Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  14:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Jerry, πετάς!!!


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  14:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,
Πεμπτη- 9 χλμ (10*400 & 5χλμ)
Παρασκευη-15χλμ (Π.Φαληρο-Χιλτον),5:20 avg
Σαββατο-5χλμ στο 6:10 & σκαλακια
Σημερα-15χλμ 5:15avg

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  14:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο ιερεμια! Πολύ δυνατός!
Στα δικά μου 13,5 χλμ στο 5'11" στους 148. Μαξ 159 αλλά έπεσε πολύ μπλα μπλα με τον διπλανό στον διάδρομο. Αυτά λοιπόν και για φέτος... Από αύριο βιταμίνες γιατί πολύ κρυωμα τριγύρω μου...

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  15:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φήμες λένε πως τα ποδήλατα συνοδείας δεν τον προλάβαιναν! μπράβο Jeremy παικταρά! έχω κάτι κυάλια στο συρτάρι, κάτσε να τα βγάλω τώρα που σε θυμήθηκα..

στα δικά μου, 2η συμμετοχή στα Μελετιάδεια σήμερα το πρωί με αρκετό κρύο. σε 10,2-10,3 ζόρικα χιλιομετράκια η απόπειρα να συγκρατηθώ εξ ολοκλήρου στο ρυθμό τέμπο που είχα πήγε περίπατο (με ελάχιστες εξαιρέσεις) κι έτσι το ρολόι έγραψε 46:03. υπολόγιζα κάτι σε 48-49 λεπτά. τέρμα δεν το πήγα σε καμία περίπτωση αλλά ούτε και όσο έπρεπε. νιώθω μια χαρά ωστόσο, ελπίζω να μη φάω κανένα φέσι ενόψει Πέλλας!

ερώτηση τώρα.. είμαι στα 50χλμ γι αυτή την εβδομάδα. να βγω το απόγευμα για 5-6 χαλαρά ή να το ρίξω στην ξάπλα!?

EDIT: μέσοι παλμοί 182, μέγιστοι 191!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 27/03/2016 16:14:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  15:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξαπλα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  15:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαλλειματικη ξαπλας με τεμπακι ενδιάμεσο απόλυτης νιρβανα...

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  17:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

φήμες λένε πως τα ποδήλατα συνοδείας δεν τον προλάβαιναν! μπράβο Jeremy παικταρά! έχω κάτι κυάλια στο συρτάρι, κάτσε να τα βγάλω τώρα που σε θυμήθηκα..

στα δικά μου, 2η συμμετοχή στα Μελετιάδεια σήμερα το πρωί με αρκετό κρύο. σε 10,2-10,3 ζόρικα χιλιομετράκια η απόπειρα να συγκρατηθώ εξ ολοκλήρου στο ρυθμό τέμπο που είχα πήγε περίπατο (με ελάχιστες εξαιρέσεις) κι έτσι το ρολόι έγραψε 46:03. υπολόγιζα κάτι σε 48-49 λεπτά. τέρμα δεν το πήγα σε καμία περίπτωση αλλά ούτε και όσο έπρεπε. νιώθω μια χαρά ωστόσο, ελπίζω να μη φάω κανένα φέσι ενόψει Πέλλας!

ερώτηση τώρα.. είμαι στα 50χλμ γι αυτή την εβδομάδα. να βγω το απόγευμα για 5-6 χαλαρά ή να το ρίξω στην ξάπλα!?

EDIT: μέσοι παλμοί 182, μέγιστοι 191!

Τάσος

know your limits. then destroy them.


μπορούσες να κάνεις μαζί με τον αγώνα 16 ωραία χλμ λίγο πιο αργά
το απογευματινό ξέχαστο
καλύτερα το βράδυ
την μία μ@λ@κί@ πάντως δεν την διπλασιάζουμε
και για να μην αγχώνεσαι για τα χλμ σε καλό θα σου βγεί!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  18:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμμετοχή στο 10άρι της Ν. Ιωνίας σαν τέμπο πολύ άνετα στο 5'.09". Τα πόδια μόνο κάπως " βαριά ", φυσιολογικό νομίζω 1 εβδομάδα μετά τα Τρίκαλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
zoro, aroulio, kalogeridis, δώσανε τη σωστή απάντηση προς την αεικίνητη τζατζικοκατάσταση!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

===============================

Ναι αλλά όταν ξυπνήσω το πρωί και τον φορέσω για να μετρήσω παλμό σε ηρεμία γιατί δείχνει κανονικά; Νομίζω ότι το σωστό είναι αυτό που λέει ο echetlos. Δεν περνάει η καρδιά αμέσως στην αερόβια φάση.

No pain, no gain!



