Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  09:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

18,5 χλμ απο τα οποια τα 13,5 στο κτημα Συγγρου με sprint hills μονοπατια κτλ... με μ.ο ρυθμο 5.20''/κμ παρεα με τον Αργυρη και τον Χρηστο..συναντησαμε και λιγο τον Σπυρο αλλα δεν τρεξαμε για αρκετη ωρα μαζι.Σπυρο την επομενη φορα ελπιζω να τρεξουμε περισσοτερη ωρα παρεα!

''Run smart..Run For Life''


Εμένα μου βγήκαν 21.3χλμ με μέσο ρυθμό 5:30...
Καλά ήταν πάντως!
Παρασκευή και Σαββάτο τι κάνεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  09:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by sigi

Εχθές στον Αγώνα θυσίας Μεσολογγίου 9.800 σε 41:38:14 ..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



Στα 10 χλμ. Θα τερμάτιζες δηλαδή περίπου σε 42:29.
Πάρα πολύ καλός!

Μου φαίνεται θα αλλάξω ωράριο στο Ζηρίνειο για να έχω λαγό στην προπόνηση!

_____________________
Run Natural, run Bare

Χρήστο σ' ευχαριστώ αν και η διαδρομή ήταν πολύ εύκολη..
Όσο για το ωράριο κοίταξε το γιατί βαριέμαι να τρέχω μόνος!!!για τον λαγό δεν το σχολιάζω καν

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  10:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by sotos-marathon

18,5 χλμ απο τα οποια τα 13,5 στο κτημα Συγγρου με sprint hills μονοπατια κτλ... με μ.ο ρυθμο 5.20''/κμ παρεα με τον Αργυρη και τον Χρηστο..συναντησαμε και λιγο τον Σπυρο αλλα δεν τρεξαμε για αρκετη ωρα μαζι.Σπυρο την επομενη φορα ελπιζω να τρεξουμε περισσοτερη ωρα παρεα!

''Run smart..Run For Life''


Εμένα μου βγήκαν 21.3χλμ με μέσο ρυθμό 5:30...
Καλά ήταν πάντως!
Παρασκευή και Σαββάτο τι κάνεις;



...Αργυρη αυριο μαλλον Χαλανδρι, αν τα καταφερω, για τα περιβοητα 600αρια ... τρομαρα μου!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  10:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by sotos-marathon

18,5 χλμ απο τα οποια τα 13,5 στο κτημα Συγγρου με sprint hills μονοπατια κτλ... με μ.ο ρυθμο 5.20''/κμ παρεα με τον Αργυρη και τον Χρηστο..συναντησαμε και λιγο τον Σπυρο αλλα δεν τρεξαμε για αρκετη ωρα μαζι.Σπυρο την επομενη φορα ελπιζω να τρεξουμε περισσοτερη ωρα παρεα!

''Run smart..Run For Life''


Εμένα μου βγήκαν 21.3χλμ με μέσο ρυθμό 5:30...
Καλά ήταν πάντως!
Παρασκευή και Σαββάτο τι κάνεις;



...Αργυρη αυριο μαλλον Χαλανδρι, αν τα καταφερω, για τα περιβοητα 600αρια ... τρομαρα μου!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Να κανονίσουμε ώρα Σπύρο ώστε να είμαι εκεί!!! Έστω και για τα μισά από αυτά που θες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  10:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...αφου ξερεις...ιδια ωρα, οπως παντα ... μη τη γραφουμε εδω μεσα και μας παρουν για τρελους!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  14:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Όχι και τόσο πρωινή προπόνηση σήμερα στο Άλσος Συγγρού. Ξεκίνημα με πονοκέφαλο λόγω χθεσινοβραδυνής κατανάλωσης οίνου που έφυγε με το τρέξιμο τελικά! 16,66 χιλιόμετρα σε 1:39 και ευχάριστες συναντήσεις με αργές τετράποδες χελώνες όχι δίποδες σαν εμένα. Είδα και έναν κύριο να τρέχει με Altra. Μου φάνηκαν πιο ογκώδη και από Hoka.

No pain, no gain!



του διαβόλου απόσταση δηλαδή!!! :Ρ
Τα Altra είναι κατά βάση "παπούτσια πλατφόρμες" όπως και τα HOKA, μια που η πρώτη έχει πλέον βγάλει και σαφώς πιο μίνιμαλ μοντέλα...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  14:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα Μανώλη,

η Altra έχει αρκετά ελαφριά αγωνιστικά παπούτσια όπως το One που είναι γύρω στα 190 γραμμάρια αν θυμάμαι καλά. Απλά μου έκανε εντύπωση πόσο ογκώδη μου φάνηκαν τα συγκεκριμένα από κοντά και απόρρησα με τον ισχυρισμό της εταιρείας ότι όποιος τα χρησιμοποιεί αλλάζει πάτημα.

Όσο για την απόσταση μου θύμισε αγαπημένο τραγούδι που άρχισα να σιγοτραγουδάω μόλις είδα το ρολόι!

