Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  10:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

…σημερα το πρωι -πρωι διαλειμματικη προπονηση στο γηπεδο Χαλανδριου: 3 χλμ προθερμανση, 10χ600μ σε ρυθμο 3:45-3:54 με 1’30» διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα και τελος 3 χλμ αποθεραπεια …συνολικα 14240 μετρα σε 1:12:01! Ηξερα εξ αρχης οτι για τα δεδομενα μου πολυ δυσκολα θα επιτυγχανα τον απαιτουμενο ρυθμο στα κομματια , αλλα χαρη στη συνδρομη του Αργυρη (@winarg), που εκτελουσε χρεη λαγου, τον οποιο ευχαριστω πολυ, για πρωτη φορα καταφερα να κινηθω σε διαλειμματικη προπονηση σε ρυθμους (πλην του τελευταιου κομματιου) κατω απο 4′ /χλμ … κι αυτο παρα τον αντιθετο δυνατο αερα που για μενα, λογω μικρου βαρους, παντα αποτελει ανασταλτικο παραγοντα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Μια χαρά βγήκαν τα κομμάτια. Αν δεν ήταν ο αέρας, οι χρόνοι θα ήταν σαφώς καλύτεροι αλλά όπως είπες, δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε από τον καιρό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  10:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

…σημερα το πρωι -πρωι διαλειμματικη προπονηση στο γηπεδο Χαλανδριου: 3 χλμ προθερμανση, 10χ600μ σε ρυθμο 3:45-3:54 με 1’30» διαλειμμα αργου τρεξιματος ενδιαμεσα και τελος 3 χλμ αποθεραπεια …συνολικα 14240 μετρα σε 1:12:01! Ηξερα εξ αρχης οτι για τα δεδομενα μου πολυ δυσκολα θα επιτυγχανα τον απαιτουμενο ρυθμο στα κομματια , αλλα χαρη στη συνδρομη του Αργυρη (@winarg), που εκτελουσε χρεη λαγου, τον οποιο ευχαριστω πολυ, για πρωτη φορα καταφερα να κινηθω σε διαλειμματικη προπονηση σε ρυθμους (πλην του τελευταιου κομματιου) κατω απο 4′ /χλμ … κι αυτο παρα τον αντιθετο δυνατο αερα που για μενα, λογω μικρου βαρους, παντα αποτελει ανασταλτικο παραγοντα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Μια χαρά βγήκαν τα κομμάτια. Αν δεν ήταν ο αέρας, οι χρόνοι θα ήταν σαφώς καλύτεροι αλλά όπως είπες, δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε από τον καιρό



...παντως αν δεν ειχα και σενα ... μπορει και να τα παρατουσα εκει κοντα στο 8ο κομματι!Μεγαλη προοδος για μενα ...Αργυρη ευχαριστω πολυ ειλικρινα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  12:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

15 χλμ σήμερα σε 1'09.Άλλη μία ώρα ενδυνάμωση, εκτός από πόδια.



!...ζόρικο...!

@spy: έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεφύγει!!! Για λύσε μου και μια απορία: όταν σε λαγούδαρε ο Αργύρης ήταν τόσο ανετίλας που έπεινε και κανά ποτάκι ταυτόχρονα; :Ρ :D

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  13:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by lemonidas1

15 χλμ σήμερα σε 1'09.Άλλη μία ώρα ενδυνάμωση, εκτός από πόδια.



!...ζόρικο...!

@spy: έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεφύγει!!! Για λύσε μου και μια απορία: όταν σε λαγούδαρε ο Αργύρης ήταν τόσο ανετίλας που έπεινε και κανά ποτάκι ταυτόχρονα; :Ρ :D

Free your feet...free your senses!



...Μανωλη ηταν υπερβολικα ανετος ... η μερα με τη νυχτα σε σχεση με μενα!Ο,τι προκληση και να του δωσεις ... θα το σηκωσει το γαντι!!!Θυμασαι που τη συζητουσαμε τη συγκεκριμενη προπονηση στη Θεσ/νικη???

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  14:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη προπόνηση σήμερα στην Κέρκυρα με εναλασσόμενες κλίσεις βγήκαν 16χλμ σε 01:24:29 pace 05:16/km!!
Με κρύο και μπόλικο βοριαδάκι που σε σήκωνε στον αέρα!!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  15:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρήκα 35 λεπτά χρόνο ανάμεσα στις υποχρεώσεις μου σήμερα και έκανα το κλασικό κομμάτι στο ρέμα Πυλαίας-Τούμπας 7,3 χλμ. Με κάτι νεύρα που είχα βγήκε χωρίς να το καταλάβω και δεν ανέβασα και σφίξεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  18:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και το απογευμα 1000 μετρα κολυμβησης σε 27'33"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  20:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σήμερα κατά τις 4 βρέθηκα στο δημοτικό στάδιο Καβάλας για μια ακόμη δυνατή προπόνηση.

