Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2016 :  15:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MasBass

Μια ερώτηση, έχω κάνει εγγραφή για το 42αρι από τις 26 Αυγούστου και δεν έχω πάρει ούτε ένα e-mail.



Θα έπρεπε να είχες λάβει email που θα σε ενημέρωνε ότι η εγγραφή ολοκληρώθηκε.
Μήπως είναι στα ανεπιθύμητα;

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2016 :  15:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αμ δε, δεν εχω καποιο blocker, σε δικο μου domain εχω mail. Άντε να τους ρωτησω τωρα



Μαδριτη 2013 | Τόκιο 2014 (http://bit.ly/1UwWPZl) | Παρίσι 2015 | Σύδνεϋ 2015 (http://bit.ly/1X8QoC6) | Σεούλ 2016 (http://bit.ly/1WDql6a)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2016 :  19:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MasBass

αμ δε, δεν εχω καποιο blocker, σε δικο μου domain εχω mail. Άντε να τους ρωτησω τωρα



Μαδριτη 2013 | Τόκιο 2014 (http://bit.ly/1UwWPZl) | Παρίσι 2015 | Σύδνεϋ 2015 (http://bit.ly/1X8QoC6) | Σεούλ 2016 (http://bit.ly/1WDql6a)



KΑι βέβαια να τους ρωτήσεις. Και να μην ανησυχείς. Ειναι πολύ ευγενικοί και θα σ εξυπηρετήσουν αμεσα. Αλλάξανε οι εποχές σε κάποια πόστα.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2016 :  22:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Βροχή και κρύο! Τα έχω κανονίσει όλα. Άδικα κάνετε προπονήσεις μέσα στον ήλιο
edit: Δεν πρόλαβα να το γράψω και άρχισε να βρέχει





Το κρύο εντάξειΗ βροχή όμως

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2016 :  22:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως ακομη σκασμένο ειναι το δάχτυλο μου απο τη φουσκαλα που εβγαλα στα Γιαννενα απο τη βροχη. Καλυτερα ζεστη παρα βροχη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  00:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Παντως ακομη σκασμένο ειναι το δάχτυλο μου απο τη φουσκαλα που εβγαλα στα Γιαννενα απο τη βροχη. Καλυτερα ζεστη παρα βροχη.



δεν σας πιάνουμε πουθενά εσάς τους δρομείς, θα καταλήξετε τι προτιμάτε επιτέλους;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  00:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Παντως ακομη σκασμένο ειναι το δάχτυλο μου απο τη φουσκαλα που εβγαλα στα Γιαννενα απο τη βροχη. Καλυτερα ζεστη παρα βροχη.



δεν σας πιάνουμε πουθενά εσάς τους δρομείς, θα καταλήξετε τι προτιμάτε επιτέλους;



Τα πράγματα είναι απλά: κρύο αλλά όχι πολύ διότι δε θα έχει κόσμο.Άρα θέλουμε και ήλιο. Αλλά όχι πολύ διότι θα σκάσουμε.Εκτός και αν ρίξει καμιά ψιχάλα και δροσιστούμε. αλλά ψιχάλα, όχι καταιγίδα. Απλά πράγματα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geox
Newbie Forum Runner

