Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  12:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πολυ πρωι στο προσφιλες γηπεδο του Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση:3χλμ ζεσταμα ... και στη συνεχεια 4x2χλμ σε ρυθμο 4:29 (βγηκαν σε 4:19,4:27,4:24 και 4:24) με 1' διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα, μετα 4x4' σε ρυθμο 4:07 με 3'διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα και μετα 4x200 μετρα σε ρυθμο 3:50 (βγηκαν σε 3:35,3:39,3:39,3:41) με διαλειμμα 300 μετρα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα, και τελος 3 χλμ αποθεραπεια...συνολο 22,38 χλμ σε 1:52:09!Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος ... κυριως επειδη το γονατο ανταποκρινεται θετικα στις προκλησεις.

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Δυνατός πολύ Σπύρο!!!
Δύσκολη προπόνηση!!!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  14:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

quote:
Originally posted by winarg

Σήμερα είχα ένα είδος cruise intervals (Τρεχαντίρη μη διαβάσεις...)
4χ2400 σε ρυθμό λίγο πιο γρήγορα από marathon pace με 400μ ενδιάμεσα.
Συνολικά βγήκαν 17χλμ με μέσο ρυθμό (κατά garmin) 4:57/χλμ
Με προβληματίζει που βγήκε τόσο αβίαστα και νιώθω σαν να μην έτρεξα...

....να ξανα πας και το απόγευμα τοτε

''Run smart..Run For Life''



...με αυτό το "interval του καφέ" που έκανε Σωτήρη, μάλλον πρέπει να κτυπηθεί όντως και το απόγευμα για να εξιλεωθεί! :Ρ :Ρ :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  14:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

Γεια χαρά παιδιά!Έχω να γράψω καμία 25αρια μέρες,από τη μέρα που με θυμήθηκε μετά από δυόμιση χρόνια ο πόνος στο γόνατο(έχω έσω πλάγιο).Έτσι είπα να το ξεκούρασω καλά. Ξεκίνησα ενδυνάμωση και δύο τρεία πολύ χαλαρά τρεξιματα στον διάδρομο. Σήμερα όμως πήγα γήπεδο και έτρεξα 10 χλμ σε 51 κατι.Νιώθω ενόχληση αλλά τουλάχιστον είμαι σε καλό δρόμο. Είχα σκοπό να τρεξω και τον ημι Αγρινίου, μα δεν ξέρω αν θα πρόλαβε.Αλλιώς θα θα τον χειροκρότησω!!!




Καλοκαίρι του 2010 από κάτι "βλακείες" στη θάλασσα είχα ρήξη έσω-πλάγιου στο γόνατο. Από τότε και ειδικά το χειμώνα με τα κρύα με ζορίζει κανονικά και με το νόμο...ειδικά φέτος το χειμώνα που δεν το πρόσεξα και ιδιαίτερα με έσκισε και με πήγε πολύ-πολύ πίσω στις προπονήσεις (θα κλείσω κανά δίμηνο με συνεχόμενες ενοχλήσεις, κομμένες ουσιαστικά ταχύτητες και στοχευμένα "step back" στις προπονήσεις!)

Περαστικά λοιπόν και η ενδυνάμωση όντως βοηθάει (που φέτος ειδικά την είχα αμελήσει τόσο πολύ! :-( )

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  15:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά χαρά έχω καιρό να γράψω εδώ για τις αθλοπαιδίες μου..

χθές 3x4 km σε 4.35-4.40/km

προετοιμασία για τον ΣΔΥΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  15:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by sotos-marathon

quote:
Originally posted by winarg

Σήμερα είχα ένα είδος cruise intervals (Τρεχαντίρη μη διαβάσεις...)
4χ2400 σε ρυθμό λίγο πιο γρήγορα από marathon pace με 400μ ενδιάμεσα.
Συνολικά βγήκαν 17χλμ με μέσο ρυθμό (κατά garmin) 4:57/χλμ
Με προβληματίζει που βγήκε τόσο αβίαστα και νιώθω σαν να μην έτρεξα...

