Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10 χλμ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το να βγάζει κέρδος ένας διοργανωτής δεν το θεωρώ αθέμιτο, -αρκεί να μην δηλώνει "μη κερδοσκοπικό χαρακτήρα"-, ούτε και με απασχολεί.

Αρκεί, τα χρήματα που κοστίζει να είναι ανάλογα των παροχών και να μην αισθάνομαι ότι αγόρασα ένα ακριβό προϊόν για αυτά που προσφέρει.

Δεν τον έτρεξα τον παραπάνω αγώνα και δεν έχω φυσικά άποψη. Τα παραπάνω τα γράφω γενικά ως καταναλωτής-δρομέας.

Μια μικρή επισήμανση: Επειδή έχω συμμετάσχει στην οργάνωση άλλων μη σχετικών με το χώρο εκδηλώσεων, έμαθα από "μέσα" ότι τα έξοδα είναι αρκετά περισσότερα από αυτά που φαίνονται με μια ματιά.

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Bonjour Μαρία,
Τελικά με τον Ανδρέα τι έγινε;

"My sport is your sport's punishment"



Το πρωτο μισο το πηγαν με το Χρηστο σε 21:21, αλλα μετα καπου στο 6 τον επιασε η σπληνα του και αρχισε να περπαταει, μετα τον χτυπησαν και τα παπουτσια (σαν να ειχαν παντου βελονες ελεγε, παροτι ειχε τρεξει στα Λιοφιλεια και το 10αρι της κλασικης με αυτα χωρις ενοχληση) και απλα τερματισε σε 49:20. Τον παρηγορησα λεγοντας του οτι ηταν τυχερος που δε θα καταγραφει ο κακος του χρονος!!!

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρηγόρησέ τον λέγοντάς του ότι κι ένας δρομέας θρύλος, το ίδιο έπαθε!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Παρηγόρησέ τον λέγοντάς του ότι κι ένας δρομέας θρύλος, το ίδιο έπαθε!

"My sport is your sport's punishment"





_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  10:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βιντεο απο τον τερματισμο των πρωτων. Δυστυχως ειναι ενα μπουλουκι μαζι με τα παιδακια που τρεχανε.

https://youtu.be/-SvGCQQDj4Q
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  11:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Εφ'όσον έχουν απαντήσει πολλοί από τη διοργάνωση σε ερωτήσεις εγγεγραμμένων ότι θα δώσουν τα νούμερα στον Αγ Κοσμά και δεν τα έδωσαν, είναι απαράδεκτο και ανέντιμο.

Rigelian τα 10αρικια ελπίζω να επιστρέψουν ομως...εγώ φυσικά σε αγώνα τους δεν ξαναπάω ούτε για πλάκα..αυτο που με πείραξε περισσότερο ειναι η αντιμετώπιση τους απέναντι μας.να μην απαντάει κανεις υπεύθυνα.με αποκορύφωμα την απάντηση του Πολια οτι αυτο γράφει η προκήρυξη και να σηκώνεται να φεύγει....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά έγινε στραβή αν σε κάποιους το είπαν ίσως κάποιοι αρμόδιοι και δεν το τήρησαν, μπορεί και αυτοί να μπερδεύτηκαν ή οτιδήποτε να υπήρχε λάθος συνεννόηση, έγινε στραβή οκ. αλλά τα άλλα είναι λίγο υπερβολικά. Οι πιο πολλοί την πάτησαν επειδή αυτενέργησαν.
Πιστεύω κάπως θα επανορθώσουν.

έχει 2000 άτομα, και έναν αγώνα που "τρέχει" εκείνη την ώρα, με παιδιά, επισκέπτες και κόσμο.
Τι να κάτσει εκείνη την στιγμή ο όποιος υπεύθυνος που έχει την ευθύνη ενός τέτοιου μεγάλου γεγονότος να σου κάνει ανάλυση ή να συζητάει με όλους? Δεν γίνεται!

Γράφει ο άλλος φίλος για μια κοπέλα που ένιωσε αδιαθεσία έπρεπε να υπήρχε καλύτερη μέριμνα, να μην περιμένουμε το ασθενοφόρο!
Δλδ τι να περιμέναν? ελικόπτερο? Να υπήρχαν γιατροί ανά 50μέτρα? Υπήρχε φυσικά ασθενοφόρο δικό τους, δεν είναι ότι περίμεναν το ασθενοφόρο του 166, αλλά περίμεναν το ασθενοφόρο που ήταν 200 μέτρα πιο πέρα...

