Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Προπόνηση για Μαραθώνιο Ολύμπου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2015 :  10:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή να μην κάνω 1500 σκαλόπατακια στην καθισιά μου!?!?

Δεν θα μου δώσει τίποτε?

Μανώλη, έκανες πολύ καλά και μου είπες για τους χάρτες.

Πάνω κάτω το πλάνο μου θα είναι όπως το περιγράφεις (καθώς στην διάρκεια της εβδομάδας διαμένω στα Νότια Προάστια και ΣΚ Βορειό- Ανατολικά, όπου και μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω προπονήσεις στο βουνό. Με το καιρό θα αναλύσω τα μονοπάτια για να έχω μια πρώτη εικόνα.

Α, για λύσε μου και μια απορία, το βουνό το κάνεις και αυτο ανυπόδητος?



quote:
Originally posted by trexantiris

@Hiroshima: θα μεταφέρω καθαρά την προσωπική μου εμπειρία, οπότε μην την πάρεις «τοις μετρητοίς»!

- Όπως ήδη αναφέρθηκε εδώ μέσα, τα LR πρέπει να γίνονται στο βουνό! Αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό και μόλις τελειώνω με τις χειμερινές μου ασφάλτινες «υποχρεώσεις» αμέσως γυρίζω το διακόπτη και τα ΣΚ πλακώνομαι στο βουνό! Τις καθημερινές όμως τις «αφιερώνω» σε ένα παρόμοιο πρόγραμμα που θα είχα αν προετοιμαζόμουνα για ασφάλτινο αγώνα. Όσο βέβαια με παίρνει μυϊκά γιατί η καταπόνηση του ΣΚ – λόγω του βουνού – είναι μεγάλη, ειδικά τον πρώτο καιρό των προσαρμογών.
- Ειδικά στο βουνό ισχύει η αρχή «της εξειδίκευσης»! Μόνο τα υψομετρικά της ορεινής προπόνησης θα προετοιμάσουν τα πόδια σου να αντέξουν το κοπάνημα στον Όλυμπο. Μην κάνεις το λάθος να νομίζεις ότι αν κάνεις πολύ ενδυνάμωση στα πόδια ή βαράς αλύπητα χιλιόμετρα στο διάδρομο με 15% κλίση (!) θα είσαι πραγματικά έτοιμος να διαχειριστείς τα υψομετρικά ενός τέτοιου αγώνα…ειδικά όσο αφορά τις…κατηφόρες!!! Γιατί μόνο το κατέβασμα σε μονοπάτια (=πολύ έντονες πλειομετρικές φορτίσεις) θα σε προετοιμάσει πραγματικά για αγώνα βουνού, από τη στιγμή που το μεγαλύτερο πρόβλημα σε έναν ορεινό αγώνα είναι οι κατηφόρες και η διαχείριση σαθρού εδάφους!
- Θέλεις επίσης χιλιόμετρα στα πόδια σου που να γίνονται σε αρκετά «σκληρά» μονοπάτια. Και στον Υμηττό, και στην Πεντέλη αλλά φυσικά και στην Πάρνηθα μπορείς να βρεις τέτοια εδάφη! Άρχισε την αναζήτηση των μονοπατιών (κυκλοφορούν και ωραίοι χάρτες που τα έχουν και μπορείς να τους βρεις στο Pulse100, στο Alpamayo αλλά σίγουρα και αλλού!
- Και φυσικά πρέπει να αρχίζεις να δοκιμάζεις και τον κατάλληλο εξοπλισμό, κυρίως όσο αφορά την υπόδηση…

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  12:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hiroshima

Δηλαδή να μην κάνω 1500 σκαλόπατακια στην καθισιά μου!?!?

Δεν θα μου δώσει τίποτε?

Μανώλη, έκανες πολύ καλά και μου είπες για τους χάρτες.

