Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 New Balance Boracay, Zante, Vazee (pace, rush).
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/12/2015 :  21:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα.
Έπειτα από αρκετές δοκιμές παπουτσιών (τις οποίες συνεχίζω...), βολεύτηκα αρκετά με τα New Balance 890v4. Έχω πάρει και το V3 αλλά το 4 μου κάθισε καλύτερα.Από ότι διάβασα τα 890v σταματάνε στο 5 και δεν θα συνεχίσουν να τα βγάζουν.Γνωρίζετε από τα παραπάνω μοντέλα ποιο ίσως θα πλησιάζει στη σειρά 890v;

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  14:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kατά σειρά απορροφητικότητας και ξεκινώντας από το πιο "μαλακό, σε εισαγωγικά γιατί δεν ανήκουν στην κλασική κατηγορία cushioning,έχουμε zante, rush, pace. To rush έχει λογική τιμολόγηση και στην Ελλάδα,στα 104 ευρώ, οπότε στις χειμερινές εκπτώσεις θα είναι ευκαιρία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  19:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλεξανδρε το zante δεν το φερνουν ακομα στην Ελλαδα. Εξω εχει αρχισει να πεφτει αρκετα η τιμη του (ψηνομαι να το δοκιμασω...αλλα ειναι και το Boracay για το οποιο δεν γνωριζω κατι....).


uote]Originally posted by ALEXANDROSG

Kατά σειρά απορροφητικότητας και ξεκινώντας από το πιο "μαλακό, σε εισαγωγικά γιατί δεν ανήκουν στην κλασική κατηγορία cushioning,έχουμε zante, rush, pace. To rush έχει λογική τιμολόγηση και στην Ελλάδα,στα 104 ευρώ, οπότε στις χειμερινές εκπτώσεις θα είναι ευκαιρία!
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patsio
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  19:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το Boracay μπορείς να διαβάσεις μια πληρέστατη παρουσίαση στο Solereview (το Boracay αντικαθιστά το 980)
Σκέφτομαι και εγώ να τα αγοράσω online αλλά με προβληματίζει το μέγεθος, υπάρχει αντιστοιχία με τα Saucony? (σε Kinvara 3 & 5 το US10.5 μου είναι τέλειο).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  19:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Zante υπάρχει εδώ και πολύ καιρό στην Ελλάδα, Βίκυ. Φοβερό παπούτσι, κατά την γνώμη μου πάντα.

@patsio:
Το Boracay είναι true to size. Σε σχέση με το Kinvara 5, πας σε ίδιο μέγεθος. Απλά το K5 είναι πιο φαρδύ μπροστά.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  19:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόνο σε αντρικό το Zante εδώ...όπως και το 880 V5 (άλλης κατηγορίας βέβαια) έχει έρθει μόνο στο αντρικό.
quote:
Originally posted by echetlos

Το Zante υπάρχει εδώ και πολύ καιρό στην Ελλάδα, Βίκυ. Φοβερό παπούτσι, κατά την γνώμη μου πάντα.

@patsio:
Το Boracay είναι true to size. Σε σχέση με το Kinvara 5, πας σε ίδιο μέγεθος. Απλά το K5 είναι πιο φαρδύ μπροστά.

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  20:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α μάλιστα...δεν το ήξερα.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  20:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης δε φέρνουν στην Ελλάδα τα 870v4, 1500, 1210 Leadville. Όταν τους ρώτησα στην Expo γιατί δε φέρνουν το νέο 870 μου είπαν ότι η σειρά θα καταργηθεί, όπως αντίστοιχα καταργούν το 890 για χάρη του Vazee.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  20:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο μενω Θεσ/νικη, επικοινωνησα με το καταστημα της New Balance γιατι ηθελα να παω να το δω απο κοντα και μου ειπαν οτι επειδη εχει πολυ ζητηση δεν ερχεται....ισως απο την ανοιξη...
Μια συγκριση zante με Boracay μπορεις να κανεις;;
quote]Originally posted by echetlos

Το Zante υπάρχει εδώ και πολύ καιρό στην Ελλάδα, Βίκυ. Φοβερό παπούτσι, κατά την γνώμη μου πάντα.

@patsio:
Το Boracay είναι true to size. Σε σχέση με το Kinvara 5, πας σε ίδιο μέγεθος. Απλά το K5 είναι πιο φαρδύ μπροστά.

"My sport is your sport's punishment"
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  20:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα zante τα έψαξα κι εγώ Θεσσαλονίκη, δεν τα είχαν. Ούτε στο site της nb.gr υπάρχουν.Τελικά κατέληξα στα zealot, δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχουν με τα zante.
Ψήνομαι πάντως για το 1500 να είναι η επόμενη επιλογή μου.

