Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10 χλμ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2015 :  18:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
99% θα δίνουν και αύριο νούμερα, κι ας μην το λένε.
Ελπίζω μόνο, όποιος δεν το έχει πάρει να προνοήσει να πάει νωρίς ώστε να μην έχουμε τις καθυστερήσεις προηγουμένων ετών.

Από εκεί και πέρα, ο αγώνας αυτός (όπως κι αρκετοί άλλοι) έχει και επιχειρηματικό σκοπό. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό.
Ξέρεις πόσο κοστίζει, ξέρεις τι σου προσφέρουν, τα αξιολογείς και αποφασίζεις.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2015 :  18:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάθε χρόνο έχει κανονικά τα νούμερα στον Άγιο Κοσμά. Σιγά μη τρέχει ο κόσμος από επαρχία να πάρει τα νούμερα στο Runner's Store και μετά να γυρίσει πίσω και να ξανακατέβει να τρέξει. Έτσι το λένε για να σε κάνουν να πας στο μαγαζί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgos1965
Senior Forum-Runner

579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  08:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φέτος προβλέπω ρεκόρ συμμετοχων!
Το 10αρι του ΣΔΥΑ είναι μακράν το καλύτερο 10αρι εκτός σταδίου στην Ελλάδα! Δεν ξέρω μόνο αν η απόσταση είναι μετρημένη και πιστοποιημένη σύμφωνα με τους διεθνείς κανόνες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  11:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία μέρα αν και με νοτιαδούρα και πολλοί καλοί φίλοι συγκεντρωμένοι...
Ευχαριστήθηκα που έκατσα και είδα έναν αγώνα "απ' έξω" και έβγαλα φωτογραφίες...

Λυπήθηκα για την Elda που δεν το έτρεξε...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  12:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τραγικότατη η διοργάνωση...έρχονται λεπτομέρειες αργότερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  12:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες καλημέρα.... Προπονητικα 10Κ @ 511 σε 51:47 (garmin)
Είχα οινοποσίες χθες και σήμερα ήμουν λιωμα....
Ταλαιπωρηθηκα και δεν το ευχαριστηθηκα....
Απαιτούνται θυσίες που δεν έχω καμια διάθεση να κάνω την παρούσα χρονική στιγμη...


too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  12:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgos1965

Φέτος προβλέπω ρεκόρ συμμετοχων!
Το 10αρι του ΣΔΥΑ είναι μακράν το καλύτερο 10αρι εκτός σταδίου στην Ελλάδα! Δεν ξέρω μόνο αν η απόσταση είναι μετρημένη και πιστοποιημένη σύμφωνα με τους διεθνείς κανόνες.



Πανω που θα εγραφα "...κοψε κατι...", αρχισαν τα παραπονα (και φετος δεν αφορουν στο αντιτιμο).

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

captain556
Forum-Runner

132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  12:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προς ενημέρωση δεν δίνανε αριθμούς πριν την εκκίνηση παρά μόνο σε αυτους που είχαν πει ότι είναι από επαρχία.Με αποτέλεσμα πολλοί να πληρώσανε και να τρέξανε χωρίς αριθμό.

Εγώ ήμουν από τους λίγους τυχερούς που μου δώσανε τον αριθμό μου ,με είχαν δηλώσει από επαρχία κατα περίεργο τροπο.

Παντός οποιον αγώνα αναλαμβάνει ο κύριος Πολιάς είναι τραγικός ,κοιτάει με οποιονδήποτε τροπο να σου αρπάξει όσα περισσότερα χρήματα μπορεί,χωρίς να τον ενδιαφέρει άμα ταλαιπωρείται ο άλλος.Την επόμενη φορά σε αγώνα του ξέρει τι θα πάρει όμως... Καλημέρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgos1965
Senior Forum-Runner

579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ότι απέτυχαν οι τωρινοι διοργανωτές δεν σήμαινε ότι το συγκεκριμένο δεκάρι δεν είναι το καλύτερο από πλευράς διαδρομής και συμμετοχών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για τα νούμερα, το θεωρώ λάθος που δεν δώσανε. θα μου πεις και σε άλλους αγώνες δεν δίνουν. Και πάλι το θεωρώ λάθος

Κακή επιλογή να γυρίζουν δεξιά τους δρομείς μετά τον τερματισμό, για να πάρουν την σακούλα. είχε λίγο χώρο και ο συνωστισμός ήταν μεγάλος. Θα έπρεπε να το κάνανε όπως πέρσι και να δίνουν την σακούλα μέσα στο χορτάρι.

