Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 2ος Δρόμος Αθανάτων 140χλμ.-28/10/2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  22:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Σπύρο.

Καλή δύναμη και καλό αγώνα σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2016 :  13:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...συγχαρητηρια σε ολους,τερματισαντες και μη, διοτι απ'οτι καταλαβα οι συνθηκες του αγωνα ηταν δυσκολες!
Μπραβο Αρη ...αθλος!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  07:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους!!!!!! Το Χαϊδάρι πάντος το "τερμάτισε" --> Τζίμης Βασίλης και Θανάση, Νίκος Σίδερης και το Ξαδελφάκι Ηλία Βαραδά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  10:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!!!!Θέλω από τα βάθη της καρδιάς μου, ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ συμμετείχαν στον 2ο ΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ, ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗ, ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ, απέναντι σε όλους αυτούς τους εθελοντές ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ, που έβαλαν ΠΛΑΤΕΣ για αυτον τον τόσο δύσκολο αγώνα να πραγματοποιηθεί!ΔΙΧΩΣ ΑΥΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΣ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ!Θέλω να ζητησω ένα μεγάλο ΣΥΓΝΩΜΗ για τις όποιες παραλείψεις υπήρχαν πάνω στον αγώνα, ειδικά για το ΧΑΟΣ μέσα στην Καλαμάτα, αποκλειστικός υπέυθυνος είμαι εγώ!!!!!
Θα χαρώ να σας δω και του χρόνου στον 3ο ΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ, και το καλοκαίρι τον Ιούλιο στο ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ στον Άγιο Πέτρο!!!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΑ-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΑΤΕ!!!!
ΤΕΛΟΣ θα ήθελα να σημειώσω ότι ο 2ος ΔΡΟΜΟΣ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ αφιερώνεται στον Μεγάλο Έλληνα ορειβάτη τον Κώστα Τζιβελέκα, που αυτή την εποχή δίνει την ύστατη μάχη με την ζωή!!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  12:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Ευχαριστώ Σπύρο.

Καλή δύναμη και καλό αγώνα σε όλους!



!!! Καλή ξεκούραση τώρα Άρη!!! Αναμένουμε... :-))

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  12:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Aroulio

Ευχαριστώ Σπύρο.

Καλή δύναμη και καλό αγώνα σε όλους!



!!! Καλή ξεκούραση τώρα Άρη!!! Αναμένουμε... :-))

Free your feet...free your senses!




Μανόλο, και σένα σε αναμένυμε κάποια στιγμη φίλε!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  15:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήλθον-Είδον-Τερμάτισα!