...το πρωί που οι παλμοί είναι χαμηλοί ο αισθητήρας δεν έχει πρόβλημα να τους "καταγράψει" έστω και "στεγνός"...όταν όμως αρχίζεις το τρέξιμο που η καρδιά αμέσως ανεβάζει παλμούς, το αισθητήριο δυσκολεύεται όπως εφάπτεται "στεγνό" ακόμα με το δέρμα. Το έχω παρατηρήσει και στην περίπτωσή μου...

Η καρδιά είναι απλά μια αντλία που δουλεύει αργά ή γρήγορα ανάλογα με τις απαιτήσεις...δεν ισχύει για αυτήν η "αερόβια καύση" ή "αναερόβια καύση" για την παραγωγή ενέργειας...

Πολύ σάλιωμα του αισθητήρα πριν τον φορέσεις στην αρχή της προπόνησης, ή τον καταβρέχεις όπως έγραψε ο papako πριν τον βάλεις πάνω σου.

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το μεσημερι ολοκληρωσα το δευτερο μαραθωνιο μεσα στο μηνα και τον 6ο μεσα σε 2 χρονια ... αυτον της Ολυμπιας σε 3:22:22 ... 10ος γενικης,1ος ηλικιακης, ενω η γυναικα μου κατεταγη 1η στην ηλικιακη της κατηγορια στον ημι!Ελπιζω οτι θα μπορεσω να συνεχισω απροσκοπτα για τον μεγαλο στοχο!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το μεσημερι ολοκληρωσα το δευτερο μαραθωνιο μεσα στο μηνα και τον 6ο μεσα σε 2 χρονια ... αυτον της Ολυμπιας σε 3:22:22 ... 10ος γενικης,1ος ηλικιακης, ενω η γυναικα μου κατεταγη 1η στην ηλικιακη της κατηγορια στον ημι!Ελπιζω οτι θα μπορεσω να συνεχισω απροσκοπτα για τον μεγαλο στοχο!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

μπραβο Σπυρο γιγαντα! πολλα πολλα συγχαρητηρια!..τωρα παμε για Μεγα Αλεκο!!!Συγχαρητηρια και για την συζυγο σου!

''Run smart..Run For Life''

Edited by - sotos-marathon on 27/03/2016 19:37:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το μεσημερι ολοκληρωσα το δευτερο μαραθωνιο μεσα στο μηνα και τον 6ο μεσα σε 2 χρονια ... αυτον της Ολυμπιας σε 3:22:22 ... 10ος γενικης,1ος ηλικιακης, ενω η γυναικα μου κατεταγη 1η στην ηλικιακη της κατηγορια στον ημι!Ελπιζω οτι θα μπορεσω να συνεχισω απροσκοπτα για τον μεγαλο στοχο!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Μπράβο και στους 2 σας και καλή δύναμη για τη συνέχεια!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by dimitrissss

===============================

Ναι αλλά όταν ξυπνήσω το πρωί και τον φορέσω για να μετρήσω παλμό σε ηρεμία γιατί δείχνει κανονικά; Νομίζω ότι το σωστό είναι αυτό που λέει ο echetlos. Δεν περνάει η καρδιά αμέσως στην αερόβια φάση.

No pain, no gain!



...το πρωί που οι παλμοί είναι χαμηλοί ο αισθητήρας δεν έχει πρόβλημα να τους "καταγράψει" έστω και "στεγνός"...όταν όμως αρχίζεις το τρέξιμο που η καρδιά αμέσως ανεβάζει παλμούς, το αισθητήριο δυσκολεύεται όπως εφάπτεται "στεγνό" ακόμα με το δέρμα. Το έχω παρατηρήσει και στην περίπτωσή μου...

Η καρδιά είναι απλά μια αντλία που δουλεύει αργά ή γρήγορα ανάλογα με τις απαιτήσεις...δεν ισχύει για αυτήν η "αερόβια καύση" ή "αναερόβια καύση" για την παραγωγή ενέργειας...

Πολύ σάλιωμα του αισθητήρα πριν τον φορέσεις στην αρχή της προπόνησης, ή τον καταβρέχεις όπως έγραψε ο papako πριν τον βάλεις πάνω σου.

Free your feet...free your senses!



Ειλικρινά δε με απασχολεί τι θα γράψει στην αρχή. Με απασχολεί ότι κάποιες φορές τον "χάνω" κατά τη διάρκεια. Μάλλον λόγω body glide.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jeremyalfisti

Φίλοι μου, συντρέχτες δεν κρατιέμαι για τα αποτελεσματα και θα σας πω το ρολογισιο χρονο πριν καν το ανεβάσω garmin connect. 1:30:32!!! Δε θα πω τίποτα ειμαι υπερευχαριστημενος δεδομένου του τραυματισμού μου! Ευχαριστω που με ανεχτηκατε αλλη μια φορα! Θα επανέλθω με garmin connect και εντυπώσεις! Θα με ξανα υποστείτε!!!



...συγχαρητηρια Ιερεμια!Καταπληκτικη επιδοση ... παρα τα προβληματα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000