Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  14:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...@sotos-marathon: Σωτηρη ευχαριστω πολυ-πολυ!
...@Elda: Μαρια στη Θεσ/νικη θα ανεβω με τη κορη μου ... για να περασω ομορφα ...να τρεξω το 10ρακι ... και στη συνεχεια να σας δω και να σας θαυμασω!Τουλαχιστον αυτο ειναι το προγραμμα μεχρι στιγμης!
...@trexantiris: Μανωλη...θα μου δωσεις το ελαφρυντικο ομως οτι δεν εχω σταματησει να τρεχω καθολου εδω και δυο χρονια, οποτε ειναι φυσικο να βγαζω διαφορα θεματα ... και να γκρινιαζω λιγουλακι!Επομενος μαραθωνιος παντως, αν ολα πανε καλα ... Ολυμπια σε 3 εβδομαδες ... αλλα αυτος σιγουρα αργα και προπονητικα!

...@deorum:Γιωργο κατ'αρχην χαρηκα πολυ που σε ειδα και τα ειπαμε για λιγο χθες!Εχεις δικιο παντως, μετα απο ενα σημειο ...ολα ειναι πιο απλα κι ερχονται απο μονα τους, ειδικα οταν απλοποιεις τα πραγματα και δεν πονοκεφαλιαζεις με σχεδια, προγραμματα και στοχους!
...@sigi: Γιωργο ευχαριστω και πολλα συγχαρητηρια και σε σενα για την χθεσινη εξαιρετικη επιδοση ! Βλεπω να επιτυγχανεις μεγαλη επιδοση, εκτος απροοπτου στη Θεσ/νικη!
...@kalogeridis:Παναγιωτη ... απο που ξεκινησαμε και που φτασαμε ε!!!Εσυ το ελεγες, αλλα ουτε κι εγω δεν το πιστευα...!Σ'ευχαριστω πολυ για τα παντα καλα σου λογια!
...@tzatzikis: Τασο, επειδω ως γνωστον σου εχω ιδιαιτερη αδυναμια, εγραψα κατι παραπανω στο σχετικο νημα του Ναυπλιου!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  15:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Σημερα μετα απο το χθεσινο 28αρι εκ των οποιων τα 20(7-26) σε 5:23 ανετα, σημερα νιωθω σα να μην ετρεξα καθολου χθες.






Δοκίμασε το 5:13 στο τελευταίο 5αρι στο επόμενο λονγκ σου.Νομίζω ότι το έχεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  15:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine


Δοκίμασε το 5:13 στο τελευταίο 5αρι στο επόμενο λονγκ σου.Νομίζω ότι το έχεις!



Κανω τετοια μεσοβδομαδα, πχ την περασμενη Πεμπτη εκανα 3χλμ ζεσταμα, 10χλμ στο 5:20 και καπακι 5χλμ επιταχυνομενο 5:12-4:53 και 2χλμ αποθεραπεια, συνολο 20.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  16:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν το κάνεις στο λονγκ που έχεις μαζέψει χλμ της εβδομάδας και είσαι άνετα τότε αν ήμουν στην θέση σου θα το σκεφτόμουν για MP τo 5:13.Αυτό εννούσα!Και άσε τον Καλογερίδη να σε κυνηγά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  16:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

Αν το κάνεις στο λονγκ που έχεις μαζέψει χλμ της εβδομάδας και είσαι άνετα τότε αν ήμουν στην θέση σου θα το σκεφτόμουν για MP τo 5:13.Αυτό εννούσα!Και άσε τον Καλογερίδη να σε κυνηγά!



Α πα πα πα, και να το εχω δε θα το ρισκαρω καθοτι δεν τον εχω δουλεψει καθολου αυτον το ρυθμο ως MP. Ως πιο λογικο και σιγουρο κραταω το 5:25 ωστε να παω για 3:48 και ως επιθυμητο το 5:20 ωστε να παω για 3:45. Ιδωμεν...


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  17:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

Αν το κάνεις στο λονγκ που έχεις μαζέψει χλμ της εβδομάδας και είσαι άνετα τότε αν ήμουν στην θέση σου θα το σκεφτόμουν για MP τo 5:13.Αυτό εννούσα!Και άσε τον Καλογερίδη να σε κυνηγά!

το ξερά ότι εκεί το πήγαινες. Χαχα! Μετά χαράς να με περάσει κουνωντας μου μαντηλι. Δεν έχω τέτοια θέματα πόσο μάλλον τώρα που έχω αφήσει τον αρχικό στόχο και το πάω safe mode.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  18:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by mashine

Αν το κάνεις στο λονγκ που έχεις μαζέψει χλμ της εβδομάδας και είσαι άνετα τότε αν ήμουν στην θέση σου θα το σκεφτόμουν για MP τo 5:13.Αυτό εννούσα!Και άσε τον Καλογερίδη να σε κυνηγά!

