Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10 χλμ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  22:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikosgalan

οτι θα ετρεχα 22 Νοεμβριου με τετοιο καιρο δεν το περιμενα ποτε...
λεω να φτιαξω ενα topic με τους αγωνες που σκοπευω να τρεξω για να ξερετε ποτε θα κανει ζεστη!...


Μην πας στο Μεγαλέξανδρο του 2016 και κυρίως στον ΑΜΑ 2016!!!:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  22:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Baladoros

quote:
Originally posted by Runner 3

Ο Σύλλος Δρομέων Υγείας Αθήνας διοργανώνει μαζί με τον Νίκο Πολιά ( έναν άνθρωπο που υπήρξε δρομέας πρωταθλητισμού και με πολλές εμπειρίες σε πολλούς τομείς σε επίπεδο οργάνωσης αγώνων σε σχέση με άλλους που έχουν μπει στο χώρο, με σχεδόν απόλυτη επιτυχία όπου συμβάλει στο πλαίσιο οργάνωσης αγώνα) έναν απο τους καλύτερους αγώνες 10χλμ στην Αττική όπως και τον 20χλμ στην Άνοιξη. Ο ΣΔΥΑ πρωτοπόρος σε πολλούς τομείς στο δρομικό χώρο και οφείλουμε να σεβόμαστε την (ΔΡΟΜΙΚΗ) ιστορία (ΜΑΣ)

Runner 3 χωρίς παρεξήγηση αν γνωρίζεις τον κύριο Πολια πες του να επιστρέψει τα 10αρικα στα παιδιά που δεν πήραν τα νούμερα τους και να αφήσει τις δικαιολογίες περί προκήρυξης...


Και στις Σπέτσες να βάζουν λιγότερες χημικές τουαλέτες, μονο κανά 2000ατομα τρέχουν καθε χρονο, χωράνε στις 10 καφετέριες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  22:33:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και σούβλες στον τερματισμό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

catch-me-if-you-can
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  22:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον αγώνα τον έχω τρέξει μόνο μία φορά και αποφάσισα ότι είναι κοροϊδία πλέον να πληρώνω 10 ευρώ για να τρέξω προσπαθώντας να ισορροπήσω ανάμεσα στην μία λωρίδα και το πεζοδρόμιο της παραλιακής. Τα δύο τελευταία χρόνια είχα τρέξει χωρίς αριθμό, φυσικά δεν επιβάρυνα τον διοργανωτή, αφού ακόμα και νερό ήπια από αυτό που είχα στην τσάντα μου, μετά τον τερματισμό. Από φέτος αποφάσισα να μην πηγαίνω ούτε τσάμπα, δεν υπάρχει λόγος να δίνω αξία σε έναν αγώνα που προσωπικά Θεωρώ ότι με κοροϊδεύουν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikosgalan
Forum-Runner

51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  23:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτα που θελω να παω...καταστροφη φιλε μου...

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by nikosgalan

οτι θα ετρεχα 22 Νοεμβριου με τετοιο καιρο δεν το περιμενα ποτε...
λεω να φτιαξω ενα topic με τους αγωνες που σκοπευω να τρεξω για να ξερετε ποτε θα κανει ζεστη!...


Μην πας στο Μεγαλέξανδρο του 2016 και κυρίως στον ΑΜΑ 2016!!!:)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2015 :  23:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by catch-me-if-you-can

Τον αγώνα τον έχω τρέξει μόνο μία φορά και αποφάσισα ότι είναι κοροϊδία πλέον να πληρώνω 10 ευρώ για να τρέξω προσπαθώντας να ισορροπήσω ανάμεσα στην μία λωρίδα και το πεζοδρόμιο της παραλιακής. Τα δύο τελευταία χρόνια είχα τρέξει χωρίς αριθμό, φυσικά δεν επιβάρυνα τον διοργανωτή, αφού ακόμα και νερό ήπια από αυτό που είχα στην τσάντα μου, μετά τον τερματισμό. Από φέτος αποφάσισα να μην πηγαίνω ούτε τσάμπα, δεν υπάρχει λόγος να δίνω αξία σε έναν αγώνα που προσωπικά Θεωρώ ότι με κοροϊδεύουν



Εσύ έτρεχες τζάμπα, αυτοί σε κοροϊδεύουν...
Δεν ήπιες νερό, άρα όλα καλά.
Δεν χρησιμοποίησες το στάδιο που αυτοί είχαν νοικιάσει;
Δεν έτρεξες στον δρόμο που αυτοί είχαν εξασφαλίσει, φυλασσομενος απ την αστυνομία που αυτοί είχαν πληρώσει;
Αν παθαινες κάτι, δεν θα έτρεχε άνθρωπος από τις πρώτες βοήθειες για ό,τι θα χρειαζόσουν;


