Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  09:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Στο long run πάντα σταματάω για νερό ανά 5 χλμ, εκτός αν κουβαλάω παγουρια. Δε νομίζω ότι έχει νοήμα να πίνεις ον δε φλάι. Όπως και στο ελεύθερο στο γήπεδο. Αν έχω να κάνω πάνω από 10χλμ θα κάνω μια στάση λίγα δευτερόλεπτα και θα πιω.

ότι βολεύει τον καθένα, εμένα με βαραινουν τα πόδια όταν σταματάω με αποτέλεσμα το κάθε ξεκίνημα να είναι δυσκολότερο του προηγούμενου.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  09:26:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@kalogeridis στο προγραμμα της asics κανω σχεδον διπλασια km εδω και 3 εβδομαδες αλλα δεν εχει δωσει ανατροφοδοτηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  09:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8χλμ σε 43.30'' και καπακι γυμναστηριο για ενδυναμωση ποδιων..

Καλη εβδομαδα και καλες προπονήσεις σε ολους!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  09:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πολυ πρωι 18 χλμ στους δρομους της Κηφισιας, και λιγο στο Ζηρινειο ... σε 1:25:26 ...και στη συνεχεια 90'ασκησεις ενδναμωσης κορμου και χεριων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  10:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πολυ πρωι 18 χλμ στους δρομους της Κηφισιας, και λιγο στο Ζηρινειο ... σε 1:25:26 ...και στη συνεχεια 90'ασκησεις ενδναμωσης κορμου και χεριων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Ωραίος ο κατάσκοπος!!!
Έλα αύριο Χαλάνδρι να σε δούμε βρε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  11:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
14χλμ χαλαρά.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  11:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by dimitrissss

Στο long run πάντα σταματάω για νερό ανά 5 χλμ, εκτός αν κουβαλάω παγουρια. Δε νομίζω ότι έχει νοήμα να πίνεις ον δε φλάι. Όπως και στο ελεύθερο στο γήπεδο. Αν έχω να κάνω πάνω από 10χλμ θα κάνω μια στάση λίγα δευτερόλεπτα και θα πιω.



Γιατι δεν εχει νοημα? Στον αγωνα δηλ σταματαμε? Εγω τρεχω σε μια διαδρομη πηγαιν' ελα 3χλμ και παρκαρω το αυτοκινητο λιγο πριν το σημειο αναστροφης. Καθε 3 χλμ που περναω απο το αυτοκινητο παιρνω το μπουκαλακι που εχω πανω στο παρμπριζ χωρις να σταματησω, πινω μερικες γουλιες, κανω την αναστροφη, ξαναπινω και το αφηνω ξανα στο αυτοκινητο. Σταση δεν κανω καμια παρα μονο αν φοραω μπουφαν στην αρχη για το ζεσταμα και σταματησω για να το αφησω μεσα στο αυτοκινητο. Αν τρεχω παραλιακη για πολλα χλμ, κουβαλαω μαζι μου ζωνη με μπουκαλακια νερο.






Μια από τα ίδια ... αυτοκίνητο και ...on the fly για προσομοίωση του αγώνα.
Ή τα κρατάω για κάποιο διάστημα στο χέρι.
Ζώνη έχω να βάλω καιρό, αλλά και αυτό παίζει σωστά.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  12:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by dimitrissss

Στο long run πάντα σταματάω για νερό ανά 5 χλμ, εκτός αν κουβαλάω παγουρια. Δε νομίζω ότι έχει νοήμα να πίνεις ον δε φλάι. Όπως και στο ελεύθερο στο γήπεδο. Αν έχω να κάνω πάνω από 10χλμ θα κάνω μια στάση λίγα δευτερόλεπτα και θα πιω.



Γιατι δεν εχει νοημα? Στον αγωνα δηλ σταματαμε? Εγω τρεχω σε μια διαδρομη πηγαιν' ελα 3χλμ και παρκαρω το αυτοκινητο λιγο πριν το σημειο αναστροφης. Καθε 3 χλμ που περναω απο το αυτοκινητο παιρνω το μπουκαλακι που εχω πανω στο παρμπριζ χωρις να σταματησω, πινω μερικες γουλιες, κανω την αναστροφη, ξαναπινω και το αφηνω ξανα στο αυτοκινητο. Σταση δεν κανω καμια παρα μονο αν φοραω μπουφαν στην αρχη για το ζεσταμα και σταματησω για να το αφησω μεσα στο αυτοκινητο. Αν τρεχω παραλιακη για πολλα χλμ, κουβαλαω μαζι μου ζωνη με μπουκαλακια νερο.






Μια από τα ίδια ... αυτοκίνητο και ...on the fly για προσομοίωση του αγώνα.
Ή τα κρατάω για κάποιο διάστημα στο χέρι.
Ζώνη έχω να βάλω καιρό, αλλά και αυτό παίζει σωστά.

