Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Προβληματικό Garmin
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/02/2016 :  23:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Nasos777.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους

Το 2014 αγορασα απο γνωστο μαγαζι του Πειραια το Garmin 220, δεν ειχα κανενα προβλημα η το μονο προβλημα που ειχα ηταν να κουβαλαω στο στηθος το Καρδιοσυχνομετρο, ετσι λοιπον το 2015 Ιουνιο μηνα αποφασισα να αγορασω το Garmin 225 που εχει το Καρδιοσυχνομετρο ενσωματωμενο στο ρολοι, απο Ιουνιο μεχρι κ Δεκεμβριο δουλευε τελεια το καρδιοσυχνομετρο αλλα τον Δεκεμβριο αρχισε να χτυπαει ξαφνικα 220 Παλμους, ειμαι 35 οποτε 220 - 35 = 185.. Το 185 δεν εφτασα ποτε απο Ιουνιο μεχρι και Δεκεμβριο, εφτανα μεχρι 184 το πολυ... Το εστειλα 17 Δεκεμβρη στο καταστημα και μου το εστειλαν πισω μετα απο πιεση μου 40 μερες μετα, το πηρα και το δοκιμασα στον Λεβαδο και παλι εκανε τα δικα του, τεσπα το ξανα εστειλα πισω και μου εστειλαν καινουργιο, βαζω το καινουργιο για να παω για προπονηση και εκει που πηγαινα χαλαρα και ξεκουραστα ξαφνικα αρχισε να πηγαινει 190 μεχρι 205 χτυπους χωρις καν να ειμαι κουρασμενος, Εγω τωρα τι να κανω; μηπως εχουν καποιο προβλημα τα Garmin 225 η ειμαι τοσο ατυχος;;; μηπως μου εδωσαν μεταχειρισμενο; Τι μου προτεινετε να κανω;;; Ειμαι Λαμια και εχω πληρωσει μεχρι στιγμης 20 ευρω ταχυδρομειο που το εστειλα 2 φορες, α την πρωτη φορα μου το στειλαν δωρεαν την δευτερη οταν μου εστειλαν το καινουργιο πληρωσα 5 ευρω..
Λοιπον τι κανω;;;

Run Forrest Run

Edited by - Nasos777 on 12/05/2016 21:02:35

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2016 :  23:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω μεγάλη εμπειρία με ρολόγια που μετράνε τους παλμούς από τον καρπό, όμως έχω ένα και το έχω δουλέψει μερικές φορές.
Μερικές σκέψεις. Να είσαι τόσο άτυχος να είναι 2 χαλασμένα ρολόγια μαζί? Δύσκολο.
Μήπως κάτι άλλαξε στον τρόπο που το φοράς?
Θέλουν σφιχτή εφαρμογή, μην το έχεις χαλαρό, να μην παίρνει φώς γύρω γύρω, και μην σου πώ... ίσως μια μικρή περιποίηση τριχών ακριβώς στο σημείο που το φοράς.
Εμένα βέβαια το χέρι μου είναι κάπως τριχωτό, και δεν είχα πρόβλημα, αλλά φαντάζομαι άλλοι ίσως έχουν.

Δεν νομίζω ότι έτσι συστηματικά και χοντροκομένα τα καρδιοσυχνόμετρα καρπού έχουν τέτοια θέματα.

Τώρα μικρο-αποκλίσεις, ή μερικά περίεργα σκαμπανεβάσματα να τα συζητήσουμε, αλλά έτσι μονίμως ό,τι ναναι δεν νομίζω. Και σε 2 ξεχωριστά ρολόγια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2016 :  23:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θεμα ειναι οτι για 5 μηνες δουλευε τελειαααα.
Το φοραω παντα οπως το φορουσα και τους 5 πρωτους μηνες που δεν ειχε προβλημα, Δεν μπορει σε μια χαλαρη προπονηση που τα 10 Χλμ τα κανω σε 1 ωρα να πηγαινει 205 χτυπους και οταν δουλευε σωστα στα 10 Χλμ που τα εκανα σε 42 λεπτα να πηγαινει 184 κ γενικα να μην ξεπερναει ποτε αυτο το 184 τους 5 μηνες που δουλευε σωστα, προσωπικη αποψη οτι εχουν προβλημα με υγρασια η κατι τετοιο

