:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by Nasos777

Πρωτη φορα τρεχω Μεσσηνη και μπορω να πω πως ειναι μια ωραια διοργανωση με πολλες παροχες, ακομη εχω την γευση απο την Γουρουνοπουλα, Θα γραψω αυριο περι αγωνα μολις ηρθα Λαμια και ειμαι πτωμα.

Run Forrest Run



...συγχαρητηρια Θαναση!Χαιρομαι ειλικρινα πολυ ... που χαρηκες τον αγωνα και συνετριψες τον στοχο σου!Για το τελευταιο ημουν βεβαιος ... παρα τις δυσκολιες της διαδρομης και την εντονη βροχη στο δευτερο μισο!Κι εις κατωτερα τωρα ...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπυρο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια, επισης σε ευχαριστω για την αμεση σου απαντηση στο Garmin Connect σχετικα με την διαδρομη και αλλες λεπτομερειες σχετικα με τον αγωνα που μου φανηκαν πολυ χρησιμες

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vitalblue
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  17:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα καλησπέρα,
πρώτη φορά μαραθώνιο στη Μεσσήνη και τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους.
Η διαδρομή προσωπικά μου φάνηκε εύκολη και γρήγορη καθώς πέρα από 2-3 ανηφόρες οι οποίες δεν είναι δύσκολες, δεν είχε μεγάλες υψομετρικές διακυμάνσεις.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  17:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπον θα γραψω μερικα λογια για τον αγωνα μου..

Η εκκινηση ηταν 07:00 το πρωι (για μενα ειναι πρωτη φορα που τρεχω τοσο πρωι) και ο καιρος ιδανικος για μαραθωνιο, αρχισα απο τα πρωτα μετρα να ακολουθω τον λαγο για 3:30 καπου στο 10Χλμ βλεπω δεξια μου λιγο ηλιο και λεω απο μεσα μου ωχ θα φαμε ηλιο αλλα τελικα ξανα κρυφτηκε πισω απο τα συννεφα, καπου μετα το 20Χλμ αρχισε να ψιλοβρεχει και μεχρι το 21Χλμ επιασε για τα καλα η μπορα, ο δρομος ηταν δυσκολος γιατι ειχε νερα και θα ειχα και +3 κιλα νερο πανω μου, καπου στο 32 αρχιζει να μου ξεφευγει ο λαγος, στην συνεχεια απο το 35Χλμ και μετα αρχισε να βγαινει ο ηλιος και εγω καπου στο 36Χλμ αρχισε να με ποναει η αριστερη γαμπα (με πονουσε και το Σαββατο)και οσο εφτανα τοσο περισσοτερο με πονουσε, στα τελευταια χλμ δεν μπορουσα να τρεξω σχεδον καθολου, τελικα ηρθε το 03:40:31 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος γιατι κατεβασα το ρεκορ μου 42 ολοκληρα λεπτα, πιστευω αν δεν ειχα το προβλημα στην γαμπα και την βροχη θα εκανα 03:28 03:29, αν ηταν και ευθεια καπου στο 3:25.

Η διαδρομη ηταν ευχαριστη και οχι βαρετη, συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που ετρεξαν

Run Forrest Run

Edited by - Nasos777 on 11/04/2016 17:50:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000