Πάνω κάτω το πλάνο μου θα είναι όπως το περιγράφεις (καθώς στην διάρκεια της εβδομάδας διαμένω στα Νότια Προάστια και ΣΚ Βορειό- Ανατολικά, όπου και μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω προπονήσεις στο βουνό. Με το καιρό θα αναλύσω τα μονοπάτια για να έχω μια πρώτη εικόνα.

Α, για λύσε μου και μια απορία, το βουνό το κάνεις και αυτο ανυπόδητος?



quote:
Originally posted by trexantiris

@Hiroshima: θα μεταφέρω καθαρά την προσωπική μου εμπειρία, οπότε μην την πάρεις «τοις μετρητοίς»!

- Όπως ήδη αναφέρθηκε εδώ μέσα, τα LR πρέπει να γίνονται στο βουνό! Αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό και μόλις τελειώνω με τις χειμερινές μου ασφάλτινες «υποχρεώσεις» αμέσως γυρίζω το διακόπτη και τα ΣΚ πλακώνομαι στο βουνό! Τις καθημερινές όμως τις «αφιερώνω» σε ένα παρόμοιο πρόγραμμα που θα είχα αν προετοιμαζόμουνα για ασφάλτινο αγώνα. Όσο βέβαια με παίρνει μυϊκά γιατί η καταπόνηση του ΣΚ – λόγω του βουνού – είναι μεγάλη, ειδικά τον πρώτο καιρό των προσαρμογών.
- Ειδικά στο βουνό ισχύει η αρχή «της εξειδίκευσης»! Μόνο τα υψομετρικά της ορεινής προπόνησης θα προετοιμάσουν τα πόδια σου να αντέξουν το κοπάνημα στον Όλυμπο. Μην κάνεις το λάθος να νομίζεις ότι αν κάνεις πολύ ενδυνάμωση στα πόδια ή βαράς αλύπητα χιλιόμετρα στο διάδρομο με 15% κλίση (!) θα είσαι πραγματικά έτοιμος να διαχειριστείς τα υψομετρικά ενός τέτοιου αγώνα…ειδικά όσο αφορά τις…κατηφόρες!!! Γιατί μόνο το κατέβασμα σε μονοπάτια (=πολύ έντονες πλειομετρικές φορτίσεις) θα σε προετοιμάσει πραγματικά για αγώνα βουνού, από τη στιγμή που το μεγαλύτερο πρόβλημα σε έναν ορεινό αγώνα είναι οι κατηφόρες και η διαχείριση σαθρού εδάφους!
- Θέλεις επίσης χιλιόμετρα στα πόδια σου που να γίνονται σε αρκετά «σκληρά» μονοπάτια. Και στον Υμηττό, και στην Πεντέλη αλλά φυσικά και στην Πάρνηθα μπορείς να βρεις τέτοια εδάφη! Άρχισε την αναζήτηση των μονοπατιών (κυκλοφορούν και ωραίοι χάρτες που τα έχουν και μπορείς να τους βρεις στο Pulse100, στο Alpamayo αλλά σίγουρα και αλλού!
- Και φυσικά πρέπει να αρχίζεις να δοκιμάζεις και τον κατάλληλο εξοπλισμό, κυρίως όσο αφορά την υπόδηση…

Free your feet...free your senses!





Αν κάνεις “step”, φυσικά και είναι μια καλή άσκηση ενδυνάμωσης μόνο που στο συγκεκριμένο μηχάνημα δεν εξασκείς το μυϊκό σύστημα στις πλειομετρικές φορτίσεις! Επειδή συνεχώς αναφέρομαι στις μειομετρικές και πλειομετρικές (=εκκεντρικές) φορτίσεις λαμβάνω ως δεδομένο ότι κατανοείς τις διαφορές μεταξύ τους (αλλιώς στείλε μου Ρ.Μ. :))

