Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  09:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαρία δε σου κρύβω πως σε συζήτηση που είχα με τον παπουτσογκουρου, έχει πέσει και το συγκεκριμενο παπούτσι. Αν πέσω 3-4 κιλά ίσως φύγω από τα cumulus (κρατάει γερά ο έρωτας). Από χλμ αντέχουν αρκετά; Μετά την αντιγραφή του αγώνα σου περισυ, αν πάρω και τα παπούτσια, μου μένει μόνο να ντυθώ στα ροζ!

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  09:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον μαςβλεπω να σπάσει στα 3 Σπύρο. Μάλλον θα τρέξω τα 5 με γυναικοπαιδοσκυλο... Ο ζορος μάλλον για 10αρικακι αναψυχής και όλοι μαζί στο τέρμα να σε καμαρωσουμε!

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  09:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τα καλά σας λόγια. Συεχίζουμε με την αγάπη μας για το τρέξιμο. Στα του αγώνα, η διαδρομή ήταν εξαιρετική, δεν είπα ουτε στιγμή πω πω πότε τελειώνει καθώς περνούσαμε από χωριά, το φράγμα και γενικά ήταν πολύ όμορφη διαδρομή. Στα αρνητικά το οτι σε κάποια σημεία δεν υπήρχε σήμανση και ήταν ευκολο να την κάνεις για άλλες πολιτείες και οτι ο κόσμος στα χωριά ηθελε παροτρυνση για να μας παροτρύνει να συννεχίσουμε!!! Αυτα! 9η θέση γενικής τελικά και οριστε και το garmin:
https://connect.garmin.com/modern/activity/1100869244
Επόμενος σταθμός το 10άρι rungreece η ο ημι της Λευκάδας αν κάνει εκδρομή ο συλλογος Ιωαννίνων που πλέον είμαι μέλος!! Θανάση σε περιμένω σε έναν από του δύο και είμαι ανοιχτός σε οτι έχεις στο πρόγραμμα εσυ μήπως και βολέψει.
Αφου λοιπον τελείωσα με τα γλυκανάλατα μου πάμε στο εναν και μοναδικό άνθρωπο που δεν έχει ταβάνι. ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΣΠΥΡΟ. Εισαι απιστευτος. Να είσαι γερός και να κάνεις αυτό που σου αρέσει. Εισαι καταπληκτικός!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  09:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Μαρία δε σου κρύβω πως σε συζήτηση που είχα με τον παπουτσογκουρου, έχει πέσει και το συγκεκριμενο παπούτσι. Αν πέσω 3-4 κιλά ίσως φύγω από τα cumulus (κρατάει γερά ο έρωτας). Από χλμ αντέχουν αρκετά; Μετά την αντιγραφή του αγώνα σου περισυ, αν πάρω και τα παπούτσια, μου μένει μόνο να ντυθώ στα ροζ!

Myasics.com πασα-tempo run!



Τα saucony γενικα ενα θεμα με την ανθεκτικοτητα το εχουν, ειδικα τα πιο ελαφρια. Εμενα ολα τα ζευγαρια μετα απο 200χλμ αρχιζουν και σκιζονται ελαφρως πανω απο το προτελευταιο δαχτυλο (και τα 2 παπουτσια). Δε μεγαλωνει ομως το σκισιμο και κρατανε ετσι μεχρι τα 800-900 χλμ, τοσο τα κραταω συνηθως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  10:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Μαρία δε σου κρύβω πως σε συζήτηση που είχα με τον παπουτσογκουρου, έχει πέσει και το συγκεκριμενο παπούτσι. Αν πέσω 3-4 κιλά ίσως φύγω από τα cumulus (κρατάει γερά ο έρωτας). Από χλμ αντέχουν αρκετά; Μετά την αντιγραφή του αγώνα σου περισυ, αν πάρω και τα παπούτσια, μου μένει μόνο να ντυθώ στα ροζ!

Myasics.com πασα-tempo run!



Μη συγχέεις υπερβολικά τα κιλά με τα παπούτσια. Εγώ σταμάτησα να το κάνω και βρήκα την υγεία μου. Στο Μεγαλέκο θα είμαι χοντρός με το ελαφρύτερο παπούτσι. Και δεν είναι καλό για το πόδι να φοράς συνέχεια το ίδιο παπούτσι. Το καλομαθαίνεις.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  10:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by kalogeridis

Μαρία δε σου κρύβω πως σε συζήτηση που είχα με τον παπουτσογκουρου, έχει πέσει και το συγκεκριμενο παπούτσι. Αν πέσω 3-4 κιλά ίσως φύγω από τα cumulus (κρατάει γερά ο έρωτας). Από χλμ αντέχουν αρκετά; Μετά την αντιγραφή του αγώνα σου περισυ, αν πάρω και τα παπούτσια, μου μένει μόνο να ντυθώ στα ροζ!

Myasics.com πασα-tempo run!



Τα saucony γενικα ενα θεμα με την ανθεκτικοτητα το εχουν, ειδικα τα πιο ελαφρια. Εμενα ολα τα ζευγαρια μετα απο 200χλμ αρχιζουν και σκιζονται ελαφρως πανω απο το προτελευταιο δαχτυλο (και τα 2 παπουτσια). Δε μεγαλωνει ομως το σκισιμο και κρατανε ετσι μεχρι τα 800-900 χλμ, τοσο τα κραταω συνηθως.



