Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2016 :  23:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien


Κανονικα , καθημερινα , 15αρια σε συνηθεις ρυθμους !!!

Ευχαριστω



...keep running! :)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  12:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές στον Αγώνα θυσίας Μεσολογγίου 9.800 σε 41:38:14 ..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  12:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι και τόσο πρωινή προπόνηση σήμερα στο Άλσος Συγγρού. Ξεκίνημα με πονοκέφαλο λόγω χθεσινοβραδυνής κατανάλωσης οίνου που έφυγε με το τρέξιμο τελικά! 16,66 χιλιόμετρα σε 1:39 και ευχάριστες συναντήσεις με αργές τετράποδες χελώνες όχι δίποδες σαν εμένα. Είδα και έναν κύριο να τρέχει με Altra. Μου φάνηκαν πιο ογκώδη και από Hoka.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  12:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sigi

Εχθές στον Αγώνα θυσίας Μεσολογγίου 9.800 σε 41:38:14 ..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



...συγχαρητηρια Γιωργο για την εξαιρετικη επιδοση!Σε λιγο καιρο και με καποια προσπαθεια ... σε βλεπω και κατω απο 40'στο 10ρι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jeremyalfisti
Forum-Runner

Greece


159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  18:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας!! Συμμετείχαμε με το Τάσο στο Vikos Street Relays και τα καταφέραμε(??). Συνολικό χρόνο δεν έχουμε, ατομικούς δεν εχουμε, 2Χ5Κ δεν τρέξαμε όπως και κανείς άλλος. Ο Τάσος έκανε γύρω στα 3,5Κ και εγώ βάσει ρολογιού συνέχισα με δική μου βουληση για 5,13Κ. Το μόνο σίγουρο και επίσημο είναι οτι βγηκαμε πρωτοι και όλα τα άλλα είναι προς διερευνηση! Απο το Garmin μου βγαίνει το 5Κ περίπου στο 19:52-53 καθώς δεν πάτησα lap στο 5Κ ακριβώς και συμπληρώνοντας το περπατούσα ξεχνώντας μα το κλείσω. Απαράδεκτη αντιμετώπιση και γενικά η διοργάνωση. Καμία αρχή μέση και τέλος οποιος ηθελε ετρεχε οσο ηθελε, αλλοι κλεβαν απο παρακάμψεις και ενα μπάχαλο γενικά. Εκνευριστήκαμε, γελάσαμε, απορήσαμε.
Ανεβάζω το garmin και αν μπορει καποιος να κόψει το χρόνο στο 5Κ να μου πε τον χρόνο μου θα ήμουν ευγνώμων!
https://connect.garmin.com/modern/activity/1139915163
Πάρτε και να μας καμαρώσετε!
https://www.facebook.com/jeremy.chousidis/posts/10208684282121780
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  20:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jeremyalfisti

Καλησπέρα σας!! Συμμετείχαμε με το Τάσο στο Vikos Street Relays και τα καταφέραμε(??). Συνολικό χρόνο δεν έχουμε, ατομικούς δεν εχουμε, 2Χ5Κ δεν τρέξαμε όπως και κανείς άλλος. Ο Τάσος έκανε γύρω στα 3,5Κ και εγώ βάσει ρολογιού συνέχισα με δική μου βουληση για 5,13Κ. Το μόνο σίγουρο και επίσημο είναι οτι βγηκαμε πρωτοι και όλα τα άλλα είναι προς διερευνηση! Απο το Garmin μου βγαίνει το 5Κ περίπου στο 19:52-53 καθώς δεν πάτησα lap στο 5Κ ακριβώς και συμπληρώνοντας το περπατούσα ξεχνώντας μα το κλείσω. Απαράδεκτη αντιμετώπιση και γενικά η διοργάνωση. Καμία αρχή μέση και τέλος οποιος ηθελε ετρεχε οσο ηθελε, αλλοι κλεβαν απο παρακάμψεις και ενα μπάχαλο γενικά. Εκνευριστήκαμε, γελάσαμε, απορήσαμε.
Ανεβάζω το garmin και αν μπορει καποιος να κόψει το χρόνο στο 5Κ να μου πε τον χρόνο μου θα ήμουν ευγνώμων!
https://connect.garmin.com/modern/activity/1139915163
Πάρτε και να μας καμαρώσετε!
https://www.facebook.com/jeremy.chousidis/posts/10208684282121780




...μπραβο σας, πραγματικα σας χαιρομαι!Καταπληκτικες φωτογραφιες ...και φυσικα εξαιρετικος ρυθμος κι απο τους δυο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  20:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το απογευμα ...για αλλαγη ... 10 χλμ βαδην σε 1:29:03 ...και στη συνεχεια 90' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου και χεριων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2016 :  22:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα καταφέραμε τα καταφέραμε! βγήκαμε 1οι στην πιο τραγική -οργανωτικά- διοργάνωση που έχω πάρει ποτέ μέρος! δεν έχω ωστόσο σκοπό να σας κουράσω, όπως βάλθηκαν (και τα κατάφεραν τελικά) για να μας δώσουν την πρώτη θέση στη σκυτάλη. μέχρι και τους δευτεροτρίτους επιστρατεύσαμε μήπως ελεήσουν και μας πιστέψουν!

