Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 New Balance Boracay, Zante, Vazee (pace, rush).
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

tsimpan17
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  17:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά σήμερα κατεληξα. Με την τροποπη του πωλητή αγορασα new balance 890v5 .μου φάνηκε ελαφρύ αύριο θα το δοκίμασω αλλά τόσο ίδιο με το 790v4.δεν διέκρινα διαφορες.μήπως εκανα λάθος?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  18:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλή αγορά, από τα ελαφρύτερα προπονητικά που μπορούσες να βρεις.
Το είχα ξεχάσει εντελώς (παρόλο που το είχα κιόλας) όταν με είχες ρωτήσει να σου προτείνω κάτι...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  18:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vicky

Αν δεν σου βγει το νουμερο μπορεις να τα στειλεις πισω και να ζητησεις αλλο νουμερο...δεν χρεωνεσαι μεταφορικα....τυπωνεις ενα κουπονι απο το site τους και απο τη διαδικασια επιστροφων, πηγαινεις στα ελτα παραδινεις το πακετο σου και αυτοι το στελνουν στη feedex και απο εκει Γερμανια.
Επισης τα παπουτσια θα σου ερθουν σε δυο μερες γιατι τα στελνουν με τη feedex...
quote:
Originally posted by nickdim

Ναι. Και άριστη εξυπηρέτηση
quote:
Originally posted by Vicky

Λογικη τιμη. Με το καλο να ερθουν.
Απο runningswarehouse.eu;
quote:
Originally posted by nickdim

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά παρήγγειλα τα Boracay νούμερο US 13.Ελπίζω να μου καθίσουν καλά. Πλήρωσα (μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό)μέσω winbank χωρίς κανένα πρόβλημα. Τελική κόστος 68,83 (59,80€ αρχική - 10% κουπόνι + 15,00€ μεταφορικά.








Γερμανία είναι η έδρα τους; Δεν το ήξερα, θα τους προτιμήσω:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  18:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tsimpan17

Τελικά σήμερα κατεληξα. Με την τροποπη του πωλητή αγορασα new balance 890v5 .μου φάνηκε ελαφρύ αύριο θα το δοκίμασω αλλά τόσο ίδιο με το 790v4.δεν διέκρινα διαφορες.μήπως εκανα λάθος?



Είναι πιο racing παπουτσακι. Το 790 πολύ πιο προπονητικό.
Καλοφορετα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsimpan17
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  18:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν έχουν την ίδια στενή εφαρμογή που είχαν τα 790..Επίσης θέλω μια πρόταση για παπούτσι μαραθωνίου...για φίλο μου.ύψος 1.81 βάρος 81 ρεκόρ 3.05.τωρινό fastwitch7 κ πάλι ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickdim
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  18:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το κακό είναι ότι εάν δεν κάτσει το νούμερο δεν υπάρχει ούτε μεγαλύτερο, ούτε μικρότερο
quote:
Originally posted by Vicky

Αν δεν σου βγει το νουμερο μπορεις να τα στειλεις πισω και να ζητησεις αλλο νουμερο...δεν χρεωνεσαι μεταφορικα....τυπωνεις ενα κουπονι απο το site τους και απο τη διαδικασια επιστροφων, πηγαινεις στα ελτα παραδινεις το πακετο σου και αυτοι το στελνουν στη feedex και απο εκει Γερμανια.
Επισης τα παπουτσια θα σου ερθουν σε δυο μερες γιατι τα στελνουν με τη feedex...
quote:
Originally posted by nickdim

Ναι. Και άριστη εξυπηρέτηση
quote:
Originally posted by Vicky

Λογικη τιμη. Με το καλο να ερθουν.
Απο runningswarehouse.eu;
quote:
Originally posted by nickdim

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά παρήγγειλα τα Boracay νούμερο US 13.Ελπίζω να μου καθίσουν καλά. Πλήρωσα (μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό)μέσω winbank χωρίς κανένα πρόβλημα. Τελική κόστος 68,83 (59,80€ αρχική - 10% κουπόνι + 15,00€ μεταφορικά.







Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2016 :  20:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tsimpan17

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν έχουν την ίδια στενή εφαρμογή που είχαν τα 790..Επίσης θέλω μια πρόταση για παπούτσι μαραθωνίου...για φίλο μου.ύψος 1.81 βάρος 81 ρεκόρ 3.05.τωρινό fastwitch7 κ πάλι ευχαριστώ




Αφού φοράει το Fastwitch (κι είναι και γρήγορος...), ΝΒ 1500V1.
Μην ψάξει τίποτε άλλο.-