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  00:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό πάντως, πήγα στον αγώνα χωρίς να πληρώσω, αλλά όλα καλά δεν ήπια από το νεράκι που έδωσαν και έφερα το δικό μου,

είναι κάπως σαν να πας στην καφετέρια, να αράξεις, και να βγάλεις τον καφέ που έχεις φέρει από το σπίτι σου (ή που έχεις πάρει απέναντι take-away) και να πεις, όλα καλά δεν σας επιβάρυνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

annehor
Newbie Forum Runner

Greece


20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  00:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Orcatattoo

quote:
Originally posted by echetlos

Την αστυνομία ποιος την πληρώνει;
Τον Άγ. Κοσμά ποιος τον πληρώνει;
Τους σαμαρείτες; Το υλικό που έχουν στην τσάντα τους;
Έλεος, έχω βαρεθεί αυτή την συζήτηση όλα αυτά τα χρόνια....

"My sport is your sport's punishment"



Πραγματικά όμως... Ημαρτον!
Εγω πρωτη φορα είδα να τηρούνται οι κανονες και παρεξηγηθήκαμε. Λες και ο Κηφισιώτης όταν κατέβηκε στην expo και ξαναγυρισε για να ξανακατέβει στο κέντρο δεν εκαψε βενζίνη. Εγω προτείνω να μας τα στελνει ο διοργανωτής με κουριερ τα νουμερα. Κι αν δεν μας βρίσκει να ξαναρχεται.
Αλλα βεβαια εκεί ειναι marathon day αλλη φάση... Για τις αυξημενες τιμες του μαραθωνίου και των παράπλευρων αγώνων βέβαια, δεν διαβασα σχόλια αλλα αλλο θεμα.
Edit: την παρασκευη τουλάχιστον, τα νούμερα δίδονταν μπροστα στο RS οποτε δεν επρεπε να μπεις μεσα. Δικο μου θέμα αν μπήκα κια ψώνισα..
Σε όποιον δεν αρεσει ενας αγώνας, ας μην παει. Κι αν θελει σωνει και ντε, ας βαλει το ρολογακι του, το hydration belt που ελεγε κι η γιαγια μου στο χωριο και ας ερθει να τρεξει χωρις καταταξη, χωρις μεταλλια χωρις τιποτα.
Sorry για τον τονο.
Αλά κουραστηκα να διαβαζω καθε χρονο τα ιδια.
Να συζητησουμε το προβλημα στον παιδικο που φανταζει σοβαρο.
Τα υπολοιπα ειναι αστεια!

Good things come to those who wait..



Θα συμφωνήσω. Υπήρχαν κανόνες και καλά έκαναν και τηρήθηκαν.
Προσωπικά όταν μου δημιουργήθηκε πρόβλημα στην παραλαβή του πακέτου στον φετινό Μεγαλέξανδρο, μίλησα προσωπικά με τη διοργάνωση,συνεννοήθηκα και κανόνισα κάποια άλλη ώρα για την παραλαβή του πακέτου μου το Σάββατο το βράδυ, αφού προσγειωνόμουν στη συμπρωτεύουσα. Δεν το άφησα στην τύχη του επειδή κάποιος στο φόρουμ άκουσε κάποιον άλλον να λέει ότι δίνονται και τη μέρα του αγώνα τα πακέτα...
Έκανα 3η χρονιά αυτόν τον αγώνα (και ναι, καίω βενζίνη 3 χρόνια για να φτάσω στον Άγιο Κοσμά (ουάου) γιατί ζω στα Βορειοανατολικά προάστια) και θεωρώ ότι ήταν μια χαρά.
Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν ότι δεν υπήρχε μπλουζάκι small (το μέγεθος που είχα δηλώσει) και πήρα για ακόμα μια χρονιά τη φουστανέλα (medium)!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

annehor
Newbie Forum Runner

Greece


20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  00:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Αυτό πάντως, πήγα στον αγώνα χωρίς να πληρώσω, αλλά όλα καλά δεν ήπια από το νεράκι που έδωσαν και έφερα το δικό μου,

είναι κάπως σαν να πας στην καφετέρια, να αράξεις, και να βγάλεις τον καφέ που έχεις φέρει από το σπίτι σου (ή που έχεις πάρει απέναντι take-away) και να πεις, όλα καλά δεν σας επιβάρυνα.