Το χα πάρει πολύ καιρό απόφαση κι ήθελα να φτάσω στην Καλαμάτα μου. Ήξερα ότι ο αγώνας ήταν τουλάχιστον απαιτητικός, από πλευράς απόστασης (142km), υψομετρικών (+2.800m) και διάρκειας (24ώρες όριο). Όμως η σχεδόν μόνιμη βροχόπτωση ήταν αυτή που τον έκανε πολύ δύσκολα διαχειρίσιμο για πρωτάρηδες, ή για όσους δεν είχαν support. Ευτυχώς είχα εκπληκτικό τριμελές πλήρωμα –Ορέστης-Vavoulis-Σοφία- που δε με άφησαν σε κανένα σημείο να ανησυχήσω. Επιπλέον φρόντισα κι είχα κι ένα αυτοκίνητο φορτωμένο με τρόφιμα και πλήρη γκαρνταρόμπα. Ενδεικτικά άλλαξα 4 ζευγάρια παπούτσια, 5 μακρυμάνικα, 4 αντιανεμικά.
Πρώτο απρόοπτο η σχεδόν υποθερμία που είχα μουλιασμένος στο 45ο km, αλλά ευτυχώς εκεί στο Λογκανίκο με 25λεπτη στάση δίπλα στη σόμπα, με καυτό τσάι, ζεστά ρούχα κι ένα πόντσο που βρήκε κι αγόρασε το support μου, κατάφερα συμμαζεύτηκα κι επανήλθα.
Δεύτερο απρόοπτο ήταν ότι έχασα τη σήμανση για το σταθμό του 75ου km με αποτέλεσμα να φτάσω σχεδόν στο 77ο km και να γυρίσω πίσω για να είμαι έγκυρος γράφοντας έτσι περίπου 3 km παραπάνω. Εκεί ο χρόνος με πίεζε οριακά και χτύπησα 4km στο 5:50 για φτάσω στη Σπάρτη εμπρόθεσμα, μη γνωρίζοντας για την παράταση που είχε δοθεί.
Ακολούθησε σχεδόν αποκλειστικό περπάτημα στην ανάβαση από τα 200 στα 1.300m, όπου ευτυχώς στο 90ο km – και μετά από 45km απόλυτης μοναξιάς- βρήκα παρέα. Τα γόνατα που ψιλοενοχλούσαν από το 20km, ζορίστηκαν αρκετά στην κατηφόρα από την κορυφή του 107km και τους 7 βαθμούς ως το τέλος. Μετά και την τελευταία ανηφόρα στο 132ο km, υπολόγισα ότι αν ζοριζόμουν να καταφέρω το τελευταίο 10άρι κάτω από 85 λεπτά, τότε θα έφτανα πριν τις 14:00, ανεξαρτήτως παράτασης. Τελικά η θέα της πόλης καταγωγής μου από ψηλά κι η έντονη συναισθηματική φόρτιση μου έδωσαν φτερά στα πόδια. Ξεκίνησα στο 8:00/km κι επιτάχυνα διαρκώς για να βγουν τα τελευταία 4,3km πετώντας στο 5:35 !!! και να τερματήσω περήφανα μαζί με τις κόρες μου, στο άγαλμα του Παπαφλέσσα, μόλις λίγα μέτρα μακριά από το οικογενειακό μου σπίτι.
Τι παραπάνω να ζητήσει κανείς?
Για την ιστορία.... το γλέντησα για 23 ώρες και 30 λεπτά, ενώ το garmin έγραψε 145,34km.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσους στάθηκαν στην αφετηρία!
Πολλά ευχαριστώ σε διοργανωτές, εθελοντές και φυσικά ένα τεραααάστιο ευχαριστώ στο support team μου!
Κάποια στιγμή θα τα εξιστορήσω λεπτομερώς και σε "υπερμυθιστόρημα"!

Edited by - Aroulio on 31/10/2016 16:39:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  16:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio
(...)επιτάχυνα διαρκώς για να βγουν τα τελευταία 4,3km πετώντας στο 5:35 !!!(...)



Μετά από 135+ χιλιόμετρα, ρυθμός στο 5:35...

quote:
Originally posted by Aroulio
(...)Για την ιστορία.... το γλέντησα για 23 ώρες και 30 λεπτά.(...)



Αυτό μετράει! Συγχαρητήρια!


__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  20:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Ήλθον-Είδον-Τερμάτισα!