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2016 :  00:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
new balance 890v5: ΠΑΠΟΥΤΣΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  22:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα πρώτα 30 (+15...) περιπου χλμ έγιναν με το zante...και σε άσφαλτο κ σε ταρτάν κ σε πλακάκια-καλντερίμι...σήμερα σε 15αρι.
Όταν είχα πρωτοφορέσει τα 890v4 είχα εντυπωσιαστεί, παρόλο που μου ηταν μικρά. Τώρα με τα zante, που μαλλον μου πανε γάντε, εχω πάθει πλάκα...
Βοηθάει κ η επιπλέον τρύπα γιατί το δεξί μου πόδι ειναι βλαμμένο...
Δυο παρατηρήσεις: λιγο ακομα μακρύτερο κορδόνι ήθελε. Και λιγο ακομα μεγαλύτερη γλώσσα.
Όταν τα πιάνεις στα χέρια σου ειναι τοσο ελαφριά (220gr τα ζύγισα στο 42,5) που φοβάσαι, ειδικά αν εισαι 85 κιλά (1,77 το πολυ) κ έχεις κήλες και αλλα ωραία στη μέση...
Όμως μια χαρά απορρόφηση εχει, ενώ κ τα 6mm δε δημιουργούν πρόβλημα. Βέβαια πριν έτρεχα με 8mm αλλα κ με 12.
Έχουν τρομερή εφαρμογή με απίστευτα άνετο toe box ακομα κ για φαρδυπόδηδες σαν κ μένα. Σε προκαλεί να τρέξεις γρήγορα!
Θα κριθεί κ στο μεγάλο LR (έως 2,5 ώρες, τα έχουμε πει αυτά;)) αν θα τρέξω το μαραθώνιο με αυτά ή με το στανταρακι που λέγεται ride 7.
Με τιμή 71€ δε βλέπω αντίπαλο για αποστάσεις 21-42χλμ! Και με αλλα 60€ παίρνεις το 790 για υποστήριξη και τελείωσες για μισή σεζόν. Πετάει η ΝΒ!

Ενημέρωση 2/1: σήμερα τα δοκίμασα σε τεμπακια (cruise intervals), στο 04:38.
Όταν ξεκίνησα το ζέσταμα, έχοντας τις προηγούμενες ημέρες τρέξει με τα ride 7 (τα παλιά, που έχουν ήδη 800χλμ αλλά τα νιώθω πολύ άνετα-λέτε να ειναι που τα είχα πάρει μισό νούμερο μεγαλύτερα;), ένιωθα τα zante πολύ σκληρά, ειδικά από τη μέση κ μπροστά! Πονούσαν τα πόδια (είχα φορτώσει το ΠΣΚ), έλεγα δεν ειναι καλή ημέρα σήμερα. Μόλις άνοιξα ρυθμό, όλα έφτιαξαν! Το παπούτσι ειναι εκεί αλλα δε σε απασχολεί ενώ νομίζω πως θέλει γκάζια:)
Κάτι που παρατήρησα κ δικαιώνει (πάλι:)) τον Νίκο: το toe box παραείναι ευρύχωρο. Για τέτοιου στυλ παπούτσι θα το ήθελα πιο στενό. Ίσως ειναι κ το φαρδύ μου πόδι βέβαια, αλλα δε μπορεί το 790 (v3) να ειναι πιο εφαρμοστό μπροστά, ενώ ειναι σαφώς πιο προπονητικό!
Τέλος θα δοκιμάσω μακρύτερα κορδόνια, τα μαμίσια στο πόδι μου δε χωράνε σε όλες τις τρύπες...

Edited by - big-blue on 03/02/2016 01:38:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2016 :  09:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έπρεπε ρε κερατά να σ' αφήσω να πάρεις το vazee...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsimpan17
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2016 :  09:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον φίλο echetlos. O φιλος δεν μπόρεσε να βρει στο νούμερο του τα 1500v1 που προτεινες και χτες παρήγγειλε τα boston 4... Μαλλον για την προπόνηση και για τον αγωνα τα fastwitch 6.Υπεκειψα στον πειρασμο(special price) και αγόρασα κ για μενα Adidas adios 2 για αγωνιστικα αφού θα κανω δεκαρι και ημι..Δεν νομιζω να μην κουβαλησουν τα 80 μου κιλα. Την γνωμη σου σε παρακαλώ. Θα σου κανουμε κ αιτημα φιλιας στο face.. Τοσο σε έχουμε
κουράσει να ξέρεις με ποιον μιλας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2016 :  11:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα φίλε μου, καθόλου δεν με έχεις κουράσει.
Γιατί το Boston 4;
Το 5 είναι πολύ καλύτερο και σε πολύ χαμηλή τιμή...

Το adios είναι εξαιρετικό παπούτσι και σχετικά απορροφητικό, για την κατηγορία του πάντα.
Βεβαίως και κάνει για τα κιλά σου, αρκεί να σ' αρέσει το πάτημά του. Αυτό είναι το κριτήριο, όχι το βάρος σου.
Γενικότερα, θεωρώ ότι ο καθένας μπορεί να τρέξει με ό,τι θέλει, αρκεί να δώσει ένα διάστημα προσαρμογής, αν κρίνει πως αυτό είναι απαραίτητο.
Βαλε τα adios σιγά σιγά στο rotation, ξεκινώντας από τις μικρότερες και πιο γρήγορες προπονήσεις και δες πώς πάει.
Μην τα φοβηθείς πάντως, συνήθεια είναι...

ΥΓ: το FB ουσιαστικά το έχω ανενεργό, δεν έχω καν φίλους...


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2016 :  14:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Έπρεπε ρε κερατά να σ' αφήσω να πάρεις το vazee...

"My sport is your sport's punishment"


Ξέρεις κάτι παραπάνω;
Ετσι όπως το είδα το vazee ούτε ημί δε θα έβγαζα. Θα έπαιρνα πόδια κ μέση στις μασχάλες (σαν τον άλλον με το 43ο)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsimpan17
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2016 :  22:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Boston 4 γιατι δεν εχει αφρο... Δεν το θέλουμε το boost. Την πατησαμε με τα energy.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2016 :  22:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καμμία σχέση τα Boston με τα Energy.
Τα πρώτα δεν έχουν μόνο boost αλλά και απλό EVA. Εντελώς άλλη αίσθηση.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000