Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10 χλμ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω με τον captain556.να πω καταρχήν οτι ειμαι απο αυτούς που πλήρωσαν στα γραφεία της all about running και πήρα κανονικά το νούμερο μου απο το γνωστό καταστημα(μην του κάνουμε κι'αλλη διαφήμιση..φτάνει).να πω οτι στα γραφεία ο κύριος που πλήρωσα με διαβεβαίωσε οτι θα εχουν όσα νούμερα μείνουν σήμερα στο στάδιο.απλα δεν το γράφουν για να μην γίνει χαμός πριν την εκκίνηση γεγονός φυσικά που δεν εγινε με αποτέλεσμα ένας φίλος μου να μην τρέξει.στις φωνές μας δεν εμφανίστηκε κανεις υπεύθυνος να πάρει την ευθύνη.και οταν πήγα και βρήκα τον Πολλια μου ειπε οτι ετσι έγραφε η προκυρηξη και σηκώθηκε και έφυγε......μονο να μας πει τα 10αρικα αυτών που δεν έτρεξαν τι θα τα κανει?πολυ σωστά διάβασα κάπου οτι τις διοργανώσεις αυτές τις συντηρούμε οι ερασιτέχνες δρομείς και καλο θα ήταν να είχαμε τον ανάλογο σεβασμό.....στο χέρι μας ειναι τελικα να πηγαίνουμε σε αγώνες που μας σέβονται και διοργανώνονται απο ανθρώπους με αγάπη σ´αυτο που κάνουν και δεν κοιτάνε μονο το κέρδος..............συγνωμη αν σας κούρασα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ar1stot3lis
Newbie Forum Runner

Greece
40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε νιώθω καμία τύψη που έτρεξα χωρίς αριθμό. 10 ευρώ, που στην ουσία γίνονται 20 (βάλε βενζίνη-πάργκινγκ για να πας στο Golden Hall, χώρια το χαμένο χρόνο-εγώ μένω Άλιμο) για μια μπανάνα κι ένα νερό;;;

Πώς γίνεται την προηγούμενη βδομάδα στο Χαλάνδρι να είναι δωρεάν και με περισσότερες παροχές;
Θα μπορούσαν, στη δήλωση συμμετοχής να σου δίνουν επιλογή για το πού μπορείς να παραλάβεις το νούμερο σου. Έίτε από το Runner Store, είτε από τον Άγιο Κοσμά ας πούμε. Αντ΄αυτού είδα διοργανωτές να απαντούν απαξιωτικά σε δρομείς οι οποίοι απαιτούσαν τα αυτονόητα.

Ένας αγώνας καθαρά εμπορικός, τον οποίο δε θα έτρεχα αν δεν ήταν η παρέα μου εκεί.

Τρεχάτε ποδαράκια μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

captain556
Forum-Runner

132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Droulas13

Αλήθεια, για το 10αρι του μαραθωνίου που δεν παίρνεις νούμερα την ημέρα του αγώνα Πως δεν ακούγονται διαμαρτυρίες;

Ο μπουρτζοβλαχος ο Έλληνας όμως θέλει και νούμερα την ημέρα του αγώνα, ως το μόνο κεκτημένο δικαίωμα που του απέμεινε; σε αυτή τη χώρα, και να διαμαρτύρεται για καθυστερήσεις.

Εγώ προτείνω κάτι άλλο. Να δίνονται κανονικά νούμερα την ημέρα του αγώνα, χωρίς όμως να καθυστερεί η εκκίνηση, ας ξεκινάει ο άλλος τον αγώνα μισή ώρα μετά.



Ναι αλλά δεν σε στέλνουν στην άλλη άκρη της Αττικης για να πάρεις τον αριθμό σου.Στο Φάληρο σε στέλνουν και ο αγώνας γίνεται στο κέντρο.Η διαφορά είναι μικρή χιλιομετρικα.
Στην περίπτωση του Σδυα ο αγώνας γίνεται στα νότια και σε στέλνουν στα βόρεια προάστια να πάρεις τον αριθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ar1stot3lis
Newbie Forum Runner

Greece
40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει, άλλο πράγμα ο Μαραθώνιος, κι άλλο ένα 10άρι του ΣΔΥΑ.
Για τον Μαραθώνιο πας και Σουφλί για τον αριθμό, δεν το σκέφτεσαι.
Απλά το κόλπο είναι να σε στείλουν runner store για να ψωνίσεις και κανένα παπουτσάκι.

Τρεχάτε ποδαράκια μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iliasgor
Newbie Forum Runner

45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλη ΑΠΑΤΗ....και οχι μόνο αυτό,πήγαινες στο κατάστημα να πάρεις τον αριθμό και καλά είχε μια έκπτωση σε οτι πάρεις(πάνω από 60 ευρώ) ενώ είχαν ανεβάσει τις τιμές στο Θεό.Με τα μισά λεφτά
εύρισκες πολλά απο τα παπούτσια στα outlet!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paguerunner
Advanced Forum-Runner

Greece
239 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τον κινδυνο να χαρακτηριστω αιρετικος θα προτεινα το σε οσους διαφωνουν με το κοστος κ τους ορους συμμετοχης των αγωνων το εξης: Πολυ απλα να στηθουν στην αφετηρια κ να τρεξουν μαζι με τον υπολοιπο κοσμο χρησιμοποιωντας μονο το δρομο (που ειναι δωρεαν για ολους τους πεζους) και το συναγωνισμο(που θα επρεπε να ειναι αυτο που θα ηταν το κινητρο για τη συμμετοχη σε αγωνες). Υδροδοσια κλπ αυτοβουλως κ ιδιωτικως.

follow me if u can
@paguerunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά να συγκρίνεται το τι γίνεται στον Μαραθώνιο με το τι γίνεται σε ένα 10ρι είναι νομίζω αφελές επιχείρημα.
Και πολλά παραδείγματα θα μπορούσα να πω ακόμα, αλλά δεν έχει νόημα να συζητάμε για ένα γεγονός 35.000 ανθρώπων σε 3-4 παράλληλους αγώνες με ένα 1500 που είναι ζήτημα 3 ατόμων και 3 πάγκων.