___________________
Run Natural... run Bare


Καλό είναι στην προπόνηση να κάνουμε ότι και στον αγώνα.
Αν λοιπον, στον αγώνα σταματάει για να πιει νερό, τότε ας σταματάει και στην προπόνηση.
Προσωπικά, σπάζομαι αν σταματάω αλλά μερικές φορές είναι αναπόφεκτο (πχ. μετά από interval για να πιω μια γουλιά νερό ή για γέμισμα μπουκαλιού σε LR)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  13:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by prof

@kalogeridis στο προγραμμα της asics κανω σχεδον διπλασια km εδω και 3 εβδομαδες αλλα δεν εχει δωσει ανατροφοδοτηση

την αναπροσαρμογη θα στη δώσει όχι στην αύξηση των χλμ, αλλά στη βελτίωση του ρυθμού. Αν αυτή η βελτίωση έρθει και με αύξηση χλμ, θα είναι καλύτερα. Την επιλογή να την περιμένεις να δώσει στη σελίδα που λέει πρόγραμμα και όχι στο πλάνο. Θα είναι επισήμανση με κόκκινα γράμματα.

Knock knock knocking on suzi's door...

Edited by - kalogeridis on 15/02/2016 13:18:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  14:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πολυ πρωι 18 χλμ στους δρομους της Κηφισιας, και λιγο στο Ζηρινειο ... σε 1:25:26 ...και στη συνεχεια 90'ασκησεις ενδναμωσης κορμου και χεριων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Ωραίος ο κατάσκοπος!!!
Έλα αύριο Χαλάνδρι να σε δούμε βρε



...Aργυρη θα προσπαθησω να ερθω, αλλωστε θελω κι εγω να σας δω πολυ, αλλα εξαρταται απο τι ωρα θα σηκωθω και πως θα διαμορφωθει το αυριανο προγραμμα δουλειας! Θα βαλω τα δυνατα μου παντως να ειμαι εκει ...περιπου την ωρα που συνηθιζω ... αφου ετσι κι αλλιως το προγραμμα εχει διαλειμματικη ... τι ειδους διαλειμματικη βεβαια ... θα το σκεφθω το βραδυ!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  15:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πολυ πρωι 18 χλμ στους δρομους της Κηφισιας, και λιγο στο Ζηρινειο ... σε 1:25:26 ...και στη συνεχεια 90'ασκησεις ενδναμωσης κορμου και χεριων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Ωραίος ο κατάσκοπος!!!
Έλα αύριο Χαλάνδρι να σε δούμε βρε



...Aργυρη θα προσπαθησω να ερθω, αλλωστε θελω κι εγω να σας δω πολυ, αλλα εξαρταται απο τι ωρα θα σηκωθω και πως θα διαμορφωθει το αυριανο προγραμμα δουλειας! Θα βαλω τα δυνατα μου παντως να ειμαι εκει ...περιπου την ωρα που συνηθιζω ... αφου ετσι κι αλλιως το προγραμμα εχει διαλειμματικη ... τι ειδους διαλειμματικη βεβαια ... θα το σκεφθω το βραδυ!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Εγώ θα έχω cruise intervals σε ρυθμούς που τους έχεις για πλάκα αν θες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  15:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω kalogeridis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  16:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήρθε και δε το πήρες χαμπάρι;

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  17:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπυράκο ξεχάστηκα! για τα παπούτσια που με ρώτησες.. δεν έχω ιδέα από που προκύπτει το πρόβλημά σου! εμένα δε με ενόχλησε ούτε στο ελάχιστο στην πατούσα και παραξενεύτηκα. είναι καινούριο βέβαια με 50χλμ σύνολο αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. πάντως προσωπικά δένω τα κορδόνια μέχρι επάνω κι αφήνω την τελευταία τρύπα μόνο κενή αφού εκεί πλέον πιέζεται το πόδι υπέρ το δέον. όχι πολύ σφιχτά αφού το παπούτσι εφαρμόζει ήδη άριστα αλλά τις τρύπες τις χρησιμοποιώ! δοκίμασέ το αν θέλεις μήπως φταίει αυτό!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  20:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια χαρά παιδιά!Έχω να γράψω καμία 25αρια μέρες,από τη μέρα που με θυμήθηκε μετά από δυόμιση χρόνια ο πόνος στο γόνατο(έχω έσω πλάγιο).Έτσι είπα να το ξεκούρασω καλά. Ξεκίνησα ενδυνάμωση και δύο τρεία πολύ χαλαρά τρεξιματα στον διάδρομο. Σήμερα όμως πήγα γήπεδο και έτρεξα 10 χλμ σε 51 κατι.Νιώθω ενόχληση αλλά τουλάχιστον είμαι σε καλό δρόμο. Είχα σκοπό να τρεξω και τον ημι Αγρινίου, μα δεν ξέρω αν θα πρόλαβε.Αλλιώς θα θα τον χειροκρότησω!!!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000