Greece


12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  08:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα συντρεχτες δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα οπότε θα ρωτησω εδώ....για ερασιτέχνη δρομέα (6.20 λεπτά/χλμ) 88 κιλών με ουδέτερο πάτημα πιο παπούτσι από τα τρία θα προτεινάτε για το ΚΜΑ;
Saucony iso 2-Saucony guide 9-Adidas glide boost 8
Προέρχομαι από Asics gt 2000 εάν αυτό βοηθάει.... ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για το off topic.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  09:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξερω να σου πω για το παππουτσι. Αλλα παρεμβαίνω για να σου πω οτι αν δεν βρισκεις σχετικό θεμα, τοτε ανοιγεις καινουριο. Στο λεω διοτι υπαρχουν καποιοι που ασχολούνται με τα παππουτσια κ οσως να μην δουν εδω το ερωτημα σου. Καλυτερα να ανοιξεις νεο θεμα με τίτλο πχ "ποιο παππουτσι προτείνετε".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  10:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ειναι θρασος να θετεις χρονικο στοχο στον 1ο σου Μαραθωνιο - θρασος ειναι να σταθεις στην εκκινηση απροπονητος - θρασος ειναι να ξεκινησεις σνομπαροντας τους γυρω σου... Η Κλασικη απαιτει σεβασμο - ιδρωτα και ενιοτε αιμα.... αν δεν τερματισεις εξαντλημενος, αν δεν τα εχεις δωσει ολα - χωρις φυσικα να μπεις σε επικινδυνα μονοπατια για την υγεια σου... - δεν εχεις τρεξει Μαραθωνιο. Απλα εχεις... τρεξει...

Η εννοια του Μαραθωνιου βρισκεται κατα την γνωμη μου μεσα σε 1 και μονο λεξη - ΥΠΕΡΒΑΣΗ - οπως ειχε πει και ο συγγραφεας το να 'φτασεις εκει που δεν μπορεις' -

Διαβαζω για προσομοιωση - αστεια πραγματα - οποιος θελει προσομοιωση δεν εχει παρα να βρεθει στο Μαραθωνα και να τρεξει μεχρι το 30-31

Οποιος δεν μενει εδω στην Αττικη... δεν εχω κατι να προτεινω

Ρυθμοι και περασματα: απλα πραγματα - κανεις εργομετρηση 2 εβδομαδες πριν τον αγωνα - και τρεχεις 10 παλμους κατω απο το κατωφλι σου - για αρχη - με στοχο να μην το υπερβεις ποτε ανεξαρτητα απο
την κλιση της διαδρομης - ο ρυθμος σου δεν σε νοιαζει - οσο βγαινει - παραδειγμα εχεις κατωφλι 150 ξεκινας να πιασεις τους 140 μετα το 1ο χλμ και μενεις εκει - στις ανηφορες κρατας ρυθμο αν οι παλμοι μενουν κατω απο 147 148 αλλιως κοβεις οσο χρειαζεται

ουτως η αλλως με τα χλμ θα ανεβουν σιγα σιγα - οποτε για αυτο ξεκινας με -10

ολα αυτα μεχρι το 32

μετα "A VOLONTE" δηλαδη ο,τι εχεις δινεις - ο,τι εχεις - ΑΝ εχεις .... και ΕΧΕΙΣ .... ΑΝ εχεις προπονηθει

Στο μεταξυ εχεις φροντισει με ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ την τροφοδοσια σου - και εκει (32) αρχιζεις και τρεχεις Μαραθωνιο

Και βιωνεις αυτο το μοναδικο αισθημα.... που δεν περιγραφεται με λογια....

Τα παραπανω αποτελουν την ταπεινη μου γνωμη με βαση την εμπειρια μετα απο 10 προετοιμασιες (με την τρεχουσα) - 7 Μαραθωνιους - 5 κλασικες μεσα σε 6 χρονια αλλα κυριως εχοντας τρεξει απο το 1 ως το 30 της διαδρομης πανω απο 20 φορες μεσα σε 5 χρονια...



___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Edited by - Rocky on 11/10/2016 10:40:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  10:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απολύτως σωστός σε όλα!!

quote:
Originally posted by Rocky

Δεν ειναι θρασος να θετεις χρονικο στοχο στον 1ο σου Μαραθωνιο - θρασος ειναι να σταθεις στην εκκινηση απροπονητος - θρασος ειναι να ξεκινησεις σνομπαροντας τους γυρω σου... Η Κλασικη απαιτει σεβασμο - ιδρωτα και ενιοτε αιμα.... αν δεν τερματισεις εξαντλημενος, αν δεν τα εχεις δωσει ολα - χωρις φυσικα να μπεις σε επικινδυνα μονοπατια για την υγεια σου... - δεν εχεις τρεξει Μαραθωνιο. Απλα εχεις... τρεξει...