εν συντομία, την Παρασκευή στη γραμματεία ρωτάω την ακριβή διαδρομή. τη μαθαίνω και τη «ζωγραφίζω» στο google earth. αν και το site μιλούσε για 2 κύκλους των 2.5χλμ, το βγάζω 2 και κάτι. «κάτι δεν πάει καλά!» σκέφτομαι.. τελικά σήμερα το πρωί κατά το ζέσταμα βλέπουμε πως η διαδρομή είναι ακόμα μικρότερη από αυτό που είχα μετρήσει! ξεκινάω 1ος στη σκυτάλη και οι 2 γύροι (υποτίθεται 5χλμ) μου βγαίνουν 3.46χλμ! εκεί λοιπόν, χωρίς κανένας της διοργάνωσης να νιώθει, θυμάμαι τα του site και παίρνω στα κουτουρού την πρωτοβουλία να κάνω την αλλαγή με τον Ιερεμία. δεν είχα λόξα να τρέξω 5ρι όλα μέσα τόσο κοντά στο μαραθώνιο και σε τέτοια διαδρομή (το 1/3+ πλακόστρωτο, αρκετές αναστροφές σχεδόν επιτόπου, πολύς κόσμος να κόβει βόλτες μέσα στη διαδρομή-άσχετοι με τον αγώνα-, ένα μπάχαλο γενικότερα) οπότε μικρό το κακό. ο Ιερεμίας ωστόσο κοιτώντας κι αυτός το ρολόι, υποθέτει πως πάμε για 3 γύρους αφού κανείς δεν ενημερώνει! τελειώνει πρώτος (τους 2) κι φεύγει και για τρίτο χαχα! κανείς δεν του είπε τίποτα.. (απορία..πότε παύει να μετράει το chip!?) με αποτέλεσμα να τρέξουμε περίπου 2χλμ επιπλέον και ΜΑΛΛΟν γι αυτό το λόγο να εμφανιζόμαστε ως…8οι(!!!) στην τελική κατάταξη! κι ενώ εγώ είχα αλλάξει σκυτάλη 2ος και ο Ιερεμίας πέρασε στη συνέχεια τους πρώτους.. και οι 2οι όμως είχαν το ίδιο θέμα μ εμάς! ο πρώτος τους είδε λίγα χιλιόμετρα κι έκανε κι άλλο γύρο! απίστευτα πράγματα. μιλάμε για απόκλιση 1.5+ χιλιομέτρου σε απόσταση 5 συνολικά έτσι!? τραγικό! τέλος πάντων, μετά από διαβουλεύσεις και διαπιστεύσεις από τους δευτεροτρίτους καταφέραμε να πάρουμε αυτή τη μούφα 1η θέση που έχει όμως κι αυτή την αίγλη της. λέμε τώρα! γενικά ακόμα και οι ίδιοι τους προσπαθούσαν (κι ας μην το ήξεραν) πεισματικά να μας πείσουν πως ήταν λάθος που αποφασίσαμε να πάρουμε μέρος. χαρακτηριστικά την Παρασκευή στις εγγραφές, σε ερωτήσεις μου πήρα απαντήσεις του τύπου… «κι άμα δεν είναι 2.5χλμ τι σε νοιάζει?»(για την ακριβή διαδρομή) και «για καλό σκοπό τρέχεις, τι καίγεσαι τόσο για το χρόνο?». για τον καλό σκοπό έδωσα τα λεφτά μου, δε σημαίνει πως τη βρίσκω να τρέχω σε διοργανώσεις της πλάκας με τέτοια ζέστη ενώ θα μπορούσα να πάω για μπάνιο πχ! δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση από πανελλήνια -άρτια φανταζόμουν- διοργάνωση και κορυφαίους αθλητές-τριες που την εκπροσωπούν..