Και οι φωτογραφίες του μαραθωνίου έχουν 19ευρώ η μία και 52 ευρώ το πακέτο, αν εγώ ζητήσω σε κάποιον 19ευρώ για μία θα με στείλει στο διάολο (και καλά θα κάνει δλδ).

Υπάρχει το δεν γίνεται, το δεν θέλω, το δεν βολεύει.

Από την άλλη ... το γνώριζαν από πριν όσοι επέλεξαν να συμμετάσχουν, οπότε πήραν ένα ρίσκο να αγνοήσουν τις συστάσεις της διοργάνωσης να πάνε τελευταία στιγμή στον αγώνα και δεν τους βγήκε. Έπαιξαν και έχασαν.
Δλδ διαφωνώ με την τακτική πολύ, αλλά από εκεί και πέρα αφού κάτι το συμφωνείς και ήταν γνωστοί οι όροι (αφού γράφεσαι το συμφωνείς, αυτό καταλαβαίνω) το τηρείς, δεν το τηρείς στο μέρος που σε βολεύει και το τραβάς στο μέρος που δεν σε βολεύει.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ar1stot3lis


Πώς γίνεται την προηγούμενη βδομάδα στο Χαλάνδρι να είναι δωρεάν και με περισσότερες παροχές;



Δεν ξέρω αν θα βγει σε καμιά διαύγεια ή όχι, ή κάτι παρόμοιο, κανένας αγώνας δεν είναι δωρεάν. Να δείτε πως φεύγουν τα αρκετές χιλιάδες ευρώ (μην πω δεκάδες...).
Επειδή δεν πληρώνεις τώρα τα 5€-10€-15€ ευρώ σου συμμετοχή, δεν σημαίνει ότι είναι δωρεάν.
Έτσι γίνεται λοιπόν ένας αγώνας να είναι "δωρεάν" και καλύτερος.

Το λέω γενικά γιατί έχω καιρό να το πω. Και όχι για αυτήν την διοργάνωση συγκεκριμένα. Και για το Ναύπλιο που διάβασα προχτές, και για διάφορους αγώνες. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα πάντοτε.
Το θέμα είναι να "νιώθεις" (και αυτό σηκώνει μεγάλη κουβέντα) ότι σεβάστηκαν τα λεφτά σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  13:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο το γραφείο επαναλαμβάνω οτι μου είπαν οτι τα νούμερα θα υπήρχαν κανονικά αλλά δεν το λένε για να μην γίνει χαμός την μερα του αγώνα.ας προσέχουν τότε τι απαντάνε αλλιώς ας κάνουν αλλη δουλειά καλύτερα.το 10αρικο δεν το βάζουν απο την τσέπη τους...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  14:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@baladoros:
Άλλο το να διαθέσουν τις αδιάθετες συμμετοχές σε όποιον δεν έχει γραφτεί κι άλλο να δώσουν το πακέτο στους ήδη εγγεγραμμένους την ημέρα του αγώνα. Αν κατάλαβα καλά αυτό που που είπες...

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συζητούμε... Το ότι τηρήθηκε ό,τι έγραφε η προκήρυξη..?!?
Κι όπως είπε κι ο Deorum, δεν υπάρχει δωρεάν αγώνας. Εν προκειμένω, δεν τον πληρώνουν όλοι οι δημότες του εκάστοτε δήμου αλλά οι δρομείς που συμμετέχουν.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  14:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά μιλάμε για 20-30 αριθμούς.τοσο δύσκολο ήταν να τους φερουν?δεν θα υπήρχε καμια καθυστέρηση.απλα τραγικοί....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  14:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσύ πώς το ξέρεις ότι θα ήταν 20-30;
Η διοργάνωση πώς θα το ήξερε ότι θα ήταν 20-30;
Ουρές ατελείωτες σχηματίζονταν τα προηγούμενα χρόνια σε ανάλογες περιπτώσεις.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  14:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να κάνω δύο ερωτήσεις;
1 ) Το πάρκινγκ του παλιού αεροδρομίου ήταν ανοιχτό;
2) Η διαδρομή ήταν ακριβώς ίδια με πέρυσι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  15:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Να κάνω δύο ερωτήσεις;
1 ) Το πάρκινγκ του παλιού αεροδρομίου ήταν ανοιχτό;
2) Η διαδρομή ήταν ακριβώς ίδια με πέρυσι;


1)Ναι,εκεί πάρκαρα
2)Ελάχιστα,αν δεν κανω λαθος,τραβηγμένη.Πρέπει να είναι γύρω στα 20έτρα λιγότερο από 10 χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  15:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10,04 μου έβγαλε.
Το δικό μου πρόβλημα δεν είναι τα νούμερα. Εαν θέλεις καλά έκανε και δεν τα έδωσε.

Εστιάζω στο οτι ο αγώνας φαινότανε ότι ήταν προχειροδουλειά. Άντε να τον κάνουμε να πάρουμε τα φράγκα.
Σε όσους δωρεάν αγώνες έχω τρέξει δεν έχω απαιτήσεις,στους περισσότερους έχω εισπράξει όμως ζεστασιά, μεράκι και ενδεχομένως περισσότερα "υλικά αγαθά" από ότι σήμερα.


________
Στέφανος

Edited by - papako on 22/11/2015 15:17:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000