Ας μου στειλουν και τριτο και αν χρειαστει κ τεταρτο ρολοι

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thestria
Forum-Runner

Greece
174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  13:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ότι αντικατέστησαν σε μικρό χρονικό διάστημα το 225 με το 235, δεν με άρεσε...
Τι λένε σε ξένα sites σχετικά με αυτό το μοντέλο; Είναι ευχαριστημένοι οι χρήστες;

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  15:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παντως ουτε για το 235 τα πραγματα ειναι ιδανικα... απο reviews τουλαχιστον. Ακομα και για το 230 που εχει τη ζωνη, εχω διαβασει τελευταιες μερες πολλά παραπονα/προβληματα σε ξενα φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  15:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α ρε 310...
Και σε 20 χρόνια, ακόμη αυτό θα παίρνω!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  16:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Α ρε 310...
Και σε 20 χρόνια, ακόμη αυτό θα παίρνω!

"My sport is your sport's punishment"



+1000!!!
O δε παλμογραφος που εχω απο το 2009 (ο παλιος με τη σκληρη ζωνη), απεθαντος!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  17:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by echetlos

Α ρε 310...
Και σε 20 χρόνια, ακόμη αυτό θα παίρνω!

"My sport is your sport's punishment"



+1000!!!
O δε παλμογραφος που εχω απο το 2009 (ο παλιος με τη σκληρη ζωνη), απεθαντος!






ΡΟΛΟΓΑΡΑ (της Garmin) και...αλεξίσφαιρο! Πολυεργαλείο που κάνει ΠΑΝΤΑ τη δουλειά του! ;-)))

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  19:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑι το 305 να δείτε. Το έχει ένας φίλος, είναι βέβαια σαν power ranger, αλλά η ακρίβεια του είναι για σεμινάριο, μιλάμε ΑΠΟΛΥΤΗ, καμία σχέση με τα άλλα (που είναι βέβαια σε αποδεκτά πλαίσια του 1-2%)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  19:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οσο πιο παλιο τοσο πιο ανθεκτικο και σκυλι......τωρα τις ψιλο αποκλισεις τις εχουν αλλα μεσες ακρες ολοι γνωριζουμε τις αποστασεις που τρεχουμε και ποσο χανει το ρολογακι μας....


Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  09:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by echetlos

Α ρε 310...
Και σε 20 χρόνια, ακόμη αυτό θα παίρνω!

"My sport is your sport's punishment"



+1000!!!
O δε παλμογραφος που εχω απο το 2009 (ο παλιος με τη σκληρη ζωνη), απεθαντος!






ΡΟΛΟΓΑΡΑ (της Garmin) και...αλεξίσφαιρο! Πολυεργαλείο που κάνει ΠΑΝΤΑ τη δουλειά του! ;-)))

Free your feet...free your senses!



+1000
Το κορυφαίο ρολόι για μένα μέχρι τώρα.....
Το 310 είναι , όχι απλά σκύλος.....αλλά μαύρος σκύλος

_______________________________
The body achieves...
...what the mind believes...!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  14:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για το 910ΧΤ τι αποψη εχετε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  09:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το έχω χρησιμοποιήσει χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Edited by - ioma on 13/03/2016 09:32:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  10:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομιζω οτι τα συγκεκριμενα ρολογια με τα ενσωματωμενα καρδιοσυχνομετρα δεν κανουν για σοβαρη δρομικη χρηση, τουλαχιστον ακομη δηλαδη. Εκτος των προβληματων που αναφερεις και οι μετρησεις εχουν αποκλιση απο τις πραγματικες οταν συγκρινονται με αυτες των παραδοσιακων με τις ζωνες στηθους. Η χρηση τους μαλλον ειναι για πιο ηπιες fitness προπονησεις, στη θεση σου θα το γυρνουσα κ θα εψαχνα ενα αλλο μοντελο με ζωνη αν σε ενδιαφερει τοσο η μετρηση των παλμων αλλιως θα το κρατουσα και θα συμβιβαζομουν.

Εχοντας το 305 για πολλα χρονια και τα τελευταια το 910 νομιζω μαζι κ με το 310 ειναι τα σκυλια της γκαρμιν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  11:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν θέλεις να το δόσεις, μπορείς να πάρεις μια ζώνη και να χρησιμοποίησεις αυτή αντί για τον ενσωματωμένο παλμογράφο

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2016 :  23:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το εχω στειλει πισω για επισκευη κ πιθανοτατα να μου φερουν καινουργιο, βεβαια οταν μου το φερουν πισω θα το πουλησω γιατι μεσα στην βδομαδα θα εχω το 235

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000