Ισχύει. Είναι απαράδεκτο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  06:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, νομίζω πως ο φυσικός αποδέκτης παραπόνων (ή συγχαρητηρίων) πρέπει να ειναι ο ΣΔΥΑ.
Επειδη πρόσφατα ετρεξα και στο 15αρι του ΣΔΥΠ (Βαρτζάκειος), και συγκρίνοντας τις δυο διοργανωσεις, ο ΣΔΥΠ ειναι μακράν μπροστά.
Στον "Βαρτζακειο" ολη η διαδικασία ηταν άκρως ερασιτεχνική και χαμηλών τονων (με την καλη εννοια παντα),και πολύ ποιοτικη, ενω στο "10αρι του RUNNER STORE" (καληνυχτα ΣΔΥΑ) ο στόχος ηταν το κέρδος.
Καλά ήταν, ετρεξα γρήγορα, αλλα ολο το σκηνικό με χάλασε λιγάκι.
Δεν ξερω αν θα ξανατρέξω σε αγωνα του " RUNNER STORE",αλλα είμαι σιγουρος οτι θα υποστηρίξω τον ΣΔΥΠ....το αξίζει 100%.
(Η αναφορα στον ΣΔΥΠ γινεται λογω "συγγενειας" των αγωνων χρονικά, τοπικά, απόσταση κλπ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  07:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τοχουμε πει πλειστακις..αν δεν σαρεσει κατι σε καποιον αγωνα, δεν πας...ειδικα στην εποχη μας τοσοι αγωνες γινονται..το 'παω χωρις νουμερο, δεν πινω απο το νερο τους' κλπ ειναι αστειοτητα..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Baladoros
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  07:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρα απο το φόρουμ που έγραψε κάποιος για τα νούμερα σας ξαναλέω.....οτι άνθρωπος μέσα απο το all about running(οταν πήγα να πληρώσω) μου ειπε οτι θα τα εχουν τα νούμερα και την μερα του αγώνα.τον βρήκα κατα τύχη χτες,του είπα για το μπαχαλο(το παραδέχτηκε)και μου ειπε να παω απο το γραφείο να το συζητήσουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δελτιο τυπου ΣΔΥΑ:

http://sdiathens.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1034:2015-11-22-18-39-18&catid=16:apotelesmata&Itemid=17

Με πάνω από 2.300 επίσημες συμμετοχές πραγματοποιήθηκε ο 33ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας 10 χλμ. Το πιο γρήγορο 10άρι της Αθήνας άγγιξε τους 2.000 τερματισμούς ενώ είχε ακόμα πάνω από 350 συμμετοχές στα παιδιά με μέρα με αεράκι και ζέστη.

Η προκηρυξη ανεφερε οτι το οριο συμμετοχων ηταν 2000. Επετρεψαν να γραφτουν πολυ περισσοτερα ατομα (στο καφασι με τις αδιαθετες συμμετοχες πρεπει να υπηρχαν πανω απο 100 φακελλοι) γνωριζοντας οτι αρκετοι θα θεωρουσαν οτι εφοσον το Μαρτιο στο 20αρι δοθηκαν τα νουμερα και στον Αγιο Κοσμα (παροτι η προκηρυξη εγραφε μονο runner store), το ιδιο θα γινοταν και τωρα. Kαι φυσικα επεσαν μεσα, εμειναν πολλες αδιαθετες συμμετοχες που θα ηταν εκτος του οριου των 2000, κι ετσι μ ενα σμπαρο δυο τριγωνια και πανω απο 1000 ευρω παραπανω και 1970 δρομεις συμμετεχοντες επισημως μη ξεπερνωντας κατ αυτον τον τροπο το οριο συμμετοχης. Η αισχροκερδεια και η εκμεταλλευση σε ολο της το μεγαλειο.

Ενταξει, ειπαμε, εμεις φταιμε που αφησαμε να συμβει αυτο, αλλα η απορια παραμενει:

ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ??? Ποσο μαλλον σε μια διαδρομη και σε ενα χωρο εκκινησης που και τα 2000 ατομα παραειναι πολλα.


_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bonjour Μαρία,
Τελικά με τον Ανδρέα τι έγινε;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2015 :  09:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εφ'όσον έχουν απαντήσει πολλοί από τη διοργάνωση σε ερωτήσεις εγγεγραμμένων ότι θα δώσουν τα νούμερα στον Αγ Κοσμά και δεν τα έδωσαν, είναι απαράδεκτο και ανέντιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000