Είναι προτιμότερο να βρεις πολλά συνεχόμενα σκαλοπάτια «εκεί έξω» και να τα ανεβοκατεβαίνεις (προσοχή, όχι κλιμακοστάσια πολυκατοικιών!)
Βέβαια η “killer” διαδρομή που συνδυάζει πολύ έντονα υψομετρικά, ιδιαίτερα τεχνικό έδαφος και πολλά…σκαλιά/βαθμίδες…είναι τα «σκαλάκια» Πάρνηθας!!!
Για την απορία σου: στο βουνό όχι μόνο φοράω παπούτσια, αλλά φροντίζω να προσφέρουν και κορυφαία προστασία από τις πέτρες…είμαι καλοπερασάκιας! :D

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  16:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρεχαντήρι με τι παπούτσια τρέχεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  18:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε Hiroshima με το μαλακο στην αρχη (ΙΔΙΩΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΦΟΡΕΣ) αν δεν εχεις χιλιομετρα στο βουνο.
Στην ανηφορα μπορει να σου βγαινει η γλωσσα αλλα στην καταβαση παιρνεις τους τετρακεφαλους στο χερι αν το παρακανεις (πραγμα καθολου δυσκολο αφου η κατηφορα μοιαζει ευκολοτερη).
Φιλικη συμβουλη ακομα και αν υπαρχουν απειρως πιο εμπειροι απο εμενα σε εκτος δρομου διαδρομες.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2015 :  21:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοειται!!! Ούτως η άλλως δεν υπάρχει λόγος πίεσης.
quote:
Originally posted by dkoukou

Φιλε Hiroshima με το μαλακο στην αρχη (ΙΔΙΩΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΦΟΡΕΣ) αν δεν εχεις χιλιομετρα στο βουνο.
Στην ανηφορα μπορει να σου βγαινει η γλωσσα αλλα στην καταβαση παιρνεις τους τετρακεφαλους στο χερι αν το παρακανεις (πραγμα καθολου δυσκολο αφου η κατηφορα μοιαζει ευκολοτερη).
Φιλικη συμβουλη ακομα και αν υπαρχουν απειρως πιο εμπειροι απο εμενα σε εκτος δρομου διαδρομες.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2015 :  14:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα Μανώλη,

Δεν κάνω στεπ καθώς απεχθάνομαι το γυμναστήριο. Συνήθως κάνω σκαλοπατάκια στις εξέδρες κάποιου γηπέδου.

Για να αντιμετωπίσω ή να μάθω να αντιμετωπίζω τις πλειομετρικές φορτισείς θα υιοθετήσω κάποιες ασκήσεις μάζι με το τρέξιμο σε ορεινά τμήματα.

Έχω την αίσθηση οτι είναι πολλά αυτά που πρέπει να μάθω.


quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Hiroshima

Δηλαδή να μην κάνω 1500 σκαλόπατακια στην καθισιά μου!?!?

Δεν θα μου δώσει τίποτε?

Μανώλη, έκανες πολύ καλά και μου είπες για τους χάρτες.

Πάνω κάτω το πλάνο μου θα είναι όπως το περιγράφεις (καθώς στην διάρκεια της εβδομάδας διαμένω στα Νότια Προάστια και ΣΚ Βορειό- Ανατολικά, όπου και μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω προπονήσεις στο βουνό. Με το καιρό θα αναλύσω τα μονοπάτια για να έχω μια πρώτη εικόνα.

Α, για λύσε μου και μια απορία, το βουνό το κάνεις και αυτο ανυπόδητος?



quote:
Originally posted by trexantiris

@Hiroshima: θα μεταφέρω καθαρά την προσωπική μου εμπειρία, οπότε μην την πάρεις «τοις μετρητοίς»!