....να ξανα πας και το απόγευμα τοτε

''Run smart..Run For Life''



...με αυτό το "interval του καφέ" που έκανε Σωτήρη, μάλλον πρέπει να κτυπηθεί όντως και το απόγευμα για να εξιλεωθεί! :Ρ :Ρ :Ρ

Free your feet...free your senses!


Κακέ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  19:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και το απογευμα 1500 μετρα κολυμβηση σε 39'10"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  21:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά το 28άρι της Κυριακής εχθές είχα ρεπό, σήμερα αφού έχασα την πρωινή προπόνηση πήγα το απογευματάκι στον φλοίσβο και αφού πάρκαρα συνειδητοποιώ πως έχω ξεχάσει το garmin στο σπίτι δεν πτωούμαι και αρχίζω το τρέξιμο με χρόνο απο το κινητό..
Τελικά έφτασα μέχρι τα αστέρια της γλυφάδας απόσταση μετρημένη από παλιότερα τρεξίματα 10.500 και επιστροφή πάλι πίσω, σύνολο 21χλμ με ωραίο ελαφρύ αεράκι βγήκε πολύ άνετα
Το καλύτερο ήρθε μόλις τελείωσα κοιτώντας το κινητό διαπίστωσα με χαρά πως ο χρόνος μου ήταν αρκετά ελκυστικός και γρήγορος για τα δεδομένα μου!!!


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  22:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απόψε είχα 5χλμ ζέσταμα, διαλειμματική 3x3000 με στόχο τα 14 λεπτά το κομμάτι και 2χλμ αποθεραπεία. Τελικά λόγω παρέας στο γήπεδο έκανα ζέσταμα 4,3 χλμ και η διαλειμματική βγήκε, το πρώτο 3αρι σε 13:00, το 2ο σε 13:14 και το τρίτο σε 13:25. Στην αποθεραπεία ήρθε η παρέα μεγάλωσε αλλά στο 1,8 σταμάτησα γιατί άλλη φόρα τρέχοντας και κουβεντιαζοντας μάζεψα κάνα 5αρι χιλιόμετρα παραπάνω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  22:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3 χλμ ζέσταμα
7 × 1000 σε 4,15/χλμ με διάλειμμα 2 λεπτά
σε στάδιο και φυσικά χωρίς gps, απλό χρονομετράκι
1 χλμ απο
και απο ανάσες πολύ καλά, ωπότε την Πέμπτη λέω το τέμπο να είναι και δύσκολο αλλά και λίγο μεγαλούτσικοοοοοο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rea
Forum-Runner

Greece


69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  23:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο τεμπο. 4.5 με 3:55

__________________________
κούτσου κούτσου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  00:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rea

Λίγο τεμπο. 4.5 με 3:55

__________________________
κούτσου κούτσου



Μπράβο!Βαράς βλέπω μόνο μην το δει ο oldspikes που προσπαθεί το sub20' στο 5αρι γιατί θα κρεμάσει παπούτσια!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  00:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μεγάλη χαρά πήρα σήμερα! τίποτα δεν προμήνυε το τι θα ακολουθούσε. βλέποντας στο πρόγραμμα τη διαλειμματική (9x1200 σε 4:44-ρυθμός 3:57!) έψαχνα στο περσινό ημερολόγιο να βρω για κάποιο λάθος, μήπως έχω κάτι πιο εύκολο. τζίφος τελικά η υπόθεση. αποφάσισα να το δοκιμάσω κι αν δε βγει να μειώσω πρώτα το ρυθμό και μετά τα κομμάτια. κουρασμένος από δουλειά και προπονήσεις, αναγκάστηκα να κατεβάσω μια γεμάτη φρουτοσαλάτα μήπως πάρω δύναμη.

