Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  21:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by prof

28 km με 5.58 ενα νερο 500ml και 2 saltsticks.
Μετα τα 18km επεσε ο ρυθμος μου και ενιωθα κουραση μετα το 22.



Μάλλον χρειαζόνουν ενέργεια.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  21:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
24 σήμερα το απόγευμα και μετά απο μικρή ίωση:
τα 20 στο 5,10 και τα 4 στην λούφα, πολύ ευχαριστημένος λόγω κατάστασης αλλά όμως μπαγάσηδες έπινα νερό λόγω νοτιά κάθε 6 χλμ
κάποιοι εδώ νομίζουν ότι είναι...ξερικά χωράφια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  22:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by prof

Στα LR πανω απο 25 km βαζετε βαζελινη;



Πατόκορφα! (bodyglide όμως, πιο προχωρημένο)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rea
Forum-Runner

Greece


69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  22:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8.2κ με 7.21/κ

__________________________
κούτσου κούτσου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  23:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν άντεξα τελικά, έκανα κι άλλα 7 απογευματινά χιλιόμετρα μόνο και μόνο για να γράψει το κοντέρ 70.5 εβδομαδιαία. με αρκετό ζόρι λόγω του πρωινού, κυρίως στην αρχή όπου οι παλμοί ανέβηκαν κατακόρυφα παρά το χαλαρό ρυθμό. όσο περνούσε η ώρα ήμουν καλύτερα αναπνευστικά, όμως μετά παραπονιούνταν τα πόδια! δεν τους έκανα το χατίρι να σταματήσω ωστόσο καθώς δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερα ανησυχητικό. μέσος ρυθμός το 5:38.

η ανταμειβή μου στο τέλος της ημέρας ένα ωραιότατο club γύρος να αναπληρώσει τα κενά μου σε λίπος χαχα! αυτά για σήμερα, καληνύχτα σας!

ΥΓ. προσωπικά από τα 20 χιλιόμετρα και πάνω χρησιμοποιώ βαζελίνη στις θηλές. εξαίρεση το σημερινό που πάνω στη φούρια μου ξέχασα να βάλω! ευτυχώς το μπλουζάκι παραδόξως με προστάτεψε εξ ολοκλήρου.

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 14/02/2016 23:18:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  23:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μ@λ@κί@ το απογευματινό και μάλιστα μετά απο long
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  23:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στα 28 σημερα δεν εβαλα πουθενα.
Μαλλον θα αρχισω να βαζω.
Νερο πηρα μετα το 18 και μαλλον ηθελα λιγη ενεργεια. Πρεπει να διορθωσω αρκετα...
Η φουσκαλα βγαινει,την τρυπαω, ξαναβγαινει.. Θα τελειωσει καποτε αυτος ο κυκλος;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  07:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλη λεπτομερεια. Αντηλιακο βαζετε; Ποιο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  08:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by prof

Αλλη λεπτομερεια. Αντηλιακο βαζετε; Ποιο;

Εγώ φοβάμαι να βάλω γιατί από τις ρακετες θυμάμαι που με αντηλιακό ανέβαζα παλμούς. Μάλλον λόγω του κλεισίματος των πόρων και της δυσκολίας στην εκτονωση της θερμότητας από το σώμα. Στη θάλασσα βέβαια είναι διαφορετικό. Προς το παρόν βάζω μόνο στο πρόσωπο.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  08:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

24 σήμερα το απόγευμα και μετά απο μικρή ίωση:
τα 20 στο 5,10 και τα 4 στην λούφα, πολύ ευχαριστημένος λόγω κατάστασης αλλά όμως μπαγάσηδες έπινα νερό λόγω νοτιά κάθε 6 χλμ
κάποιοι εδώ νομίζουν ότι είναι...ξερικά χωράφια

Εγώ μέχρι το 12ο έπινα ον δε φλαι αλλά από κει μέχρι το τέλος ανά 2,5 περίπου σταματουσα για νερό και παλμούς. έχασα 2μισή λεπτά από τις στάσεις.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  08:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο long run πάντα σταματάω για νερό ανά 5 χλμ, εκτός αν κουβαλάω παγουρια. Δε νομίζω ότι έχει νοήμα να πίνεις ον δε φλάι. Όπως και στο ελεύθερο στο γήπεδο. Αν έχω να κάνω πάνω από 10χλμ θα κάνω μια στάση λίγα δευτερόλεπτα και θα πιω.

Edited by - dimitrissss on 15/02/2016 08:46:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  08:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Στο long run πάντα σταματάω για νερό ανά 5 χλμ, εκτός αν κουβαλάω παγουρια. Δε νομίζω ότι έχει νοήμα να πίνεις ον δε φλάι. Όπως και στο ελεύθερο στο γήπεδο. Αν έχω να κάνω πάνω από 10χλμ θα κάνω μια στάση λίγα δευτερόλεπτα και θα πιω.



Γιατι δεν εχει νοημα? Στον αγωνα δηλ σταματαμε? Εγω τρεχω σε μια διαδρομη πηγαιν' ελα 3χλμ και παρκαρω το αυτοκινητο λιγο πριν το σημειο αναστροφης. Καθε 3 χλμ που περναω απο το αυτοκινητο παιρνω το μπουκαλακι που εχω πανω στο παρμπριζ χωρις να σταματησω, πινω μερικες γουλιες, κανω την αναστροφη, ξαναπινω και το αφηνω ξανα στο αυτοκινητο. Σταση δεν κανω καμια παρα μονο αν φοραω μπουφαν στην αρχη για το ζεσταμα και σταματησω για να το αφησω μεσα στο αυτοκινητο. Αν τρεχω παραλιακη για πολλα χλμ, κουβαλαω μαζι μου ζωνη με μπουκαλακια νερο.