- Όπως ήδη αναφέρθηκε εδώ μέσα, τα LR πρέπει να γίνονται στο βουνό! Αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό και μόλις τελειώνω με τις χειμερινές μου ασφάλτινες «υποχρεώσεις» αμέσως γυρίζω το διακόπτη και τα ΣΚ πλακώνομαι στο βουνό! Τις καθημερινές όμως τις «αφιερώνω» σε ένα παρόμοιο πρόγραμμα που θα είχα αν προετοιμαζόμουνα για ασφάλτινο αγώνα. Όσο βέβαια με παίρνει μυϊκά γιατί η καταπόνηση του ΣΚ – λόγω του βουνού – είναι μεγάλη, ειδικά τον πρώτο καιρό των προσαρμογών.
- Ειδικά στο βουνό ισχύει η αρχή «της εξειδίκευσης»! Μόνο τα υψομετρικά της ορεινής προπόνησης θα προετοιμάσουν τα πόδια σου να αντέξουν το κοπάνημα στον Όλυμπο. Μην κάνεις το λάθος να νομίζεις ότι αν κάνεις πολύ ενδυνάμωση στα πόδια ή βαράς αλύπητα χιλιόμετρα στο διάδρομο με 15% κλίση (!) θα είσαι πραγματικά έτοιμος να διαχειριστείς τα υψομετρικά ενός τέτοιου αγώνα…ειδικά όσο αφορά τις…κατηφόρες!!! Γιατί μόνο το κατέβασμα σε μονοπάτια (=πολύ έντονες πλειομετρικές φορτίσεις) θα σε προετοιμάσει πραγματικά για αγώνα βουνού, από τη στιγμή που το μεγαλύτερο πρόβλημα σε έναν ορεινό αγώνα είναι οι κατηφόρες και η διαχείριση σαθρού εδάφους!
- Θέλεις επίσης χιλιόμετρα στα πόδια σου που να γίνονται σε αρκετά «σκληρά» μονοπάτια. Και στον Υμηττό, και στην Πεντέλη αλλά φυσικά και στην Πάρνηθα μπορείς να βρεις τέτοια εδάφη! Άρχισε την αναζήτηση των μονοπατιών (κυκλοφορούν και ωραίοι χάρτες που τα έχουν και μπορείς να τους βρεις στο Pulse100, στο Alpamayo αλλά σίγουρα και αλλού!
- Και φυσικά πρέπει να αρχίζεις να δοκιμάζεις και τον κατάλληλο εξοπλισμό, κυρίως όσο αφορά την υπόδηση…

Free your feet...free your senses!





Αν κάνεις “step”, φυσικά και είναι μια καλή άσκηση ενδυνάμωσης μόνο που στο συγκεκριμένο μηχάνημα δεν εξασκείς το μυϊκό σύστημα στις πλειομετρικές φορτίσεις! Επειδή συνεχώς αναφέρομαι στις μειομετρικές και πλειομετρικές (=εκκεντρικές) φορτίσεις λαμβάνω ως δεδομένο ότι κατανοείς τις διαφορές μεταξύ τους (αλλιώς στείλε μου Ρ.Μ. :))

Είναι προτιμότερο να βρεις πολλά συνεχόμενα σκαλοπάτια «εκεί έξω» και να τα ανεβοκατεβαίνεις (προσοχή, όχι κλιμακοστάσια πολυκατοικιών!)
Βέβαια η “killer” διαδρομή που συνδυάζει πολύ έντονα υψομετρικά, ιδιαίτερα τεχνικό έδαφος και πολλά…σκαλιά/βαθμίδες…είναι τα «σκαλάκια» Πάρνηθας!!!
Για την απορία σου: στο βουνό όχι μόνο φοράω παπούτσια, αλλά φροντίζω να προσφέρουν και κορυφαία προστασία από τις πέτρες…είμαι καλοπερασάκιας! :D

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2015 :  19:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι βουνίσιοι καθε ποτε αλλαζετε παπούτσια;
Καταλαβαίνω πως οι φθορές στο εξωτερικό μπορεί να προλάβουν τα χιλιόμετρα...
Ρωτάω γιατί εχω τα saucony xodus 2, εδώ κ τρία χρόνια κ εχω κάνει κάπου 200χλμ, ολα σε αγώνες. Να υποθέσω πως η σόλα θα εχει ξεραθεί;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  10:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasVer

Τρεχαντήρι με τι παπούτσια τρέχεις;



Έχω συμπαθήσει ιδιαίτερα την Inov-8 (εναλλάσσω τα Trail Rock 255 με τα Rock Lite 290, ενώ για το μέλλον στοχεύω και στα ultra distance). Είχα για κάποια περίοδο ένα μινιμαλ μοντέλο της NB, ενώ γλυκοκοιτάζω τώρα συγκεκριμένο μοντέλο της North Face με επιθετική σόλα της Vibram.