ισοτονικό δεν είχε. Εντάξει στο 10ρι ίσως να μην χρειάζεται, αλλά 10 ευρώ παίρνεις. Dώσε για το γαμώτο έστω εκείνο το σκουπίδι που είχε στο 20ρι.

για τα περιπτερά που έδινες τα πράγματα σου έχω ανάμικτες εντυπώσεις. Καλό ήταν που ήταν μέσα σε κλειστό χορό, αλλά η πόρτα ήταν πολύ μικρή για να αντέξει τον όγκο τον αθλητών.
Το καλο ήταν ότι πρόσφερε προστασία από τον αέρα, για να κανεις τις διατάσεις σου και να αλλάζεις. Από την άλλη με έπιασε η καρδια μου βλέποντας την κατάσταση του προπονητικού.
.
Ο αγώνας,ο κλασικός με πολύ ζέστη. Θα ήθελα να έχει νερά και στο 7,5 να ρίξω στο κεφάλι μου.


________
Στέφανος

Edited by - papako on 22/11/2015 13:10:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαδρομης γιατι ?
Τι το εξαιρετικο διαθετει που δεν το βρισκεις καπου αλλου ?
Οτι ειναι ιδιαιτερα καταλληλο για ρεκορ το ξερουμε ολοι αν εννοεις αυτο.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgos1965
Senior Forum-Runner

579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν νομίζω ότι η διαδρομή δίπλα στη θάλασσα συγκρίνεται με διαδρομές μέσα σε πολυκατοικίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgos1965

Δεν νομίζω ότι η διαδρομή δίπλα στη θάλασσα συγκρίνεται με διαδρομές μέσα σε πολυκατοικίες.



Δεν νομιζω οτι ολα τα υπολοιπα 10αρια της Αθηνας διοργανωνονται μεσα σε πολυκατοικιες.
Ξεφυγαμε βεβαια απο το θεμα και ζητω συγνωμη γι'αυτο.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης ο χώρος στο παλιό αεροδρόμιο που παρκάραμε τις άλλες χρονιές ήταν κλειστός με αποτέλεσμα πολλοί να παρκάρουν σε σημείο που στρίβουν λεωφορεία με αποτέλεσμα να μετακινεί τα αυτοκίνητα γερανός. Σήμανση στο χώρο ότι εκεί είναι Τέρμα λεωφορείων δεν υπάρχει συνεπώς κανείς δεν ήξερε ότι το αυτοκίνητό του εμποδίζει. Για τη μη παραλαβή αριθμών οι άνθρωποι είναι απλά απαράδεκτοι. Ο αγώνας δε γίνεται για να πας στο Runner Store να πάρεις τζελάκια μια μέρα πριν. Απαράδεκτο και το ένα μπουκάλι νερό και μια μπανάνα με το ζόρι σε ένα αγώνα που έχει τόσους χορηγούς. Αγώνες στην επαρχία με δωρεάν συμμετοχή έχουν πολύ περισσότερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια, για το 10αρι του μαραθωνίου που δεν παίρνεις νούμερα την ημέρα του αγώνα Πως δεν ακούγονται διαμαρτυρίες;

Ο μπουρτζοβλαχος ο Έλληνας όμως θέλει και νούμερα την ημέρα του αγώνα, ως το μόνο κεκτημένο δικαίωμα που του απέμεινε; σε αυτή τη χώρα, και να διαμαρτύρεται για καθυστερήσεις.

Εγώ προτείνω κάτι άλλο. Να δίνονται κανονικά νούμερα την ημέρα του αγώνα, χωρίς όμως να καθυστερεί η εκκίνηση, ας ξεκινάει ο άλλος τον αγώνα μισή ώρα μετά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000