Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 04/04/2016 :  19:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λίιιιιιιιγο νωρίς(όχι πολύ έτσι!?) ανοίγω εγώ το φετινό θεματάκι, όχι για κάποιο ιδιαίτερο λόγο αλλά κυρίως γιατί θέλω να εγγραφώ το ταχύτερο δυνατό και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, είτε αποφασίσω να κατέβω είτε όχι! έχω κάποιες σχετικές απορίες όμως και θα ήθελα διευκρινίσεις από εμπειρότερους..

καταρχάς έψαξα και είδα πως υπάρχουν 3 πακέτα εγγραφών.

1) το απλό με 30 ευρώ όπου όμως λείπει το επίσημο μπλουζάκι επομένως απορρίπτεται!

2) το ενισχυμένο στα 45 ευρώ με παροχές απλού+μπλουζάκι και

3) το όλα μέσα με 100 ευρώ. σε αυτό λοιπόν περιλαμβάνονται δωρεάν μεταφορικά μέσα για τρεις μέρες πριν και δύο μετά τον αγώνα, 50% έκπτωση στο μουσείο της Ακρόπολης και έκπτωση σε...κρουαζιέρα στα νησιά του Σαρωνικού? καλά καταλαβαίνω!?

το μουσείο της Ακρόπολης θα ήθελα να το επισκεφτώ(είχα πάει πολύ μικρός) ωστόσο για τι εισιτήριο μιλάμε? αξίζει η έκπτωση ή ούτε καν?

αυτή η κρουαζιέρα..τι ακριβώς είναι? χάνεις όλη τη μέρα να φανταστώ? άρα λογικά δεν θα τη χρειαστώ τη συγκεκριμένη μείωση..ή μήπως όχι?

τα μεταφορικά αξίζουν βέβαια αλλά πόσο περίπου θα κοστίσει μια 3-4ήμερη μετακίνηση στην Αθήνα?

εσείς ποιο πακέτο έχετε επιλέξει στο παρελθόν/ θα επιλέξετε φέτος και με ποια κριτήρια θα γίνει η επιλογή αυτή?

οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  19:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καθόλου νωρίς Τάσο μιας και άνοιξαν επισήμως σήμερα και οι εγγραφές και στα 5 (πρωινά) και 10 χλμ, οι απλές εγγραφές εξαντλήθηκαν.

Πρόταση δική μου είναι να γραφτείς σε κάποιον σύλλογο που αν δεν κάνω λάθος έχει 10 ευρώ έκπτωση στις εγγραφές και ποιο ευνοικές προθεσμίες. Εγώ συμμετέχω με την Γερμανική Σχολή Αθηνών η οποία είναι ανοιχτή για όποιον θέλει αρκεί να μου το πείτε και να μιλήσω στον κόουτς. Φαντάζομαι όμως και πολλοί άλλοι παρόντες θα έχουν να σου προτείνουν συλλόγους οπότε θα έχεις και επιλογή.

Κατά τα άλλα, το πακέτο των 100 ευρώ (που δεν νομίζω να προσφέρεται μέσω συλλόγων) απευθύνεται στους τουρίστες του εξωτερικού που δεν έρχονται συχνά στην Αθήνα. Κανονίζεις άλλο ΣΚ για κρουαζιέρα. Στο Μουσείο αξίζει να πας και έχει εισιτήριο 5 ευρώ. Δεν είναι και πολύ μεγάλο οπότε ακόμα και να πας την παραμονή του αγώνα, δεν θα σε "χρεώσει". Για μετακινήσεις, παίρνεις ένα εισιτήριο 5 ημερών με 9 ευρώ και καθαρίζεις. Άρα 35 ευρώ (συμμετοχή μέσω συλλόγου) + 5 Μουσείο + 9 ΜΜΜ, σύνολο 49 ευρώ κομπλέ (χωρίς κρουαζιέρα όμως).

Πρέπει στα έξοδα να υπολογίσεις και τους κουραμπιέδες που θα μας φέρεις από Καβάλα ανεξαρτήτως πακέτου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  19:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεσω συλλογων δρομεων υγειας η εγγραφη για το απλο ειναι 10 ευρω και για το ενισχυμενο 25. Η εγγραφη δεν επειγει μια και ολοι οι συλλογοι εχουν κρατημενες θεσεις. Καλυτερα να γραφτεις με καποιον τοπικο συλλογο, γιατι να πληρωσεις 20 ευρω παραπανω?