Edited by - Elda on 15/02/2016 08:56:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  08:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Σήμερα 27χλμ σύνολο (24 από αυτά παρέα με Winarg).
Τα 26,28 χλμ βγήκαν στην Αττική οδό και Χαλάνδρι σε 2:12:26 (μέσος ρυθμός 5:02, μέσοι παλμοί 155). Ήπια 1 λίτρο νερό με saltsticks, και μισό τζελάκι. Λόγω της δυσκολίας της προπόνησης, του λίγου ύπνου(3,5 ώρες), και χθεσινού βραδυνού φαγοποτιού στα τελευταία 4 χλμ τα είδα όλα κωλυόμενα! Αισθανόμουν ζαλάδα από ενεργειακή έλλειψη και κουραση.
Ο winarg με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες (λίγο ύπνος και βραδυνό φαγοπότι) ήταν πιο ζωηρός και μίλαγε και για εμένα στο τέλος....
Εγώ ένα ναι ή όχι και με το ζόρι ...για να μην ξαπλώσω επί τόπου.


Σύνολο εβδομαδιαίων χιλιομέτρων: 103

___________________
Run Natural... run Bare


Το ρολόι μου έγραψε 27χλμ σε 2:15 (μέσος ρυθμός 5:00/χλμ). Βασικά και εμένα με είχε πιάσει μια μικρή ζαλάδα αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Το τελευταίο χιλιόμετρο βγήκε άνετα σε 4:45 και μετά για αποθεραπεία είχα 3 ώρες κλάδεμα στον κήπο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  09:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by xipolitakos

Σήμερα 27χλμ σύνολο (24 από αυτά παρέα με Winarg).
Τα 26,28 χλμ βγήκαν στην Αττική οδό και Χαλάνδρι σε 2:12:26 (μέσος ρυθμός 5:02, μέσοι παλμοί 155). Ήπια 1 λίτρο νερό με saltsticks, και μισό τζελάκι. Λόγω της δυσκολίας της προπόνησης, του λίγου ύπνου(3,5 ώρες), και χθεσινού βραδυνού φαγοποτιού στα τελευταία 4 χλμ τα είδα όλα κωλυόμενα! Αισθανόμουν ζαλάδα από ενεργειακή έλλειψη και κουραση.
Ο winarg με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες (λίγο ύπνος και βραδυνό φαγοπότι) ήταν πιο ζωηρός και μίλαγε και για εμένα στο τέλος....
Εγώ ένα ναι ή όχι και με το ζόρι ...για να μην ξαπλώσω επί τόπου.


Σύνολο εβδομαδιαίων χιλιομέτρων: 103

___________________
Run Natural... run Bare


Το ρολόι μου έγραψε 27χλμ σε 2:15 (μέσος ρυθμός 5:00/χλμ). Βασικά και εμένα με είχε πιάσει μια μικρή ζαλάδα αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Το τελευταίο χιλιόμετρο βγήκε άνετα σε 4:45 και μετά για αποθεραπεία είχα 3 ώρες κλάδεμα στον κήπο

φτερωτη!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  09:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by dimitrissss

Στο long run πάντα σταματάω για νερό ανά 5 χλμ, εκτός αν κουβαλάω παγουρια. Δε νομίζω ότι έχει νοήμα να πίνεις ον δε φλάι. Όπως και στο ελεύθερο στο γήπεδο. Αν έχω να κάνω πάνω από 10χλμ θα κάνω μια στάση λίγα δευτερόλεπτα και θα πιω.



Γιατι δεν εχει νοημα? Στον αγωνα δηλ σταματαμε? Εγω τρεχω σε μια διαδρομη πηγαιν' ελα 3χλμ και παρκαρω το αυτοκινητο λιγο πριν το σημειο αναστροφης. Καθε 3 χλμ που περναω απο το αυτοκινητο παιρνω το μπουκαλακι που εχω πανω στο παρμπριζ χωρις να σταματησω, πινω μερικες γουλιες, κανω την αναστροφη, ξαναπινω και το αφηνω ξανα στο αυτοκινητο. Σταση δεν κανω καμια παρα μονο αν φοραω μπουφαν στην αρχη για το ζεσταμα και σταματησω για να το αφησω μεσα στο αυτοκινητο. Αν τρεχω παραλιακη για πολλα χλμ, κουβαλαω μαζι μου ζωνη με μπουκαλακια νερο.




μια από τα ίδια μόνο που εδώ δε βρήκα καλό σημείο ανατροφης και το επί τόπου αλλαγής κατευθυνσης μου βαραινει πολύ τα πόδια. Την παραλλη Κυριακή ίσως να είμαι καλύτερα αφού τώρα βρήκα τη διαδρομή και σηκώνει βελτίωση μιας και εκτός της ανατροφης, σε κάποια σημεία έτρεχα σε πλακοστρωτο το οποίο πρέπει οπωσδήποτε να βγει εκτός.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000