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  11:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by KostasVer

Τρεχαντήρι με τι παπούτσια τρέχεις;



Έχω συμπαθήσει ιδιαίτερα την Inov-8 (εναλλάσσω τα Trail Rock 255 με τα Rock Lite 290, ενώ για το μέλλον στοχεύω και στα ultra distance). Είχα για κάποια περίοδο ένα μινιμαλ μοντέλο της NB, ενώ γλυκοκοιτάζω τώρα συγκεκριμένο μοντέλο της North Face με επιθετική σόλα της Vibram.

Free your feet...free your senses!



Μανωλη επειδη και εγω πινω νερο στο ονομα της inov8 και εχω δοκιμασει τα UltraMT (γιατι αυτα φανταζομαι εννοεις) μπορω να σου πω οτι για τα γουστα μου τα τελευταια δεν θα τα προτιμουσα, παρ'οτι εχω ιδιαιτερη αγαπη στα (δυστυχως πλεον discontinued) Ultra Guide.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  20:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@dkoukou: ευχαριστώ για τις πληροφορίες (ναι, τα UltraMT εννοούσα)!
@big-blue: συνήθως η εξωτερική σόλα των ορεινών παπουτσιών φθείρεται πιο γρήγορα από τα άλλα τμήματά τους, οπότε τα κρατήματα μειώνονται και μόλις τα παπούτσια πλέον αρχίζουν και γίνονται "επικίνδυνα" στα μονοπάτια απλά...τα αλλάζεις! Η ταχύτητα φθοράς εξαρτάται βέβαια και από την τραχύτητα του εδάφους που προπονείσαι/αγωνίζεσαι αλλά και από την αντοχή της ίδια της σόλας.
Σε γενικές γραμμές τα παπούτσια βουνού ταλαιπωρούνται πολύ και η εξώσολά τους καθορίζει κατεμέ το πόσο ακόμα θα τα κρατήσεις...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2015 :  10:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα Λεωνίδα,

Έχεις ρωτήσει εάν υπάρχουν προυποθέσεις για την συμμετοχή? Είχα ακούσει ότι θα πρέπει να έχεις συμμετάσχει εντός του έτους και σε άλλους αγώνες καθώς και να έχεις πετύχει συγκεκριμένους χρόνους.

quote:
Originally posted by LEON T

Στο μυαλο μου ησουν;;σκεφτομουν κι εγω ν ανοιξω ενα τετοιο θεμα...εμενα φετος μου ηταν η πρωτη συμμετοχη στον ΑΜΑ και το καλοκαιρι ειχα τρεξει-περπατησει τα 42 στο Ζαγορι
απλα εγω θα δηλωσω τωρα το 2016

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2015 :  10:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι οντως ετσι ειναι(η τουλαχιστον ετσι καταλαβα),εγω ειχα τρεξει φετος τα 42 στο Ζαγορι αλλα αν μπεις στη σελιδα του αγωνα θα δεις τις προυποθεσεις....http://www.olympus-marathon.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2016 :  12:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.....αφου δηλωσα χτες και εγινε δεκτη η συμμετοχη μου(με τα 42 στο ζαγορι)και αφου απο το μαραθωνιο της Αθηνας ΚΑΘΟΜΑΙ,αυριο εφτασε η μεγαλη στιγμη να αρχισουν οι προπονησεις....

οποτε καλοδεχουμενες συμβουλες,αποψεις,ερωτοαπαντησεις κλπ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2016 :  14:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλη αρχη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2016 :  14:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ζηλεύω, άντε καλή προετοιμασία σε όλους όσους πάνε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000