Για το πληρες κι εγω νομιζω πως απευθυνεται στους δρομεις που ερχονται απο το εξωτερικο και δεν παρεχεται μεσω συλλογων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  20:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάω στον ΣΑΦΑΝΣ να εγγραφώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  20:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω το 2 ειναι η καλύτερη επιλογή. Ένα ημερήσιο εισιτήριο κανει 4.5€ για όλα τα μέσα εκτός αεροδρομίου. Τα υπόλοιπα φάτα σε σουβλάκια

Edited by - winarg on 04/04/2016 20:16:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spyretos
Forum-Runner

Greece


62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  21:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:

Νομίζω το 2 ειναι η καλύτερη επιλογή. Ένα ημερήσιο εισιτήριο κανει 4.5€ για όλα τα μέσα εκτός αεροδρομίου. Τα υπόλοιπα φάτα σε σουβλάκια


+1000
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  01:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εννοείται zakis(Ζαχαρίας είπαμε??) γι αυτό το ανέβασα! όσο για τους κουραμπιέδες, μην ανησυχείς. θα έχω σε αφθονία αυτή τη φορά! (sorry για προχτές, είχα υπολογίσει σε μεσημεριανή κατανάλωση που όμως ακυρώθηκε τελικά!)

ευχαριστώ παιδιά! οπότε καταλήγουμε στο ενισχυμένο πακέτο για αρχή και μένει να βρούμε σύλλογο για να έχουμε μια κάποια μείωση! βέβαια στην επίσημη σελίδα της διοργάνωσης μιλάει για 5 ευρώ έκπτωση μόνο μέσω ομαδικής εγγραφής. άλλο αυτό κι άλλο οι σύλλογοι?

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  07:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα δώσω το παρόν, έχω κάποιες εκκρεμότητες με την διαδρομή από το 13... Πρωτάρης τότε... Φέτος α προσπαθήσω να πάω κάτω από 4ωρο για αρχικό στόχο. Μακάρι στην πορεία να βγει κάτι καλύτερο. Θα ξεκινήσω προετοιμασία αρχές Ιουνίου και μέχρι τότε θα δώσω ενεργητικη αποκατάσταση στον οργανισμό μου ώστε να μπω όσο πιο έτοιμος γίνεται στο πρόγραμμα. Και φέτος με το γνωστό πρόγραμμα με πολλές τροποποιησεις σε αύξηση χλμ, άνετα ανηφορικα χλμ και ενδυνάμωση με πισίνα... Αν χάσω και κανένα κιλό ακόμα καλύτερα. Θα πάω με λαγό τον Τάσο...

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  07:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 2015 δε συμμετείχα, φέτος δε ξέρω. Θα ήθελα να δοκιμάσω καμιά φλαταδούρα στο εξωτερικό. Από την άλλη είχα πει ότι μετά το Μεγαλέκο θα προσπαθήσω να μάθω να τρέχω σωστά μήπως και αρχίσω να πιάνομαι και να πονάω ομοιόμορφα. Οπότε αν καταφέρω και γίνει κάτι τέτοιο θα μείνουμε Ελλάδα και θα κάνουμε το πρώτο τεστ πηγαίνοντας από το Μαραθώνα στην Αθήνα με τα πόδια.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  07:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Το 2015 δε συμμετείχα, φέτος δε ξέρω. Θα ήθελα να δοκιμάσω καμιά φλαταδούρα στο εξωτερικό. Από την άλλη είχα πει ότι μετά το Μεγαλέκο θα προσπαθήσω να μάθω να τρέχω σωστά μήπως και αρχίσω να πιάνομαι και να πονάω ομοιόμορφα. Οπότε αν καταφέρω και γίνει κάτι τέτοιο θα μείνουμε Ελλάδα και θα κάνουμε το πρώτο τεστ πηγαίνοντας από το Μαραθώνα στην Αθήνα με τα πόδια.

No pain, no gain!

σε αυτόν τον αγώνα δε πρόκειται ποτέ να πιαστουμε ομοιομορφα... Θυμάμαι ότι για περισσότερες από 3 μέρος πονουσα στους ώμους και σε όλους τους μύες γύρω του αυχένα από τη δύναμη που έβαζα στα χέρια στα ανηφορικα κομμάτια... Τα πόδια σε 1-2 μέρες ήταν οκ.