Η εννοια του Μαραθωνιου βρισκεται κατα την γνωμη μου μεσα σε 1 και μονο λεξη - ΥΠΕΡΒΑΣΗ - οπως ειχε πει και ο συγγραφεας το να 'φτασεις εκει που δεν μπορεις' -

Διαβαζω για προσομοιωση - αστεια πραγματα - οποιος θελει προσομοιωση δεν εχει παρα να βρεθει στο Μαραθωνα και να τρεξει μεχρι το 30-31

Οποιος δεν μενει εδω στην Αττικη... δεν εχω κατι να προτεινω

Ρυθμοι και περασματα: απλα πραγματα - κανεις εργομετρηση 2 εβδομαδες πριν τον αγωνα - και τρεχεις 10 παλμους κατω απο το κατωφλι σου - για αρχη - με στοχο να μην το υπερβεις ποτε ανεξαρτητα απο
την κλιση της διαδρομης - ο ρυθμος σου δεν σε νοιαζει - οσο βγαινει - παραδειγμα εχεις κατωφλι 150 ξεκινας να πιασεις τους 140 μετα το 1ο χλμ και μενεις εκει - στις ανηφορες κρατας ρυθμο αν οι παλμοι μενουν κατω απο 147 148 αλλιως κοβεις οσο χρειαζεται

ουτως η αλλως με τα χλμ θα ανεβουν σιγα σιγα - οποτε για αυτο ξεκινας με -10

ολα αυτα μεχρι το 32

μετα "A VOLONTE" δηλαδη ο,τι εχεις δινεις - ο,τι εχεις - ΑΝ εχεις .... και ΕΧΕΙΣ .... ΑΝ εχεις προπονηθει

Στο μεταξυ εχεις φροντισει με ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ την τροφοδοσια σου - και εκει (32) αρχιζεις και τρεχεις Μαραθωνιο

Και βιωνεις αυτο το μοναδικο αισθημα.... που δεν περιγραφεται με λογια....

Τα παραπανω αποτελουν την ταπεινη μου γνωμη με βαση την εμπειρια μετα απο 10 προετοιμασιες (με την τρεχουσα) - 7 Μαραθωνιους - 5 κλασικες μεσα σε 6 χρονια αλλα κυριως εχοντας τρεξει απο το 1 ως το 30 της διαδρομης πανω απο 20 φορες μεσα σε 5 χρονια...



___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  11:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

Δεν ειναι θρασος να θετεις χρονικο στοχο στον 1ο σου Μαραθωνιο - θρασος ειναι να σταθεις στην εκκινηση απροπονητος - θρασος ειναι να ξεκινησεις σνομπαροντας τους γυρω σου... Η Κλασικη απαιτει σεβασμο - ιδρωτα και ενιοτε αιμα.... αν δεν τερματισεις εξαντλημενος, αν δεν τα εχεις δωσει ολα - χωρις φυσικα να μπεις σε επικινδυνα μονοπατια για την υγεια σου... - δεν εχεις τρεξει Μαραθωνιο. Απλα εχεις... τρεξει...

Η εννοια του Μαραθωνιου βρισκεται κατα την γνωμη μου μεσα σε 1 και μονο λεξη - ΥΠΕΡΒΑΣΗ - οπως ειχε πει και ο συγγραφεας το να 'φτασεις εκει που δεν μπορεις' -

Διαβαζω για προσομοιωση - αστεια πραγματα - οποιος θελει προσομοιωση δεν εχει παρα να βρεθει στο Μαραθωνα και να τρεξει μεχρι το 30-31