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  20:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε σχετικά δικά μου παράπονα για το 1210 μου απάντησαν πως δεν περιλαμβάνεται στη λίστα των εισαγόμενων κωδικών. Εγώ το πήρα από γερμανικό σάιτ, εδώ η NB Greece το φερε αποκλειστικά σαν προσωπική χορηγία για τον υπερμαραθωνοδρόμο Παντελή Καμπαξή.
quote:
Originally posted by dimitrissss

Επίσης δε φέρνουν στην Ελλάδα τα 870v4, 1500, 1210 Leadville. Όταν τους ρώτησα στην Expo γιατί δε φέρνουν το νέο 870 μου είπαν ότι η σειρά θα καταργηθεί, όπως αντίστοιχα καταργούν το 890 για χάρη του Vazee.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  20:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To κακό είναι ότι και σε άλλο κατάστημα που είχα ρωτήσει (Οutrun) μου είχαν πει ότι δε μπορούν να φέρουν αυτοί κάποιο μοντέλο αν δε το φέρνει η ελληνική αντιπροσωπεία της New Balance. Ας όψονται τα capital. Βλέπω αυτές τις μέρες και τα Pegasus 32 στο runningwarehouse.eu στα €77 και μου έρχεται το εγκεφαλικό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  22:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Zante ή Boracay πιο προπονητικό;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  22:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βίκυ,
Zante και Boracay είναι διαφορετικές κατηγορίες.
Το πρώτο είναι ένα performance trainer, πολύ ελαφρύ, αρκετό cushioning αλλά semi-firm, με το οποίο μπορείς να κάνεις πολλές δουλειές. Εφαρμογή γάντι σε φτέρνα και καμάρα, σχετικά άνετο toe box. Κορυφαίο transition, "ρολάρει από μόνο του". Προσωπικά, το έχω στο Top-5 ever.
Ξεκάθαρα Kinvara killer...
To Boracay είναι ένα κλασσικό προπονητικό, αρκετά ελαφρύ για την κατηγορία του και με 4άρι drop. Απροβλημάτιστη universal εφαρμογή. Αρκετά άκαμπτο όμως. Απορροφητικό αλλά όχι μαλακή αίσθηση σαν gel ή boost. Πολύ ωραίο παπούτσι, το προτιμώ από το zealot.
Είχα γράψει κι ένα κατεβατό γι αυτά παλαιότερα...

Γιώργο, το 1500 είναι παπουτσάρα, πάρ' το.-
Δεν ξέρω βέβαια τα γούστα σου, μιας και είναι αρκετά σκληρό...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  22:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο σε ευχαριστω πολυ για τις διευκρινισεις.Καταληγω οτι θα τα δοκιμασω και τα δυο, ξεκινωντας μαλλον απο το zante. Το zealot το αγορασα...κατι δεν μου καθεται καλα, δεν το εχω φορεσει αρκετα ομως.....του δινω μερικες ευκαιρειες ακομα.
Ψαχνω τον αντακαταστατη του 890.....


quote]Originally posted by echetlos

Βίκυ,
Zante και Boracay είναι διαφορετικές κατηγορίες.
Το πρώτο είναι ένα performance trainer, πολύ ελαφρύ, αρκετό cushioning αλλά semi-firm, με το οποίο μπορείς να κάνεις πολλές δουλειές. Εφαρμογή γάντι σε φτέρνα και καμάρα, σχετικά άνετο toe box. Κορυφαίο transition, "ρολάρει από μόνο του". Προσωπικά, το έχω στο Top-5 ever.
Ξεκάθαρα Kinvara killer...
To Boracay είναι ένα κλασσικό προπονητικό, αρκετά ελαφρύ για την κατηγορία του και με 4άρι drop. Απροβλημάτιστη universal εφαρμογή. Αρκετά άκαμπτο όμως. Απορροφητικό αλλά όχι μαλακή αίσθηση σαν gel ή boost. Πολύ ωραίο παπούτσι, το προτιμώ από το zealot.
Είχα γράψει κι ένα κατεβατό γι αυτά παλαιότερα...

Γιώργο, το 1500 είναι παπουτσάρα, πάρ' το.-
Δεν ξέρω βέβαια τα γούστα σου, μιας και είναι αρκετά σκληρό...

"My sport is your sport's punishment"
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patsio
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2015 :  00:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και για το Zante έχει αναλυτική παρουσίαση το Solereview (Τώρα συνειδητοποίησα ότι η NB έδωσε ονόματα νησιών στα νέα της μοντέλα, Ζάκυνθος και Boracay στις Φιλιππίνες! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000