Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  12:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10αράκι χαλαρό σήμερα στο Ζηρίνειο σε 49:41:17
παρουσία και του Σπύρου(spy) στο γήπεδο
Αύριο και εγώ ρεπό..

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  13:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι στο Ζηρινειο, παρεα με τον Χρηστο (@xipolitakos) ... 10 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 47'34" ... κι αμεσως μετα 5 χλμ ανυποδητο βαδην στους πετρωδεις δρομους του Δασους Συγγρου, με τις ειδικες καλτσες, σε 83 λεπτα ... και επιστρεφοντας πισω στο Ζηρινειο συναντησα τον Γιωργο (@sigi) και τα ειπαμε λιγακι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  18:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεσημεριάτικη ταλιμπανέζικη προπόνηση με όλα τα προβλεπόμενα αξεσουάρ.1200μ τα άφησα γιατί βέλαξα!Τι μαραθώνιος στην Σαχάρα μου λέτε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  22:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα είχα 6 ελεύθερο, 4 τέμπο και 4 πάλι ελεύθερο, σύνολο 14. Τελικά πήγα γυμναστήριο λόγω του εκνευριστικού αέρα και έκανα 8 αυξανόμενο, 5 τέμπο και 1 αποθεραπεία σύνολο 14.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  23:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια ώρα στο στάδιο 12,15χλμ. Καλά πήγε. Έχει βγει και καλύτερα αλλά στην παρούσα φάση μόνο ευχαριστημένος είμαι. Στο φινάλε, σε διατάσεις έπαθα κραμπα στους κοιλιακούς. Σοκ. Ούτε που φανταζόμουν ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο. Υπό παρακολούθηση μιας και έχω ακούσει πολλά για τους κοιλιακούς.μαλλον όμως δεν είναι άξιο ανησυχίας απλά μπήκα γερά σε ταχύτητα μετά από μέρες και στις διατάσεις έφτασα στο σκυψιμο πρώτη φορά τα πόδια μου. Ούτε στο λύκειο τέτοια ευλιγισια!

Knock knock knocking on suzi's door...

Edited by - kalogeridis on 11/02/2016 23:15:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  00:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@kalogeridis μην ανησυχείς Παναγιώτη φυσιολογικό είναι.. η ηλικία βλέπεις! :D

στα δικά μου, 10km tempo είχα σήμερα, 1.5k easy(5:19)-7k mid tempo(4:29)-1.5k easy(5:19). το είχα λίγο άγχος για το μεσαίο καθώς έφαγα σχετικά αργά-βαρύ φαγητό κι επίσης η προπόνηση θα γινόταν στην παραλιακή που έχεις τις δυσκολίες της, αλλά τελικά βγήκε πολύ καλά. έκανα και κάποια παραπανίσια χιλιόμετρα για να αναπληρώσω το χτεσινό ρεπό. και να διώξω τις τύψεις χαχα!

πιο αναλυτικά: ξεκίνησα με 1k ζέσταμα (στο 6:21), 1k easy (5:23), 7k mid tempo (4:23!), 2k easy (5:18) και τέλος 6.2k ελεύθερα (σε 35:23). το 7ρι ξέφυγε λίγο αφού έχω τη χειροκίνητη αλλαγή γύρου και βλέπω απλά το στιγμιαίο ρυθμό και όχι ανά χιλιόμετρο να ξέρω που βρίσκομαι. απλά πατούσα φρένο όταν με έπιανα να ξεφεύγω προς τα κάτω. παραδόξως δε ζορίστηκα όσο θα περίμενα. κάνει δουλειά το boost τελικά! τώρα βέβαια είμαι πτώμα αλλά δε φταίει μόνο το τρέξιμο..

συνεχίζουμε!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rea
Forum-Runner

Greece


69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  05:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6.1κ με 6.51.

__________________________
κούτσου κούτσου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  08:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από 3 μέρες αποχής, δοκιμαστική επάνοδος με 12.4k αρκετά χαλαρό. Καθησυχασμένος γιατί δεν είχα καμία ενόχληση στον υποκνημίδιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  08:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιος, μη ξαναπαρασυρθεις εν όψει αγώνα!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  09:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι 70' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου και ποδιων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  09:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή παιδιά, τρέχετε ένα tempo και μετά χτυπάτε και ένα 6αράκι χαλαρό; Ποιος ο σκοπός μιας τέτοιας προπόνησης;

Εγώ την Τρίτη έκανα διαλειμματικές (4x1000m), που πήγαν πολύ καλά και βγήκαν κομμάτι άνετα. Χτες έκανα ένα tempo 35 λεπτά, σε ρυθμό 4:37 (βγήκαν 7,59 χλμ). Πρώτα έκανα 3 χλμ ζέσταμα, και μετά 1 χλμ αποθεραπεία. Σήμερα έχει βαρη στο gym.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  10:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
14 χλμ. με τα 10 σε 52:37.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  10:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε bloom δεν είχα κάτι στο μυαλό μου με τα 6 επιπλέον που έκανα πέραν των επιπλέον χιλιομέτρων για να έχω μεγάλο όγκο μέσα στην εβδομάδα. Νομίζω όμως πως δεν μου κάνει κακό κάτι τέτοιο αλλά αντίθετα μπορεί να βοηθήσει υπό την έννοια πως το σώμα μαθαίνει να τα βγάζει πέρα σε πιο δύσκολες συνθήκες. Δε μιλάμε βέβαια για κάτι το οποίο μπορεί να με φέρει στα όρια μου, χαλαρό τρέξιμο απλά.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  11:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καθημερινές προπονήσεις ενδυνάμωσης με εισαγωγή πλειομετρικών ασκήσεων και ελαφρύ τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  11:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι στο Ζηρινειο, παρεα με τον Χρηστο (@xipolitakos) ... 10 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 47'34" ... κι αμεσως μετα 5 χλμ ανυποδητο βαδην στους πετρωδεις δρομους του Δασους Συγγρου, με τις ειδικες καλτσες, σε 83 λεπτα ... και επιστρεφοντας πισω στο Ζηρινειο συναντησα τον Γιωργο (@sigi) και τα ειπαμε λιγακι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



κακώς που μόνο τα είπατε! Θα έπρεπε να είχες κάνει και άλλα 10Κ μαζί του!!! :Ρ :D

Στα δικά μου: γενικά χαλαρά χιλιόμετρα αυτές τις μέρες και μάλιστα σήμερα το πρωί έκανα ειδική προπόνηση...ύπνου! :)

Έχω τόσο πολύ χαλαρώσει που σκέφτομαι ότι στις επόμενες διαλειμματικές μου θα κάνω μόνο το...διάλειμμα! :Ρ


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000