Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  14:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

3 ωρες καπου 32+ χιλ. με 5.35/χιλ και 139 παλμους με 2 saltstick και 1 τζελ και 700ml νερο.
Τελος τα μεγαλα ξεκιναει το μονταρισμα.
@tzatziki το 3.20 το εχουμε


με τί πέρασμα στον ημί το έχεται;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  15:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Peter L

3 ωρες καπου 32+ χιλ. με 5.35/χιλ και 139 παλμους με 2 saltstick και 1 τζελ και 700ml νερο.
Τελος τα μεγαλα ξεκιναει το μονταρισμα.
@tzatziki το 3.20 το εχουμε


με τί πέρασμα στον ημί το έχεται;;


ΓΙΏΡΓΟ είναι νωρίς ακόμη αλλά μάλλον για 1.38-1.39 το βλέπω.Πέρσι σε προσπέρασα κάπου στο 7 αν θυμάμαι καλά ,ήσουν με τον Λεωνίδα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  15:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...mission accomplished!Ελπίζω να μην κάηκα το Σ/Κ, νοιώθω καλά χωρίς απρόοπτα !

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  15:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκλεισα την εβδομαδα με 87 km(ρεκορ!). Σημερα εκανα LR 37 km με 5:35. Δυστυχως τα εκανα κατω απο τις κερκιδες του καυτατζογλειου οπου το GPS εγραφε τρελα πραγματα. Ωστοσο κραταω την ωρα που ετρεξα και ηταν 3:26:30. Πηρα 4 τζελακια και 5 ηλεκτρολυτες με 1,5 λιτρο νερο. Θεωρω οτι τον τερματισμο τον εχω ανετα και ισως να κυνηγησω χρονο κατω απο 4 ωρες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  15:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρεα μου ο εβδομος παπυρος του γουιλμπουρ σμιθ, ενα αναλαφρο βιβλιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  16:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

Το χειρότερο long της προετοιμασίας.Δεν μπορούσα να ανεβάσω παλμούς λόγω κούρασης και βγήκε ένα μονότονο ψιλοαργό συνεχόμενο πράγμα που με προβλημάτισε θα έλεγα:( Ασε που μπερδεύτηκα με τον καιρό φόρεσα μακρυμάνικη και βέλαξα.Ευτυχώς ήταν το τελευταίο :).Αρχίζει το taper yeah!!!



Στην Αναβυσσο που ετρεχα τους εβλεπα ολους να τρεχουν με μπουφαν και μακρυ κολλαν!!! Κι εγω με αμανικο και σορτσακι ιδρωνα του καλου καιρου!

32χλμ σε 5:29 εκ των οποιων τα 24 σε 5:21 αρκετα ανετα παρα την πολλη υγρασια, με 1.3 l νερο, 2 τζελακια και 3 saltsticks (εχω χαμηλο νατριο-130 και πρεπει να το προσεχω). Πολυ καλη η αισθηση στο τελος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  16:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Πολυ καλη η αισθηση στο τελος.



Μπράβο αυτή ήταν και η αξία του σημερινού τρεξίματος.Εγώ είχα καρφώσει στη μέση και δεν έβλεπα την ώρα να τελειώνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  16:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρασκευή 6 εναλλασσόμενα 1600αρια σε ρυθμούς 4:25- 4:15.
Σαββατο ξεκούραση.
Κυριακή 22χλμ long run (περίπου στο 5:45) με ενδιάμεσα 7 × 90" στο 4 min/km.
Ολα καλά!
Καθαρά Δευτέρα πάλι ξεκούραση κ από Τρίτη ξαναξεκιναμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  16:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

Εγώ είχα καρφώσει στη μέση και δεν έβλεπα την ώρα να τελειώνω



Κι εγω σ αυτη την προετοιμασια, μονο σε ενα αργο 32αρι το εχω παθει. Στα ζωηρα τα πηγαινω πολυ καλυτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  17:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
32 τελικά και σαν σωστός σαλονατος στον διάδρομο. Είδα την μαυρίλα και τη θολή από νότια ατμόσφαιρα και δε το ρισκαρα. Βγήκαν στο 5'20" με καμιά 10+ στο 5'17" και το τελευταίο μιας και είχα δυνάμεις στο 4'37". Δεν έκανα τα τρία έξτρα μέχρι το 35 λόγω μαζωξης στο γυμναστήριο και είχα κάνει κατάχρηση. Σταμάτησα μόνο μια φορά στο 17,5 χλμ για να ξεκινήσω εκ νέου λόγω ρύθμισης 100 λεπτών συνεχόμενη ς λειτουργίας. Περισυ στην ίδια προπόνηση είχα όπως και σήμερα 148 παλμούς αλλά τότε ήμουν στο 5'33". Αν και η χθεσινή μέρα λόγω του μικρού ήταν εξοντωτικη είμαι ικανοποιημενος.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  17:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

