Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Προγραμμα Προπονησης Half Marathon
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/11/2015 :  12:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο Επομενος στοχος μετα τον Κλασσικο ειναι η βελτιωση του χρονου στον Ημιμαραθωνιο Αθηνας.
Εχει κανεις κανενα καλο προγραμμα προπονησης? μεχρι 8-10 βδομαδες θα ηταν καλα. Ο Στοχος ειναι απο 01:55:00 - 02:05:00

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2015 :  14:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν έχεις στόχο τον ημι της αθηνας, καλώς. Αλλα υπάρχουν και αλλοι ημι που προσφέρονται για ρεκόρ

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2015 :  19:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gabri

ο Επομενος στοχος μετα τον Κλασσικο ειναι η βελτιωση του χρονου στον Ημιμαραθωνιο Αθηνας.
Εχει κανεις κανενα καλο προγραμμα προπονησης? μεχρι 8-10 βδομαδες θα ηταν καλα. Ο Στοχος ειναι απο 01:55:00 - 02:05:00


Jeff Gaudette(ποιού άλλου;):http://running.competitor.com/2014/06/training/half-marathon-training-program_68037
Κατέβασε το pdf, έχει ποικιλία, δοκίμασε το στον Ποσειδώνιο, καλή επιτυχία όποιο πρόγραμμα κι αν διαλέξεις!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2015 :  20:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στοχευμένα (σε χρόνους) προγράμματα του Jeff Gaudette έχει και στο runkeeper δωρεάν.
Εγω τελειώνω την Κυριακή το "10K sub 55:00" (ΣΔΥΑ) και θα ξεκινήσω το "Sub 2:00 Half Marathon"

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

naper1
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  18:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα, προσπαθώ να επιλέξω μεταξύ των προγραμμάτων που δίνει το myasics και το Nike Running App για ημιμαραθώνιο, υπάρχει κάποιος που να τα έχει εφαρμόσει?
Τρέχω 10 χμ 2-3 φορές την εβδομάδα , χωρίς να έχω κάνει προπόνηση ταχύτητας ή tempo ή κάτι πιο οργανωμένο και θέλω να κάνω προετοιμασία με πρόγραμμα για ημιμαραθώνιο τέλος Μαρτίου.
Κάποια συμβουλή, κατεθυντήρια οδηγία... από τους πιο έμπειρους σχετικά με το πως να ξεκινήσω?
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  19:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ θα βρεις προγράμματα ημιμαραθωνίου για κάθε επίπεδο.
http://www.halhigdon.com/training/51130/Half-Marathon-Training-Guide
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  12:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by naper1

Καλησπέρα, προσπαθώ να επιλέξω μεταξύ των προγραμμάτων που δίνει το myasics και το Nike Running App για ημιμαραθώνιο, υπάρχει κάποιος που να τα έχει εφαρμόσει?
Τρέχω 10 χμ 2-3 φορές την εβδομάδα , χωρίς να έχω κάνει προπόνηση ταχύτητας ή tempo ή κάτι πιο οργανωμένο και θέλω να κάνω προετοιμασία με πρόγραμμα για ημιμαραθώνιο τέλος Μαρτίου.
Κάποια συμβουλή, κατεθυντήρια οδηγία... από τους πιο έμπειρους σχετικά με το πως να ξεκινήσω?
Ευχαριστώ

Εγώ δουλεύω εδώ και δύο χρόνια της asics. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Για ξεκίνημα είναι πολύ καλό. Σε κάποιους κολλάει και για τη συνέχεια. Σε μένα έχει κάτσει κουτί. Από 2-4 προπονήσεις τη βδομάδα και σε τρία επίπεδα δυσκολίας το πλαθεις όπως σε βολεύει. Εγώ κάνω και κάποιες μικροτροποποιησεις και έχω δει θεαματική βελτίωση. Στα συν του θα βάλω και το ότι βγάζω στόχους με λιγότερα χλμ από το μέσο δρομέα. Αν θες καλύτερα αποτελέσματα δοκίμασε το για μεγαλύτερη σε διάρκεια προετοιμασία.

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000