Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  12:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

Θανο απλο ειναι - προπονηση - προπονηση - προπονηση - χλμ - χλμ - χλμ πολλα χλμ περισσοτερα χλμ - ακομα περισσοτερα χλμ - και βαρη πολλα βαρη παρα πολλα βαρη - αλλα αυτα δεν γινονται τις τελευταιες 10 εβδομαδες.... - και τροφοδοσια - σωστη τροφοδοσια - κι οχι μονο την μερα του αγωνα....

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



Έτσι είναι.
Για φέτος το μόνο που θέλω... is to GO the distance.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giorgis34
Forum-Runner



75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  15:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προπόνηση - προπόνηση - προπόνηση - χλμ - χλμ - χλμ πολλά χλμ περισσότερα χλμ - ακόμα περισσότερα χλμ
Τα κάνεις, είσαι έτοιμος για έναν αξιοπρεπή τερματισμό αλλά μαθαίνεις ότι θα λείπεις για επαγγελματικούς λόγους
Είπα τον πόνο μου.

Το 1981
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  17:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

Νικο μου δεν ειπα οτι πρεπει να βαλεις στοχο χρονο στον 1ο σου Μαραθωνιο, εγω τουλαχιστον δεν εβαλα.... - αλλωστε το logo μου παραμενει... 'all i wanna do is GO the distance again' - ομως θεωρω οτι δεν ειναι θρασος - αν καποιος πιστευει στον εαυτο του μπορει να βαλει στοχο - γνωριζω καποιους λιγους - εσυ ειμαι σιγουρος περισσοτερους - που εχουν κανει 1ο Μαραθωνιο κατω απο 3ω30λ!!!! χρονος που θεωρειται απλησιαστος για το .... 90% των δρομεων οσες φορες κι αν τρεξουν....

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



Dear John.
Απλά αναφέρομαι στη critical mass των rookies -για να τα πω Ελληνικά!!!-. Οντως ξερουμε παιδιά....- το υπογραμμισα το "παιδιά" που μπήκαν και εκαναν 03:30 ωρες. Οσο για τους καπως μεγαλύτερους σαν κι εμας ......αρκει πιστευω ενας αξιοπρεπης τερματισμός με δευτερευοντα τον χρόνο αυτού.

Και για ν αναφερθω ειδικά ας μου επιτραπεί, σε μας, το οτι ξ α ν α σ η κ ω θ η κ α μ ε και συ και γω -οσοι μας γνωρίζουν ξερουν τι εννοω- και θα στηθουμε πάλι στον Μαραθωνα, μετράει για 10 ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥΣ. Κι ας κανουμε (εγω τουλάχιστον) κοντα στις 05:00 ωρες. Ειναι καθαρά θέμα αθλητικής και οχι μόνον άποψης.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"

Edited by - nikats on 11/10/2016 17:17:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  20:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να αρχίσετε λίγο να τσιγκλάτε τον Glou-glou τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι δρομικά είναι πεσμένος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  23:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Πρέπει να αρχίσετε λίγο να τσιγκλάτε τον Glou-glou τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι δρομικά είναι πεσμένος!



Για τη χελώνα λες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2016 :  02:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χελώνα σαλίγκαρος, ο μόνος ΔΠΑ που έχει κάνει στην Κλασσική 2.59.58!
Και που κάποτε κυνήγαγε τον Κούρο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2016 :  16:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Nikats - Νικο ας φτασω μεχρι την εκκινηση.... - οπως τα λες ειναι.... απλα μου λειπει ενας... αγωνιστικος Μαραθωνιος...

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2016 :  18:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

@Nikats - Νικο ας φτασω μεχρι την εκκινηση.... - οπως τα λες ειναι.... απλα μου λειπει ενας... αγωνιστικος Μαραθωνιος...