Το χα πάρει πολύ καιρό απόφαση κι ήθελα να φτάσω στην Καλαμάτα μου. Ήξερα ότι ο αγώνας ήταν τουλάχιστον απαιτητικός, από πλευράς απόστασης (142km), υψομετρικών (+2.800m) και διάρκειας (24ώρες όριο). Όμως η σχεδόν μόνιμη βροχόπτωση ήταν αυτή που τον έκανε πολύ δύσκολα διαχειρίσιμο για πρωτάρηδες, ή για όσους δεν είχαν support. Ευτυχώς είχα εκπληκτικό τριμελές πλήρωμα –Ορέστης-Vavoulis-Σοφία- που δε με άφησαν σε κανένα σημείο να ανησυχήσω. Επιπλέον φρόντισα κι είχα κι ένα αυτοκίνητο φορτωμένο με τρόφιμα και πλήρη γκαρνταρόμπα. Ενδεικτικά άλλαξα 4 ζευγάρια παπούτσια, 5 μακρυμάνικα, 4 αντιανεμικά.
Πρώτο απρόοπτο η σχεδόν υποθερμία που είχα μουλιασμένος στο 45ο km, αλλά ευτυχώς εκεί στο Λογκανίκο με 25λεπτη στάση δίπλα στη σόμπα, με καυτό τσάι, ζεστά ρούχα κι ένα πόντσο που βρήκε κι αγόρασε το support μου, κατάφερα συμμαζεύτηκα κι επανήλθα.
Δεύτερο απρόοπτο ήταν ότι έχασα τη σήμανση για το σταθμό του 75ου km με αποτέλεσμα να φτάσω σχεδόν στο 77ο km και να γυρίσω πίσω για να είμαι έγκυρος γράφοντας έτσι περίπου 3 km παραπάνω. Εκεί ο χρόνος με πίεζε οριακά και χτύπησα 4km στο 5:50 για φτάσω στη Σπάρτη εμπρόθεσμα, μη γνωρίζοντας για την παράταση που είχε δοθεί.
Ακολούθησε σχεδόν αποκλειστικό περπάτημα στην ανάβαση από τα 200 στα 1.300m, όπου ευτυχώς στο 90ο km – και μετά από 45km απόλυτης μοναξιάς- βρήκα παρέα. Τα γόνατα που ψιλοενοχλούσαν από το 20km, ζορίστηκαν αρκετά στην κατηφόρα από την κορυφή του 107km και τους 7 βαθμούς ως το τέλος. Μετά και την τελευταία ανηφόρα στο 132ο km, υπολόγισα ότι αν ζοριζόμουν να καταφέρω το τελευταίο 10άρι κάτω από 85 λεπτά, τότε θα έφτανα πριν τις 14:00, ανεξαρτήτως παράτασης. Τελικά η θέα της πόλης καταγωγής μου από ψηλά κι η έντονη συναισθηματική φόρτιση μου έδωσαν φτερά στα πόδια. Ξεκίνησα στο 8:00/km κι επιτάχυνα διαρκώς για να βγουν τα τελευταία 4,3km πετώντας στο 5:35 !!! και να τερματήσω περήφανα μαζί με τις κόρες μου, στο άγαλμα του Παπαφλέσσα, μόλις λίγα μέτρα μακριά από το οικογενειακό μου σπίτι.
Τι παραπάνω να ζητήσει κανείς?
Για την ιστορία.... το γλέντησα για 23 ώρες και 30 λεπτά, ενώ το garmin έγραψε 145,34km.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσους στάθηκαν στην αφετηρία!
Πολλά ευχαριστώ σε διοργανωτές, εθελοντές και φυσικά ένα τεραααάστιο ευχαριστώ στο support team μου!
Κάποια στιγμή θα τα εξιστορήσω λεπτομερώς και σε "υπερμυθιστόρημα"!





Στην φτήνια θα την βγάλουμε;;;
αυτο μονο;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2016 :  23:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by Aroulio

Ήλθον-Είδον-Τερμάτισα!