Έχω κάνει 200 χιλιόμετρα με τα Zealot και γύρω στα 130 με τα Triumph ISO. Δεν έχω παρατηρήσει κάποια φθορά εκτός του ότι τα γράματα στο sockliner σβήστηκαν σχεδόν αμέσως μόλις τα φόρεσα. Ίσως είμαι υπερβολικός όπως πάντα, αλλά σε άλλα παπούτσια αυτό γίνεται μετά από εκατοντάδες χιλιόμετρα ή και ποτέ.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  10:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θέμα των Kinvara είναι ότι μεγάλο μέρος της εξωσολας είναι σκέτος αφρός, χωρίς καθόλου λάστιχο.
Παλαιότερα, ήταν ακόμη χειρότερα τα πράγματα αλλά σε κάθε επόμενο μοντέλο προσέθεταν όλο και περισσότερο carbon rubber.
Δε μπορείς να τα 'χεις όλα, θυσιάζεις αντοχή και παίρνεις χαμηλότερο βάρος και cushioning...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  10:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη από τη μια έχεις δίκιο αλλά από την άλλη μια αλλαγή αποτελεί και ρίσκο. Πάντως θεωρητικά βάσει κιλών είμαι για τα νιμπους αλλά από τη στιγμή που με το cumulus έμεινα ικανοποιημενος δεν το πηγα με κριτήριο τα κιλά. Η Μαρία όμως που είναι φτερό σαφώς και έχει ελαφρύτερο πάτημα αν και αυτό είναι και συνάρτηση κιλών - τεχνικής... Τα κιλά καλά θα κάνουν να χαθούν λοιπόν τόσο για βελτίωση όσο και για περισσότερες επιλογές σε πιο racing και με λιγότερο cushion παπούτσια... Τωρα από χλμ κι εγώ κάπου εκεί γράφω, γύρω στα 800+ αν και με τη βελτίωση της τεχνικής και το πιο γλυκό πάτημα που απέκτησα, τόσο σε αίσθηση όσο και σε εμφανή φθορά, ίσως τα 2 ζεύγη 16αρια να μου 1000ρίσουν, όχι όμως με λονγκ σε ταχυ ρυθμό. Κάπως έτσι ίσως γλίτωσω την αγορά νέου παπουτσιου για Αθήνα και να κάνω αλλαγή όλου του στόλου από Νοέμβρη. Για τα μεγάλα έχω ένα 17αρι που είναι φρέσκο και ίσως βγάλει και την Αθήνα.

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  11:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αλλαγή αποτελεί ρίσκο τώρα που έχει αγώνα. Αλλά καλό είναι να δοκιμάσεις κάτι άλλο, εστω σε διαλειμματικές στο γήπεδο ή σε αγώνα μικρότερης απόστασης.
Επίσης μην ξεχνάς ότι οι εταιρείες απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό για κάθε παπούτσι. Ο αγοραστής του Nimbus ή του Triumph το παίρνει για 1000 χιλιόμετρα. Τα πιο ελαφριά παπούτσια για τη μείωση του βάρους τους έχουν πιο λίγα υλικά. Λιγότερο λάστιχο κάτω από τον αφρό, λεπτότερο ύφασμα στο πάνω μέρος οπότε είναι λογικό να φθείρονται νωρίτερα. Οι αγοραστές τους όμως δε τα παίρνουν συνήθως για να κάνουν τόσα χιλιόμετρα, εκτιμούν περισσότερο την έλλειψη βάρους παρά τη διάρκεια ζωής και αν όχι όλοι σε αυτούς προωθούν οι εταιρείες τα συγκεκριμένα παπούτσια.



No pain, no gain!

Edited by - dimitrissss on 28/03/2016 13:13:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  11:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ετρεξα εχθες στην Αρτα κι εγω.Να πω συγχαρητηρια στον Ιερεμια για τον πολυ καλο του χρονο.Δυστυχως δεν τον ξερω φατσικα κι ετσι δεν μπορεσα να τον γνωρισω.Στα δικα μου τωρα,χρονος 1'37'10.Μετα τον τραυματισμο μου πριν 2,5 μηνες,δεν εχω τρεξει πανω απο 40-45χλμ καμια εβδομαδα κι ετσι μπορω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος γιατι και τις ανηφοριτσες της τις ειχε και αρκετη ζεστη και ηλιο.Δεν ξετρελαθηκα απο την διαδρομη ουτε απο τον κοσμο.Και βεβαια πολλα μπραβο στον Σπυρο και την συζυγο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  18:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σαι καλά Λεωνίδα! Συγχαρητήρια και σε σένα. Αν δεν σ'άρεσε η διαδρομή αυτή που να δεις στον ημι της Ξάνθης. Πας πας και μετράς τα εκατοστά!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2016 :  20:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...@lemonidas1: Λεωνιδα ευχαριστω πολυ - πολυ ... και φυσικα πολλα συγχαρητηρια και σε σενα!

...σημερα το απογευμα 1500 μετρα κολυμβηση σε 40'40" ... και στη συνεχεια 60' χαλαρο βαδην (5,3 χλμ)!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2016 :  09:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
45' χαλαρα οπου βγηκαν περιπου 9 χλμ...+ 6x100m ανοιγματακια.

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2016 :  09:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
20 zεσταμα
4χ800.
2.59
3.05
3.05
3.02 αγγιξα τους 180 παλμους
20 χαλαρα
Την πεμπτη 8 χαλαρα και αλλη μια προετοιμασια εφτασε στο τελος με 1 μονο χαμενη προπονηση τα χριστουγεννα εξαιτίας του γαμου της κουνιαδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2016 :  12:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
8αράκι χαλαρό για σήμερα με ξύπνημα μετά τις 6!
Ζω μεγάλες στιγμές ύπνου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000