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  07:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by dimitrissss

Το 2015 δε συμμετείχα, φέτος δε ξέρω. Θα ήθελα να δοκιμάσω καμιά φλαταδούρα στο εξωτερικό. Από την άλλη είχα πει ότι μετά το Μεγαλέκο θα προσπαθήσω να μάθω να τρέχω σωστά μήπως και αρχίσω να πιάνομαι και να πονάω ομοιόμορφα. Οπότε αν καταφέρω και γίνει κάτι τέτοιο θα μείνουμε Ελλάδα και θα κάνουμε το πρώτο τεστ πηγαίνοντας από το Μαραθώνα στην Αθήνα με τα πόδια.

No pain, no gain!

σε αυτόν τον αγώνα δε πρόκειται ποτέ να πιαστουμε ομοιομορφα... Θυμάμαι ότι για περισσότερες από 3 μέρος πονουσα στους ώμους και σε όλους τους μύες γύρω του αυχένα από τη δύναμη που έβαζα στα χέρια στα ανηφορικα κομμάτια... Τα πόδια σε 1-2 μέρες ήταν οκ.

Myasics.com πασα-tempo run!



Τη δεύτερη φορά που έκανα και το sub 4:00 δε πονούσα καθόλου. Την πρώτη πονούσα, όπως και τώρα που ακόμα πονάω στου τετρακεφάλους. Επίσης μετά την πρώτη για μια βδομάδα έπεφτα το βράδυ για ύπνο θυμόμουν όλη τη διαδρομή (την ήξερα και πολύ καλά πριν την τρέξω) χιλιόμετρο - χιλιόμετρο και κουραζόμουν στο μυαλό πιο πολύ.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  07:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90
βέβαια στην επίσημη σελίδα της διοργάνωσης μιλάει για 5 ευρώ έκπτωση μόνο μέσω ομαδικής εγγραφής. άλλο αυτό κι άλλο οι σύλλογοι?

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Ναι, αλλο μεσω συλλογων και αλλο οι ομαδικες εγγραφες. Προσοχη ομως, οταν λεω συλλογος αναφερομαι σε συλλογο δρομεων υγειας, οχι σε αλλους συλλογους οπως αυτον που ανεφερε πριν ο zakis. Εκει ισχυει ο,τι και στις ομαδικες εγγραφες. Πχ στη Θεσσαλονικη το βασικο πακετο μεσω συλλογων δρομεων ηταν 15 ευρω ενω μεσω ομαδικων εγγραφων 20.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  09:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη βιάζεσαι Τάσο. Εγγραφή μέσω συλλόγου και ενισχυμένο πακέτο. Οι σύλλογοι έχουν κρατημένες θέσεις και μπορούν να δηλώσουν αργότερα. Αν δεν βολευτείς, ενημέρωσε με.

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  12:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τάσο δεν βιάζομε ακόμα !!!! να εγγραφώ !!
αρχές Σεπτεμβρίου είναι μια καλή ημερομηνία ξέροντας ότι θα είμαι εντάξει για να τρέξω την συγκεκριμένη διοργάνωση και να κάνω την 15η συνεχόμενη συμμετοχή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  12:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκείνη την εποχή δεν έχει νηστεία οπότε κανόνισε να φέρεις περισσότερους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

εννοείται zakis(Ζαχαρίας είπαμε??) γι αυτό το ανέβασα! όσο για τους κουραμπιέδες, μην ανησυχείς. θα έχω σε αφθονία αυτή τη φορά! (sorry για προχτές, είχα υπολογίσει σε μεσημεριανή κατανάλωση που όμως ακυρώθηκε τελικά!)

ευχαριστώ παιδιά! οπότε καταλήγουμε στο ενισχυμένο πακέτο για αρχή και μένει να βρούμε σύλλογο για να έχουμε μια κάποια μείωση! βέβαια στην επίσημη σελίδα της διοργάνωσης μιλάει για 5 ευρώ έκπτωση μόνο μέσω ομαδικής εγγραφής. άλλο αυτό κι άλλο οι σύλλογοι?

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  12:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Τάσο δεν βιάζομε ακόμα !!!! να εγγραφώ !!
αρχές Σεπτεμβρίου είναι μια καλή ημερομηνία ξέροντας ότι θα είμαι εντάξει για να τρέξω την συγκεκριμένη διοργάνωση και να κάνω την 15η συνεχόμενη συμμετοχή




Αυτή είναι η πιό καλή περίοδος(και μέχρι τα μέσα σεπτέμβρη).Και γιατί ξέρεις που βρίσκεσαι απο άποψη προετοιμασίας αλλά και για κάθε απρόβλεπτο ενδεχόμενο τελευταίας στιγμής(π.χ τραυματισμός-φτού, φτού).Και βέβαια μέσω συλλόγων...

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000