Οποιος δεν μενει εδω στην Αττικη... δεν εχω κατι να προτεινω

Ρυθμοι και περασματα: απλα πραγματα - κανεις εργομετρηση 2 εβδομαδες πριν τον αγωνα - και τρεχεις 10 παλμους κατω απο το κατωφλι σου - για αρχη - με στοχο να μην το υπερβεις ποτε ανεξαρτητα απο
την κλιση της διαδρομης - ο ρυθμος σου δεν σε νοιαζει - οσο βγαινει - παραδειγμα εχεις κατωφλι 150 ξεκινας να πιασεις τους 140 μετα το 1ο χλμ και μενεις εκει - στις ανηφορες κρατας ρυθμο αν οι παλμοι μενουν κατω απο 147 148 αλλιως κοβεις οσο χρειαζεται

ουτως η αλλως με τα χλμ θα ανεβουν σιγα σιγα - οποτε για αυτο ξεκινας με -10

ολα αυτα μεχρι το 32

μετα "A VOLONTE" δηλαδη ο,τι εχεις δινεις - ο,τι εχεις - ΑΝ εχεις .... και ΕΧΕΙΣ .... ΑΝ εχεις προπονηθει

Στο μεταξυ εχεις φροντισει με ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ την τροφοδοσια σου - και εκει (32) αρχιζεις και τρεχεις Μαραθωνιο

Και βιωνεις αυτο το μοναδικο αισθημα.... που δεν περιγραφεται με λογια....

Τα παραπανω αποτελουν την ταπεινη μου γνωμη με βαση την εμπειρια μετα απο 10 προετοιμασιες (με την τρεχουσα) - 7 Μαραθωνιους - 5 κλασικες μεσα σε 6 χρονια αλλα κυριως εχοντας τρεξει απο το 1 ως το 30 της διαδρομης πανω απο 20 φορες μεσα σε 5 χρονια...



___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



Διαφωνώ στο οτι στην πρωτη σου συμμετοχή βαζεις στόχο χρονικό όριο.Για τον απλούστατο λόγο πως δεν ξέρεις πως να διαχειριστείς την κατάσταση.
Ενας πρεπει να ειναι ο στόχος του "πρωτάρη". Να τερματίσει υγιής. Ειναι απίστευτο το συναίσθημα του τερματισμού στο Σταδιο, να σου περναν στον λαιμό το μεταλλιο του Μαραθωνοδρόμου. Τα άλλα για χρόνους και αρνητικά περάσματα και κατωφλια αναερόβιας ας τα αφήσει ο "πρωτάρης" για την δευτερη εμπειρία του. Εχουμε δεί πολλούς να ακολουθουν ευλαβικά τα περάσματα τους ως τον Σταυρό και μετά ........ν' ακολουθανε τον Επιτάφιο.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  11:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην περίπτωση που καρδιοαναπνευστικά δεν έχεις πρόβλημα, αλλά τα πόδια σου τα "φτύνουν" πολύ γρηγορότερα ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  11:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο μου δεν ειπα οτι πρεπει να βαλεις στοχο χρονο στον 1ο σου Μαραθωνιο, εγω τουλαχιστον δεν εβαλα.... - αλλωστε το logo μου παραμενει... 'all i wanna do is GO the distance again' - ομως θεωρω οτι δεν ειναι θρασος - αν καποιος πιστευει στον εαυτο του μπορει να βαλει στοχο - γνωριζω καποιους λιγους - εσυ ειμαι σιγουρος περισσοτερους - που εχουν κανει 1ο Μαραθωνιο κατω απο 3ω30λ!!!! χρονος που θεωρειται απλησιαστος για το .... 90% των δρομεων οσες φορες κι αν τρεξουν....

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  12:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θανο απλο ειναι - προπονηση - προπονηση - προπονηση - χλμ - χλμ - χλμ πολλα χλμ περισσοτερα χλμ - ακομα περισσοτερα χλμ - και βαρη πολλα βαρη παρα πολλα βαρη - αλλα αυτα δεν γινονται τις τελευταιες 10 εβδομαδες.... - και τροφοδοσια - σωστη τροφοδοσια - κι οχι μονο την μερα του αγωνα....

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000