Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Προπονητικό ημερολόγιο 2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/12/2015 :  00:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή έχω γεμίσει με xl τρεξιματικά (και όχι μόνο), με logs, προγράμματα κλπ. είπα να τα μαζέψω λίγο σε ένα αρχείο. Πήρα την εξαιρετική δουλειά του Skakinen, τον οποίο και ευχαριστώ πολύ,
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=8166&SearchTerms=%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=10052&SearchTerms=%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF

και την άλλαξα λίγο, ενώ πρόσθεσα και λίγα νουμεράκια ακόμη. Θέλει δουλειά ακόμη (64 ώρες επεξεργασίας μέχρι στιγμής) και πολύ καλό έλεγχο ότι δουλεύουν όλα, αλλά το ανεβάζω για να μου πείτε τη γνώμη σας. Επιγραμματικά, στο βασικό φύλλο εισαγωγής των δεδομένων διαχώρισα την προθέρμανση και αποθεραπεία από την κυρίως προπόνηση και πρόσθεσα μερικά πεδία ακόμη (ύπνος, περπάτημα, παλμοί, τοποθεσία κλπ). Όποιος δεν ενδιαφέρεται μπορεί να μην τα συμπληρώσει βέβαια. Μετά υπάρχουν όπως και στου Διονύση μερικά φύλλα με στατιστικά, βδομάδας μήνα, έτους κλπ. Μετά 2 φύλλα με την κατανομή των τρεξιμάτων βάσει ρυθμού και παλμών ανά μήνα. Ένα φύλλο με διάφορα όπου εισάγονται τα παπούτσια και τα είδη των προπονήσεων που χρησιμοποιούνται και στο βασικό φύλλο. Χώρος για 20 ζεύγη και άφησα και 3 θέσεις για όποιο άλλο είδος προπόνησης θέλετε να προσθέσετε. Έχω προσθέσει ένα φύλλο με γραφικές παλμών σε σχέση με ρυθμό για τα διάφορα είδη προπόνησης και με υποπεριπτώσεις για κάποιες (πχ μικρά, μεσαία και μεγαλύτερα LR, με τα όρια να μπορούν να ρυθμιστούν). Αυτό το φύλλο θέλει λίγη δουλειά ακόμη. Τις διαλειμματικές τις έχω αφήσει πακέτο αν και θα ήθελα να τις χωρίσω (πχ 200, 400, 800 κλπ.). Τέλος, έχω προσθέσει ένα φύλλο, βασικά όπως το χρησιμοποιώ εγώ, για τα προγράμματα που ακολουθώ. Επίσης, ένα ξεχωριστό φύλλο για άλλα αθλήματα που μπορεί να κάνει κάποιος. Έβαλα κάποια αλλά όποιος θέλει τα αλλάζει.
Θα ολοκληρώσω τους ελέγχους και κάποιες ελλείψεις που υπάρχουν και θα γράψω και οδηγίες. Επίσης, θα κλειδώσω τα κελιά με τύπους για να μην σβηστεί τίποτα κατά λάθος. Για την ώρα το ανέβασα ξεκλείδωτο για όποιον θέλει να το δει και να κριτικάρει.
Το έφτιαξα στο LibreOffice
https://drive.google.com/open?id=0ByVbXJxpUVNkaVMzYThyNG1fNlU
αλλά το έχω σώσει και για Microsoft
https://drive.google.com/open?id=0ByVbXJxpUVNkeTBsdVVGZ01HQ1U
Ελπίζω να παίζει (περισσότερο φοβάμαι τις μορφοποιήσεις). Επίσης, μου βγήκε λίγο γκρίζο

..

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2015 :  18:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστούμε sonik.Θα το μελετήσουμε!

Edited by - mashine on 16/12/2015 19:03:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2015 :  19:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστούμε!
Την στήλη για τα παπούτσια για να εισάγουμε τα παπούτσια που χρησιμοποιούμε την έχεις αφαιρέσει η εγώ δεν τα βλέπω?
Καλή συνέχεια

--------------------------------------------------------------------------------------------
"If you're going through hell, keep going"
Manolis Psaradakis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikos forlan
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2015 :  20:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά μπράβο, για την δουλειά σας που εμείς χαιρόμαστε.
Αν κατάλαβα αυτό δεν είναι το τελικό;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2015 :  20:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο για το ημερολόγιο καθώς και για τον χρόνο που αφιερώνεις για να το εξελίξεις.
Μιά καλοπροαίρετη παρατήρηση, τα κουτάκια αλλά και τα γράμματα είναι πολύ μικρά, υπάρχουν άνθρωποι με προβλήματα όρασης και θα δυσκολευτούν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2015 :  00:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι τελικό, θα το τελειώσω την επόμενη βδομάδα ελπίζω. Αν εντοπίσετε λαθάκια ενημερώστε με. Μανώλη τα παπούτσια είναι στο φύλλο με το ευφυές όνομα VariousYear. Θέσεις για 20 ζεύγη. Xipolite έχεις δίκιο, είναι πολύ μικρά αλλά όποιος θέλει αλλάζει το ζουμ όπως τον βολεύει. Σήμερα το άνοιξα και στο LibreOffice σε Windows και υπάρχουν κάποιες διαφορές στη μορφοποίηση σε σχέση με αυτό που δουλεύω σπίτι σε Linux. Αν βρω θα δω πως φαίνεται και στο Office. Και πάλι ότι εντοπίσετε ευπρόσδεκτο.