32 τελικά και σαν σωστός σαλονατος στον διάδρομο. Είδα την μαυρίλα και τη θολή από νότια ατμόσφαιρα και δε το ρισκαρα. Βγήκαν στο 5'20" με καμιά 10+ στο 5'17" και το τελευταίο μιας και είχα δυνάμεις στο 4'37". Δεν έκανα τα τρία έξτρα μέχρι το 35 λόγω μαζωξης στο γυμναστήριο και είχα κάνει κατάχρηση. Σταμάτησα μόνο μια φορά στο 17,5 χλμ για να ξεκινήσω εκ νέου λόγω ρύθμισης 100 λεπτών συνεχόμενη ς λειτουργίας. Περισυ στην ίδια προπόνηση είχα όπως και σήμερα 148 παλμούς αλλά τότε ήμουν στο 5'33". Αν και η χθεσινή μέρα λόγω του μικρού ήταν εξοντωτικη είμαι ικανοποιημενος.
Έλαβα 90 μλ τζελ σε δοσολογία μια γουλιτσα ανά 2,5 χλμ με εξαίρεση τα πολλαπλασια του 10 που έπινα από ένα μπουκάλι 750 μλ ηλεκτρολυτων. Νερό σύνολο 1,6 λίτρα νερό αλλά λόγω διαδρομου ήταν αναμενόμενο.
Knock knock knocking on suzi's door...



Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  17:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...μπραβο Παναγιωτη ... για το πεισμα και την επιμονη σου!!!! Εκτιμω οτι μπορεις ανετα μια επιδοση κατω απο 3:40, εκτος απροοπτου, και θεωρω οτι ειναι θεμα χρονου, αλλα και λιγο πιο πολλων χλμ ... για να γινεις SUZIPA!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  17:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

32 τελικά και σαν σωστός σαλονατος στον διάδρομο. Είδα την μαυρίλα και τη θολή από νότια ατμόσφαιρα και δε το ρισκαρα. Βγήκαν στο 5'20" με καμιά 10+ στο 5'17" και το τελευταίο μιας και είχα δυνάμεις στο 4'37". Δεν έκανα τα τρία έξτρα μέχρι το 35 λόγω μαζωξης στο γυμναστήριο και είχα κάνει κατάχρηση. Σταμάτησα μόνο μια φορά στο 17,5 χλμ για να ξεκινήσω εκ νέου λόγω ρύθμισης 100 λεπτών συνεχόμενη ς λειτουργίας. Περισυ στην ίδια προπόνηση είχα όπως και σήμερα 148 παλμούς αλλά τότε ήμουν στο 5'33". Αν και η χθεσινή μέρα λόγω του μικρού ήταν εξοντωτικη είμαι ικανοποιημενος.
Knock knock knocking on suzi's door...


Τυχερέ, φάγαμε απίστευτη βροχή στο Δίον.

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  17:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποκλείεται Σπύρο. Πολύ αισιόδοξο αλλά δεν το έχω. Το δικό μου φορμάρισμα διαφέρει από τα άλλα μοντέλα και αυτός θα είναι εκτός απροόπτου ο ρυθμός αγώνα μου. Για το περί SUZIPA είναι αρκετά μακριά. Πέραν των χλμ που θέλω, χρειάζομαι επειγόντως ενδυνάμωση κορμού αφού με το πέρασμα της ώρας χαλάω τη δρομική κίνηση και εν μέρη ευθύνεται κι αυτό στην αύξηση των παλμών. Όλα αυτά θα δουλευτουν για Αθήνα αλλά αποκλείεται να βελτιωθω τόσο σύντομα τόσο πολύ. Δε πειράζει, δε με κυνηγά κάνεις!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  20:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

Το χειρότερο long της προετοιμασίας.Δεν μπορούσα να ανεβάσω παλμούς λόγω κούρασης και βγήκε ένα μονότονο ψιλοαργό συνεχόμενο πράγμα που με προβλημάτισε θα έλεγα:( Ασε που μπερδεύτηκα με τον καιρό φόρεσα μακρυμάνικη και βέλαξα.Ευτυχώς ήταν το τελευταίο :).Αρχίζει το taper yeah!!!



Με τέτοια υγρασία βγάζεις, ...δε βάζεις ρούχα.


___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 13/03/2016 20:15:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000