Το χα πάρει πολύ καιρό απόφαση κι ήθελα να φτάσω στην Καλαμάτα μου. Ήξερα ότι ο αγώνας ήταν τουλάχιστον απαιτητικός, από πλευράς απόστασης (142km), υψομετρικών (+2.800m) και διάρκειας (24ώρες όριο). Όμως η σχεδόν μόνιμη βροχόπτωση ήταν αυτή που τον έκανε πολύ δύσκολα διαχειρίσιμο για πρωτάρηδες, ή για όσους δεν είχαν support. Ευτυχώς είχα εκπληκτικό τριμελές πλήρωμα –Ορέστης-Vavoulis-Σοφία- που δε με άφησαν σε κανένα σημείο να ανησυχήσω. Επιπλέον φρόντισα κι είχα κι ένα αυτοκίνητο φορτωμένο με τρόφιμα και πλήρη γκαρνταρόμπα. Ενδεικτικά άλλαξα 4 ζευγάρια παπούτσια, 5 μακρυμάνικα, 4 αντιανεμικά.
Πρώτο απρόοπτο η σχεδόν υποθερμία που είχα μουλιασμένος στο 45ο km, αλλά ευτυχώς εκεί στο Λογκανίκο με 25λεπτη στάση δίπλα στη σόμπα, με καυτό τσάι, ζεστά ρούχα κι ένα πόντσο που βρήκε κι αγόρασε το support μου, κατάφερα συμμαζεύτηκα κι επανήλθα.
Δεύτερο απρόοπτο ήταν ότι έχασα τη σήμανση για το σταθμό του 75ου km με αποτέλεσμα να φτάσω σχεδόν στο 77ο km και να γυρίσω πίσω για να είμαι έγκυρος γράφοντας έτσι περίπου 3 km παραπάνω. Εκεί ο χρόνος με πίεζε οριακά και χτύπησα 4km στο 5:50 για φτάσω στη Σπάρτη εμπρόθεσμα, μη γνωρίζοντας για την παράταση που είχε δοθεί.
Ακολούθησε σχεδόν αποκλειστικό περπάτημα στην ανάβαση από τα 200 στα 1.300m, όπου ευτυχώς στο 90ο km – και μετά από 45km απόλυτης μοναξιάς- βρήκα παρέα. Τα γόνατα που ψιλοενοχλούσαν από το 20km, ζορίστηκαν αρκετά στην κατηφόρα από την κορυφή του 107km και τους 7 βαθμούς ως το τέλος. Μετά και την τελευταία ανηφόρα στο 132ο km, υπολόγισα ότι αν ζοριζόμουν να καταφέρω το τελευταίο 10άρι κάτω από 85 λεπτά, τότε θα έφτανα πριν τις 14:00, ανεξαρτήτως παράτασης. Τελικά η θέα της πόλης καταγωγής μου από ψηλά κι η έντονη συναισθηματική φόρτιση μου έδωσαν φτερά στα πόδια. Ξεκίνησα στο 8:00/km κι επιτάχυνα διαρκώς για να βγουν τα τελευταία 4,3km πετώντας στο 5:35 !!! και να τερματήσω περήφανα μαζί με τις κόρες μου, στο άγαλμα του Παπαφλέσσα, μόλις λίγα μέτρα μακριά από το οικογενειακό μου σπίτι.
Τι παραπάνω να ζητήσει κανείς?
Για την ιστορία.... το γλέντησα για 23 ώρες και 30 λεπτά, ενώ το garmin έγραψε 145,34km.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσους στάθηκαν στην αφετηρία!
Πολλά ευχαριστώ σε διοργανωτές, εθελοντές και φυσικά ένα τεραααάστιο ευχαριστώ στο support team μου!
Κάποια στιγμή θα τα εξιστορήσω λεπτομερώς και σε "υπερμυθιστόρημα"!





Στην φτήνια θα την βγάλουμε;;;
αυτο μονο;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2016 :  11:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Αρη.Χρόνοι κλπ δέν εχουν καμιά σημασία.Το ότι τερμάτισες και χωρίς προβλήματα,αυτό είναι το πάν.Μπράβο και πάλι και καλή αποκατάσταση τωρα.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2016 :  11:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αρη νασαι καλα...να χαιρεσαι τετοια ταξιδια...σευχαριστω για την παρεουλα κ το ανταμωμα λιγο πριν το φιναλε...στα επομενα...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2016 :  12:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι κάνετε ρε ήρωες! Πολλά συγχαρητήρια Άρη και Δημήτρη!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2016 :  15:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Τι κάνετε ρε ήρωες! Πολλά συγχαρητήρια Άρη και Δημήτρη!

Τάσος

know your limits. then destroy them.


δεν ειμαστε ηρωες φιλε μου, το χομπι μας κανουμε...νασαι καλα για τα καλα σου λογια

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2016 :  17:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως ακριβώς το λέει ο Δημήτρης είναι Τάσο. Χομπίστες και μάλιστα πεισματάρηδες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000