Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 New Balance Boracay, Zante, Vazee (pace, rush).
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  07:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

ευχαριστώ, θα το εχω υπόψιν μου.
Ο πωλητής της ΝΒ πάντως δεν είχε άποψη.

Και όταν τον ρώτησα γιατί σταματάνε τα 2E και φέρνουν στα καινούρια μόνο D, μου είπε γιατί τα καινούρια δεν έχουν ραφές και δεν Θα ενοχλεί που είναι στενότερα. Περίεργο μου φαίνεται σαν εξήγηση.
Εγώ φοράω 2E. Αν βάλω D πρέπει να είναι μισό με ένα νούμερο μεγαλύτερο.


________
Στέφανος



Αν ψάξεις στο Google 2Ε υπάρχει. Οι πωλητές λένε ότι τους συμφέρει. Αν κάτι τους έχει τελειώσει ή δεν το φέρνουν γιατί δεν φεύγει εύκολα, ξέρουν πως θα στο πουν.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  09:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Orcatattoo

NB Boracay κι ο Θεός βοηθός... στα 80 ευρώ απο runnershop.. ωραία αίσθηση στο διάδρομο του μαγαζιού, αλλά επιφυλάσσομαι γιατί την εχω πατήσει, οπότε μέχρι να γίνουν κάποια τρεξίματα, ας μην πω πολλά.. ίδωμεν...


Good things come to those who wait..



Γεια σου Μητσάρα!
Λίγο το χαμηλό drop να προσέξεις στην αρχή.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  09:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα καλός στο να κρίνω παπούτσια (μάλλον το ανάποδο - φοράω και τρέχω με τα πάντα και δεν καταλαβαίνω πολλά πολλά), θεωρώ το NB Boracay το καλύτερο παπούτσι που έχω φορέσει έως τώρα. (τα υπόλοιπα είναι Brooks Ghost 6 & 7, Asics Nimbus, Asics Cumulus, Adidas Response Boost, Adidas Sonic Boost, Mizuno Musha 3, Nike Free Run 4 v4, New Balance 790v3)
θα το φορούσα σε αγώνες από 10Κ έως και μαραθώνιο (το έχω πρώτο φαβορί να το βάλω στην Ψάθα στα 50Κ)
Προπονητικά, το φοράω τόσο στα 10αράκια easy, στα long run, αλλά και στα πιο σβέλτα κομμάτια κοντά στο κατώφλι, πχ 4*2Κ @ 4:15.
Δεν το φοράω στα πολύ μικρά και πολύ γρήγορα κομμάτια, πχ 400άρια ή 800άρια.
Αν τύχει και το βρω κοντά στα 60€ τελική τιμή, θα χτυπήσω άλλο ένα ζευγάρι να υπάρχει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Orcatattoo
Senior Forum-Runner

587 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  14:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Orcatattoo

NB Boracay κι ο Θεός βοηθός... στα 80 ευρώ απο runnershop.. ωραία αίσθηση στο διάδρομο του μαγαζιού, αλλά επιφυλάσσομαι γιατί την εχω πατήσει, οπότε μέχρι να γίνουν κάποια τρεξίματα, ας μην πω πολλά.. ίδωμεν...


Good things come to those who wait..



Γεια σου Μητσάρα!
Λίγο το χαμηλό drop να προσέξεις στην αρχή.

"My sport is your sport's punishment"



Νικόλα, το χαμηλό drop το ψιλοσυνήθισα από το breakthru που πήρα και έτρεξα (και το μετάνιωσα για να είμαι ειλικρινής) στον ΚΜΑ φέτος. Κατέληξα στο Boracay γιατί ψάχνω μια αίσθηση κοντά σε αυτή του nimbus αλλα πιο ελαφρύ.
Με το breakthru δυστυχώς δεν βρήκα αυτό που εψαχνα με αποτέλεσμα να κακοπςράσω και να κάνω αλχημείες.
Για να δούμε...