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



M A Z I θα παμε ! :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  08:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://runnersconnect.net/coach-corner/energy-gels-for-runners/

Για δώστε τα φώτα σας οι ποιο έμπειροι στο θέμα Τροφοδοσία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  09:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσον αφορά την τροφοδοσία, εξαρτάται από το ρυθμό καύσης υδατανθράκων στον καθένα ξεχωριστά. Βεβαια αυτό το βρισκεις με εργομετρηση Μόνο. Αλλιώς φροντίζεις να είσαι καλά υδατανθρακωμενος και ανάλογα του τι σηκώνει ο οργανισμός σου, παίρνεις. Έτσι νομίζω δηλαδή, μην είμαι και απόλυτος! Προσωπικά θα πάρω 3 τζελ συνολικά, στα 10-20-30 με μια σκέψη να παίρνω το μισό και το υπόλοιπο στον επόμενο σταθμό(12.5-22.5-32.5).

Απορία προς έμπειρους της κλασικής. Δίνουν κόκα κόλα προς το τέλος; μετά το 30 δηλαδή;;

1 μήνας έμεινε, κουράγιο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  10:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90
Απορία προς έμπειρους της κλασικής. Δίνουν κόκα κόλα προς το τέλος; μετά το 30 δηλαδή;;



Ναι, στο 30 & 35.
http://athensauthenticmarathon.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=107&Itemid=142&lang=el
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  10:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης, πίνουμε νερό σε ΚΑΘΕ σταθμό, ΕΙΤΕ ΔΙΨΑΜΕ ΕΙΤΕ ΔΕ ΔΙΨΑΜΕ.
καλύτερα να καθυστερήσουμε σ έναν σταθμό προκειμένου να πάρουμε νερό παρά να φύγουμε άνευ νερού. Θα το βρούμε μπροστά μας αργότερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  17:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλά "πίνουμε" δε σημαίνει "ασπρο πάτο"! Η "τσάμπα μου το δίνουνε ας το πιώ όλο!!!!"
Ειδικά -και το τονίζω αυτό- στα πρωτα χιλ. της διαδρομής. Δεν ειναι το καλύτερο πραγμα να ψαχνεις ν΄ανακουφιστείς γιατι θα σπάσει η φούσκα σου Ακόμα δεν αρχισ' ο αγώνας.
Αργοτερα θ αναφερθούμε και στην υπονατραιμία!!! Εχουμε άλλωστε 30 μέρες μπροστά μας να τα λέμε :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  21:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

Αλλά "πίνουμε" δε σημαίνει "ασπρο πάτο"! Η "τσάμπα μου το δίνουνε ας το πιώ όλο!!!!"
Ειδικά -και το τονίζω αυτό- στα πρωτα χιλ. της διαδρομής. Δεν ειναι το καλύτερο πραγμα να ψαχνεις ν΄ανακουφιστείς γιατι θα σπάσει η φούσκα σου Ακόμα δεν αρχισ' ο αγώνας.
Αργοτερα θ αναφερθούμε και στην υπονατραιμία!!! Εχουμε άλλωστε 30 μέρες μπροστά μας να τα λέμε :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



Σωστά!
Επίσης αν μας έρθει η ανάγκη , δεν το κρατάμε... γιατί ντρεπόμαστε ή πιστεύουμε ότι ντάξει λίγο υπομονή θα φτάσουμε!
Δεν θα πάθει κανείς τίποτα αν χάσει 1-2 λεπτά (για μετρήστε μέχρι το 120... πόση ώρα θες για να κάνεις πιπί...?) από τις 3-4 ώρες.
Άσε που ότι χάσεις, θα πάρεις 1-2 ανάσες, κάτι από αυτά θα κερδίσεις και στην πορεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2016 :  21:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,εχω μια απορια.Αν ενας εμπειρος δρομεας (της ταξης του 3.10-3.15 ΑΜΑ) πιεσει μεχρι το 30 σε 2.10 (2.58 τελικο)και μετα χαλαρωσει λιγο τον ρυθμο (περιπου στο 4.40) πιστευετε ειναι δυνατον ενας χρονος +_3 ωρες;
Λαμβανω υποψη την σωστη τροφοδοσια και οτι δεν θα συναντησει τοιχο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000