τελικά γύρω στις 5 βρέθηκα στο δημοτικό στάδιο με την ψυχολογία στα τάρταρα πριν ακόμα ξεκινήσω. καθυστέρησα κιόλας λόγω βλάβης στο αυτοκίνητο και θα με έπιανε η νύχτα (αυτό όντως συνέβη τελικά :P)! ξεκίνησα το ζέσταμα, 2.8km συνολικά (4 ανοίγματα μέσα) και εκεί που αναθάρρησα λίγο από τον ασυνήθιστα γρήγορο ρυθμό στα ανοίγματα, ένιωσα την ανάγκη για χημική εκκένωση! με τα πολλά επιστρέφω κάποια στιγμή στο ταρτάν, βαράω λίγες δρομικές μπας και ξαναζεσταθώ (νέο ζέσταμα δεν άντεχα!) και μπαίνω στα κομμάτια. στα 3 πρώτα ζορίστηκα αρκετά (4:39-4:39-4:40) και παρόλο που βγήκαν στους επιθυμητούς χρόνους (λίγο πιο κάτω για την ακρίβεια), απελπίστηκα τελείως αφού είχα άλλα 6 να βγάλω! ακολούθησε διάλειμμα 4 λεπτών -ανασύνταξης κυρίως- και μετά άλλα τρία σε 4:43-4:42-4:42! ενδιάμεσα έπαιρνα δύναμη από αρκετούς γνωστούς που τρέχαμε μαζί και πραγματικά με βοήθησαν να συνεχίσω χωρίς να το ξέρουν. εκεί πια πείσμωσα κι εγώ και σκέφτηκα "τρία έμειναν, δεν τα παρατάω τώρα!" και μετά από ένα ακόμα 4λεπτο διάλειμμα ακολούθησαν άλλα τρία σε 4:42-4:42 και 4:38 (όλα μέσα)! στο τέλος άλλα δύο χιλιόμετρα αποκατάσταση, διατάσεις και δρόμο! στα 4λεπτα χαλαρό τρέξιμο (400 μέτρα) και μετά περπάτημα, στα 2λεπτα ανάμεσα στο κάθε κομμάτι απλό περπάτημα.

πλέω σε πελάγη ευτυχίας! ακόμα και τώρα αδυνατώ να πιστέψω αυτά που μου δείχνει το γκάρμιν! αν είναι όνειρο αφήστε με να κοιμηθώ! 9x1200 σε ρυθμό κάτω του 4... δεν περιγράφω άλλο!

καληνύχτα σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  04:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

quote:
Originally posted by Rea

Λίγο τεμπο. 4.5 με 3:55

__________________________
κούτσου κούτσου



Μπράβο!Βαράς βλέπω μόνο μην το δει ο oldspikes που προσπαθεί το sub20' στο 5αρι γιατί θα κρεμάσει παπούτσια!!!



xaxaxa μόλις το είδα και έμεινα κάγκελο βρε παλιόπαιδα αλλά σε λίγη ώρα θα μιλήσει το μηχανάκι


quote:
Originally posted by Rea

Λίγο τεμπο. 4.5 με 3:55
_________________________
κούτσου κούτσου



μπράβο Rea ... κούτσου κούτσου έτοιμη για βαλκανικούς κιόλας !
από τα 7:00/χλμ στα 3:55/χλμ ....
και εις ανώτερα !
Πως πάει μια έκφραση, "εσένα καλύτερα να σε ντύνω παρά να σε ταϊζω" ε, εδώ μου φαίνεται πάει το : "καλύτερα να τρέχεις παρά να σου δίνουμε βιβλία να διαβάζεις" ! - δε νομίζω να τα διάβασες όλα
Μήπως να γράψεις σε πόσα λεπτά ακριβώς το έκανες το 4,5k ? (κι αν είχες και τον σκύλο μαζί σου ? )

παρακάτω μια χαλαρή εκκίνηση tempo της Rea πρώτη από δεξιά



__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  07:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ αισθάνομαι καλά γιατί μετά τη χθεσινή διαλειμματική πέτρωσαν και οι 2 γάμπες! Από τον Ιούλιο και μετά μου πιάνετε όλο η δεξιά. Τώρα έγινα πάλι φυσιολογικός άνθρωπος πιάστηκαν και οι 2.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  08:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tzatziki, φτου φτου φτου, πετάς!
Τρελή πρόπόνηση!!!

@Ρεα: Κάπου έχασα τους ρυθμούς σου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000