..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  14:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο το ημερολόγιο είναι πολύ καλό!!!
εάν το έχεις ενημερώσει για το 2016 ανέβασε το
Ευχαριστώ
Καλή χρονιά σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  19:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη, κάτι μικρολεπτομέρειες και θα το ανεβάσω αύριο κάποια στιγμή. Σκόπευα να το τελειώσω σήμερα αλλά προέκυψε πάρτυ :)
Καλή χρονιά να έχουμε

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2015 :  20:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλή δουλεία.Συγχαρητήρια.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2016 :  01:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναστάσιε ευχαριστώ.
Κατάφερα να το τελειώσω, ελπίζω χωρίς λαθάκια. Έγραψα κάποιες οδηγίες στο έγγραφο αν και νομίζω η συμπλήρωση είναι προφανής. Λίγα σχόλια: στο μεγαλύτερο μέρος έχω χρησιμοποιήσει αγγλικά αν και το μετάνιωσα τελευταία, βασικά γιατί έτσι τα είχα στα έγγραφα που χρησιμοποιούσα (συνήθεια από τη δουλειά). Για το μέγεθος το έγραψα και πιο πάνω, μπορείτε να κάνετε μεγέθυνση σμίκρυνση όπως σας βολεύει. Το έκανα αρκετά μικρό γιατί θέλω να βλέπω όσο το δυνατόν περισσότερα χωρίς να χρειάζεται να κάνω κύλιση συνέχεια. Επίσης, τελευταία συνειδητοποίησα κάτι που λείπει προφανώς, δεν υπάρχει δυνατότητα για καταγραφή διπλών προπονήσεων, αλλά δεν μπόρεσα να σκεφτώ κάποια απλή λύση. Το έγγραφο έχει φτιαχτεί σε Libre Office σε Linux, και πιθανώς να υπάρχουν κάποια θεματάκια στη μορφοποίηση σε άλλα λειτουργικά και προγράμματα επεξεργασίας. Οι σύνδεσμοι
https://drive.google.com/open?id=0ByVbXJxpUVNkQjV1bjBQSzg4UFU
και για Microsoft Office
https://drive.google.com/open?id=0ByVbXJxpUVNkV1N2ODNnbDhWUDA
Θα το εκτιμούσα ότι λαθάκια εντοπίσετε ή ότι παρατηρήσεις θα θέλατε να κάνετε να μου γράψετε είτε εδώ ή σε προσωπικό μήνυμα. Επίσης, ελεύθερα αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι.
Ευχαριστώ και πάλι το Διονύση (Skakinen) για την εξαιρετική δουλειά του, στην οποία βασίστηκα.
Εύχομαι καλή χρονιά, καλές καταγραφές και μακριά από τραυματισμούς.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

psaras
Senior Forum-Runner

Denmark


559 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2016 :  18:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit psaras Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο το κατέβασα αλλά εχω πρόβλημα με την λίστα παπουτσιών,δεν μου τα βγάζει στο μενού της προπόνησης.Ίσως να κάνω κάτι λάθος εγώ , δεν τα καταφέρνω καλά σε τέτοια κόλπα .Προς το παρόν εχω αλλάξει ημερομηνίες στο αρχείο του Διονύση και περνάω προπονήσεις.
Ελπίζω να βρω άκρη και με το δικό σου αρχείο σύντομα
Ευχαριστώ πολύ

--------------------------------------------------------------------------------------------
"If you're going through hell, keep going"
Manolis Psaradakis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2016 :  19:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη θα το τσεκάρω τη Δευτέρα στη δουλειά. Υποθέτω χρησιμοποιείς Microsoft Office.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2016 :  20:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sonik

Μανώλη θα το τσεκάρω τη Δευτέρα στη δουλειά. Υποθέτω χρησιμοποιείς Microsoft Office.


Γιώργο, τσέκαρε το drop-down list και τη μεταφορά των δεδομένων από το info στο run. Δε λειτουργεί το κουμπί της επιλογής και δεν δέχεται την αλλαγή των δεδομένων (παπούτσια κλπ).
Επίσης παρατηρώ πως η μεταφορά των γραφικών είναι προβληματική στο office.
ΥΓ. Η προσπάθεια σου είναι εξαιρετική, μπορείς να την τελειοποιήσεις!!!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2016 :  20:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατέβασα το αρχείο για windows αλλά δεν ανοίγει, τι μπορεί να φταίει;
Σε εσάς δουλεύει κανονικά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2016 :  21:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επιπλέον στο microsoft version μερικά tabs (worksheets όπως runs,και τα 2 τελευταία) όταν τα επιλέγεις εξαφανίζειτα υπόλοιπα. Οπως και να έχει πραγματικά εξαιρετική προσπάθεια και αναβάθμιση σε σύγκριση με το προηγούμενο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2016 :  00:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον κακώς δεν βρήκα υπολογιστή με MS Office να το δοκιμάσω πριν το ανεβάσω. Θα το κάνω τη Δευτέρα. Μέχρι τότε σε Libre Office μόνο που είναι και ελεύθερο.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000