ξεκίνησα με 1600 μέτρα ζέσταμα και στη συνέχεια 2 ανοίγματα και δρομικές ασκήσεις. με μια απλή αλλαγή ημέρας στο πρόγραμμα της asics για να μου βγουν οι προπονήσεις ελέω Πάσχα, είπα να δοκιμάσω γρήγορο 7ρι αντί για το χαλαρό 5ρι του προγράμματος(αύριο μου έδινε το 7ρι). με βάση τους ρυθμούς των τελευταίων μου προπονήσεων πήρα χτες δώρο μια βαρβάτη αναπροσαρμογή στόχου για το 10ρι που ετοιμάζομαι(τέλη Μαίου) κι από 41:45 μου πρότεινε 39:15! χάρηκα κι εγώ, τη δέχτηκα την αναπροσαρμογή. 3:59-4:03 μου το έδινε αλλά ούτε καν σκέφτηκα να το τολμήσω αφού δεν το έχω σε καμία των περιπτώσεων. αντ αυτού ξεκίνησα για ρυθμό 4:15 και όπου βγει. τελικά τα πρώτα 4 βγήκαν με μέσο ρυθμό 4:11 αλλά από το 3 και μετά ένιωθα τα πόδια τόσο βαριά που δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλω 7ρι σε υψηλούς ρυθμούς. λογικό αν σκεφτεί κανείς το όλα μέσα 5ρι της Κυριακής και την ελάχιστη ξεκούραση από τότε. τέλος πάντων, σταμάτησα στα 4 και για να χρυσώσω λίγο το χάπι έκανα επιπλέον 4x800(και καλά για να φτάσω τα 7χλμ..) σε 3:04-3:05-3:03-3:08. καρδιοαναπνευστικά ήμουν μια χαρά αλλά τα πόδια δεν! μέγιστο έφτασε τους 191.

αυτά γίνονται όταν υπερεκτιμάς τις δυνάμεις σου! το πάθημα μάθημα..ελπίζω! και μετά για να ξεδώσω(κι άλλο), 50 λεπτά ενδυνάμωση πόδια! 1η φορά μετά το μεγαλέκο.. εγώ το 20λεπτο στο 5ρι θα το σπάσω ότι και να γίνει!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2016 :  21:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή προπονηση Τάσο αλλα νομίζω πως έπρεπε να την κανείς την Πέμπτη για να προλάβεις να ξεκουραστεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2016 :  07:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλά τα λες Αργύρη! Απλά την έβαλα νωρίτερα για να προλάβω να τις βγάλω όλες πριν την κυριακη του Πάσχα. Ήθελε αργότερα η έστω να κάψω τη μια γρήγορη, τι θα γινόταν!;

Καλημέρα!!!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2016 :  09:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιτέλους μετά από 3ημερες αποχής από κάθε τρεξιματικη δραστηριότητα επιτέλους 12,5χλμ από τα οποία τα 11 σε 54'...
....όχι τίποτα άλλο αλλά μου έβαλε χέρι και ο "λαγός" μου εχθες

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2016 :  10:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα είχα στόχο 7x1000 σε ρυθμό 3:53, με 1 λεπτό χαλαρό ενδιάμεσα. Μόνο το 4ο μου ξέφυγε στο 4:01, τα υπόλοιπα βγήκαν. Προθέρμανση 2,4 χλμ και αποθεραπεία 2,4 χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2016 :  15:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τempo σήμερα, λιγάκι πιασμένος ακόμη από τον Παρνασσό. 6χλμ περίπου στο 4:27/χλμ πολύ καλά για την κατάστασή μου. Βοήθησε και η χαμηλή υγρασία, παρότι πήγα μεσημέρι μιας και το πρωί μισή ώρα μουσικούλα από το κινητό δεν κατάφερε να με ξυπνήσει. Επόμενη προπόνηση Κέρκυρα.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2016 :  20:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
15km στο δασακι ελευθερο στους 135 παλμους μεσο ορο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2016 :  23:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 χιλιόμετρα χαλαρό με 5:30 ρυθμό.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000