Good things come to those who wait..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  14:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως δεν είναι μαλακό, Δημήτρη. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν έχει αρκετό cushioning...


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Orcatattoo
Senior Forum-Runner

587 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  15:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι σίγουρα πιο μαλακό απο το nimbus, αλλά ετσι κι αλλιώς δεν ήταν αυτό το κριτήριο. Σε γενικές γραμμές, το νιώθω πολύ άνετο, εχει αγκαλιάσει το πόδι (παρόλο που δεν είναι "καλτσοειδές"), είναι ελαφρύ. Στο forefoot εχει πολύ cushioning (εκεί ήταν που βέλαξα με το breakthru), η σόλα του είναι αρκετά δύσκαμπτη για το βάρος του. Φαινομενικα, το μόνο μείον που εχω εντοπίσει είναι το grip της σόλας που μου δίνει την αίσθηση οτι σε βρεγμένη ελληνική άσφαλτο θα είμαι η χαρά του φυσικοθεραπευτή...
Κι όλα αυτά στον καφε.. Μέχρι να το φορέσω σε τρέξιμο, υπομονή!


Good things come to those who wait..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Salvador
Forum-Runner

71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  15:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υστερα απο καμια 300αρια χλμ με τα Boracay, δηλωνω ενθουσιασμενος. Χωρις να το παιζω ειδικος, η αισθηση που μου αφηνουν ειναι ο ιδανικος συνδυασμος responsiveness και cushioning. Αρκετη προστασια (οχι υπερβολικη), χωρις να χανει σε ταχυτητα, θεωρω οτι σε αυτο βοηθαει η στενη τους γραμμη που μου ταιριαζει κουτι και το χαμηλο βαρος. Ξερει κανεις πως μπορω να βρω και τα αλλα χρωματα πλην των μπλε και πορτοκαλογκριζου που εχω βρει μεχρι τωρα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  23:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα.
Μπες στο Runningsware house eu. το εχει σε κιτρινο..59 ευρω.
Βαλε στο google coupon για το παραπανω site και θα σου βγαλει καποιο. Το παραπανω site δεχεται μεταφορα χρηματων σε λογαριασμο τους....
quote:
Originally posted by Salvador

Υστερα απο καμια 300αρια χλμ με τα Boracay, δηλωνω ενθουσιασμενος. Χωρις να το παιζω ειδικος, η αισθηση που μου αφηνουν ειναι ο ιδανικος συνδυασμος responsiveness και cushioning. Αρκετη προστασια (οχι υπερβολικη), χωρις να χανει σε ταχυτητα, θεωρω οτι σε αυτο βοηθαει η στενη τους γραμμη που μου ταιριαζει κουτι και το χαμηλο βαρος. Ξερει κανεις πως μπορω να βρω και τα αλλα χρωματα πλην των μπλε και πορτοκαλογκριζου που εχω βρει μεχρι τωρα;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Salvador
Forum-Runner

71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  23:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω πολυ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2016 :  00:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

To 880 ίσως ή το νέο 890v5. Δε τα έχω δοκιμάσει. Το κακό με τη ΝΒ Ελλάδος είναι ότι δε φέρνει όλα τα μοντέλα. Π.χ. 1500 και 870v4 δεν έχει σε ελληνικά καταστήματα.


To 880 ειναι το 890 σε πιο βαρύ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2016 :  00:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by papako

μόλις γύρισα απο την NB με ένα 890V5 στα 69€. Δοκίμασα και ενα ζαντε αλλά για κάποιο λόγο με ενοχλούσε στην κάμαρα.

Μπορεί να έτυχε, θα ξαναδοκιμάσω όταν ξαναπεράσω.
Στέφανος



Αυτό το "εξογκωμα" που περιγράφεις, εξαφανίζεται μόλις ξεκινήσεις να τρέχεις.