για την ιστορία το ρολόι έγραψε 3.46χλμ σε 13:54(4:01 ρυθμός) και με τα δεδομένα που ανέλυσα παραπάνω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. στη συνέχεια συμμετείχα και στα 4×2500 (με 5 λεπτά ξεκούρασης ενδιάμεσα) που φυσικά έγινε αντίστοιχα 1.78χλμ και εκεί ο χρόνος μου ήταν 7:17(4:05 ρυθμός). ήμουν πεθαμένος αλλά πάλι καλό μου φαίνεται για τα δεδομένα μου. 2η θέση γενικής εκεί. όχι άσχημα!

ΥΓ1. ο λόγος που δεν πήγα εντελώς χαλαρά τον αγώνα κυνηγώντας…κολλανάκια παρότι φουλ ξενερωμένος (ελέω διοργάνωσης) ήταν το γεγονός πως το είχα υποσχεθεί στον Ιερεμία που έψαχνε «όλα μέσα» 5ρι. δεν έλεγε το άλλο μισό να βγει σε 30 λεπτά! αυτό σκεφτόμουν για να μείνω προσηλωμένος!
ΥΓ2. οι παλμοί σήμερα έφτασαν τους…199! μάλλον πήρα φωτιά και ήθελα πυροσβεστική χαχα! νέο υψηλό παλμών, δεν ξέρω αν θα αξιωθώ να φτάσω παραπάνω. μπορώ πάντως μετά από αυτό να θεωρήσω μαξ μου (τουλάχιστον) το 200! σαν να έκανα εργομετρικό 😛
ΥΓ3. έχει διασυλλογικό στις Σέρρες (7/5) και εδώ και λίγες μέρες έχω πάρει την απόφαση να χτυπήσω το 5ρι εκεί! μετά το σημερινό λέω να κυνηγήσω κάτι καλύτερο από το sub21 που σκεφτόμουν. ίσως 20:30 δεν ξέρω!
ΥΓ4. ενδυνάμωση χέρια αυτή την ώρα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 24/04/2016 22:36:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  00:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στους δυο για τις επιδόσεις σας. Η γνώμη μου είναι ότι σε ένα αγωνιστικό 5ρι αν είναι flat θα μπορούσες από αυτά που βλέπω ότι κάνεις να χτυπήσεις με άνεση το sub20. Μέχρι να προλάβεις να κουραστείς τελειώνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  07:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sigi

Εχθές στον Αγώνα θυσίας Μεσολογγίου 9.800 σε 41:38:14 ..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



Στα 10 χλμ. Θα τερμάτιζες δηλαδή περίπου σε 42:29.
Πάρα πολύ καλός!

Μου φαίνεται θα αλλάξω ωράριο στο Ζηρίνειο για να έχω λαγό στην προπόνηση!

_____________________
Run Natural, run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  08:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τάσο και Ιερεμία,
Συγχαρητήρια για την πρωτιά, αλλά κυρίως για το ότι τα δώσατε όλα, παρά το ξενέρωμα λόγω της ανοργανωσιάς. Είστε για πιο κάτω, βέβαια, μην ξεχνιόμαστε...!
Καλή συνέχεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  08:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά συγχαρητήρια και στους δύο!

_____________________
Run Natural, run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  08:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
…σημερα το πρωι στους δρομους της Κηφισιας και στο Ζηρινειο 15 χλμ, εκ των οποιων τα 7 χλμ ανυποδητος, σε 1:14:57!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  08:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

…σημερα το πρωι στους δρομους της Κηφισιας και στο Ζηρινειο 15 χλμ, εκ των οποιων τα 7 χλμ ανυποδητος, σε 1:14:57!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Καλημέρα Σπύρο! Συνεχίζεις δυνατά, μπράβο!
Στα δικά μου, σήμερα θα πάω το απόγευμα για ένα χαλαρό 10άρι (σε ~55 λεπτά). Μετά από μια εβδομάδα απραξίας, σιγά σιγά να επιστρέφουμε σε (σχεδόν) κανονικούς ρυθμούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  09:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by sigi

Εχθές στον Αγώνα θυσίας Μεσολογγίου 9.800 σε 41:38:14 ..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



...συγχαρητηρια Γιωργο για την εξαιρετικη επιδοση!Σε λιγο καιρο και με καποια προσπαθεια ... σε βλεπω και κατω απο 40'στο 10ρι!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σπύρο μου σ' ευχαριστώ πολύ!!Για κάτω πάντως από 40' θέλει πάρα-πάρα-πάρα πολύ προσπάθεια..αν σκεφτείς πως στο πρώτο μου 10άρι 01/10 στο άλσος δαφνίου έκανα 54' περίπου τότε έχω κάνει πρόοδο μέσα σε 6 χρόνια

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000