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by dimitrissss

Όχι και τόσο πρωινή προπόνηση σήμερα στο Άλσος Συγγρού. Ξεκίνημα με πονοκέφαλο λόγω χθεσινοβραδυνής κατανάλωσης οίνου που έφυγε με το τρέξιμο τελικά! 16,66 χιλιόμετρα σε 1:39 και ευχάριστες συναντήσεις με αργές τετράποδες χελώνες όχι δίποδες σαν εμένα. Είδα και έναν κύριο να τρέχει με Altra. Μου φάνηκαν πιο ογκώδη και από Hoka.

No pain, no gain!



του διαβόλου απόσταση δηλαδή!!! :Ρ
Τα Altra είναι κατά βάση "παπούτσια πλατφόρμες" όπως και τα HOKA, μια που η πρώτη έχει πλέον βγάλει και σαφώς πιο μίνιμαλ μοντέλα...

Free your feet...free your senses!



No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  18:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστούμε παιδιά! Κώστα και Θανάση η αλήθεια είναι πως ήμουν πολύ δύσπιστος σχετικά με το ρυθμό που έχω και μπορώ να ακολουθήσω σε 5ρι τέτοια εποχή. όμως μετά το χτεσινό μπήκα σε σκέψεις να ρισκάρω (σε 2 εβδομάδες) ένα ρυθμό της τάξης του 4.05 στα πρώτα 3 χιλιόμετρα και μετά να προσπαθήσω να πιέσω κι άλλο μήπως σπάσω το 20ρι. θα είναι τεράστιο βήμα για εμένα, παρότι οι χρόνοι ομολογουμένως δε με δείχνουν τόσο μακριά. θα δω πα πάνε και οι ενδιάμεσες προπονήσεις κι αν...γλυτώσω από το τσουνάμι των αμνοεριφίων το Πάσχα, ίσως το δοκιμάσω! θα δείξει, ευχαριστούμε και πάλι!

Γιώργο συγχαρητήρια για τον αγώνα σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  18:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και το απογευμα 1250 μετρα κολυμβηση σε 30'13"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  21:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα 12αρι τωρα τ απογευμα στο διαδρομο του σπιτιου λογω καταιγιδας με διαφορες κλισεις....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  21:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλαρά 5 λεπτά στο διάδρομο στο γυμναστήριο και ενδυνάμωση άνω.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2016 :  23:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
15 χλμ σήμερα σε 1'09.Άλλη μία ώρα ενδυνάμωση, εκτός από πόδια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Yolo
Newbie Forum Runner

Greece
14 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  01:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια σας και χαρά σας!
νιώθω περηφανη για μένα που λαχάνιαζα στο 3' να βγάζω 10χλμ σε 1.04' στην παραλία θα θελα να ρωτησω πως να συνεχισω την πορεία μου.
κάνω 10χλμ, 3 φορές τη βδομάδα κ 2-3 φορές γυμναστήριο. το θέμα είναι πως φεύγω σε ξενοδοχείο για την σεζον κ πάει το γυμναστήριο
πως να κραητθώ σε φόρμα λοιπόν κ να βελτιωθώ?
σκέφτομαι να συνεχίσω 10ράκι μέχρι να σπάσω καλά τη 1 ώρα κ μετά να αυξάνω συχνότητα.
επίσης... πως κάνω ενδυνάμωση με τις νέες συνθήκες (σημειώνω χωρις εξοπλισμό)
έχετε κάτι να προτείνετε?

Grab your life by the horns!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  07:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα Yolo. Μια λύση είναι οι ασκήσεις ενδυνάμωσης με λάστιχα. Λάστιχα για γυμναστική μπορείς να προμηθευτείς από τα καταστήματα αθλητικού εξοπλισμού. Δεν πιάνουν χώρο και τα παίρνεις μαζί σου όπου πας.
Επίσης υπάρχουν πολλές ασκήσεις ενδυνάμωσης χωρίς όργανα (καθίσματα, εκτάσεις, κάμψεις) σε μερικές ίσως χρειαστείς ένα ζευγάρι αλτήρες. Υπάρχει άφθονο υλικό στο ίντερνετ.
Να ένα "δυνατό" παράδειγμα http://www.runnersworld.com/training-video/ironstrength-workout

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  08:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
…σημερα το πρωι -πρωι διαλειμματικη προπονηση στο γηπεδο Χαλανδριου: 3 χλμ προθερμανση, 10χ600μ σε ρυθμο 3:45-3:54 με 1’30» διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα και τελος 3 χλμ αποθεραπεια …συνολικα 14240 μετρα σε 1:12:01! Ηξερα εξ αρχης οτι για τα δεδομενα μου πολυ δυσκολα θα επιτυγχανα τον απαιτουμενο ρυθμο στα κομματια , αλλα χαρη στη συνδρομη του Αργυρη (@winarg), που εκτελουσε χρεη λαγου, τον οποιο ευχαριστω πολυ, για πρωτη φορα καταφερα να κινηθω σε διαλειμματικη προπονηση σε ρυθμους (πλην του τελευταιου κομματιου) κατω απο 4′ /χλμ … κι αυτο παρα τον αντιθετο δυνατο αερα που για μενα, λογω μικρου βαρους, παντα αποτελει ανασταλτικο παραγοντα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000