"My sport is your sport's punishment"


Αυτό μου έβγαζε κ μένα το 890!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2016 :  00:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than

Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα καλός στο να κρίνω παπούτσια (μάλλον το ανάποδο - φοράω και τρέχω με τα πάντα και δεν καταλαβαίνω πολλά πολλά), θεωρώ το NB Boracay το καλύτερο παπούτσι που έχω φορέσει έως τώρα. (τα υπόλοιπα είναι Brooks Ghost 6 & 7, Asics Nimbus, Asics Cumulus, Adidas Response Boost, Adidas Sonic Boost, Mizuno Musha 3, Nike Free Run 4 v4, New Balance 790v3)
θα το φορούσα σε αγώνες από 10Κ έως και μαραθώνιο (το έχω πρώτο φαβορί να το βάλω στην Ψάθα στα 50Κ)
Προπονητικά, το φοράω τόσο στα 10αράκια easy, στα long run, αλλά και στα πιο σβέλτα κομμάτια κοντά στο κατώφλι, πχ 4*2Κ @ 4:15.
Δεν το φοράω στα πολύ μικρά και πολύ γρήγορα κομμάτια, πχ 400άρια ή 800άρια.
Αν τύχει και το βρω κοντά στα 60€ τελική τιμή, θα χτυπήσω άλλο ένα ζευγάρι να υπάρχει.


Θάνο σε σχεση με το ghost 6 & το ΝΒ 790, το boracay είναι στο ίδιο νούμερο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2016 :  01:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Όπως είπε κι ο Δημήτρης, το 890V5 είναι παρεμφερές του Ride. Ελαφρύ προπονητικό.
Αν θες να καλύψεις και τις πιο up tempo περιπτώσεις, δες το Zante.
Γεγονός είναι πάντως πως δεν μπορείς να τα έχεις όλα...

"My sport is your sport's punishment"


Κ κεί που λέμε πως κάτι καταλάβαμε, πετάει ενα uptempo κ "αει συννενοησου" που λεν κ στο χωριό μου...Τι ειναι αυτό ρε γιατρέ;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2016 :  01:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα γρήγορα τέμπο φαντάζομαι πως εννοεί! με το 890v5 είναι αλήθεια πως ζορίζομαι λίγο παραπάνω για να κατεβάσω ρυθμό (σε σημείο που σκέφτομαι σοβαρά να τρέχω με άλλο παπούτσι τα γρήγορα τέμπο μου για να μπορέσω να πιάσω το στόχο της προπόνησης) οπότε μάλλον το Zante θεωρείται "πιο γρήγορο παπούτσι".

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2016 :  08:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by than

Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα καλός στο να κρίνω παπούτσια (μάλλον το ανάποδο - φοράω και τρέχω με τα πάντα και δεν καταλαβαίνω πολλά πολλά), θεωρώ το NB Boracay το καλύτερο παπούτσι που έχω φορέσει έως τώρα. (τα υπόλοιπα είναι Brooks Ghost 6 & 7, Asics Nimbus, Asics Cumulus, Adidas Response Boost, Adidas Sonic Boost, Mizuno Musha 3, Nike Free Run 4 v4, New Balance 790v3)
θα το φορούσα σε αγώνες από 10Κ έως και μαραθώνιο (το έχω πρώτο φαβορί να το βάλω στην Ψάθα στα 50Κ)
Προπονητικά, το φοράω τόσο στα 10αράκια easy, στα long run, αλλά και στα πιο σβέλτα κομμάτια κοντά στο κατώφλι, πχ 4*2Κ @ 4:15.
Δεν το φοράω στα πολύ μικρά και πολύ γρήγορα κομμάτια, πχ 400άρια ή 800άρια.
Αν τύχει και το βρω κοντά στα 60€ τελική τιμή, θα χτυπήσω άλλο ένα ζευγάρι να υπάρχει.


Θάνο σε σχεση με το ghost 6 & το ΝΒ 790, το boracay είναι στο ίδιο νούμερο;



Καλημέρα,
Δώσε μου λίγο χρόνο να τα δω και σου απαντάω αύριο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000