Τα άλλα αν κερδίζει ή πόσο κοστίζει ή αν τα αξίζει ο αγώνας ας τα εκτιμήσει ο καθένας, αλλά μην τρελαθούμε αν ήταν απάτη ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο ακούστηκε.

Είναι ο ιστορικότερος και μαζικότερος αγώνας που υπάρχει αυτήν την στιγμή.

Για το μπλουζάκι που έγραψε κάποιος άλλος, πιστεύω δεν θα σας το φάνε, ακόμα και στον ΚΜΑ έχουν τελειώσει τα κατάλληλα μπλουζάκια ή σε δεκάδες διοργανώσεις. Φαντάζομαι θα το τακτοποιήσουν, δεν θα γίνουν κακοί για κάτι "χαζό" για αυτούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τό έχω τρέξει 6 συνεχείς χρονιές και δεν τό χάνω με τίποτα. Έχουν γίνει βελτιώσεις σε σχέση με το παρελθόν, πάντως. Να τίς αναγνωρίζουμε:
- Εκκίνηση από την πίσω μεριά. (Καλό, κάποτε σκοτωνόμασταν στο σπρωξίδι μέχρι να βγούμε έξω.)
- Άνοιγμα του κλειστού γυμναστηρίου. (Ειδικά αν έκανε και κρύο θα ήταν ό,τι πρέπει. Αλλά και πάλι καλό.)
- Διάθεση των αριθμών την προηγούμενη ημέρα. (Ναι, να μην σκοτωνόμαστε στην ουρά την ημέρα του αγώνα, σε αγώνες με 1000+ συμμετοχές απλά δεν παίζει αυτό.)
- Σωστή μέτρηση της αποστάσεως.

Φυσικά, υπάρχει η τάσις RunnerStore-ποιήσεως των πάντων· μέχρι και τα μπλουζάκια γίνονται όλα πορτοκαλιά -βλέπε φετινό Olympus Marathon (ετούτο όμως το μωβ-κίτρινο του δεκαριού ήταν όμορφο)-, τα logos του καταστήματος υπερκαλύπτουν τον αγώνα, κ.λπ. Αλλά εντάξει, πρέπει κι οι διοργανώσεις να στηρίζονται σε ιδιώτες χορηγούς, όχι μόνον στις επιχορηγήσεις των χρεωμένων δήμων.

Τροφοδοσία, απλώς η υποτυπώδης. (Αλλά σε δεκάρι εγώ δεν πίνω καν νερό.)

«Το ωραιότερο» - λάθος επίθετο, σύμφωνοι, αλλά μην μού συγκρίνεις με τον αγώνα βουνού (σχεδόν) στο Δαφνί! «Το γρηγορότερο», ίσως. Από τα ελάχιστα επίπεδα και με σωστά μετρημένη απόσταση. Ζήτημα αν υπάρχει άλλο - αυτό στο Double Race του Σχινιά ίσως.
(Το «γρήγορο» και πάλι παίζει, βεβαίως. Εφέτος στο πρώτο μισό μάς τσάκισε ο κόντρα άνεμος, στο δεύτερο μισό η ζέστη... (άσε που δεν ήμουν και σε φόρμα).)

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Δεν θα κάτσω να σχολιάσω τον αγώνα και τις παροχές που ΄΄προσφέρει΄΄, ούτε το κόστος, απλά θέλω να σχολιάσω για το περί ΄΄ωραιότερου΄΄ δεκαριού στην Ελλάδα.
Δεν έχω πάει σε όλα τα δεκάρια στην Ελλάδα, αλλά θεωρώ τουλάχιστον και το δεκάρι του Ευκλή στην όμορη περιοχή της Βουλιαγμένης πανέμορφο από άποψη ομορφιάς διαδρομής και το αντίστοιχο δεκάρι του Απόλλωνα στο Δαφνί και σαν παροχές και σαν ομορφιά διαδρομής και σαν θέα που προσφέρει.Αφήστε δε που τρέχεις δίχως τα δυσάρεστα αυτοκίνητα δίπλα σου και στους 2 αυτούς αγώνες!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Παιδιά έγινε στραβή αν σε κάποιους το είπαν ίσως κάποιοι αρμόδιοι και δεν το τήρησαν, μπορεί και αυτοί να μπερδεύτηκαν ή οτιδήποτε να υπήρχε λάθος συνεννόηση, έγινε στραβή οκ. αλλά τα άλλα είναι λίγο υπερβολικά. Οι πιο πολλοί την πάτησαν επειδή αυτενέργησαν.
Πιστεύω κάπως θα επανορθώσουν.