το ξερά ότι εκεί το πήγαινες. Χαχα! Μετά χαράς να με περάσει κουνωντας μου μαντηλι. Δεν έχω τέτοια θέματα πόσο μάλλον τώρα που έχω αφήσει τον αρχικό στόχο και το πάω safe mode.

Knock knock knocking on suzi's door...


Ο mashine έχει δίκιο σ' αυτό που λέει για το LR. Είναι αυτό που έκανα χθες:από το 27ο μέχρι το 31ο σε ρυθμό 5:12",32ο και 33ο χλμ. στο 4:58". Απ' αυτά που διαβάζω, νομίζω οτι η Elda έχει MP<5:20", άσχετα αν φοβάται.Πάνο, βάλε τα δυνατά σου!!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  19:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...εχω την αισθηση οτι θα σπασουν τα χρονομετρα στη κυριολεξια στη Θεσ/νικη με αυτα που διαβαζω!

...σημερα το απογευμα 60' χαλαρο βαδην (6 χλμ) στους δρομους της Κηφισιας!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  19:42:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απόψε μασάζ και ξεκούραση. Αισθάνομαι κουρασμένος μετά το χθεσινό αγωνιστικό 20αρι. Οπότε ενδυνάμωση απόψε γιοκ. Την Πέμπτη θα χάσω την προπόνηση γιατί έχω τσεκ απ και γιατρό, οπότε με βλέπω αυτή την εβδομάδα να μαζεύω λιγότερα χιλιόμετρα από ότι έλεγε το πρόγραμμα. Αλήθεια ενδυνάμωση κάνετε μέχρι το τέλος της προετοιμασίας ή σταματάτε μετα από κάποια συγκεκριμένη στιγμή; Π.χ. την τελευταία εβδομάδα.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  22:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εύκολη και με λίγα χιλιόμετρα θα είναι η τρέχουσα εβδομάδα. Σήμερα, 8χλμ ελεύθερο με 5:35 ρυθμό.


__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  22:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά σταματάω 2 εβδομάδες πριν για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από πιθανούς τραυματισμούς, πιασιματα κλπ της τελευταίας στιγμής.

Ενδυναμωση μόνο σήμερα Αφού είπα να ξεκουραστώ μια μέρα μετά από καιρό. Διαλειμμστικη Αύριο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  22:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Απόψε μασάζ και ξεκούραση. Αισθάνομαι κουρασμένος μετά το χθεσινό αγωνιστικό 20αρι. Οπότε ενδυνάμωση απόψε γιοκ. Την Πέμπτη θα χάσω την προπόνηση γιατί έχω τσεκ απ και γιατρό, οπότε με βλέπω αυτή την εβδομάδα να μαζεύω λιγότερα χιλιόμετρα από ότι έλεγε το πρόγραμμα. Αλήθεια ενδυνάμωση κάνετε μέχρι το τέλος της προετοιμασίας ή σταματάτε μετα από κάποια συγκεκριμένη στιγμή; Π.χ. την τελευταία εβδομάδα.

No pain, no gain!


Δύο βδομάδες πρίν μειώνω στο ελάχιστο και για 8 μέρες καθόλου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2016 :  22:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθες κατά λάθος πάτησα μια μπάλα σε τσαλιμακια με τον μικρό και την άκουσε η μέση. Τρανταχτηκα γερά, έβαλα αμέσως εμπλαστρο και ευτυχώς εξαφανίστηκαν οι ενοχλήσεις στη μέση αλλά έχει παραμείνει μια έντονη ενόχληση στην αναδιπλωση κορμου στην σπονδυλικη στήλη ψηλά στη μέση.ενοχλει και στην επαφή. Την Τετάρτη θα δω αν θα έχω ενοχλήσεις. Πάντως στην ανασηκωση βαρών δεν με ενόχλησε.μονο στην στρεψη του κορμου ακόμα και χωρίς βάρη. Μακάρι να είναι κάτι ασήμαντο.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  10:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι 1500 μετρα κολυμβηση σε 40'44" ... παγκοσμιο ρεκορ βραδυτητας!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2016 :  10:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι 1500 μετρα κολυμβηση σε 40'44" ... παγκοσμιο ρεκορ βραδυτητας!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Είναι μέχρι να πέσω και εγώ στην πισίνα οπότε θα με περνάς ΚΑΙ εκεί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000