έχει 2000 άτομα, και έναν αγώνα που "τρέχει" εκείνη την ώρα, με παιδιά, επισκέπτες και κόσμο.
Τι να κάτσει εκείνη την στιγμή ο όποιος υπεύθυνος που έχει την ευθύνη ενός τέτοιου μεγάλου γεγονότος να σου κάνει ανάλυση ή να συζητάει με όλους? Δεν γίνεται!

Γράφει ο άλλος φίλος για μια κοπέλα που ένιωσε αδιαθεσία έπρεπε να υπήρχε καλύτερη μέριμνα, να μην περιμένουμε το ασθενοφόρο!
Δλδ τι να περιμέναν? ελικόπτερο? Να υπήρχαν γιατροί ανά 50μέτρα? Υπήρχε φυσικά ασθενοφόρο δικό τους, δεν είναι ότι περίμεναν το ασθενοφόρο του 166, αλλά περίμεναν το ασθενοφόρο που ήταν 200 μέτρα πιο πέρα...

Τα άλλα αν κερδίζει ή πόσο κοστίζει ή αν τα αξίζει ο αγώνας ας τα εκτιμήσει ο καθένας, αλλά μην τρελαθούμε αν ήταν απάτη ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο ακούστηκε.

Είναι ο ιστορικότερος και μαζικότερος αγώνας που υπάρχει αυτήν την στιγμή.

Για το μπλουζάκι που έγραψε κάποιος άλλος, πιστεύω δεν θα σας το φάνε, ακόμα και στον ΚΜΑ έχουν τελειώσει τα κατάλληλα μπλουζάκια ή σε δεκάδες διοργανώσεις. Φαντάζομαι θα το τακτοποιήσουν, δεν θα γίνουν κακοί για κάτι "χαζό" για αυτούς.

Deorum να μην κάτσει να μου κανει ανάλυση αλλά οταν παίρνει το 10αρικο ολα οκ?και στην τελική δεν μιλάμε για πολλα ατομα που δεν είχαν πάρει το νούμερο τους.οι υπεύθυνοι αν δεν κανω λαθος στον ίδιο χώρο δουλευουν(Λασκαράτου 5)ας ηταν ενημερωμένοι καλύτερα...και οχι να λένε του κεφαλιού τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ φίλε Pheidia νομίζω λείπουν μερικά μέτρα πάντως, και αυτό είναι το πιο σοβαρό και πραγματικό ελάττωμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμποροπανήγυρης του του χειρίστου είδους ...



Κοιμάσαι πατριώτης, ξυπνάς εθνικιστής
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εγώ φίλε Pheidia νομίζω λείπουν μερικά μέτρα πάντως, και αυτό είναι το πιο σοβαρό και πραγματικό ελάττωμα.



Λογικά ναι, το δικό μου έγραψε 9.98.
(τώρα σκέφτηκα ότι κι εγώ τον τρέχω ανελλιπώς από το 2010 και έχω σκοπό, πρώτα νά'μαστε καλά, να συνεχίσω!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και κάτι που έμαθα μόλις τώρα απο φίλο που δεν του έδωσαν το νούμερο.ηθελε να τρέξει χωρίς νουμερο(που το είχε πληρώσει)αλλά δεν του κράταγαν τα πράγματα στην φύλαξη γιατι δεν είχε πάνω κολλημένο νούμερο...χαχαχαχα.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  13:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Deorum
Για θέματα υγείας μια ιατρική τέντα στον τερματισμό με στοιχειώδη εξοπλισμό θα αρκούσε.Κρίμα πάντως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  14:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρε machine, υπήρχε ασθενοφόρο standby δεν καταλαβαίνω την μομφή γιατί δεν υπήρχε και ιατρική τέντα. Σε ποιον αγώνα πέρα απο τον αμα ή τον ημι της Αθήνας έχετε δει;
Δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000